Skocz do zawartości

Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)


mariuszryszard

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, jarzyna napisał:

Planuję kupić ifi Zen One Signature, a za jakiś czas do niego dokupić Zen Cana.

Czy AQ Nighthawki dobrze się zgrywają z Canem? Gdzieś czytałem, że lepiej podpinać do niego słuchawki o większej impedancji. Kabel mam 4.4 więc po balansie bym się łączył.

Obecnie słucham z DAPa Sony NW-ZX300. Czy więcej prądu z Cana dobrze zrobi Hołkom? Czy raczej DAP wystarcza aby wydobyć potencjał słuchawek?

 

Ja słucham Hawków z Zen CAN po balansie i gra to bardzo dobrze. Wokale czyste, wyraźne, średnica bogata. Tło czyściutkie, żadnego przymulenia, scena dobra. Hawki to dosyć specyficzne słuchawki, ale osobiście nie zalecałbym słuchania ich na bardzo słabym źródle (pod kątem mocy). Do czegoś mocniejszego niż CAN, też bałbym się ich podpinać i w sumie mija się to z celem moim zdaniem. Chyba, że ktoś po prostu ma taki sprzęt na stanie i wie, że nie uszkodzi słuchawek.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Artorias napisał:

Ja słucham Hawków z Zen CAN po balansie i gra to bardzo dobrze.

 

I to jest najciekawsze w audio. Gdyby mnie ktoś zapytał o takie połączenie - czysto teoretycznie - odradzałbym je, twierdząc, że będzie zdecydowanie za ciemno... Okazuje się, że nie zawsze taka a nie inna sygnatura jest bądź nie jest dobrym rozwiązaniem, zawsze warto posłuchać samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2022 o 23:45, robertos napisał:

Na stronie https://ifi-audio.com/download-hub/ są 4 wersje softu:

Firmware 7.2c – GTO Filter / MQA / DSD256 (Sub-version)

Firmware 7.2 – MQA / DSD256 (Cookies & Cream)

Firmware 7.3c – GTO Filter / MQA / DSD256 (Sub-version)

Firmware 7.3b

 

Najnowszy ma filtr GTO i na headfi dużo osób narzeka na ten soft, że nie gra tak analogowo jak poprzednie (szczególnie 7.2).

Ale specjalnie zainstalowałem sterowniki ifi 5.12. Mam zen v2 i na szczęście pokazuje mi gołe 7.20

Edytowane przez Krzysiu82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mariuszryszard napisał:

I to jest najciekawsze w audio. Gdyby mnie ktoś zapytał o takie połączenie - czysto teoretycznie - odradzałbym je, twierdząc, że będzie zdecydowanie za ciemno... Okazuje się, że nie zawsze taka a nie inna sygnatura jest bądź nie jest dobrym rozwiązaniem, zawsze warto posłuchać samemu.

To nie jest reguła. Ja sam bardzo długo wstrzymywałem się z Hawkami ze względu na ZenStawa. Miało to nie grać, a zagrało tak, że hej. Wcześniej siedziałem na jasnych Deva, a Hawki ciemno grały tylko na początku. Ja nie uważam ich ani za ciemne, ani za ciepłe słuchawki. One grają neutralnie i ową temperaturę oraz sposób doświetlenia przyjmują głównie od toru. Jeśli miałbym je scharakteryzować, to bardziej jako mocno analogowe, ze specyficzną akustyką (pogłosowe), ale trochę posępne i neutralne słuchawki z mocnym basem i ładną, chodź niezbyt mocno zaakcentowaną górą. (Dobrze wprasowaną w całościowy przekaz)

 

Ja uważam, że jak ktoś się na sprzęt nieco nakręci, to warto dać szansę. Zawsze można sprzęt zwrócić. Najważniejsze, żeby jednak trochę pograć, przynajmniej te 15-20h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kajo1971 napisał:

No i ja się wpisuje do klubu :) Narazie po krótkich odsłuchach i wygrzewaniu  . No zobaczymy co będzie dalej . Narazie moje DIY zostawił w tyle :) pozdrawiam 

TripleStack 😳 Czegoś takiego tu jeszcze nie widzieliśmy. Wbiłeś z grubej rury, jeszcze DSD leci w tle? Witamy w klubie. Czekamy na wrażenia z odsłuchów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TripleStack Czegoś takiego tu jeszcze nie widzieliśmy. Wbiłeś z grubej rury, jeszcze DSD leci w tle? Witamy w klubie. Czekamy na wrażenia z odsłuchów. 
Albo na bogato albo w ogóle ;P Swoją drogą czy nie lepiej by było zastąpić streamera i daca nowym Zen One Signature? Piniondz chyba nawet lepszy.

Edit:
Aha, on nie ma streamera. No ale do streamera to można nawet Malinę wykorzystać, dowolną. I było by elegancko. Nie?

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No słucham i słucham :) z tego wszystkiego zasłuchałem się i bym zapomniał dowieźć synowi rzeczy pomocowe dla Ukrainy więc grubo :) Wyrodny tata :) a wracając do ifi zen no to sama przyjemność :) no narazie idzie Tidal Master i pojedyncze utwory zripowane z CD . No gęstych plików nie mam bo wcześniej nie miałem na czym słuchać bo wszystko max jakość CD 

no i potrzebny upgrade do HD 600 czyli kabelki 4.4 ale jeszcze trochę odsłuchów i pójdzie zamówienie u JD :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, kajo1971 napisał:

No słucham i słucham :) z tego wszystkiego zasłuchałem się i bym zapomniał dowieźć synowi rzeczy pomocowe dla Ukrainy więc grubo :) Wyrodny tata :) a wracając do ifi zen no to sama przyjemność :) no narazie idzie Tidal Master i pojedyncze utwory zripowane z CD . No gęstych plików nie mam bo wcześniej nie miałem na czym słuchać bo wszystko max jakość CD 

no i potrzebny upgrade do HD 600 czyli kabelki 4.4 ale jeszcze trochę odsłuchów i pójdzie zamówienie u JD :)

 

Jestem niezwykle ciekaw tego streamera, od jakiegoś czasu rozważam kupno i zbieram opinie. Czy masz może możliwość porównania stremowania przez iFi Zen vs. np. komputer? Jeśli tak, czy słyszysz różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku był zamysł aby wykluczyć PC dlatego streamer i taka konfiguracja mi pasuje wizualnie itd więc niestety nie wchodzą takie porównania w rachubę :) do tego sterowanie smartfonem i może później roon w NAS i to wsio :) zawsze coś tam dłubałem DIY a teraz chce po prostu słuchać muzyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  4 godziny temu, Artorias napisał:
TripleStack emoji15.png Czegoś takiego tu jeszcze nie widzieliśmy. Wbiłeś z grubej rury, jeszcze DSD leci w tle? Witamy w klubie. Czekamy na wrażenia z odsłuchów. 

 

No to jak nie było to od razu dubeltowo:)

Dla mnie jak pisałem wcześniej Zen Stream do podstawa. Często niedoceniana i wydająca się zbędna. 

Też tak kiedyś myślałem. Opisywanie, wyszukiwanie różnic między dacami, wzmacniaczami gdy źródłem jest PC jest trochę bez sensu, bo tak naprawdę dużo rzeczy nam umyka. To samo dotyczy słuchawek, Zen Stream pozwala zauważyć dlaczego niektóre kosztują więcej.

Gratulacje Kajo1971, że poszedłeś na całość:) Choć z drugie strony tak od razu na głęboka wodę, zamiast stopniować przyjemności:)

 

IMG20220303151837.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kajo1971 czyżbyś mnie ubiegł z Zen Stackiem od @Comptona?

Gratuluję zestawu.

Ja będę stopnoować przyjemność. Na razie mam ifi Zen One Signature, do tego Raspbery Pi 4 z Volumio. 

Po RCA podłączony wzmacniacz stereo NAD326bee + Dali Zensor 3.

Teraz poluję na Zen Can, żeby podłączyć bo balansie z One.

 

Gdyby ktoś stwierdził, że mu sam Zen Dac wystarcza i chce się pozbyć Cana to chętnie przygarnę 🙂

 

 

Edytowane przez jarzyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Robi68 napisał:
Zen Stream do podstawa.
Opisywanie, wyszukiwanie różnic między dacami, wzmacniaczami gdy źródłem jest PC jest trochę bez sensu, bo tak naprawdę dużo rzeczy nam umyka.

Ciekawe co piszesz. To on jest lepszy od mojego Roon Core na serwerze z Linixem? Co mi umyka?

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lobuz1 napisał:

To on jest lepszy od mojego Roon Core na serwerze z Linixem?

A na jakim sprzęcie to siedzi? Ma ten serwer np pasywne chłodzenie? Tego rodzaju Streamery są zaprojektowane pod całkowite pozbycie się szumów i umożliwienie przesłania jak najczystszego sygnału. To, że sama aplikacja daje bitperfect to jeszcze nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Artorias napisał:

A na jakim sprzęcie to siedzi? Ma ten serwer np pasywne chłodzenie? Tego rodzaju Streamery są zaprojektowane pod całkowite pozbycie się szumów i umożliwienie przesłania jak najczystszego sygnału. To, że sama aplikacja daje bitperfect to jeszcze nie wszystko.

Może mieć, są takie obudowy, liniowe zasilanie i inne bajery. To sobie kupię taką skrzyneczkę jak jest lepiej 😀. Zastanawiam się nad tą odważną tezą, że coś mi może umknęło. Nie czepiam się.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jarzyna napisał:

Gdyby ktoś stwierdził, że mu sam Zen Dac wystarcza i chce się pozbyć Cana to chętnie przygarnę 🙂

U mnie się zwolni za jakiś czas.

 

1 minutę temu, lobuz1 napisał:

Może mieć.

No to klawo :D Ja zakupiłem swój malutki terminal i postawiłem na nim Daphile i jest zacnie. Tyle, że tam już było pasywne out of the box.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, Artorias napisał:

 

No to klawo :D Ja zakupiłem swój malutki terminal i postawiłem na nim Daphile i jest zacnie. Tyle, że tam już było pasywne out of the box.

No to klawo 😀

Edytowane przez lobuz1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lobuz1 napisał:

Może mieć, są takie obudowy, liniowe zasilanie i inne bajery. To sobie kupię taką skrzyneczkę jak jest lepiej 😀. Zastanawiam się nad tą odważną tezą, że coś mi może umknęło. Nie czepiam się.

Nie wiem co Tobie umyka, być może masz super komputer do audio. Najlepiej jakbyś miał możliwość porównania.

Ale wiem co Stream zmienił u mnie w porównaniu z PC. Moim zdaniem ulepszanie PC (doświadczyłem niestety osobiście) w wszelkiego rodzaju ulepszacze iDefender, iSilencer superkabelki USB, super zasilacze nie przyniosły łącznie tak zdecydowanej poprawy dźwięku jak ZEN STREAM. Generalnie w sumie bardziej opłaca uzbierać i kupić Streama niż ładować pieniądze w PC. Z PC wydawało mi się że to już gra zajeb... (roona tez używam i gorąco polecam) Polecono mi jeszcze wypróbować iGalvanic, ale oprzytomniałem i w tej cenie to pożyczyłem ZEN STREAMA w mp3store warszawa (dzięki Patryk) na weekend i już ze mną został.

Muzyka ze strema jest tak czysta, naturalna, przenikliwie przejrzysta, holograficzna niemal jak live. Na dobrych realizacjach magia koncertowej obecności. Na PC nigdy tego nie odczułem w takiej skali i jakości.

Niby na Pc nie słyszałem jakiś szumów, jitterów itp, a tu nagle okazało że STREAM zamienił mi w porównaniu do video obraz HD w 4K.  

Co umyka no właśnie ten magic3D i faktura instrumentów, nie zmienia się brzmienie ale ogólne odczucie i doznanie live. 

Trzeba samemu spróbować. 

 

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Robi68 napisał:

Nie wiem co Tobie umyka, być może masz super komputer do audio. Najlepiej jakbyś miał możliwość porównania.

Ale wiem co Stream zmienił u mnie w porównaniu z PC. Moim zdaniem ulepszanie PC (doświadczyłem niestety osobiście) w wszelkiego rodzaju ulepszacze iDefender, iSilencer superkabelki USB, super zasilacze nie przyniosły łącznie tak zdecydowanej poprawy dźwięku jak ZEN STREAM. Generalnie w sumie bardziej opłaca uzbierać i kupić Streama niż ładować pieniądze w PC. Z PC wydawało mi się że to już gra zajeb... (roona tez używam i gorąco polecam) Polecono mi jeszcze wypróbować iGalvanic, ale oprzytomniałem i w tej cenie to pożyczyłem ZEN STREAMA w mp3store warszawa (dzięki Patryk) na weekend i już ze mną został.

Muzyka ze strema jest tak czysta, naturalna, przenikliwie przejrzysta, holograficzna niemal jak live. Na dobrych realizacjach magia koncertowej obecności. Na PC nigdy tego nie odczułem w takiej skali i jakości.

Niby na Pc nie słyszałem jakiś szumów, jitterów itp, a tu nagle okazało że STREAM zamienił mi w porównaniu do video obraz HD w 4K.  

Co umyka no właśnie ten magic3D i faktura instrumentów, nie zmienia się brzmienie ale ogólne odczucie i doznanie live. 

Trzeba samemu spróbować. 

 

Jak dla mnie takie opowieści to już głębokie wchodzenie w temat audio voodoo i słuchania sprzętu zamiast muzyki, ale kto co lubi. Ważne, że Tobie się podoba :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności