Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)


mariuszryszard

Rekomendowane odpowiedzi

Serii k7 słucham po SE bez podbijania gainu max do 12.00 a z reguły to 9-10. Mam cichą nadzieję że z 880 600ohm 15-17 styknie… Ja jeszcze z podbiciem gainu Can’a nie słuchałem, przyznam, ale pamietam, że mlaskał Ryka przy nim z zastrzeżeniem, że zachwyty dotyczą grania bez podbicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam... Bo mam teraz tego DACa i w sumie to nie mam mu nic do zarzucenia (poza tym ciągle świecącym ledem, który w sumie już mi rybka), ale korzystam z niego tylko i wyłącznie jako czysty transport po balansie do CANa, więc trochę marnuje się jego potencjał... Czy nie? Może by go wymienić na coś innego, co jest dedykowane do pracy tylko i wyłącznie jako transport? Ale znowu musiało by to przyjemnie grać (jak sam DAC) oraz mieć wyjście zbalansowane. Znajdzie się coś takiego? I jest w ogóle sens iść w tą stronę?

 

Aktualnie korzystam z Maliny i piCorePlayer i nie sądzę abym coś w tym temacie zmieniał, ale nie pozwolę sobie na HAT pod Malinę, bo primo mam już obudowę, która nie będzie z tym współpracować (ale to najmniejszy problem), a secundo jest chyba tylko jedno gotowe rozwiązanie (HAT, przypominam), które posiada wyjście zbalansowane i jest droższe niż Zen DAC.

 

Co myślicie, Panowie i Panie? Fajnie wygląda nowy Zen One Signature, tylko znowu ja nie potrzebuję Bluetootha :D I innych wejść cyfrowych w sumie. Chociaż pewnie jakieś zastosowanie bym znalazł (konsola, póki mam Xboxa One X, bo w nowych to już kaplica).

 

Edit:

Hmm widzę jeszcze Zen Dac Signature.... No ale cena też 2x wyższa niż za Zen Dac. I za niewiele więcej jest Zen One Signature.

 

Ja zdaje sobie sprawę z tego, że w tym budżecie to pewnie nie ma w czym przebierać. Pytanie główne to czy warto. Te powyższe opcje jak i inne.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, x X x napisał:

Tak się zastanawiam... Bo mam teraz tego DACa i w sumie to nie mam mu nic do zarzucenia (poza tym ciągle świecącym ledem, który w sumie już mi rybka), ale korzystam z niego tylko i wyłącznie jako czysty transport po balansie do CANa, więc trochę marnuje się jego potencjał... Czy nie? Może by go wymienić na coś innego, co jest dedykowane do pracy tylko i wyłącznie jako transport? Ale znowu musiało by to przyjemnie grać (jak sam DAC) oraz mieć wyjście zbalansowane. Znajdzie się coś takiego? I jest w ogóle sens iść w tą stronę?

 

Aktualnie korzystam z Maliny i piCorePlayer i nie sądzę abym coś w tym temacie zmieniał, ale nie pozwolę sobie na HAT pod Malinę, bo primo mam już obudowę, która nie będzie z tym współpracować (ale to najmniejszy problem), a secundo jest chyba tylko jedno gotowe rozwiązanie (HAT, przypominam), które posiada wyjście zbalansowane i jest droższe niż Zen DAC.

 

Co myślicie, Panowie i Panie? Fajnie wygląda nowy Zen One Signature, tylko znowu ja nie potrzebuję Bluetootha :D I innych wejść cyfrowych w sumie. Chociaż pewnie jakieś zastosowanie bym znalazł (konsola, póki mam Xboxa One X, bo w nowych to już kaplica).

 

Edit:

Hmm widzę jeszcze Zen Dac Signature.... No ale cena też 2x wyższa niż za Zen Dac. I za niewiele więcej jest Zen One Signature.

 

Ja zdaje sobie sprawę z tego, że w tym budżecie to pewnie nie ma w czym przebierać. Pytanie główne to czy warto. Te powyższe opcje jak i inne.

Jak sobie poprzeglądać pomiary to lepszy technicznie DAC niewiele poprawi w zasadzie. Sam myslałem czy Zena nie zastąpić jakimś Toppingiem pod Zen CANa, ale w zasadzie to juzlepiej całościowo zmieniać.

 

Niemniej ZENstaw gra całkiem spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@x X x

Moim zdaniem to objawy tej słynnej audionervosy. Zen dac i can pasują do siebie idealnie, co chyba było zamierzeniem właśnie ifi. Signature może już mieć różnice dźwiękowo względem v2. Ale niekoniecznie na plus. Nie wiem czy jest gdzieś test 1 do 1 tych dwóch daców. Oczywiście zrobisz jak uważasz, ale ja osobiście zmian nie szukałbym w rdzeniu - czyli dac + can (skoro nie potrzebujesz dodatkowej funkcjonalności), a raczej w słuchawkach czy kabelkach do nich. Tutaj więcej ugrasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Krzysiu82 napisał:

@x X x

Moim zdaniem to objawy tej słynnej audionervosy. Zen dac i can pasują do siebie idealnie, co chyba było zamierzeniem właśnie ifi. Signature może już mieć różnice dźwiękowo względem v2. Ale niekoniecznie na plus. Nie wiem czy jest gdzieś test 1 do 1 tych dwóch daców. Oczywiście zrobisz jak uważasz, ale ja osobiście zmian nie szukałbym w rdzeniu - czyli dac + can (skoro nie potrzebujesz dodatkowej funkcjonalności), a raczej w słuchawkach czy kabelkach do nich. Tutaj więcej ugrasz. 

Może trochę ;) Wyjścia nie są tutaj problemem. Tak na prawdę to całość jest skrojona pod moje aktualne wyjścia, czyli monitory aktywne po balansie z tylnego wyjścia CAN, z przodu Sundara po balansie z CAN i jackiem 3,5 mm PC audio do wejścia tylnego CAN. I tutaj jest wszystko gicior, nie czuje zmian. No może Sundary (bo mnie cisną), ale to gdzieś tam się pojawia taki pomysł w głowie.

 

Po prostu skoro używam tego tylko do transportu, nie korzystam z ulepszaczy/gaina/volume/wyjść audio przednich, to może by tu coś innego wpiął co by służyło (z zamysłu) tylko do transportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, x X x napisał:

Tak się zastanawiam... Bo mam teraz tego DACa i w sumie to nie mam mu nic do zarzucenia (poza tym ciągle świecącym ledem, który w sumie już mi rybka), ale korzystam z niego tylko i wyłącznie jako czysty transport po balansie do CANa, więc trochę marnuje się jego potencjał... Czy nie? Może by go wymienić na coś innego, co jest dedykowane do pracy tylko i wyłącznie jako transport? Ale znowu musiało by to przyjemnie grać (jak sam DAC) oraz mieć wyjście zbalansowane. Znajdzie się coś takiego? I jest w ogóle sens iść w tą stronę?

Łoo Panie. Nie korzystasz z niego jako transportera, a właśnie jako DAC (wyjście BAL z Zen DAC jest już w domenie analogowej). Transporterem może być właśnie ta malinka, więc nic Ci się aktualnie nie marnuje.

Jeśli chcesz lepszego DAC-a z wyjściem zbalansowanym, to w sumie nie łatwo będzie coś lepszego od Zen DAC w rozsądnych pieniądzach. Jak podepniesz do CANa byle jakie źródło, to może Ci się to boleśnie odbić na jakości.

Możesz oczywiście próbować z tymi wersjami Signature, ale na ile będziesz miał przeskok, to ciężko powiedzieć.

Dobrą opcją jest też takie rozwiązanie, z którego ja korzystam. Czyli dobry DAP, który ma wyjście zbalansowane i/lub liniowe i może robić jako USB-DAC, tyle że ponoć może się to odbić negatywnie na baterii (Ja tego nie doświadczyłem jeszcze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Artorias napisał:

Łoo Panie. Nie korzystasz z niego jako transportera, a właśnie jako DAC (wyjście BAL z Zen DAC jest już w domenie analogowej). Transporterem może być właśnie ta malinka, więc nic Ci się aktualnie nie marnuje.

Jeśli chcesz lepszego DAC-a z wyjściem zbalansowanym, to w sumie nie łatwo będzie coś lepszego od Zen DAC w rozsądnych pieniądzach. Jak podepniesz do CANa byle jakie źródło, to może Ci się to boleśnie odbić na jakości.

Możesz oczywiście próbować z tymi wersjami Signature, ale na ile będziesz miał przeskok, to ciężko powiedzieć.

Dobrą opcją jest też takie rozwiązanie, z którego ja korzystam. Czyli dobry DAP, który ma wyjście zbalansowane i/lub liniowe i może robić jako USB-DAC, tyle że ponoć może się to odbić negatywnie na baterii (Ja tego nie doświadczyłem jeszcze).

 

Oczywiście masz rację.

 

Nie to miałem na myśli pisząc transport. Przez "marnowanie się" chodzi mi tylko o funkcje, które ten DAC posiada, a z których ja nie korzystam i nie będę korzystał - czyli ulepszacze dźwięki, wyjścia przednie audio i regulacja głośności. Ktoś by z tego zrobił użytek (być może), a u mnie się "marnuje". No ale fakt faktem - w tej cenie ciężko będzie to zastąpić. W ogóle w jakiejś zbliżonej (może jakimś mobilnym daciem, ale to chyba nie jest najlepsze rozwiązanie). No i też dokładanie 2x tyle kasy do Dac Signature lub One Signature (tu nawet 3x) nie da mi 2x/3x lepszego dźwięku.

 

Cóż, chyba trzeba tą myśl przegonić z głowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, x X x napisał:

 

Oczywiście masz rację.

 

Nie to miałem na myśli pisząc transport. Przez "marnowanie się" chodzi mi tylko o funkcje, które ten DAC posiada, a z których ja nie korzystam i nie będę korzystał - czyli ulepszacze dźwięki, wyjścia przednie audio i regulacja głośności. Ktoś by z tego zrobił użytek (być może), a u mnie się "marnuje". No ale fakt faktem - w tej cenie ciężko będzie to zastąpić. W ogóle w jakiejś zbliżonej (może jakimś mobilnym daciem, ale to chyba nie jest najlepsze rozwiązanie). No i też dokładanie 2x tyle kasy do Dac Signature lub One Signature (tu nawet 3x) nie da mi 2x/3x lepszego dźwięku.

 

Cóż, chyba trzeba tą myśl przegonić z głowy ;)

Zdecydowanie audionerwoza. Jak Ci gra, to niech gra :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, x X x napisał:

Cóż, chyba trzeba tą myśl przegonić z głowy ;)

Jeśli chcesz mieć coś co w pełni wykorzystasz, no może z wyjątkiem regulacji głośności (o ile posiada), to możesz jeszcze wziąć pod uwagę dongla usb. Myślę, że taki Cayin RU6, ma szansę zagrać bardzo dobrze w połączeniu z Zen CAN, bo jest na dosyć ciekawej kości R-2R. Tyle, że to już wydatek przeszło 1k na dzyndzla. Zaletą na pewno to, że zajmie Ci znacznie mniej miejsca, no i jest całkiem ciekawie zbudowany. Ma wyświetlacz, którego brakuje Zen DACowi, dwa wyjścia słuchawkowe (3.5mm i 4.4mm), więc możesz dwoma interkonektami parować go z CANem i zrobić tor zbalansowany. Ma dwa tryby (NOS i OS). Gdybym nie miał DAPa, to pewnie sam bym go sobie sprawił z czystej ciekawości, ale słusznie tu kolega wyżej zauważył, nie ma co szaleć z wydatkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem zen can oraz zen dać, i mam taką dziwną sytuację jak próbuję podgłośnić dźwięk w słuchawkach od zera najpierw wzbudza mi się prawa słuchawka a lewa z opóźnieniem, wzbudza się gdy podgłośnię jeszcze bardziej. Nie jestem jakaś ogromna różnica ale jest. Sprawdziłem to na trzech różnych słuchawkach jest tak samo najpierw wzbudza się prawa po chwili lewa. Mam pytanie czy u was jest podobnie? czy tylko ja mam takie problemy.

 

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, nostromo napisał:

Dzień dobry.

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem zen can oraz zen dać, i mam taką dziwną sytuację jak próbuję podgłośnić dźwięk w słuchawkach od zera najpierw wzbudza mi się prawa słuchawka a lewa z opóźnieniem, wzbudza się gdy podgłośnię jeszcze bardziej. Nie jestem jakaś ogromna różnica ale jest. Sprawdziłem to na trzech różnych słuchawkach jest tak samo najpierw wzbudza się prawa po chwili lewa. Mam pytanie czy u was jest podobnie? czy tylko ja mam takie problemy.

 

Pozdrawiam

Robert

Urok tanich ALPSów. iFi wszędzie takie stosuje i najmocniej wychodzi rozjazd balansu kanałów w analogowym potencjometrze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zen V2. Chciałbym coś wnieść tutaj pod kątem informacji dla przyszłych nabywców, nie mam na celu wnerwiać fanów Ifi :).

 

Słuchane na LSR305 po RCA. Po stronie słuchawek DT880 250 ohm i Focal Listen. Zasilane z USB 3.2 gen 1,. Mam też high endowy zasilacz w PC z bardzo niskimi szumami jak na impulsówkę. Tidal MQA.

 

Z sekcją DAC'a po stronie cyfrowej jest coś ewidentnie nie tak.  Oczywiście, gra to lepiej niż układ zintegrowany na mobo i zdecydowanie naturalniej niż Xonar ST, który też ma swoje problemy z tą sekcją.

 

Niestety, ale telefon -  LG V30 ze swoimi Sabre gra zdecydowanie z lepszą dynamiką i rozdzielczością. Na LG dźwięki grane w kolejnych planach są wyraźnie dokładniej odgrywane i czyściej. Występuje też lepszy efekt "czarnego tła". Potwierdzone także przez moją dziewczynę, która ubolewa nad tym, że chce go zwrócić, bo zenik jest taki ładny i świeci magentą przy mqa :). No sorry, ale sprzęt stacjonarny nie może grać gorzej niż moje przenośne audio :D. Pod kątem rozlokowywania źródeł pozornych LG także wygrywa.

MQA.. Fajnie, że jest. Niestety odkąd zaktualizowałem sterownik potrafi nagle przestać działać i trzeba restartować kompa.
 

Sekcja analogowa ZEN'a to jest coś, co można polubić. Urządzenie jest bardzo dobrze zestrojone pod kątem barwy.  Zapewne w połączeniu ze sposobem grania BurrBrowna robi się mocno "analogowo" i to naprawdę może się podobać. Rozumiem, że to urządzenie ma swoich fanów. Słuchając na monitorach Dead Can Dance przy symbolicznej domieszce whisky miałem naprawdę przyjemne odczucia. Jakby tam poprawić sekcje DAC'a, to by było mega :). Mądre głowy - oscyloskopy w dłoń!

 

Po stronie wyjścia słuchawkowego.. Może być głośno, mocy wydaje się nie brakować, ale to złudne wrażenie. Pisząc w skrócie - czy to xonar ST, czy LG V30 dużo lepiej radzą sobie z kontrolą DT880 i dźwięki są lepiej oddzielone od siebie. Ewidentnie pojawiają się spore zniekształcenia w Zenie, nie radzi sobie z Beyerami. Na Focal listen już nie słychać takiej różnicy wynikającej z sekcji wzmaka słuchawkowego, ale dalej słychać słabości DAC'a.

 

Używanie Zena jako karty dźwiękowej jest dość problematyczne, przez zmodyfikowane sterowniki Xmosa nie możemy regulować głośności w inny sposób niż analogowo na urządzeniu bez kombinowania. Kombinując się da - są dwie opcje. Asio, które na szczęście zostało xmosowe lub można ściszać osobno każdą aplikację mikserze systemowym, ale nie jest to wygodne. Czasami naprawdę wygoda jest ważniejsza niż bit perfect. Z resztą, ustawienie domyślne dla IFI 32bitowe w systemie przetwarzanie z miejsca eliminuje problem strat jakościowych po stronie windowsowej regulacji głośności. Tym bardziej uważam, że regulacja głośności analogowa w tym wypadku jest sztuką dla sztuki.
 

No nic, szukam dalej. Powiem Wam, że świetnie się bawię i uwielbiam to nasze hobby :D.

Edytowane przez david11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, david11 napisał:

Z sekcją DAC'a po stronie cyfrowej jest coś ewidentnie nie tak.  Oczywiście, gra to lepiej niż układ zintegrowany na mobo i zdecydowanie naturalniej niż Xonar ST, który też ma swoje problemy z tą sekcją.

Widzę, że rozbijasz sobie osobno sekcję cyfrową, wyjście słuchawkowe i wyjścia liniowe. Ciekaw jestem, jak sprawdzasz sekcję cyfrową i dlaczego miałoby być z nią coś nie tak? Zen DAC finalnie wypuszcza sygnał analogowy i raczej powinniśmy rozpatrywać, jak gra z wyjść liniowych vs słuchawkowe.

Na ten moment, z tego co pamiętam, to posiadacze V2 są średnio zadowoleni ze sprzętu, a Ci co mieli V1 nie narzekali. Może rzeczywiście jest coś na rzeczy z tym bardziej analitycznym strojeniem V2. Warto też pamiętać, że tam są różne firmware, filtry GTO i jednym gra lepiej na x, innym na y.

Ogólnie pierwsze co warto zrobić, to zamienić kabel usb w Zen DAC. Moim zdaniem jest felernej jakości (łapie szumy), a przynajmniej u mnie tak było. Po wymianie Zen DAC przestał jazgotać, poprawiła się góra, znacznie zmniejszyły się wyostrzenia. Brzmienie nabrało głębi, delikatnego przyciemnienia.

Warto też słuchać go z włączonym power gainem, jeśli używamy słuchawek otwartych. Ten tip sprzedał mi znajomy z salonu i rzeczywiście gra wtedy lepiej. Poprawia się dynamika.

Ja użytkowałem V30 4 lata i nie jestem zwolennikiem Sabra. Gra on bardziej cyfrowo od nieco analogowego Burr-Browna, ale każdy ma też inny gust i wymagania.

Co do zasilaczy stricte PC, to tutaj bym jakieś dużej nadzieji nie robił. To nie są sprzęty przeznaczone do zachowania odpowiedniej kultury w kontekście audio. Co innego zasilacze liniowe, lub chociażby rozwiązania od ifi oparte o ANC.

Żeby nie było, ja sam nie jestem jakimś ultra fanem Zen DAC. Finalnie jednak oceniam go bardzo dobrze, ale musiałem też trochę zaingerować, bo out of the box, niczego mi nie urwało. Na pewno też lepiej używać wyjścia 4.4mm (zarówno słuchawkowego, jak i liniowego). Jak to określił jeden recenzent „Zen DAC, to głównie przetwornik do łączenia z CANem” i w takim połączeniu zdecydowanie daje radę, ale i solo jest przyzwoitym sprzętem.

No ważne, że miałeś trochę zabawy. Udanego szukania swojego króliczka :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę sie na mnie nie złościć, ale rozdzielczość Zena naprawdę jest przeciętna. Zinterpretowałem to jako problem po stronie cyfrowej, tak mi się wydaje, czysto subiektywnie. Mi się też teoretycznie barwa Texasa bardziej podoba niż Sabre, ale dobrze wiemy, że sporo zależy od implementacji. Xonar ST/STX ma PCM1792, a nie gra jakoś specjalnie analogowo, a dość mocno syntetycznie.

Cytat

Warto też słuchać go z włączonym power gainem, jeśli używamy słuchawek otwartych. Ten tip sprzedał mi znajomy z salonu i rzeczywiście gra wtedy lepiej. Poprawia się dynamika.

Power Match tylko zdejmuje limit V na wyjściu. Przynajmniej w Zen. Jakość rzeczywiście się poprawia do pewnego stopnia, bo THD spada wraz ze wzrostem głośności - do granicy, kiedy wzmak wyrabia. Psychologicznie mając większy "zapas" mocy mamy tendencje do odkręcania odrobinę bardziej, niż w przypadku, kiedy skala nam się kończy :). W dodatku brak jakiejkolwiek skali na urządzeniu powoduje, że niezwykle trudno jest porównać na tych samych poziomach głośności. No ale jest internet. Zmierzyli to.
ifi-zen-dac-and-headphone-amplifier-powe

Nie mam problemów z szumami po USB i nie używam stockowego kabla. Swoją drogą - urządzenia na xmosie możesz podpiąć byle czym, byle właśnie ekranowanie było w porządku.

 

Soft dla wersji v2 jest jeden. Aktualizowałem sterownik i jedyne co to zmieniło, to że MQA mi się częściej wypieprzało i musiałem restartować kompa, żeby znowu działało ;).
 

Co do wyższości liniowego nad cyfrowym zasilaniem, to jest to właściwie temat na inny wątek. Całkiem ciekawa sprawa patrząc na to jak wyglądają rozwiązania techniczne w dzisiejszych sprzętach opartych o zasilanie impulsowe, nawet (o zgrozo) w torze analogowym.  Zasilanie kompów też wygląda teraz zgoła odmiennie, do tego co kiedyś było :).

Cytat


Ja użytkowałem V30 4 lata i nie jestem zwolennikiem Sabra. Gra on bardziej cyfrowo od nieco analogowego Burr-Browna, ale każdy ma też inny gust i wymagania.



Masz racje, ale to nie zmienia faktu, że V30 gra po prostu na wyższym poziomie niż Zen.

 

Aktualnie wziąłem Toppinga DX3Pro+ od chłopaków z Audiomagic. Po przesłuchaniu kilku utworów to jest PRZEPAŚĆ po całości. Jestem w szoku. No może poza jakością wykonania (potencjometr jest tandetny). W stosunku do ZENa urządzenie jest dużo bardziej "transparentne" i wierniejsze. Przestrzeń, rozdzielczość, smaczki w utworach, "czarne tło", "życie" wokali, to wszystko jest na zdecydowanie wyższym poziomie niż w ZEN. O samej ergonomii nie wspominając, bo ta w zenie jest tragiczna. Słuchałem póki co głównie po RCA.

Sekcja wzmacniacza to tez przepaść na korzyść dx3pro+. TPA6120 wyszedł im dość neutralnie, a to świetny wzmacniacz, robi co ma robi - wzmacnia. DT880 250ohm są trzymane za mordę, czego przy Zenie nie było. Do tego ZEN ma dużo większe przesłuchy międzykanałowe.


Z takich rzeczy co mnie też mega wnerwiały w Zenie, a na które jeszcze nie marudziłem: Brak wyłącznika, serio? U mnie się nie wyłączał nawet jak kompa wyłączałem, bo płyta wykrywała, że dopomina się o papu to dostawał. Brak możliwosci wyłączenia słuchawek - coś okropnego.

 

Może kiedyś wrócę do IFI, ale raczej właśnie tak jak Ty do ich wzmaka słuchawkowego, z czystej ciekawości, albo wyższych modeli po prostu.

Pozdrawiam!


 

Edytowane przez david11
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, david11 napisał:

No ale jest internet. Zmierzyli to.

Tak zmierzyli, dlatego wspomniałem, że nie warto w ogóle używać wyjść SE w Zen DAC. Pentaconn ma wyraźnie większą moc i zwłaszcza do słuchawek 250/300Ohm powinien się spisać. Do 6.3 bym przy tym sprzęcie nawet takich słuchawek nie podpinał :)

10 godzin temu, david11 napisał:

Soft dla wersji v2 jest jeden.

Dla v1 były dwa. 5.3 i 5.3c (z filtrem GTO) i różnice były na tyle odczuwalne, że jedni zostali na wersji klasycznej, a inni na GTO.

10 godzin temu, david11 napisał:

Masz racje, ale to nie zmienia faktu, że V30 gra po prostu na wyższym poziomie niż Zen.

Tutaj bym polemizował. Trzeba po prostu lubić Sabra. U mnie Zen DAC grał dobrze (po wymianie akcesoriów i załatwieniu kabla na 4.4mm), ale to też kwestia synergii. Z Senkami zgrał mi się fantastycznie, bo truebass dodał dociążenia i basu Senkom, które miały wyraźny rolloff, jednocześnie nie degradując sygnatury dźwiękowej, co już miało miejsce w innych słuchawkach, dlatego ogólnie go nie polecam (Co innego XBass w CANie).

Na zagranicznych serwisach były opinie, że Zen były strojone z myślą o Sennheiserach, a wkrótce później wyszły wersje z Mass Dropa, które już nawet były sygnowane jako sprzęt pod HD6xx.

Moim zdaniem, Zen DAC sam w sobie jest sprzętem dobrym (v1, nie wiem jak v2), ale na pewno technicznie odstaje od droższych sprzętów tej firmy czy niezwykle udanej konkurencji w postaci Toppinga (wierzę na słowo, bo sam nie słuchałem). Do mnie akurat Sabre nie przemawia, wolę AKM czy własnie Burr-Browny, ale zgadzam się, że najważniejsza jest sama implementacja, a ta w Zen DAC, to na pewno nie jest szczyt tego, co ma do zaoferowania producent.

 

10 godzin temu, david11 napisał:

Może kiedyś wrócę do IFI, ale raczej właśnie tak jak Ty do ich wzmaka słuchawkowego, z czystej ciekawości, albo wyższych modeli po prostu, które już bazują na nowszych rozwiązaniach.

Ja niedługo przeskakuje na właśnie ten "wyższy model na nowszych rozwiązaniach" :) Jeszcze czeka mnie odsłuch w salonie, ale decyzja raczej już podjęta.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, david11 napisał:

Soft dla wersji v2 jest jeden. Aktualizowałem sterownik i jedyne co to zmieniło, to że MQA mi się częściej wypieprzało i musiałem restartować kompa, żeby znowu działało ;).
 

 

Na stronie https://ifi-audio.com/download-hub/ są 4 wersje softu:

Firmware 7.2c – GTO Filter / MQA / DSD256 (Sub-version)

Firmware 7.2 – MQA / DSD256 (Cookies & Cream)

Firmware 7.3c – GTO Filter / MQA / DSD256 (Sub-version)

Firmware 7.3b

 

Najnowszy ma filtr GTO i na headfi dużo osób narzeka na ten soft, że nie gra tak analogowo jak poprzednie (szczególnie 7.2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam z powrotem , dzięki @UndertakerZenDac, moim oryginalnym cieszy się od dawna @lukekaczmarek, który go ode mnie z kabelkiem USB 3.0 nabył. Ja takoż nabyłem kabelek z ZenDacem USB od kolegi Undera, 3.0 Wireworld Starlight.

Stack połączony po balansie kabelkiem od Kulozeby na canare. Nie robiłem odsłuchów porównawczych z moim głównym torem  dx3pro+ -> kanarek -> mt603 TungSol -> JD gold plated 6n 2xRCA-3,5mm ->ZenCan ifi iPowerX  , który gra fpytę i szczerze mówiąc, nie chce mnie się tego czynić. Przynajmniej na razie.

Gra mi ZenStack z iPowerX i tym kablem USB 3.0 Wireworld Starlight w cholerę dobrze & if my memory serves me right, półkę wyżej niż poprzednio, z kablem i tak wówczas upgradowanym 3.0 za 7 dyszek z allegro. Tamten był już sonicznym zyskiem, a ten kabel, Under, dzięki,:win: to miód na moje audiofilskie serce, szczególnie, że nabyty od kolegi w dobrej cenie i jeszcze w barterze. 

Grają te kable USB, niestety :( 

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyi jednak grają kable! :D Też mi się wydawało że ten Starlight daje radę z Zen Dakiem, ale jakoś mi się nie chciało przepinać na Chromę żeby się utwierdzić jakoś w tym badaniu-przekonaniu. No taki już leniwy-leń jestem, co poradzę. W każdym razie kabel solidny i tylko szkoda że ta wtyczka do sprzętów iFi pasująca tylko, a ja to ostatnio wiadomo - bardziej topiki wszelkiego rodzaju katuję. Cieszę się zatem że kabel konkretny drugie życie dostanie i będzie miał używanie w niemniej ciekawych torach! 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, manuelvetro napisał:

Grają te kable USB, niestety :( 

Ano. Ja się sam o tym przekonałem i tylko przez czysty przypadek, bo z racji swojej krótkości, firmowy od Zen DAC musiałem zamienić na coś dłuższego. Zdziwko było srogie. Dobre ekranowanie robi swoje. Pewnie nie każdy to odczuje, ale Ci co odczują, to raczej nie będą ryzykować słuchania na kablach wątpliwej jakości.

Wireworld dobre kable. Sam mam Chroma, ale USB-C do DAPa. Do większego sprzętu używam Ricable Magnus.

 

Dobrze jest słyszeć, że powrót do ZenStack znowu cieszy michę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MichalZZZ napisał:

Czyli nie jestem jedyny, który sie zdziwił, że kable USB swoje wnoszą do dzwięku :)

Nie jesteś. Ten wątek przyjął już chyba wszystko. Omawialiśmy wpływ zasilaczy, kabli USB, interkonektów analogowych, kabli słuchawkowych. Narażając się nierzadko na szyderstwa i kpiny :D

Edytowane przez Artorias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, mnie też dzisiaj ktoś wyśmiał, że słysze wpływ kabla USB :D

 

W każdym razie z moich obserwacji wynika, że największy wpływ na dzwięk mają : Słuchawkowe -> Interkonekty -> Zasilające -> USB. Tak bym to rozłożył :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję kupić ifi Zen One Signature, a za jakiś czas do niego dokupić Zen Cana.

Czy AQ Nighthawki dobrze się zgrywają z Canem? Gdzieś czytałem, że lepiej podpinać do niego słuchawki o większej impedancji. Kabel mam 4.4 więc po balansie bym się łączył.

Obecnie słucham z DAPa Sony NW-ZX300. Czy więcej prądu z Cana dobrze zrobi Hołkom? Czy raczej DAP wystarcza aby wydobyć potencjał słuchawek?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności