Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)


mariuszryszard

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Krzysiu82 napisał:

Tylko rozumiem u Ciebie nieco inaczej to wyglądało. U mnie jest tak, że potrafi to grać i grało normalnie do czasu, aż nie poruszy się lekko wtyczką lub kablem. Wtedy to występuje i się utrzymuje. Ponowne ruszenie w inną stronę (naprawdę z minimalną siłą) i się magicznie naprawia. Dlatego stąd mój wniosek, że albo coś nie tak jest z kablem, albo z gniazdem. 

 

Na podstawie tego, co piszesz stawiałbym na problem z kablem (źle dolutowana wtyczka, itp.). Najrozsądniej chyba poprosić wykonawcę o sprawdzenie przewodu - jeśli okaże się, że tu wszystko gra, winowajcą okaże się gniazdo (i wówczas rozwiązaniem będzie reklamacja Zena).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie. Postaram się skontaktować z wytwórcą kabla i zobaczymy. Albo wyśle mi nowy do porównania z obecnym, albo będzie chciał odesłania tego co dziś przyszedł. Jedno jest pewne - bez potwierdzenia i porównania z innym kablem na pewno nie będę Zen Can odsyłał, bo nie chcę sklepu narażać na niepotrzebne koszty, bo gniazdo jednak może być sprawne (ale nie musi). Dam znać gdy sytuacja zacznie się klarować. 

Edytowane przez Krzysiu82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, Krzysiu82 said:

Dzięki panowie. Postaram się skontaktować z wytwórcą kabla i zobaczymy. 

 

A nie możesz miernikiem sobie sprawdzić czy kabelek przewodzi dobrze prąd na poszczególnych kanałach i te nie wchodzą na sąsiednie. Jak dobrze myślę, to przy 4.4 każdy kanał wtyczki z jednej strony powinien odpowiadać temu samemu kanałowi drugiej wtyczki i nie powinno przewodzić do innego kanału. Zrób pomiar dla każdej kombinacji i podczas niego ruszaj przewodem i wtyczkami.

 

Moim zdaniem 3 minuty roboty i będziesz wiedział czy to IC.

Edytowane przez Mario123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krzysiu82 napisał:

Ponowne ruszenie w inną stronę (naprawdę z minimalną siłą) i się magicznie naprawia.

U mnie też „poruszenie” kabelkiem i ustawienie go w magicznej pozycji pomagało, ale było to tak niestabilne, że kombinowałem dalej i ten manewr który opisałem pomógł (U mnie wyszło, że kabelek jest ok), ale oczywiście u Ciebie problem może leżeć gdzie indziej, np w samym kablu, więc tego nie wykluczam, choć biorąc pod uwagę, że takie rzeczy są raczej sprawdzane przed wysyłką, to trochę pech Cię spotkał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle tego nie zauważyłem na początku, bo szczęśliwie wpiąłem i był w tej dobrej pozycji. Potem lekko musnąłem ręką kabelek, sprawa wyszła i stąd cały raban. Nie wiem - możliwe, że jakby jakoś podwiązać ten kabel, to jakoś by to było, ale nie chcę takiej prowizorki robić z nowym sprzętem. Już wolę na rca słuchać niż się zastanawiać czy mi za chwile znów się to nie wyskoczy. Szkoda, bo już witałem się z gąską...

 

@Mario123

Nie mam miernika i nie znam się prawdę mówiąc na takich operacjach. Myślę jednak, że nikt lepiej tego kabla nie sprawdzi jak sam twórca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mała aktualizacja - podłączyłem właśnie nowy egzemplarz kabelka zbalansowanego od kulozeby i na szczęście działa bez zarzutu. Zero problemów przy dotykaniu czy cokolwiek. Czyli sprawa kończy się dobrze, bo już się zaczynałem obawiać czy gniazdo w ifi can nie walnięte. Jeszcze tylko muszę podkreślić bardzo prokonsumenckie podejście sprzedawcy i jednocześnie wytwórcy. Oraz dobry z nim kontakt. Z całą odpowiedzialnością mogę polecić pana kulozeby, jako fachowca od kabelków oraz jako uczciwego sprzedawcę.

edit:

Dodam, że ponownie z miejsca słychać różnicę na korzyść tego połączenia względem rca (ostatnie dni właśnie znów słuchałem na fabrycznym kablu rca). W tym roku dam już sobie spokój, ale w przyszłym, żeby dopełnić rytuału i zaliczyć komplet - ipower x również będzie kupiony. 

Edytowane przez Krzysiu82
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krzysiu82 napisał:

Z całą odpowiedzialnością mogę polecić pana kulozeby, jako fachowca od kabelków oraz jako uczciwego sprzedawcę.

Ja też polecam, jeśli chce się dobrze i tanio. W sumie przypomniałeś mi o nim ostatnio i dzięki temu odgrzebałem kabelek jego autorstwa, który świetnie zgrał się z moimi nowymi słuchawkami.

 

Dobrze, że sprawa się wyjaśniła. Teraz będziesz mógł już cieszyć się ZenStawem w bardzo dobrej jakości. A na iPower może przyjdzie pora. U mnie robotę zrobił, ale wszystko w swoim czasie. Zaleta tego wszystkiego taka, że ewentualny upgrade można robić w czasie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Na spokojnie, budżet nie jest bez dna. 

Ogólnie jest dużo lepiej niż myślałem, że będzie. Może jestem jeszcze pod wpływem nowości, ale te 560S docelowo miały być tylko na trochę do wszystkiego, głównie je kupiłem z myślą o grach i jako taki przyszły odmulacz po HD650. Tymczasem tak dobrze zgrały się z zestawem ifi i dodatkowo z xbass w can, że właściwie teraz nie wiem czy będę kupował HD650, które jeszcze niedawno były 100% pewniakiem. Nie widzę powodu. Teraz rozumiem, że do tego ZenStawu jak piszesz, właśnie dobrze jest dobrać coś neutralnego, może nawet jasnego. Sundary odpuściłem, ale jeśli hifiman wyda w przyszłości godnego następcę w tej półce cenowej i poprawią do tego czasu QC, to widzę ten kierunek może być w punkt. Oczywiście wtedy już z kabelkiem zbalansowanym od strony słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2021 o 16:08, Krzysiu82 napisał:

Tymczasem tak dobrze zgrały się z zestawem ifi i dodatkowo z xbass w can, że właściwie teraz nie wiem czy będę kupował HD650, które jeszcze niedawno były 100% pewniakiem. Nie widzę powodu

Ogólnie te bass boostery w iFi są chyba zestrojone pod roll-off Senków. U mnie nawet TrueBass z Zen DACa super zadziałał dla HD580. Podniósł SQ wyraźnie. Poprawiło się dociążenie, basu o dziwo nie jest za dużo, ani nie przewala się na średnicę, jak to czasem bywało z innymi słuchawkami w przypadku tego boostera. XBass to zupełnie inna bajka, bo on fantastycznie działa chyba z każdymi słuchawkami, które testowałem. Chociaż nie dla każdych jest zalecany, ale jak brakuje nam dociążenia, to warto z niego korzystać, bo nie degraduje dźwięku i działa to wszystko w domenie analogowej.

Dobrze, że Ci się sprzęt zgrał. Zobaczymy jakie wyciągniesz wnioski po dłuższych testach :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2021 o 12:10, marek_m napisał:

Szukam niedrogiego, ale solidnego zasilacza 5V / 3A do Zen DAC'a. 

Kup coś w stylu takim jak @Bednaar kupił jakiś czas temu. Zasilacze abasco są zdaje się legitne. Johnys mi przerabiał podobny ale myślę, że nawet bez przerabiania będzie gites. 

https://www.annapol.com/5878-zasilacz-stabilizowany-5v3000ma-abasco-p-19520.html

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, mam pytanie do użytkowników DACa z zasilaniem zewnętrzny. Nie udało mi się na razie znaleźć  jak to jest z tym zasilaniem daca. Czy gdy jest podłączony do zasilacza i do usb to jest cały czas włączony / świeci się dioda sygnału? A może jest to jakoś rozdzielone? Tzn nie świeci jak nie ma sygnału? Tylko kiedy nie ma tego sygnału?

 

Dzięki za wyjaśnienia :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jest bez sensu zrobione, u mnie w DAC Signature cały czas świeciła dioda, jak był podłączony pod zasilacz i USB, pomimo braku sygnału z laptopa (wyłączony). ;) 

 

Chyba, że automatycznie przechodzi w "stand by", a dioda tylko informuje o zasileniu urządzenia.🤷

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, neonlight napisał:

Właśnie to jest bez sensu zrobione, u mnie w DAC Signature cały czas świeciła dioda, jak był podłączony pod zasilacz i USB, pomimo braku sygnału z laptopa (wyłączony). ;) 

 

Chyba, że automatycznie przechodzi w "stand by", a dioda tylko informuje o zasileniu urządzenia.🤷

Czyli jednak się nie wyłącza dioda? Taką informację dostałem od jednego z użytkowników.

 

Ktoś ma jeszcze jakieś obserwacje na ten temat? Zwłaszcza interesuje mnie w połączeniu z Zen Can.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Jeśli Zen DAC jest podpinany pod zasilacz, ale nie jest połączony via USB z komputerem - dioda nie świeci. W momencie podłączenia do komputera dioda zaczyna świecić, po wypięciu kabla USB z kompa dioda wciąż świeci. I tak do momentu, w którym nie odłączymy zasilacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, x X x napisał:

A może to, że świeci przy wyłączonym kompie ma związek z zasilaniem na porcie USB? W wielu laptopach / pctach można taką funkcję uaktywnić. Sprawdzaliście?

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
 

No ale, co to zmienia, skoro na zasilaczu cały czas dioda świeci i żeby zgasła, trzeba wypiąć zasilacz?! :) Jeżeli DAC nie przechodzi w "stand by", a działa w gotowości, pomimo braku sygnału, to jest kompletny bezsens, skoro nie ma fizycznego wyłącznika, imo. 

 

 

Trzeba by zmierzyć pobór prądu, czy się zmienia, żeby mieć pewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale, co to zmienia, skoro na zasilaczu cały czas dioda świeci i żeby zgasła, trzeba wypiąć zasilacz?!  Jeżeli DAC nie przechodzi w "stand by", a działa w gotowości, pomimo braku sygnału, to jest kompletny bezsens, skoro nie ma fizycznego wyłącznika, imo. 
 
 
Trzeba by zmierzyć pobór prądu, czy się zmienia, żeby mieć pewność.

Na zasilaczu to mnie tam rybka default_biggrin.png Ja pytam o diodę przy pokrętle volume, od wskaźnika próbkowania default_wink.png

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka


To która ta dioda się w końcu świeci jak muzyka nie leci? Ogólnie Zen DAC ma diodę z tyłu przy wejściu zasilania, to światełko wokół pokrętła głośności, jak również zasilacz ifi (który), jeżeli dobrze zrozumiałem. Mnie najbardziej zależy aby ta dioda przy pokrętle nie świeciła jak go nie używam.

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, x X x napisał:

Na zasilaczu to mnie tam rybka default_biggrin.png Ja pytam o diodę przy pokrętle volume, od wskaźnika próbkowania default_wink.png

Kurdeee. 😆 Mnie też rybka, czy zasilacz iPower świeci, choć fajnie to wygląda 😙😆, ale nie o to mnie się rozchodziło, tylko cały czas mowa o podświetleniu pokrętła i wersji Signature, bo innej nie miałem. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam juz komplecik od ifi, czyli zasilacz, dac i can i waham się co do słuchawek ;)

Do tej pory jak tylko mogłem to wybieram głośniki bo w słuchawkach mi zawsze było za ciepło i niewygodnie... ale do tej pory zawsze miałem zamknięte. Obecnie np.: HyperX Cloud Alpha. Ale że tak powiem czasami głośniki przeszkadzają innym... ;) Dlatego przymierzam się do otwartych słuchawek. Podobają mi się z opisów trzy modele:

 

HE400se 
DT990 Edition
Philips Fidelio X3

 

Muzyka głownie poezja śpiewana, filmowa, soudtracki itp... Co byście polecili? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tujek napisał:

Hej, mam juz komplecik od ifi, czyli zasilacz, dac i can i waham się co do słuchawek ;)

Do tej pory jak tylko mogłem to wybieram głośniki bo w słuchawkach mi zawsze było za ciepło i niewygodnie... ale do tej pory zawsze miałem zamknięte. Obecnie np.: HyperX Cloud Alpha. Ale że tak powiem czasami głośniki przeszkadzają innym... ;) Dlatego przymierzam się do otwartych słuchawek. Podobają mi się z opisów trzy modele:

 

HE400se 
DT990 Edition
Philips Fidelio X3

 

Muzyka głownie poezja śpiewana, filmowa, soudtracki itp... Co byście polecili? :)

 

Posiadam dwie pierwsze pozycje z listy słuchawek i z iFi Stack zgrywają się idealnie. Jeśli miałbym wybrać jedną parę - zdecydowanie HE400se. Za relatywnie śmieszne pieniądze można mieć genialne nauszniki, grające wielokrotnie drożej, niż wynikałoby z paragonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności