Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)


mariuszryszard

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden pochopnie odesłał ZEN'a, drugi Topping'a :D 

 

Zdarza się, ale sprzęty nie są na kartki, można kupować / wymieniać do woli (choć ostatnio dostawy są w kratkę). 

 

Nowy Rok - nowe pomysły 👍

 

Będzie się działo :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Compton napisał:

Brzmi zachęcająco.

Cytat

Słuchanie ich sprawiło mi prawdziwą radość, mimo iż w pogotowiu czekał sprzęt dziesiątki razy droższy. Co mówię – pospinany i zasilany kablami, z których każdy od pary Zenków był wiele razy droższy.

Piszę to z pełnym przekonaniem, rzeczywiście tak było. Jeżeli czasem kłuła duszę chęć powrotu na droższy poziom, to bardziej ze snobistycznych przesłanek niż rzeczywistej potrzeby

Ja to osobiście widzę tak. Znana i uznana Brytyjska firma audio vs Chińczyk z potencjałem. Co oczywiście nie skreśla tego drugiego. Tak jak wspomniałeś odsłuch jest najważniejszy i to on powinien decydować o naszym wyborze.

Na naszym polskim rynku niewątpliwie Zen zdobył uznanie.

Ja bym chyba się nie powstrzymał, żeby go sprawdzić, mając w domu.

Edytowane przez Enlil
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Enlil napisał:

Brzmi zachęcająco.

Ja to osobiście widzę tak. Znana i uznana Brytyjska firma audio vs Chińczyk z potencjałem. Co oczywiście nie skreśla tego drugiego. Tak jak wspomniałeś odsłuch jest najważniejszy i to on powinien decydować o naszym wyborze.

Na naszym polskim rynku niewątpliwie Zen zdobył uznanie.

Ja bym chyba się nie powstrzymał, żeby go sprawdzić, mając w domu.

Zen chyba ma problemy z połączeniami tak naprędce mi się rzuciło w oczy. Ja pójdę w stronę bluos. Czyli Node 2021 albo nawet Nad m10 ale to drugie to musiałbym pozbyc się tego co mam teraz.

Bluos to genialny soft - w przypadku streamerow to bardo ważne wg mnie - jakość i wsparcie. Moim zdaniem to lepszy wybór niż nawet Volumio.

Dla mnie wygląd i metka ma znaczenie. Ludzie słyszą różnicę grania bo im się wydaje - mi klocki z made in china grają gorzej :) I nikt mi nie wmówi że jest inaczej - tak samo jak kolegom od kabli zasilających i audio sprzętu sieciowego

 

Edytowane przez wp73
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wp73 napisał:

Dla mnie wygląd i metka ma znaczenie. Ludzie słyszą różnicę grania bo im się wydaje - mi klocki z made in china grają gorzej :) I nikt mi nie wmówi że jest inaczej - tak samo jak kolegom od kabli zasilających i audio sprzętu sieciowego

 

Ależ oczywiście. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

Dx3 pro+ dotarł i słucham go z tv, ipad od około 6 godzin. Na początku brzmiał płasko, trochę martwiła mnie ciut ostra góra, ale teraz to już inna bajka. Jest przestrzennie i bardziej w stronę detaliczności. Mam wrażenie, że gra tak jak umożliwią mu to słuchawki, samemu będąc neutralnym. Głos z tv podłączony kablem optycznym ma dociążenie i przestrzeń. Dobrze się tego słucha. Przez bluetooth łączy się szybko, a dźwięk z ipada robi robotę. fajna scena i stereofonia, jak na taką kasę. Po 4 godzinach dopiero włączyłem go w tryb dac, zrobiło się jeszcze ciekawiej.

No i jest pilot, a to bardzo ułatwiło mi życie. Jako że jestem nocnym markiem, od wielu lat obrywa mi się od żony, oczywiście za głośne słuchanie tv ... ale dziś się nie pojawiła, choć słuchawki mają konstrukcje otwartą, jest więc u mnie ogromny progres ;) 

 

Kombajn to idealne określenie tego sprzętu, ma wszystko czego potrzebuję, ale najważniejsze to szybki bluetooth, wejście optyczne i oczywiście pilot, tego niestety nie ma zestaw Zen który wcześniej zamówiłem, kierując się pozytywnym nastawieniem członków klubu Zen. No i zostało mi w kieszeni prawie 1500zł, wystarczy więc i na dobre słuchawki.

Wzmacniacz z dack raczej nie brzmi zbyt muzykalnie, no może ciut. Ale jest to dobre granie, rzetelne idące w detaliczność ale nie analityczność. Słowem dobrze wydane 900zł ;)

 

Nie pisałem że na co dzień słucham na Musical Fidelity mx- hpa. Z nim jest całkiem inne granie , to bardzo muzykalny wzmacniacz. Podaje wszystko w subtelny sposób, nic nachalnie. Dx3 pro+ mocno się jednak broni a jego granie jest ok. Osobiście nic mi więcej do tv nie trzeba.

Nie udało mi się połączyć go z chromecast 4.0 przez bluetooth, ale jeszcze powalczę. Jeśli potrafi wysłać sygnał do słuchawek, powinien i wysłać sygnał do Dx3 pro+.

Chromecast 4.0 swoją drogą to świetny kombajn, mam na nim Cda, Netfliks, Hbo Go do niego także jest świetny pilot.

Jego cena to chyba najlepiej wydane 300zł w moim życiu.

 

Tak opisałem sytuację w temacie.

Cytat

 

 

Jako że mam w domu Musical Fidelity mx- hpa, mam na czym słuchać. Po Waszych wpisach spodziewałem się jak zagra Zen, także u mnie wygrała funkcjonalność. Mam teraz pilot i wejście optyczne, co przy podłączaniu do tv jest chyba najlepszym rozwiązaniem. Gdybym jednak nie miał Musicala, zdecydowałbym się na zestaw Zen. Mnie również przekonała recenzja Pana Jakuba Łopatko. Cenię go bardzo, za ciekawe i rzetelne podejście do audiophilizmu ;) 

 

Podsumowując jestem do Zen nastawiony bardzo pozytywnie, ale martwi mnie podejście Ifi do nas fanów marki .... bo jak odebrać politykę firmy stojąc z boku i patrząc co rynek oferuje ? Mogli w tej cenie  spokojnie dodać wejście optyczne w dac i pilota. W wersji Signature z daca wyrzucili wszystko, co ich zdaniem było nie potrzebne i oczywiście podnieśli cenę, najwyraźniej powietrze audiofilskie ma sporą wartość, zwłaszcza dla nas ... mimo to, optyka i pilota nadal nie uświadczysz. Dx3 pro+ ma to wszystko + świetny bluetooth i to bez zniekształceń, czyli można .... mam takie osobiste wrażenie od lat, że ifi to firma nastawiona na wyciagnięcie kasy na maxa z klienta, wiernego fana ifi, samemu nie dając zbyt wiele ... mówią mamy sprzęt audiofilski który otrzymuje nagrody, płaćcie, kupujcie. Damy Wam to co niezbędne, aby nie popsuć głupim pilotem toru dźwiękowego, pilota nie będzie. Potrzebujecie wejścia optycznego, po co ? Macie inne wyjścia. Recenzenci piszą, przydałoby się to i tamto jako minimum, ale na 90% recenzje są dobrze opłacone, więc firma nie bierze do siebie ich próśb czy sugestii. A szkoda, ale idąc tym torem rozumowania, jak rynek się wreszcie zapcha, wypuszczą wreszcie wersję Zen na bogato w ciut droższej cenie, ale mającą wszystko. Ludzie rzucą się do sprzedawania starych modeli za połowę ceny lub taniej. Kupią je nowi klienci ifi i być może zostaną wierni firmie i kupią następne urządzenie już u dystrybutora, nowe. A starzy napędzą statystyki i znów będą ochy i achy .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, HoTei napisał:

.... bo jak odebrać politykę firmy stojąc z boku i patrząc co rynek oferuje ? Mogli w tej cenie  spokojnie dodać wejście optyczne w dac i pilota.

Dx3 pro+ ma to wszystko + świetny bluetooth i to bez zniekształceń, czyli można .... mam takie osobiste wrażenie od lat, że ifi to firma nastawiona na wyciagnięcie kasy na maxa z klienta, wiernego fana ifi, samemu nie dając zbyt wiele ... mówią mamy sprzęt audiofilski który otrzymuje nagrody, płaćcie, kupujcie. Damy Wam to co niezbędne, aby nie popsuć głupim pilotem toru dźwiękowego, pilota nie będzie. Potrzebujecie wejścia optycznego, po co ? Macie inne wyjścia. Recenzenci piszą, przydałoby się to i tamto jako minimum, ale na 90% recenzje są dobrze opłacone, więc firma nie bierze do siebie ich próśb czy sugestii. A szkoda, ale idąc tym torem rozumowania, jak rynek się wreszcie zapcha, wypuszczą wreszcie wersję Zen na bogato w ciut droższej cenie, ale mającą wszystko. Ludzie rzucą się do sprzedawania starych modeli za połowę ceny lub taniej. Kupią je nowi klienci ifi i być może zostaną wierni firmie i kupią następne urządzenie już u dystrybutora, nowe. A starzy napędzą statystyki i znów będą ochy i achy .......

Ale to wszystko masz przecież w iFi NEO: BT, optyk + pilot.

Screenshot 2021-12-31 at 12-45-05 rect913-6 png (obraz WEBP, 800×450 pikseli).png

 

Popatrz,

sam ZEN DAC kosztuje o 200 zł taniej niż DX3pro+ i jest w całości wykonany z aluminium, ma dekodowanie MQA (licencja), wyjście zbalansowanie słuchawkowe i liniowe oraz normalną dziruę 6,3mm. Stąd w danej kwocie zabrakło już na BT czy pilota. Ja z BT i pilota niekorzystam więc nie chciałbym za to płacić. Wolę dopłacić do wyglądu i jakości.

Aby Topping miał np. wyjście bal i MQA, to potrzeba sięgnąć po droższy model czyli EX5 kosztujący bagatela 1600 zł, czyli dwa razy drożej niż sam ZEN DAC i nadal jest z plastiku!

Seria ZEN jest nastawiona na prostotę. Chcesz samego DACa - proszę, chcesz więcej mocy - proszę, chcesz streaming - proszę. Chcesz mieć wszystko w jednym z pilotem, BT i optykiem - kupujesz NEO. :)

 

Edytowane przez Compton
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HoTei napisał:

Podsumowując jestem do Zen nastawiony bardzo pozytywnie, ale martwi mnie podejście Ifi do nas fanów marki .... bo jak odebrać politykę firmy stojąc z boku i patrząc co rynek oferuje ? Mogli w tej cenie  spokojnie dodać wejście optyczne w dac i pilota.

Jeśli Twoim kryterium było podłączenie sprzętu do TV, to podjąłeś słuszną decyzję. Zen raczej byłby przestrzelonym pomysłem. Zaznaczyłeś, że liczy się przede wszystkim funkcjonalność i to dostałeś w cenie znacznie niższej niż dowolne dwa sprzęty od IFI.

Godzinę temu, HoTei napisał:

Ludzie rzucą się do sprzedawania starych modeli za połowę ceny lub taniej. Kupią je nowi klienci ifi i być może zostaną wierni firmie i kupią następne urządzenie już u dystrybutora, nowe. A starzy napędzą statystyki i znów będą ochy i achy .......

Śledząc cały ten wątek, ja to odebrałem całkowicie odwrotnie. Prawie nikt z użytkowników duetu Zen (Przynajmniej tak wynika z tego wątku), nie pozbył się tego sprzętu do dzisiaj (co chyba jest rzadkością?), nie licząc jednego użytkownika, który też wyraźnie zaznaczył, że jego nowy nabytek lepiej od Zen raczej nie gra, a nadrabia funkcjonalnością.

Zgadzam się z użytkownikiem @Compton To wszystko jest kwestia kompromisów. Jeżeli potrzebujesz sprzętu pod PC/laptopa, do trudno narzekać na Zen, bo daje Ci wszystko co potrzeba. Dostajesz wsparcie MQA oraz wyjścia symetryczne, niesymetryczne, liniowe. Trzeba też brać pod uwagę, że koszty toru symetrycznego, jak chodzi o dobór komponentów i poziom skomplikowania układu itd jest większy od niesymetrycznego, który masz w swoim Toppingu. Abstrahując od tego, czy jest nam to do szczęścia potrzebne czy nie.

Jakość komponentów użytych do tych urządzeń, jest ponoć taki sam, jak ze znacznie droższych modeli, które producent ma w ofercie. Cięcia są właśnie na tym BT/pilocie i ogólnie akcesoriach. Taka polityka producenta i albo to akceptujemy albo nie. Nie ma sprzętu idealnego, a przynajmniej nie w takich pieniądzach.

Jakość wykonania to też inna liga. Zen wygląda zdecydowanie bardziej prestiżowo i wykonany jest z metalu, co też dla jednych ma znaczenie, dla drugich kompletnie nie :)

Edytowane przez Enlil
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale to wszystko masz przecież w iFi NEO: BT, optyk + pilot.

 

Tak, tylko cena zabija 3300zł  ... gdybym miał taką kwotę do wydania, a przyznam miałem na początku w planach zakup samego Zen Can, choć po przeczytaniu Waszych wpisów machnąłem ręką stwierdzając i tak zostanie na lata ze mną, więc wezmę cały zestaw ... to teraz dopłaciłbym i kupił Pathos Aurium. Sprzedał Musical Fidelity i dalej szukał czegoś do tv :)Wchodząc na forum, człowiek zostaje przywołany do tablicy i zaczyna wreszcie intensywnie myśleć. A wybierając za i przeciw dochodzi się końcowo do innych wniosków, niż się zakładało początkowo.

 

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-wzmacniacza-pathos-aurium/

Edytowane przez HoTei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HoTeiPanie kolego, nie rozumiem trochę Twojej obecnej argumentacji, bo na samym początku pisałeś:

 

 

W dniu 28.12.2021 o 15:27, HoTei napisał:

Witam serdecznie kolegów.

Właśnie zamówiłem zestaw Zen Can i Zen Dac, zaszalałem i zamówiłem również kabel ifi i zasilacz. Piszecie że jak ma dobrze grać, to taki zakup jest mile widziany. Mam tylko cichą nadzieję, że usłyszę muzykalność przez duże M ;) 

Posiadam słuchawki Hd 598, konstrukcja otwarta, bardzo muzykalne granie. Potrafią dać mnóstwo frajdy zarówno ze słuchania muzyki, jak i oglądania filmów. Zastanawiam się nad dokupieniem jeszcze jednej pary słuchawek, tylko nie wiem czy iść w Hd600 czy może jednak Hd650, które będą lepiej grały z Zenstawem ? 

 

 

 

Chciałeś muzykalności. W toppingu jak sam stwierdziłeś tego nie ma. Nic nie ma o Twoich innych wymaganiach, czyli pilocie, bt czy wejściu optycznym, które teraz tak forsujesz, bo z tym od początku jak jest w ifi widziałeś. Poza tym - czy to są naprawdę takie warunki konieczne, jeśli chodzi tego typu sprzęt? Pilot do sprzętu, który wszystko co potrzeba ma na wyciągnięcie ręki? W toppingu faktycznie się przyda, bo tam jest zastosowane sterowanie jedną upierdliwą gałką i jak gdzieś czytałem - koniecznie odłączanie kabla zasilającego do niektórych ustawień. W ifi co trzeba jest do ustawienia od ręki - przyciskami fizycznymi. Dla mnie wygodniejsza jest wizja ifi, bo ze sprzętu korzystam przy biurku-pc. No i jeszcze coś, co pomijamy w tej dyskusji - wspaniała opcja podbicia basu w zen can. Przebijająca jakością wielokrotnie to co jest w samym zen dac. W toppingu czegoś takiego się nie doświadczy. Tutaj kolega @MrBrainwashnapisze zaraz o eq, zeby podbić sobie bas i rozumiem jego podejście, ale zdania w tym temacie w świecie audio są podzielone - wielokrotnie czytałem o jednak pewnych problemach ze stratą jakości przy tego typach manipulacjach i sam bym się na takie coś nie zdecydował. No i jaki by był wtedy sens dobierania słuchawek. Fun zabity z całej tej drogi, bo o znalezienie swojej osobistej drogi audio w tym wszystkim chodzi. Stąd kombinowanie z kablami, padami, modami słuchawek itd. A tu taki cheat easy mode - eq i z głowy, hehe. No nie.

 

Nie zrozum mnie źle - nie jest to żaden przytyk czy docinki z mojej strony, nie jestem człowiekiem, który tak postępuje w internecie czy w realu, ale moim zdaniem zadziałała tutaj podświadomość i jednak jest to kwestia kosztów. Stąd ta szybka zmiana zdania o 180 stopni. Myślę, że niepotrzebnie nabyłeś na wstępie drogi zasilacz i kabel IC, bo bez tego cena 1600 nie wygląda już tak strasznie jak 2400 w kontrze do 900 za toppinga (a może dodatkowo byś jakiś rabat wywalczył 5-10%). W takiej sytuacji jest duża szansa, że będziesz odczuwał niedosyt i topping prędzej czy później pójdzie w odstawkę. Mogłeś temu łatwo zaradzić o czym pisałem w poprzednim poście skierowanym bezpośrednio do Ciebie - apelowałem, żebyś chociaż sprawdził sprzęt ifi. Zapewnił byś sobie tym spokój ducha, bo wiedziałbyś na czym stoisz. A jak wtedy pisałem - nie jest powiedziane, że topping nie zagrałby dla Ciebie lepiej. Może tak, może nie. Ale nie sprawdzając tego, niestety sam trochę w tym wszystkim namieszałeś. Co można w tej sytuacji zrobić, to tylko odsłuch zestawu ifi - czy to w sklepie stacjonarnie, czy ponownie zamawiając tym razem bez drogich dodatków, które zawsze można dokupić potem. Jeżeli się jednak na to nie zdecydujesz, to życzę Ci jednak jak najlepszego zgrania kolejnych słuchawek z toppingiem. Gdzieś tam są na pewno słuchawki, które razem z dzielnym chińczykiem pokażą swoją magiczną stronę.

 

Panowie, dziś ostatni dzień roku, pozwolę sobie zatem na życzenia dla klubowiczów:

 

Wszystkiego najlepszego na ten nowy rok i oby wam dopisała pomyślność osobista, ale i co ważniejsze - dobre audio grało jeszcze lepiej, jak w roku obecnym😃.

 

Pozdrawiam.

 

Edytowane przez Krzysiu82
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Śledząc cały ten wątek, ja to odebrałem całkowicie odwrotnie. Prawie nikt z użytkowników duetu Zen (Przynajmniej tak wynika z tego wątku), nie pozbył się tego sprzętu do dzisiaj (co chyba jest rzadkością?), nie licząc jednego użytkownika, który też wyraźnie zaznaczył, że jego nowy nabytek lepiej od Zen raczej nie gra, a nadrabia funkcjonalnością.

 

Pisząc to miałem na myśli przyszłość. Ifi jak każdy producent posiadający urządzenia dla każdego od ceny A-Z, podchodzi strategicznie do wyposażenia urządzeń bo musi. Kolega zaproponował mi iFi NEO, mam to wszystko w Dx3 pro+ tylko za inną cenę. Natomiast gdyby Zen dac Signature miał optyka, pewnie bym go nie odesłał. Nocą i tak używam pilota z decodera, chromcast zapewne też będzie się dał regulować własnym pilotem. Także zabrakło mi tylko wejścia optycznego do szczęścia ;) 

W moim przypadku pilot podczas słuchania tv w dzień, jest przydatny(żonie przeszkadza podkręcony głośniej tv podczas oglądania filmu akcji.

Edytowane przez HoTei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Krzysiu82 napisał:

wielokrotnie czytałem o jednak pewnych problemach ze stratą jakości przy tego typach manipulacjach i sam bym się na takie coś nie zdecydował

To prawda. Dlatego część renomowanych producentów audio stosuje EQ, które działa w domenie analogowej, a nie cyfrowej.

 

25 minut temu, HoTei napisał:

Pisząc to miałem na myśli przyszłość

Łoo Panie Jackowski, to przewidywanie raczej nie są zbyt celne. Nie wiem czy wiesz, jak to działa, ale tego typu sprzęt ląduje w komisie najczęściej w początkowym okresie tzw. "hajpu". Moda na toppinga została rozkręcona z tydzień temu, a już na bazarku są pierwsze sztuki. Zen ma akurat twardy lektorat na tym forum, który nieźle się tego sprzętu trzyma, tak swoją drogą.

A przyszłość? Kto ją tam wie, może i sprzedadzą to czego używają, przy okazji też samochód albo mieszkanie.

Cały temat raczej rozchodzi się o to, o czym wspomniał @Krzysiu82

Zakupiłeś sprzęt, łącznie z markowymi akcesoriami, więc zakup wyglądał na przemyślany, a finalnie odesłałeś go nawet nie dając mu szansy, bo użytkownik x,y,z coś tam napisał. Nie jest to moja sprawa, bo być może rada była słuszna, tyle że cała sytuacja rzeczywiście jest trochę komiczna :D No nic, może nie przewidziałeś wcześniej, że optyk jest tutaj "Game Changerem". Mimo wszystko, najważniejsze, żebyś Ty był zadowolony, a sprzęt Ci służył.

 

Korzystając z okazji również życzę wszystkim udanego Sylwestra i Szczęśliwego Nowego Roku.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysiu82 napisał:

@HoTeiPanie kolego, nie rozumiem trochę Twojej obecnej argumentacji, bo na samym początku pisałeś:

 

 

 

Chciałeś muzykalności. W toppingu jak sam stwierdziłeś tego nie ma. Nic nie ma o Twoich innych wymaganiach, czyli pilocie, bt czy wejściu optycznym, które teraz tak forsujesz, bo z tym od początku jak jest w ifi widziałeś. Poza tym - czy to są naprawdę takie warunki konieczne, jeśli chodzi tego typu sprzęt? Pilot do sprzętu, który wszystko co potrzeba ma na wyciągnięcie ręki? W toppingu faktycznie się przyda, bo tam jest zastosowane sterowanie jedną upierdliwą gałką i jak gdzieś czytałem - koniecznie odłączanie kabla zasilającego do niektórych ustawień. W ifi co trzeba jest do ustawienia od ręki - przyciskami fizycznymi. Dla mnie wygodniejsza jest wizja ifi, bo ze sprzętu korzystam przy biurku-pc. No i jeszcze coś, co pomijamy w tej dyskusji - wspaniała opcja podbicia basu w zen can. Przebijająca jakością wielokrotnie to co jest w samym zen dac. W toppingu czegoś takiego się nie doświadczy. Tutaj kolega @MrBrainwashnapisze zaraz o eq, zeby podbić sobie bas i rozumiem jego podejście, ale zdania w tym temacie w świecie audio są podzielone - wielokrotnie czytałem o jednak pewnych problemach ze stratą jakości przy tego typach manipulacjach i sam bym się na takie coś nie zdecydował. No i jaki by był wtedy sens dobierania słuchawek. Fun zabity z całej tej drogi, bo o znalezienie swojej osobistej drogi audio w tym wszystkim chodzi. Stąd kombinowanie z kablami, padami, modami słuchawek itd. A tu taki cheat easy mode - eq i z głowy, hehe. No nie.

 

Nie zrozum mnie źle - nie jest to żaden przytyk czy docinki z mojej strony, nie jestem człowiekiem, który tak postępuje w internecie czy w realu, ale moim zdaniem zadziałała tutaj podświadomość i jednak jest to kwestia kosztów. Stąd ta szybka zmiana zdania o 180 stopni. Myślę, że niepotrzebnie nabyłeś na wstępie drogi zasilacz i kabel IC, bo bez tego cena 1600 nie wygląda już tak strasznie jak 2400 w kontrze do 900 za toppinga (a może dodatkowo byś jakiś rabat wywalczył 5-10%). W takiej sytuacji jest duża szansa, że będziesz odczuwał niedosyt i topping prędzej czy później pójdzie w odstawkę. Mogłeś temu łatwo zaradzić o czym pisałem w poprzednim poście skierowanym bezpośrednio do Ciebie - apelowałem, żebyś chociaż sprawdził sprzęt ifi. Zapewnił byś sobie tym spokój ducha, bo wiedziałbyś na czym stoisz. A jak wtedy pisałem - nie jest powiedziane, że topping nie zagrałby dla Ciebie lepiej. Może tak, może nie. Ale nie sprawdzając tego, niestety sam trochę w tym wszystkim namieszałeś. Co można w tej sytuacji zrobić, to tylko odsłuch zestawu ifi - czy to w sklepie stacjonarnie, czy ponownie zamawiając tym razem bez drogich dodatków, które zawsze można dokupić potem. Jeżeli się jednak na to nie zdecydujesz, to życzę Ci jednak jak najlepszego zgrania kolejnych słuchawek z toppingiem. Gdzieś tam są na pewno słuchawki, które razem z dzielnym chińczykiem pokażą swoją magiczną stronę.

 

Panowie, dziś ostatni dzień roku, pozwolę sobie zatem na życzenia dla klubowiczów:

 

Wszystkiego najlepszego na ten nowy rok i oby wam dopisała pomyślność osobista, ale i co ważniejsze - dobre audio grało jeszcze lepiej, jak w roku obecnym😃.

 

Pozdrawiam.

 

 

Faktycznie zmieniły się moje priorytety. Może to i trochę Wasza zasługa, a może i recenzentów, dzięki czemu oczekiwałem dźwięku miłego dla ucha, nie męczącego trochę audiofilskiego. Po krótkiej dyskusji i ciekawej propozycji kolegi, doszedłem do wniosku, że należy jeszcze poczytać, ale już wiedziałem co jestem gotów poświęcić a co nie.

Jedni napiszą, im więcej czytasz tym jesteś bardziej skołowany, tak miałem wcześniej. Dlatego odważyłem się napisać w klubie post. Miałem nadzieję że ułatwi mi to wybór, każdy z nas ma bowiem inny gust. Liczyłem też na konstruktywne wpisy i takie otrzymałem. 

Gdyby jednak najnowszy Dac miał wejście optyczne i pilota, zamówiłbym Zen Signature i zostawił do odsłuchu. Porównałbym go z Dx3 pro+. Zresztą brałem go wcześniej pod uwagę, obawiałem się jakości jego wykonania. Nie zamówiłem  zestawu Signature, bo testy forumowiczów na forach, były sceptyczne w porównaniu ze starym systemem Zen. 

Słuchawki i tak chciałem jakieś kupić od dawna, do Musical Fidelity. Po użytkowaniu kolumn szczegółowych i analitycznych, poszedłem w inną stronę i przesiadłem się na słuchawki. 

 

Życzę wszystkim dobrej zabawy sylwestrowej i szczęśliwego nadchodzącego nowego roku. Dobrych aranżacji muzycznych, ciekawych wzmacniaczy i słuchawek, oby wpadły w nasze lepkie ręce i dały radość, jaką daje nowa zabawka dziecku :)

Edytowane przez HoTei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniły się, bo widać sam jednak wewnętrznie nie byłeś przekonany, bo zapał zgasł w chyba w rekordowym czasie (mniejsza o powody) i to bez uwzględnienia opinii posiadaczy zenStawu, że warto przynajmniej przetestować. Kolega @MrBrainwashdołożył swoją cegiełkę i kaput IFI😟. Nie będę się zagłębiał czemu akurat tak bardzo ifi negatywnie jest ocenianie przez kilku forumowiczów, którzy tego zestawu nie testowali. Bo wykresy z sieci prawdą objawioną wydaje mi się nie są. No, ale może mi się wydaje i jednak są. Trudno to rozsądzić. Nie mam zamiaru się o to kłócić.

 

Też nie mam przekonania do wersji siganture. Wyroków ostatecznych jednak nie wydaję, bo nie testowałem osobiście. Bo moim zdaniem to testy osobiste są i powinny być wyznacznikiem. I znów - niektórzy są zdania, że tylko wykresy, cyferki, tabelki pokazują jak jest, a cała reszta to złudzenie i autosugestia. Że nie ma czegoś takiego jak sygnatura dźwiękowa, a liczy się tylko czystość sygnału i kropka. Sam musisz zdecydować w jaką filozofię chcesz wierzyć.

Póki co mamy w klubie jednego kolegę, który z jednym elementem signature miał wrażenie nerwowości na górze. A jako posiadacz zwykłego dac v2 i can mogę powiedzieć, że nic takiego miejsca nie ma, a słuchawki mam przecież z pikiem i teoretyczną nosowością w wysokich. Jest natomiast piękne analogowe złagodzenie. Nieduże, lekkie, zaaplikowane ze smakiem. I w tym cały urok.  Zdecydowanie inne granie jak w teorii te wszystkie sabre. Wiadomo - liczy się jak jest to zaimplementowane, ale z grubsza sabre w tych tańszych czy średnich sprzętach mają inny i dalszy od analogowości czy nawet lekkiego ocieplenie charakter.  Co do zen dac, to sam w sobie nie jest niczym nadzwyczajnym. Nawet ma minus w postaci niezbyt mocnego wbudowanego wzmacniacza. Dopiero w połączeniu z Can dzieją się naprawdę ciekawe rzeczy. Widać ewidentnie, że ifi tak ten sprzęt projektowało, żeby dopiero w zestawie był efekt wow. Z punktu biznesowego dla nich to oczywiście logiczne, ale my też narzekać na co nie mamy, bo za 1600 zł kosztu podstawowego dostaje się granie z innej półki, co potwierdził sam pan Ryka i o czym zaświadczyć może każdy klubowicz. Z kwiecistych opisów pana Ryki można się śmiać, ale ten człowiek przerobił tyle sprzętu z zakresu prawdziwego hifi, że nie widzę powodu, czemu miałby bez przyczyny pisać o zestawie IFI tak jak napisał, bo raczej jego stałym czytelnikom - ludziom którzy na kable potrafią wydawać 4 i 5 cyfrowe kwoty, tekst recenzji w smak nie był. 

 

Tak czy inaczej piszę to wszystko nie tylko do Ciebie osobiście @HoTei, ale też na użytek przyszłych zainteresowanych i potencjalnych nowych klubowiczów. Proszę się nie bać i przynajmniej testować zestaw ifi dac v2 + can. Na początek nawet bez tych wszystkich dodatków. Nie zniechęcajcie się, bo naprawdę warto spróbować filozofii grania, jaką zaoferowało nam ifi w swoim budżetowym stacku. 

 

 

edit: literówki

Edytowane przez Krzysiu82
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę tę dyskusję od jakiegoś już czasu i powiem Wam jedno - każda złotówka, którą przeznaczyłem na zakup Zen Dac'a, Can'a, łączącego ich interconnecta oraz firmowego zasilacza, była wydana wyjątkowo mądrze. Piszę to z perspektywy półrocznych odsłuchów, jestem przy okazji jednym z pierwszych Zen klubowiczów 😉 Szczerze mówiąc to nawet nie pamiętam, czy w ogóle kiedykolwiek tak dobrze zainwestowałem swoje pieniądze w sprzęt audio. To, co otrzymujemy za bodajże 2.500-3.000 zł (nie pamietam już dokładnie cen poszczególnych elementów) GRUBO wykracza poza tę kwotę. Zen Stack to genialny przykład na to, iż aby dotknąć audiofilskiego sound'u wcale nie trzeba wydawać kwoty bliskiej wartości kawalerki w średniej wielkości polskim mieście. Nie jestem osobą, która "przewaliła" ogromne ilości sprzętu, ale coś tam już słyszałem... Propozycja od iFi wypada na tle naprawdę drogiego sprzętu GENIALNIE. I nie ma to nic wspólnego ze swoistą modą, która na Zen zapanowała. To po prostu ******sty, a do tego śmiesznie tani sprzęt - koniec kropka.

 

Każdy ma oczywiście prawo do swoich wyborów i wrażeń słuchowych, ale zestawienie zestawu od znanego i szanowanego w audiofilskim świecie producenta z Chińczykiem (może i z aspiracjami) uważam za nieporozumienie... Cóż, najważniejsze jednak, aby kupujący był zadowolony. Peace ✌️

 

PS.

Czy ja dobrze rozumiem, że @HoTei miałeś u siebie zestaw Zen i przed odesłaniem go nawet nie posłuchałeś sprzętu (przynajmniej przez tydzień), tylko od razu zdecydowałeś o kupnie czegoś innego? Pod wpływem opinii innych użytkowników? 😳 Chyba się starzeję...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, CrankenThePlanck napisał:

Zen DAC nie ma złącz symetrycznych, wszystkie w nim są niesymetryczne. Po prostu dali złącza 4.4mm, ale one w dalszym ciągu są niesymetryczne. 

IFI na swojej stronie podaje o dac:

 

A fully-discrete and balanced amplifier audio circuit. The full symmetric dual-mono headphone amplifier with gold-plated 4.4mm balanced connection. Premium engineering is more expensive but lowers the noise floor to a whisper-quiet levels.

Jak najbardziej można zbudować w pełni zbalansowany tor dac+can+słuchawki z odpowiednim kablem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że to szukanie problemu na siłę. To tak jakby dziś kupując komputer z procesorem czterordzeniowym upierać się aby w środku były cztery osobno montowane procesory. Nie jestem konstruktorem ale takie patenty producenci stosują i są wg. mnie usprawiedliwione. Dzielą funkcjonalność wielokanałowego chipa i wychodzi im balans. 

Edytowane przez cpu1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zauważ pewną rzecz - gdy masz w komputerze 4 procesory 1 rdzeniowe to masz łącznie

4 procesory, 4 rdzenie. Wszystkie w pełni niezależne od siebie. Gdy masz 1 procesor 4 rdzeniowy to masz łącznie

1 procesie, 4 rdzenie. I te rdzenie najczęściej nie są całkowicie niezależne, m.in dlatego, że mają wspólny cache itp. Tak samo wygląda to w przypadku balansu. Nie ma dwóch niezależnych układów - nie ma balansu. Tak jak bez dwóch procesorów nie ma układu wieloprocesorowego, a co najwyżej wielordzeniowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

Cześć wszystkim,

Zamówiłem sobie raz jeszcze IFi zen dac + IFi zen can, bo nie powiem, bardzo lubie to brzmienie. Zamówiłem żeby porównać z Bursonem i zdaje się wole cieplejsze brzmienie IFI. Choć Burson jakościowo gra w innej lidze, to fakt. Gdyby ten Burson miał trochę ocieplone brzmienie jak IFi, to byłby idealny. To nie jest tak, że brzmienie Bursona mi się nie podoba, wręcz przeciwnie, jest naprawdę w porządku, cieszę się muzyką jaką mi oferuje ten sprzęt, ale czegoś mi w ostatecznym rozrachunku brakuje, czegoś co ma budżetowe IFI. Zastanawiam sie co robić, czy zwrócić (mam jeszcze tydzień czasu) i kupić Converto, czy zostawić sobie i w przyszłości docieplić Bursona jakąś lampą... Wtedy będę miał neutralną integre w zasadzie do wszystkiego, a jak będę miał nastrój na cieple granie, to podłączę pod osobny wzmacniacz.

 

 

Siedzę właśnie w temacie na forum Audiofanatyk.

https://forum.audiofanatyk.pl/topic/7099-burson-c3x-performance-vs-pathos-converto-mk2/page/5/

Kolega (może i dobrze że nie osłuchany, bo nie zepsuty audiofilizmem) pisze w temacie Burson C3X Performance vs Pathos Converto MK2, szukając swojego dźwięku. 

 

Jeśli porównuje Zen do Takich zacnych wzmacniaczy, znaczy się dźwięk Ifi Zen potrafi czarować ... 

Osoby niezmanierowane, jak widać będą zachwycone. 

 

Ps. Wklejam, bo mam wobec Was teraz wyrzuty sumienia ;)  Powinienem posłuchać i opisać obie firmy. Była ku temu w sumie duża okazja. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, HoTei napisał:

Wklejam, bo mam wobec Was teraz wyrzuty sumienia ;)  Powinienem posłuchać i opisać obie firmy. Była ku temu w sumie duża okazja.

Nie musisz mieć żadnych wyrzutów wobec nas. To przecież Twoje pieniądze.

Najważniejsze, że po całym tym zamieszaniu jesteś ostatecznie zadowolony z zakupu Toppinga i użytkowo spełnia swoje zadanie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, CrankenThePlanck napisał:

Tak samo wygląda to w przypadku balansu. Nie ma dwóch niezależnych układów - nie ma balansu.

 

20 godzin temu, CrankenThePlanck napisał:

Zen DAC ma pojedyńczy układ DAC. Żeby tor był symetryczny musiałyby być conajmniej dwa

Przepraszam, ale co ma do tego DAC? Główną kwestią toru zbalansowanego jest poprawne przekształcenie sygnału symetrycznego, więc głównie tyczy się to sekcji wzmacniających, a nie DAC-a. Dlatego tyczy się to wzmacniaczy oraz wymogu posiadania 2 jednostek AMP na kanał czyli czterech ogólnie. Jeśli jest inaczej, to wytłumacz dlaczego, bo ten wymóg jest dla mnie niezrozumiały.

 

Cytat

A truly balanced amp would be four amps in one chassis (two amps running out of phase per channel). The advantage is that any noise or distortion induced by the circuit should in theory be cancelled at the outputs. Most amps however are balanced only up to the inputs, meaning they have an extra preamp circuit to convert the four channels of balanced input to two standard stereo channels. Unless you have an extremely expensive fully balanced amp, or have noise issues due to an unusually long cable run, the single ended inputs are best as they provide the most direct path to the gain stage of your amp.

To samo tyczy się wzmacniaczy lampowych, że wymagane są dwie lampy na kanał, co podnosi koszty i często producent rezygnuje z implementacji takiego rozwiązania.

Innymi słowy, zarówno Zen DAC, jak i Zen CAN może być w pełni zbalansowany jeśli spełnia te założenia. To ile sekcji wzmacniających jest w tych urządzeniach, tego nie wiem, ale DAC nic do tego nie ma.

Edytowane przez Enlil
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności