Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)


mariuszryszard

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, lobuz1 napisał:

Szybkie pytanko. Jaki rozmiar wtyku dc pasuje do gnaizda zasilającego w IFI Stream? Biorę go na testy o zastanawiam się czy zasilacz liniowy Topping P50 będzie odpowiedni. On ma 15V/1A i kabel z wtykiem cylindrycznym 5.5/2.1.

62DCF214-34D6-4543-AA64-BD25DD1E9EBE.jpeg

no sprawdzałem na ifi ipower który miałem w komplecie z zen stream i wychodzi na to że to ten wtyk rozmiarowo . pomiar niestety linijką bo suwmiarka się zapodziała i to takie organoleptyczne pomiary :). 

23 minuty temu, kajo1971 napisał:

no sprawdzałem na ifi ipower który miałem w komplecie z zen stream i wychodzi na to że to ten wtyk rozmiarowo . pomiar niestety linijką bo suwmiarka się zapodziała i to takie organoleptyczne pomiary :). 

tylko sprawdź biegunowość żeby nie było bum :) ale raczej wątpię żeby topping robił urządzenia przeciw obowiązującym regułom 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko. Jaki rozmiar wtyku dc pasuje do gnaizda zasilającego w IFI Stream? Biorę go na testy o zastanawiam się czy zasilacz liniowy Topping P50 będzie odpowiedni. On ma 15V/1A i kabel z wtykiem cylindrycznym 5.5/2.1.
62DCF214-34D6-4543-AA64-BD25DD1E9EBE.thumb.jpeg.b48052f98aff05c9b4f805cdb4335921.jpeg
Raczej na pewno jest to to samo gniazdo co do innych produktów. W moim przypadku zasilacz od Zen Can (akcesoryjny) pasuje do Zen Dac.

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, x X x napisał:

Raczej na pewno jest to to samo gniazdo co do innych produktów. W moim przypadku zasilacz od Zen Can (akcesoryjny) pasuje do Zen Dac.

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki, ale mi bardziej chodziło o sprawdzenie wymiarów wtyku dc bo ja nie mam żadnego Zenka, więc nie mam jak sprawdzić a chcę zastosować zasilacz liniowy, który już mam (Topping P50). Wydaje mi się, że jest to 5.5/2.1.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lobuz1 napisał:

Dzięki, ale mi bardziej chodziło o sprawdzenie wymiarów wtyku dc bo ja nie mam żadnego Zenka, więc nie mam jak sprawdzić a chcę zastosować zasilacz liniowy, który chcę zastosować. Wydaje mi się, że jest to 5.5/2.1.

Łobuzie, łap:

 

https://mp3store.pl/zasilanie/zasilacze/ifi-audio/2018400230190160206/5081717801703/ifi-audio-ipower-5v-v2

 

Cytat

Wtyk wyjściowy: 5.5×2.1mm

 

A tutaj na oficjalnej stronie:

https://ifi-audio.com/products/ipower/

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, x X x napisał:

Będzie grało jak sprzęt z kilku półek wyżej :D A tak na poważnie to będzie działać ;)

Mam taki w domu, więc spróbuję. Chodziło mi czy wtyk będzie odpowiedni czy muszę dorabiać nowy kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ArteQ_PL napisał:

panowie czy podbicie basu przyciskiem TrueBass wgniecie mnie w fotel czy nie zabardzo?

Raczej, czy „nie zaleje mułem”.

TrueBass daje sporo basu, głównie średniego i wysokiego, ale może nieco zalać średnicę. Ja raczej go unikałem, chociaż świetnie się spisuje z niektórymi Sennheiserami, u mnie w przypadku HD580 jest lepiej z truebassem włączonym, niż bez, bo tam jest dosyć spory rolloff.

Generalnie xbass w Zen CAN jest znacznie lepszy, bo subtelniejszy i uniwersalniejszy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ArteQ_PL napisał:

panowie czy podbicie basu przyciskiem TrueBass wgniecie mnie w fotel czy nie zabardzo?

 

To chyba najbardziej absurdalne pytanie, jakie zdarzyło mi się tutaj przeczytać... 😂

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mariuszryszard napisał:

 

To chyba najbardziej absurdalne pytanie, jakie zdarzyło mi się tutaj przeczytać... 😂

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Robi68 napisał:

No Lobuzie1 jak to zdradziłeś Qunapa  :) Bardzo jestem ciekaw teraz Twoich spostrzeżeń. Czy Qunap nadal chodzi jak rakieta, czy już tylko dostarcza pliki?   Bardzo dobrze zrobiłeś :) wchodząc w Streama.

To ta cholerna ciekawość. 🤣Pisałem o tym- rewolucji nie ma w sq miedzy Qnapem z Ronem i IFi. Może jakieś detale. Gra to świetnie, współpracuje też z Audirvana , z Roon może zrezygnuję na jakiś czas, więc Ifi zostaje. Dzięki- zainspirowałeś mnie. 😊👍

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Undertaker napisał:

@ArteQ_PLTrue Bass w ZEN DAC'u przypominał mi granie polskiego amplitunera z lat 80 - Unitra Tosca :D

Taki typowy piecykowaty "kontur" gdzie nawet bas w Ultrasone PRO900 miał więcej kultury i ogłady. 

Ale w sumie jako opcja z której nie trzeba korzystać, to czemu nie. 

aaaaa dzieki , to akurat pamietam z tych Tosców :D pomocna odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszeli, że w Stream jest tryb developer i można m.in. pobierać wersje beta firmware?

Właśnie pobrałem łatkę beta poprawiającą funkcjonalność z Roon.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lobuz1 napisał:

Słyszeli, że w Stream jest tryb developer i można m.in. pobierać wersje beta firmware?

Właśnie pobrałem łatkę beta poprawiającą funkcjonalność z Roon.

 

Słyszeli , wiedzą i korzystają :) do której wersji beta się tobie zaktualizowała ? 2.32.6 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kajo1971 napisał:

Słyszeli , wiedzą i korzystają :) do której wersji beta się tobie zaktualizowała ? 2.32.6 ? 

2.31.7 z 13 kwietnia 2022

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kajo1971 napisał:

oj to muszę zaktualizować bo ja skończyłem na 2.31.6 :)

Muszę odszczekać to co wcześniej napisałem- Stream to klawy sprzęt i gra lepiej po porównaniu łeb w łeb. 😀

Edytowane przez lobuz1
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lobuz1 napisał:

Muszę odszczekać to co wcześniej napisałem- Stream to klawy sprzęt i gra lepiej po porównaniu łeb w łeb. 😀

To jest chyba niestety największa bolączka na forach. Bronienie swoich racji, nie mając kompletnej, kompetentnej wiedzy w danej kwestii. Często nawet nie na bazie nie własnych doświadczeń a zasłyszanych informacji.

Wielki szacunek i brawa dla lobuza1 za wytrwałość w zagłębianiu tematu, wyciągnięciu własnych wniosków i jak sam pisze odszczekaniu. Nie często to się zdarza. 

Dla mnie lobuz1 staje się ekspertem ma duże możliwości porównania źródeł. Brakuje mu tylko chyba malinki do kompletu  :)

Forum bardzo fajna sprawa, ale do wszystkiego trzeba podchodzić z dystansem i z własnym uchem  :)  

 

Jak tam ROON, naprawdę rezygnujesz z niego. Podświadomie czuję, może to być sugestia, ciężko to zanalizować, ale wydaje mi się że przez ROON gra lepiej niż przez Tidal Connect?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Robi68 napisał:

To jest chyba niestety największa bolączka na forach. Bronienie swoich racji, nie mając kompletnej, kompetentnej wiedzy w danej kwestii. Często nawet nie na bazie nie własnych doświadczeń a zasłyszanych informacji.

Wielki szacunek i brawa dla lobuza1 za wytrwałość w zagłębianiu tematu, wyciągnięciu własnych wniosków i jak sam pisze odszczekaniu. Nie często to się zdarza. 

Dla mnie lobuz1 staje się ekspertem ma duże możliwości porównania źródeł. Brakuje mu tylko chyba malinki do kompletu  :)

Forum bardzo fajna sprawa, ale do wszystkiego trzeba podchodzić z dystansem i z własnym uchem  :)  

 

Jak tam ROON, naprawdę rezygnujesz z niego. Podświadomie czuję, może to być sugestia, ciężko to zanalizować, ale wydaje mi się że przez ROON gra lepiej niż przez Tidal Connect?

Ifi Stream to podobno taka malinka tylko trochę przez nich podkręcona, więc raczej nie potrzebuję. Mam jeszcze soft Audirvana 3.5 i fajnie współpracuje z Ifi i jest tam też Tidal, ale ja głównie słucham własnych plików, gdzie Roon przy ich katalogowaniu świetnie się sprawdza i genialnie podpowiada mi muzyczkę do słuchania dzięki Radio (tego najbardziej mi może brakować). Może mie przedłużę w lato Roon i zobaczę czy mogę bez niego żyć. Od dłuższego czasu go nie używam bo mam sporo opcji a ostatnio skupiłem się na CD i LP. 😀 Oprogramowanie Ifi Stream strasznie długo się odpala (szybko łapie sieć lan, zapala się biała lampka a strona czy apka jeszcze długo nie działa). Restart trwa prawie 2 minuty. Ifi Stream podpiąłem pod zasilacz liniowy Topping P50 (15V/1A) do tego Tomanek TAP8 z filtrem i niezły kabel 230V. Dzięki.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności