Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)


mariuszryszard

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, HoTei napisał:

Dziękuję za wykresy i za propozycje DX3 pro+. W sumie to miałem nadzieję po przeczytaniu ciekawej recenzji o komplecie ZenStaw, na namiastkę audiofilizmu .... myślisz że moje oczekiwania jednak były zbyt spore ? 

DX3 pro+ nie będę ukrywał ma wszystko czego potrzebuję, w szczególności wejście optyczne. Czytam właśnie jego recenzję. Paczka już w drodze ... po tygodniu czytania forum o wzmacniaczach i dackach słuchawkowych, stwierdziłem ze może jednak ZenStaw ... i do tv i do podłączenia pod cd lampowy. Głowa boli od ilości sprzętu pod słuchawki ... 

audiofil - audiofilowi nie równy. Różnica może być jak między doktorem medycyny a znachorem-szarlatanem. Jeśli interesuje Cię obiektywna jakość audio to dbasz o czysty sygnał, a jeśli interesuje Cię subiektywne mambo-jambo gdzie ludzie lubią jak im wchodzą zewnętrzne zniekształcenia do muzyki to w zasadzie można wcisnąć wszystko. 

 

W DX3 pro+ dostajesz czystość sygnału na bardzo wysokim poziomie. W ZenStawie na niskim (116dB vs 85dB), ZenStaw dalej może komuś dobrze grać, ale obiektywnie jakość nie jest tak wysoka. IMO lepiej skupić się na elemencie audio gdzie róznice są wymierne czyli na słuchawkach. 

 

Jakby ZenStaw kosztował 900zł a Topping DX3 pro+ 2000zł to może warto byłoby rozważyć go, jak jest na odwrót to dla mnie wybór jest dosyć prosty. 

 

 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MrBrainwash napisał:

ZenStaw dalej może komuś dobrze grać, ale obiektywnie jakość nie jest tak wysoka.

 

W dniu 25.12.2021 o 06:56, audionanik napisał:

U nas na mieście to ludziska gadali, że ten cały fifi, czy tam ifi zen dak, stak, czy tam srak gra jak kupa...i to taka dymiąca oraz psia.

 

Wasza umiejętność powielania tematów o których nie macie pojęcia jest do prawdy urzekająca..  :rolleyes:

 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Compton napisał:

Nie wiem co mówili, bo nie zacytowałeś.

Przeczytałem jedynie to co powieliłeś. ;)

No napisałem przecież wyraźnie, że mówili, że gra jak psia kupa (dymiąca). Nie mogę powielać pozytywnych opinii o zenstaku (nawet gdybym takie słyszał), gdyż jestem w obozie przeciwnym (toppingowców).

1 minutę temu, Compton napisał:

Bazujecie na jakiś wykresach czy zasłyszanych opinach?

Ja na zasłyszanych opiniach - nie wypada mi słuchać ifi zen 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Compton napisał:

Chopaki, czytajta ze zrozumieniem!

Piszecie o dźwięku nie widząc nawet sprzętu na oczy.

Bazujecie na jakiś wykresach czy zasłyszanych opinach?

 

Ale ja nie pisałem niczego o dźwięku.... przeciwnie. Napisałem, że pomimo słabych pomiarów dalej może komuś dobrze grać. Czyli pisałem wyłącznie o pomiarach. (i o tym, że nie ma co się kierować czyimiś subiektywnymi opiniami, bo jeden powie tak a drugi srak). 

 

Czytanie ze zrozumieniem!

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, audionanik napisał:

mówili, że gra jak psia kupa (dymiąca).

Nie mniej świadczy to o czymś wyjątkowym, psia kupa to nic szczególnego ale dymiąca??, chętnie bym taką zobaczył a jeszcze chętniej usłyszał na zywo🙂 Mój Zen Can póki co jeszcze zadnego dymka nie puścił😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, audionanik napisał:

Ja na zasłyszanych opiniach - nie wypada mi słuchać ifi zen 

Trudno. Nie zawsze można wszystkiego posłuchać. Ale na szczęście można bazować na cudzej opinii. ;)

 

5 minut temu, MrBrainwash napisał:

Ale ja nie pisałem niczego o dźwięku.... przeciwnie. Napisałem, że pomimo słabych pomiarów dalej może komuś dobrze grać. Czyli pisałem wyłącznie o pomiarach. (i o tym, że nie ma co się kierować czyimiś subiektywnymi opiniami, bo jeden powie tak a drugi srak). 

Teraz to napisałeś. ;)

A wcześniej:

Godzinę temu, MrBrainwash napisał:

ZenStaw dalej może komuś dobrze grać, ale obiektywnie jakość nie jest tak wysoka.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie do końca rozumiem niechęć niektórych forumowiczów do zestawu ifi. Był już jeden potencjalny nowy klubowicz, ale został jak widzę prawdopodobnie skutecznie zniechęcony. Ale spróbuję.

 

@HoTei Panie kolego, apeluję jednak o sprawdzenie zestawu od ifi. Sam nie lubię niepotrzebnie zwracać kupionego towaru, ale jednak taki jest przywilej konsumenta w Polsce i warto czasem z tego skorzystać. Urządzenia od ifi - zen Dac i Can możesz spokojnie odpakować bez uszkodzenia pudełka. Tak samo prawdopodobnie zasilacz. Kabelek 4.4 też powinien dać się przetestować. Nic nie ryzykujesz, poza ewentualnym kosztem wysyłki. Oczywiście postaraj się korzystać ze sprzętu delikatnie i ostrożnie - przynajmniej na czas decyzji. Może się okazać, że np. zasilacz nie robi dla Ciebie znaczącej różnicy i już będziesz 500zł do przodu. Na kabelku również mógłbyś oszczędzić, korzystając z IC nie firmowego, a ręcznie robionego. Słuchawki które mogłyby Ci podpasować, to mój pierwszy swojego czasu wybór - HD650. Góry kłującej tam nie doświadczysz, a razem z zenStawem idąc za słowami innego klubowicza - będzie co najmniej w fpytę.

Oczywiście nic nie szkodzi, byś jednocześnie przetestował toppinga dx3 pro+. Wtedy najlepiej ocenisz jakie granie bardziej CI odpowiada. Może topping? Kto wie. Ale nie skreślaj zestawu ifi tylko dlatego, że ktoś ma o nim niepochlebną opinię. Każdy ma prawo do swojej opinii oczywiście, ale jak sam widzisz posiadacze tego zestawu - w tym ja - mają więcej niż pozytywne zdanie na temat zenStawu - i to z najróżniejszymi słuchawkami. Ja z ręką na sercu - nadal jestem pod wielkim wrażeniem, jak on u mnie gra z HD 560S.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Krzysiu82
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Compton napisał:

Trudno. Nie zawsze można wszystkiego posłuchać. Ale na szczęście można bazować na cudzej opinii. ;)

 

Teraz to napisałeś. ;)

A wcześniej:

No ja bazuje na pomiarach w ocenie jakości audio i im czystszy sygnał tym lepiej. To jest moje podejście. Natomiast nie pisałem jak on subiektywnie brzmi. Bo to często nie ma związku z tym co się wydobywa z urządzenia. W takich niekontrolowanych odsłuchach znaczenie zaczynają nabierać takie czynniki jak głośność, wygląd, utrwalone sugestie. itd. Jeśli dochodzą przyjemne dla kogoś zniekształcenia to spoko, o tym też napisałem. "wolę bez" ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właścicielem obu zestawów. Wypasionego Zen z upgradami jakie @HoTeinabył i dx3pro + . NIE porównywałem ich A:B metodą obiektywną, zatem moje wnioski NIE są miarodajne, z konieczności pozostają subiektywne.

Dla siebie wybrałem pod k812 topika propulsa. k812 były tu głównym kryterium wyboru, imo złapały jeszcze lepszą synergię z topikiem niż z ZenStawem. Nadto topik ma bdb BT i pilota, co jest dla mnie bardzo wygodne i użyteczne, szczególnie w kontekście kolumn, kiedy słucham z łóżka. Topik u mnie wygrał z ZenStawem funkcjonalnością, NIE dźwiękiem. Subiektywnie lepsza synergia topika z k812 jest de facto przeze mnie domniemana, bo CELOWO nie robiłem testów porównawczych. Funkcjonalnie mnie skradł, a dźwiękowo WYDAWAŁO mi się, że NIE jest gorzej. A może jest? W testach obiektywnych?

Nie dowiem się, bo ZenStaw wyruszył już w podróż. 
Prawda jest też taka, że jako audiozakupoholik mam nową zabawkę, a stara trochu znudziła się, o blututa nie ma :P 

Także ZenStaw był i jest bdb zestawem. Kabel tylko warto od kulozeby brać na canare bo NIE jest gorszy od tego od ifi. Ale ten od ifi markowy i ładniejszy :P Także…

NIe mam już ZenStawu, ale w fanklubie zostaję. 
Cały czas to jest bardzo solidna i niedroga pozycja. A co lepsze dźwiekowo w obiektywnych testach, niech kto inny już bada. @HoTeitestuj, sprawdzaj, idź  za radą @Krzysiu82, bo dobrze prawi.

Aha - ZenStaw ma audiofilskie dziurki 6,3 i 4,4 a topik biedną empetrójkową tylko 3,5. Gra z niej co prawda fpyte, ale niekoszernie.

 

Aha, ale do ZenStawu Sundara lepiej niż 650. Wolałem już he400se z kablem od Perula 7n od 650 z ZenStawu zdecydowanie. A Sundara łeb w łeb była lepsza już na fabrycznym kablu od tych he400se 7n.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Krzysiu82 napisał:

Nic nie ryzykujesz

A co, da się to potem odsłyszeć, zapomnieć ten smak?

 

56 minut temu, manuelvetro napisał:

Także ZenStaw był i jest bdb zestawem.

Wolisz "na glacę", czy "na krzyż"?

 

...ach zapomniałem o emotce, bo jeden z kolegów świeży na forum: :D

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, przyszły do mnie głośniki - Presonus Eris 3.5. Podpinam je do Can'a kablem zbalansowanym zrobionym pod Sundary na wtyczkach mono. Na wtyczki zakładam adaptery stereo (innych nie mam) na 6,3 mm, bo takie wejścia zbalansowane mają głośniki (osobne na każdy kanał). Schemat sygnału to + / - / ground (licząc od czubka) - więc taki sam jak w Hifimanach.

Podłączam się tak do tylnego wyjścia zbalansowanego Can'a - tego dedykowanego głośnikom lub ampowi - i głośniki głośno buczą. Natomiast gdy podłączam je tym samym kablem do wyjścia na przednim panelu - głośniki nie buczą. W obu przypadkach muzyka gra.

Pytanie więc, czy to problem z kablem (nie ma przewodu od uziemienia, tylko + i - dla kanałów), wyjścia w Can czy może samych głośników?

Edit:

Dobra, nie jest to wina Can'a, bo głośniki bzyczą nawet gdy podłącze sam kabel od Hifimanów do nich. Także chyba faktycznie potrzebuję kabla z uziemieniem.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś opcję bezpośredniego porównania Zen CAN z Zen CAN Signature? Zastanawiam się, czy różnią się one czymś w środku, czy jest jakaś różnica techniczna i w jakości dźwięku tych urządzeń. Bo szczerze powiedziawszy, brakuje mi trochę mocy w moim toppingu dx3, więc przy okazji wojny zenstack vs topping postanowiłem, że dokonam pewnej herezji, i korzystając z tego, że zen can jest mocniejszy od wzmacniacza z toppinga, po prostu połączę je ze sobą i użyje toppinga jako DACa i Zen CANa jako wzmacniacz. Efekty jakie będą nie wiem, ale najpierw przede wszystkim muszę ustalić czy lepiej brać zwykłego CANa, czy dopłacić do Signature. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

jestem już posiadaczem "ZenStawu" oraz Fostexów th610. Gra mi to bardzo przyjemnie ale ciągle mam dylemat z kablem USB :)... wiem, znów zadręczam.

Wspomnianego taga harmony nigdzie już nie mogę dostać, wszędzie wyprzedany. Zamówiłem więc kabel USB Monoprice Monolith USB Digital Audio Cable 2m ale raz ze przyszedł chyba przerwany (gubi połączenie przy lekkim poruszeniu) dwa, jest strasznie sztywny więc skoro i tak go muszę odesłać to myślę o jakimś zamienniku:

1. Kabel USB 3.0/3.1 A-B - Lindy Cromo Line 36662 2m

2. Wire world chroma 8 - jest droższy ale podoba mi się wizualnie :D - ale jest to ciągle kabel 2.0

i tu nasuwa się pytanie które cały czas mnie nurtuje :)... skoro korzystam z laptopa z portów usb 3.0 i zen dac też został skonstruowany ze złączem 3.0 to może jednak ma to jakiś cel ?  Czy jest jakaś różnica przy przesyle cyfrowym audio przez usb 2.0 a 3.0 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, element21 napisał:

Czy jest jakaś różnica przy przesyle cyfrowym audio przez usb 2.0 a 3.0 ?

"USB 2.0 provides more than enough bandwidth to deliver 18 channels of audio inputs and 20 channels of audio outputs simultaneously"

 

Nie będziesz miał różnicy. Ja bym szedł w wireworld chroma 8. To jest bardzo fajny kabelek, który oddziela linię danych od zasilania. Nie powinien być też wrażliwy na szumy z otoczenia. Wygląd, kwestia gustu. Ja uważam, że jest fajny.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę polecić kabelek Lindy z linii cromo line. Nie jest to nic typowo audiofilskiego, ale firma jest solidna, od dawna na rynku, a sam kabelek jest porządny z 3 ekranami. Malowanie wtyczek ma dość mocno charakterystyczne, ale lindy twierdzi, że te chromowanie wpływa na plus, jeśli chodzi o zakłócenia. ZenStaw pracuje u mnie leżąc na komputerze pc - znaczy się na obudowie i zakłóceń, szumów czy trzasków jakichkolwiek brak. Kabelek jest dość elastyczny, także tutaj również na plus. 

Edytowane przez Krzysiu82
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety oddałem komplet Ifi Zen, brakowało mi wejścia optycznego i pilota. To przeważyło. Kupiłem Dx3 pro+ za rozsądną cenę, jego granie jednak nie określiłbym muzykalnym. Na pewno gra dobrze jak na taką kwotę. Gra rzetelnie i uczciwie, tak to ujmę. Nie wypisuję się jednak z klubu, ponieważ lubię produkty ifi i na pewno coś w niedalekiej przyszłości kupię ;) 

Pozdrawiam klubowiczów Ifi i życzę miłych, nocnych odsłuchów, gdy wszyscy wreszcie śpią i można spokojnie zanurzyć się w muzyce ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, HoTei napisał:

Niestety oddałem komplet Ifi Zen, brakowało mi wejścia optycznego i pilota. To przeważyło. Kupiłem Dx3 pro+ za rozsądną cenę, jego granie jednak nie określiłbym muzykalnym.

No szkoda, że nie skorzystałeś z możliwości odsłuchu tego ZENstawa.

Miałbyś wówczas możliwość zapoznania się z jego brzmieniem i w razie niezadowolenia nadal mógłbyś go oddać i nabyć Toppinga. ;)

Tak szybko zmieniłeś kurs rozmowy po agitacji kolegi Brainwash'a, że nawet nie dałeś szans na dalszą dyskusję.

 

Pamiętaj, odsłuch jest najważniejszy!

Maciux https://kropka.audio/test/wzmacniacze/ifi-audio-zen-dac-v2-recenzja/

P. Ryka https://hifiphilosophy.com/recenzja-ifi-audio-zen-dac-zen-can/3/ czy nawet Audiofantyk https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-ifi-audio-zen-dac-i-zen-blue/

i cały tutejszy fanklub nie mogą się aż tak zbiorowo mylić i uprawiać, jak to nazwał kolega Brainwash znachorstwa czy szarlataństwa. :)

Mamy nadzieję, że będziesz chociaż w połowie tak zadowolony z Toppiga jak mu tutaj z ZENstawa.

 

Również pozdrawiamy i życzymy miłych odsłuchów :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności