Skocz do zawartości

Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)


mariuszryszard

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, manuelvetro napisał:

Kurczę, patrzę, ZEN CAN wszędzie po 850. Ja płaciłem 750. ZEN DAC nie sprawdzałem.

Albo zrobiliśmy hajpa, albo Morawiecki.

 

Sam czaiłem się jak czajnik gdy były jeszcze po 750 zł właśnie.

Nawet najlepszą ofertę dostałem w wysokości 670 zł ale zanim zdecydowałem się i wpłaciłem kasę to dostałem info, że IFI podwyższyło ceny o tę stówkę. ;)

Sklep zachował się jednak prokonsumencko i stanęło na równych 700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zen CAN + iPower X + Qudelix-5K + Sundara + zbalansowane kabelki solid core @Perul + zbalansowany IC solid core @Perul + Apple Music i na długi czas skończyłem poszukiwania. Przynajmniej w wersji słuchaweczek otwartych. Zamknięte to Audeze Mobius, których coraz rzadziej używam do słuchania muzyki nawet gdy słucham muzyki w tłocznym mieszkanku (dziecko, tv).

Dodam tylko, że Sundarki trochę otwieram EQ w qudelixie bo okazuje się, że tak bardziej lubię i są jeszcze przestrzenniejsze (PEAK 2112Hz, 2.5dB, Q1.5; PEAK 10000Hz 2dB, Q1.5, PEAK 20000Hz, 2dB, Q0.1).

 

Dzięki za wskazówki i liczne komentarze w tym wątku.

 

PS Z ciekawości, co Waszym zdaniem z zamkniętych słuchawek gra podobnie do Sundar, łącznie z podobną sceną? Przerabiałem Austrian Audio Hi-X55, Shure Aonic 50, ATH SR50BT, Audeze Mobius, B&W PX7, SONY WH-1000xM2, Focal Listen, Plantronics Voyager 8200.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mario123 napisał:

Zen CAN + iPower X + Qudelix-5K + Sundara + zbalansowane kabelki solid core @Perul + zbalansowany IC solid core @Perul + Apple Music i na długi czas skończyłem poszukiwania. Przynajmniej w wersji słuchaweczek otwartych.

Gratuluje. Ja w sumie też łączę w podobny sposób, tylko zamiast Qudelixa, mam Cayina i też na z Perulowym solid core jako IC.

Więcej nie zamierzam inwestować w tor (Chyba, że wyjdzie coś lepszego od Cana w zbliżonej cenie) i z otwartymi też sobie daje spokój. Gra mi wszystko jak z nut i na razie jestem spełniony.

5 godzin temu, Mario123 napisał:

PS Z ciekawości, co Waszym zdaniem z zamkniętych słuchawek gra podobnie do Sundar, łącznie z podobną sceną?

Z tych które podałeś, to jedynie Sony słuchałem, ale wersji XM3. W zasadzie to miałem je długi czas. Bardzo przyjemne brzmienie, ocieplone, przyciemnione. Trochę za dużo basu, ale po EQ grały bardzo dobrze, choć scena nie była szczególnie duża. W przypadku zamkniętych duża scena nie jest normą. Z zamkniętych, które mają bardzo dobrą scenę, detaliczność i niczego sobie wysokie, są Sivga Robin (~650zł), na które ostatnio jest hajp, ale w przeciwieństwie do Sundara, to Robiny mają trochę podbity bas i bardziej rozrywkowe strojenie. Ci co mieli okazję testować są trochę podzieleni. Dla jednych wręcz killery. W tej cenie ewenement. Dla drugich grają słabo, plastikowo. Bądź tu mądry. Ja przychylam się do tej wersji z dobrym graniem (Sam ich jeszcze nie słuchałem)

O ile kojarzę z recenzji, do Shure Aonic 50, powinny zagrać w podobny sposób do Sundar. Nie słucham raczej zamkniętych, więc też bardziej przytaczam, to co pamiętam z opinii innych. Większość z nich to BT. Jeśli to jest kryterium, to oczywiście Robiny odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tu napiszę.

 

Tor mój aktualnie wygląda tak:

 

Zen DAC -> Ifi 4,4mm to 4,4mm cable ->ZEN CAN

Zen DAC -> RCA conducfil speakfil ->mt-603 -> RCA canare-> ZEN CAN

DAP/iPad/iPhone/iPod -> JD gold plated 6n ->mt-603 -> RCA canare -> ZEN CAN

CD player Marantz 5004-> RCA conducfil speakfil ->mt-603 -> RCA canare-> ZEN CAN

d10s -> 7n grubba hybryda 8x ->marantz pm 5003 ->mission m64i

 

Funkcjonalny jest ZenStaw jak jasna cholera.

I jak Ryka pisał, że nie gra jak tranzystor i nie gra jak lampa, też prawda. Mt-603 na stockowej lampce nie umiałem odróżnić od ZEN. Na tung sol bez problemu. Zen gra szkołą dobrego grania, pisał Ryka. Bo łączy najlepsze cechy tranzystora i lampy? 

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, manuelvetro napisał:

Zen gra szkołą dobrego grania, pisał Ryka. Bo łączy najlepsze cechy tranzystora i lampy? 

Ja też się z tym zgadzam. ZenStaw bardzo dobrze wypośrodkowuje cechy powyższych, przez co nie musimy się obawiać, że zbyt zaokrąglimy lub wysuszymy brzmienie. Dodaje od siebie tylko szczyptę analogowości oraz oferuje świetne technikalia. Moim zdaniem bardzo dobre strojenie zastosowane przez iFi. Skoro Hawkom nie zrobiło to krzywdy (wręcz przeciwnie), to i innym słuchawkom nie zrobi. Choć wiadomo, że zawsze można znaleźć lepszą synergię z jakimś konkretnym egzemplarzem słuchawek, ale trudno o tak uniwersalny sprzęt dla ogółu. Zarówno pod kątem ilości wejść/wyjść, mocy, przede wszystkim ceny, a do tego w eleganckiej, ładnie wykonanej bryle.

Edytowane przez Artorias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos cen, Q21 oferuje rabat w przypadku płatności gotówką (pobranie) lub przelewem.

 

Wczoraj kupiłem IFI Zen DAC. Cena wyjściowa 749 PLN, zapłaciłem 690 PLN (do tego darmowa wysyłka) :) 👍

 

Teraz mam już komplet:

  • ZEN Blue & CAN w domu
  • ZEN DAC w biurze
  • Go Blu w kieszeni

 

Funny-Dancing-Gif.gif

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek_m Jesteś najlepszy.

 

46 minut temu, marek_m napisał:

Go Blu w kieszeni

Napiszesz parę słów o tym, jak to gra np w porównaniu do Zen DAC? Szukam muzykalnego dongiela na przyszłość i się zastanawiam czy wziąć to nowe iBasso DC04 (widzę, że raczej mieszane opinie zbiera), nadchodzące FiiO KA3 (Chyba jeszcze nie ma w sprzedaży, więc czekam na pierwsze recenzje).

Teraz zainspirowałeś mnie z tym Go Blue. Obiło mi się o uszy, że ponoć szumi, ale nie wiem czy to sprawa już rozwiązana i ciekawi mnie, jak ogólnie to sobie radzi.

Wybór taki, bo potrzebuje pentaconn 4.4mm i ewentualnie 3.5mm.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Go Blu jest pod każdym względem super, z jednym wyjątkiem. Ma słaby zasięg BT. Dla mnie to jest mocno irytujące i szczerze mówiąc rozważałem zwrot :( 

 

Ostatecznie go sobie zostawiłem, bo gra pięknie, a bateria trzyma 15h+ :)  

 

Szumy są, ale nie irytują tak jak lichy zasięg BT.

 

IEM'y wpinam do gniazda SE, a duże słuchawki (BD Tygr 300R oraz Senki HD 650s) do zbalansowanego. Bardzo czułych IEM'ów nie mam.

 

W obecnej cenie, decyzja zakupowa nie jest łatwa. Trzeba posłuchać. Jak zauroczy kupować, w przeciwnym wypadku odpuścić.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2021 o 08:58, manuelvetro napisał:

Ten fabryczny nie gra lepiej niż ponad dwa razy tańszy od kulozeby. Forumowi DrutMistrze w cenie tego od ifi zrobią lepszy na bank.

 

A tak właściwie to ten interkonekt zbalansowany daje cokolwiek, czy to taki upgrade dla świętego spokoju? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wuja_ napisał:

A tak właściwie to ten interkonekt zbalansowany daje cokolwiek, czy to taki upgrade dla świętego spokoju?

Dużo zależy od samej konstrukcji DAC/AMPa. Sprzęty zintegrowane, które mają wdrożony obieg zbalansowany, inaczej przetwarzają sygnał. Najczęściej montowane są w nich przynajmniej 2 DACi (Dual DAC), czasem 4 i więcej, w każdym razie parzysta ilość. W przypadku dwóch dla sygnału zbalansowanego, jeden DAC przetwarza tylko jeden kanał, więc finalnie całość przetwarzana jest przez dwa DACi. Dla sygnału SE, jeden DAC przetwarza oba kanały. Kolejnym aspektem może być sama jakość wyjścia/wejścia zbalansowanego, do którego część producentów bardziej się przykłada. Co ma związek z tym, że najczęściej Ci co inwestują duże pieniądze w okablowanie, to jednak używają np XLR i wolą eliminować potencjalne defekty w sygnale, a tutaj jednak kabel zbalansowany będzie pewniejszym rozwiązaniem. Nawet jeśli realnie szumy by się nie pojawiły, to lepiej mieć pewność, że nawet jak wystąpią, to zostaną zniwelowane. To o czym wspomniał @Rafacio to oczywiście kolejny aspekt, który może mieć znaczenie, zwłaszcza w sytuacji, kiedy wzmacniacz działa z danymi słuchawkami "na styk", to dodatkowa moc nie zaszkodzi.

 

@marek_m Dzięki za szczery opis. Z tego co czytałem w specyfikacji, podają też opcje "Wired", więc zakładam, że ten Go Blue może działać też jako DAC/AMP po kablu? Jeśli tak to w sumie byłby bardzo uniwersalnym urządzeniem. Te szumy mnie martwią, bo akurat zależy mi na "czarnym tle" i każde dodatkowe zabrudzenie sygnału jest niepożądane, ale jeszcze go nie wykluczyłem :)

Edytowane przez Artorias
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie - już na dniach stanę się posiadaczem IFI stack i tym samym dołączę do klubu. Ostateczną decyzję między ifi a s6 pro podjąłem po lekturze tego wątku i postanowiłem zaufać waszej pozytywnej opinii nt ifi zen stack :). Zamówione. Pewnie dojdzie na przyszły tydzień.

Będzie najpierw działać z HD560s, a docelowo z HD650 (ale to w przyszłym roku). Dokupiłem również kabelek zbalansowany 2x 4.4, żeby połączyć oba zeny, ale bazowo będę używać wejścia SE. Zasilacza na razie nie planuję, może kiedyś.

 

Jako, że jestem niedoświadczony w tych sprawach, mam kilka pytań. 

 

1. Czy jest sens instalować jakieś sterowniki lub inne firmware niż to co będzie fabrycznie? Nie chciałbym nic zepsuć. 560S są dość jasne i analityczne i chciałbym to złagodzić i ocieplić.

 

2. Jak to wszystko ze sobą spiąć i ustawić, żeby działało? Są tak jakieś przełączniki z tyłu urządzenia i nie bardzo to ogarniam. Rozumiem, że na słuchawki mają być podpięte do ifi CAN, a pokrętło głośności ma być na 0 w DAC. Ale jak dokładnie to ogarnąć?

 

3. Trzeba coś ustawiać w sterowniku na komputerze, jeśli chodzi o próbkowanie, bity itd? Czy to się samo będzie ustawiać w windowsie? Jeśli nie, to jaką wartość wybrać, żeby co chwilę nie zmieniać? Strzelam 48/24bit? Bo tak mam obecnie.

 

4. Stack będzie się wyłączał razem z komputerem, mimo tego osobnego zasilacza do CAN? Jest tam na nim jakiś przycisk power, ale to chyba ma inną funkcję niż mi się wydaje.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Krzysiu82 napisał:

Czemu? Ifi niby troszkę ociepla i wygładza. 

Co prawda miałem ZEN DAC Signature i ZEN CAN, ale ocieplenia i wygładzenia nie uświadczyłem, za to nerwowość w górnym paśmie, czyli akurat tam, gdzie HD560s mają "problem". ;)

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, neonlight napisał:

Co prawda miałem ZEN DAC Signature i ZEN CAN, ale ocieplenia i wygładzenia nie uświadczyłem, za to nerwowość w górnym paśmie, czyli akurat tam, gdzie HD560s mają "problem". ;)


Nerwowość? Ale jak to!? ludzie pisali, że zniekształcenia niczym w lampie i balsam na dusze. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy i postaram się zdać relację tutaj w fanklubie. Oczywiście, dam dla tego zestawu chociaż tydzień popracować, zanim będę wysnuwać jakiekolwiek wnioski, bo wszystko będzie nowe - od kabli po ifi stack.

 

Gdyby ktoś jeszcze mógł odpowiedzieć na moje pytania z wyżej, byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MrBrainwash napisał:

Nerwowość? Ale jak to!? ludzie pisali, że zniekształcenia niczym w lampie i balsam na dusze. ;) 

A ja wiem tyle, że po pierwsze Signature nie brzmi tak samo, jak wersja standardowa, a przynajmniej tak czytałem w wielu miejscach. Po drugie, znajdź mi recenzję czy inne opinie o tym, że ZenStaw ma nerwową górę. Bo ja się nie spotkałem z tym, mimo bardzo dużej ilości opinii, które pamiętam.

Widzę Panie @MrBrainwash, że wyłapywanie jakiejś osamotnionej opinii i budowanie pod nią narracji, żeby wskazać jak to wszystko inne niż analityczny tor i Senki podlane softwarowym EQ, nie ma sensu itp. Chyba Cię rajcuje. Dla mnie to niebywałe, żeby użytkownik z tak dużym stażem na forum, regularnie bawił się w takie przytyki. Ja Ci mogę teraz przekleić inne opinie, które potwierdzają wersje, którą cytujesz i co wtedy? … Zignorujesz, bo zaburza Ci światopogląd.

 

@lobuz1 Sprawdzę Ci jutro Pigwy z Zen DACiem.

 

 

Edytowane przez Artorias
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Artorias napisał:

A ja wiem tyle, że po pierwsze Signature nie brzmi tak samo, jak wersja standardowa, a przynajmniej tak czytałem w wielu miejscach.

Czyli do końca nie wiesz. 😁 A ja czytałem na naszym forumku, ostatnio ktoś pisał (oprócz mnie 😁), że góra jest kiepskiej jakości, ja temu zaprzeczyłem, podając za powód takiego jej odbioru, wysoką rozdzielczość tejże, aczkolwiek.. cyfrą zalatuje i na 100% gładka i analogowa nie jest, imo. Mowa cały czas o ZENstaw z DAC Signature, ale podejrzewam, że poza "lepszymi" komponentami, dźwięk jest tożsamy ze zwykłą wersją - oczywiście mogę się mylić, bo nie słuchałem niesignejczer.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, neonlight napisał:

Czyli do końca nie wiesz. 😁

Nie wiem, bo nie słuchałem Signature ;) Czytałem conajmniej kilka opinii na headfi/reddit, jakoby Signature brzmiał gorzej niż wersja standard, ale oczywiście sam tego nie potwierdzam, bo ponoć te same podzespoły itp.

Może kwestia ICka? U mnie na żadnych słuchawkach nie zauważyłem tego, ale brzmienie z ZenStawu mi się znacznie bardziej podobało niż z samego Zen DACa, niezależnie czy słuchawki łatwe do napędzenia czy nie. Z samego DACa wręcz zdarzało się, że brzmienie mi się nie podobało i lepiej grało mi z mojego RealMe GT :D Jeśli ta „nerwowość” oznacza „cyfrowość”, to już kwestia odbioru i z tym nie zamierzam się sprzeczać. Na pewno nie spotkałem się, żeby w ZenStawie miał jazgotanie czy brak kontroli na wysokich, a samo brzmienie całościowo jest przyjemniejsze niż ze stricte analitycznych torów, jak chociażby ten nowy SMSL M400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności