Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)


mariuszryszard

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Mario123 napisał:

Potencjometr Ci zawsze zadziała bo przecież on analogowo reguluje głośność. Myślę, że autorowi chodziło o to, że zmiana głośności w Windowsie nie wpływa na głośność z CANa

Masz rację, tylko on nic nie pisał o CAN, a o samym Zen DAC V2. W każdym razie, u mnie zmiana z poziomu systemu również działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc używam tego toru częściej do oglądania filmów + do tego AQ Nighthawk. Efekt dzwiękowy przy filmach jest znakomity! Co też nie znaczy, że grać to muzyki nie potrafi, wrecz przeciwnie - gra wybornie, ale muzyke częsciej słucham z innego toru.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Mario123 napisał:

 

Pochwaliłbyś się, z czym Ci to tak fajnie gra bo sprzętu w stopce masz sporo.

Kolega słucha muzyki filmowej głównie :) znaczy. Zacny wybór.

27 minut temu, MichalZZZ napisał:

Szczerze mówiąc używam tego toru częściej do oglądania filmów + do tego AQ Nighthawk. Efekt dzwiękowy przy filmach jest znakomity! Co też nie znaczy, że grać to muzyki nie potrafi, wrecz przeciwnie - gra wybornie, ale muzyke częsciej słucham z innego toru.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamil_jarmusik napisał:

Czy czasem wersja signature nie jest czymś zupełnie innym od stockowych zenków? Singature raczej zbiera bencki w recenzjach

Też gdzieś mi się to rzuciło w oczy, choć w teorii powinno to być to samo, poza tą jedną opcją EQ strojoną pod Senki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, kamil_jarmusik said:

Czy czasem wersja signature nie jest czymś zupełnie innym od stockowych zenków? Singature raczej zbiera bencki w recenzjach :D 

Na stronie iFi twierdzą, że to stockowy Zen DAC / Zen Can na sterydach, czyli oprócz dodatkowego przycisku z EQ pod słuchawki to komponenty wykonane są z lepszych jakościowo elementów niż stockowe urządzenia.

 

Zapytam Was jeszcze w temacie czystości sygnału komputer > DAC, czy używaliście z Zen DAC/ Zen Can jakiegoś odszumiacza typu AudioQuest JitterBug?

Macie jakieś przemyślenia / doświadczenia z takimi urządzeniami? Opinie jakie spotykam są totalnie różne. 

Edytowane przez Mario123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Mario123 napisał:

Zapytam Was jeszcze w temacie czystości sygnału komputer > DAC, czy używaliście z Zen DAC/ Zen Can jakiegoś odszumiacza typu AudioQuest JitterBug?

Macie jakieś przemyślenia / doświadczenia z takimi urządzeniami? Opinie jakie spotykam są totalnie różne. 

 

Nie używam, nie czuję takiej potrzeby. Wiele zależy tu od sprzętu (komputera) oraz połączenia (przewodu USB). Nie mam doświadczeń z Windowsem (od lat korzystam z Maców), ale w przypadku komputerów od Apple sygnał jest czysty, niezakłócony (przynajmniej ja to tak odbieram).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, mariuszryszard napisał:

ale w przypadku komputerów od Apple sygnał jest czysty, niezakłócony (przynajmniej ja to tak odbieram).

Z tego co wiem, to Apple albo ma, albo dąży do obsługi BitPerfect, co na komputerach stacjonarnych jest praktycznie niemożliwie, więc na Apple sygnał powinien być znacznie czystszy, stąd zabawa takimi urządzeniami odszumiającymi w tym przypadku jest zbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Artorias said:

Z tego co wiem, to Apple albo ma, albo dąży do obsługi BitPerfect, co na komputerach stacjonarnych jest praktycznie niemożliwie, więc na Apple sygnał powinien być znacznie czystszy, stąd zabawa takimi urządzeniami odszumiającymi w tym przypadku jest zbędna.

 

Może dlatego właśnie u mnie sygnał też wydaje się być czysty bo swojego toru używam na Mac Mini M1 i MacBook Pro właśnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mario123 napisał:

Może dlatego właśnie u mnie sygnał też wydaje się być czysty bo swojego toru używam na Mac Mini M1 i MacBook Pro właśnie. 

 

Sprzęt od Apple znany jest z dobrania optymalnych komponentów i perfekcyjnie napisanego do nich oprogramowania. Wiele osób zarzuca im często stosowanie całkiem przeciętnych konfiguracji przy dość wysokiej cenie, ale co z tego, skoro taki - wydawać by się mogło całkiem przeciętny - notebook od Apple wydajnością i kulturą pracy zjada na śniadanie najbardziej wypasionego - przynajmniej teoretycznie - kompa z Windowsem. A już sprzęt z M1 to kompletny sztos, choć wcześniej używałem Macbooka na Intelu i również nie narzekałem. Zerknijcie zresztą na sprzęt używany w studiach nagraniowych - tylko od Apple...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuciłem CANa na głębokie wody, ale poradził sobie bardzo dobrze. W sumie jedynie Susvary okazały się zbyt wymagające. Przy nich musiałem podbić na wyższy Gain (a i pewnie nie udało się ich poprawnie wysterować, choć grało to bardzo dobrze). Z drugiej strony, akurat one grały po SE, bo taki kabelek tylko mogłem podłączyć do nich.

Podpiąłem też mojego DAPa do znacznie droższych wzmaków i nie czuje potrzeby upgradu. Can daje radę. To jak mi całość się zgrywa, to aż micha się cieszy. Może jeszcze za jakiś czas zrobię dokładniejsze porównanie samych wzmaków vs ifi CAN, ale na ten moment wyszedł obronną ręką.

IMG20211001130322.jpg

 

Odnośnie słuchawek. Stealthy średnio mi podeszły, bardzo techniczne granie. Brak im trochę magii. Bas szybki ale bardzo twardy, punktowy. No nie moje granie. Porównywałem je na wszystkich trybach i z lampami trochę przyjemniej. Sprawdzałem też na głównym torze (Chord Dave i WA33) i w sumie odczucia się nie zmieniły. Design też mi nie podszedł, chociaż brawa za odwagę. Jeśli komuś spodoba się ich granie, to ma całkiem spore urozmaicenie pod kątem wizualnym, o ile jest w stanie wyłożyć na nie kasę. Moim zdaniem (i nie tylko moim, jak chodzi o uczestników eventu), nie warto. Tak samo jak Aeon 2 Noir. Podobny styl grania, choć wiadomo, że słabiej pod każdym względem. Jednak Ether Flow tutaj trafił w mój gust i trafił bardzo.

W Stealth najbardziej podobał mi się kabel, to jak zagrał z Etherami, to jednak był przynajmniej poziom w górę (A przecież EF i tak mają bardzo dobry). Dosłownie wibrujące zejście, Świetne wypełnienie itd.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Artorias napisał:

Rzuciłem CANa na głębokie wody, ale poradził sobie bardzo dobrze. (...)

Podpiąłem też mojego DAPa do znacznie droższych wzmaków i nie czuje potrzeby upgradu. Can daje radę. To jak mi całość się zgrywa, to aż micha się cieszy. Może jeszcze za jakiś czas zrobię dokładniejsze porównanie samych wzmaków vs ifi CAN, ale na ten moment wyszedł obronną ręką.

 

Także, ten tego.

:D 

Mi też się micha cieszy, bo mt-604 robi za pre, wszystko w balansie, poczwórnym, kurde. I te słuchawki inne niż k812, co miały uciekać w popłochu, tańczą z radości :D 

267195BD-8229-4955-B63B-FA1EF2C2D0CC.jpeg

Hf580 z ZenStawu grały pięknie, z ZEN-DAC->mt-604 równie pięknie, ale co się dzieje jak gra to ustrojstwo, co na zdjęciu, ta ja nie wiem. Nie mogę zdjąć ich z uszu, nie mogę się oderwać. k701FAW też zagrały z ustrojstwa jak nigdy u mnie, 990 bdb, 650 bdb. Hf580 na razie odskoczyły stawce, jeszcze mnie czeka sprawdzenie he400se, to najczęściej był no.1 na dobrych kablach @Perula w balansie na ZenStawie i ZEN-DAC->mt-604. Zabawa jest przednia.

K812 nie liczę.

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, manuelvetro napisał:

ale co się dzieje jak gra to ustrojstwo, co na zdjęciu, ta ja nie wiem. Nie mogę zdjąć ich z uszu, nie mogę się oderwać.

Ale pięknie i pieszczotliwie nazywasz swój tor. Ja dzisiaj miałem to samo. Takie granie, że ściągałem słuchawki z ogromnym żalem i raczej z obawy przed przegrzaniem czachy.

Twój tor wygląda imponująco. Jeśli pozbyłeś się wąskich gardeł, to myślę, że ma szanse to zagrać na prawdę na wysokim poziome. Ciekaw jestem tych lampek, bo całkiem fajny sprzęcik, gdzie lampy działają w systemie zbalansowanym, co jest raczej rzadkością, zwłaszcza przy takiej cenie.

Powiem tyle, żałuj, że sprzedałeś Pigwy, bo potrafią zagrać high endowo, a i z lampkami się bardzo lubią. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ktoś zostawił recenzję w komentarzu pod artykułem: https://forum.headphones.com/t/ifi-audio-introducing-the-zen-dac-signature-v2-and-zen-can-signature-hfm/14087/10

Szkoda, że nie porównał do podstawowego Zen CAN, a przynajmniej nic mi się w oczy nie rzuciło, bo tak na szybko przejrzałem. Jak dla mnie to wyciąganie kasy. Dodali jakąś opcję EQ, które działa w domenie analogowej i dopasowuje sygnaturę do słuchawek (czary-mary). Ja bym wolał po prostu lepszą jakość samego wzmaka. Coś tam niby poprawili, ale za mało, żeby wołać ponad 1200zł. Z tego co widzę, to daje znacznie mniejszą moc z wyjścia zbalansowanego względem standardowego CANa, a to już trochę lipa. Nie wiem czy to dodatkowe EQ aż tyle warte.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy na więcej recenzji...

Każdy producent ma swój patent na kasę. Wolę default-owe/domyślne brzmienia, ustawienia bez zmieniania na siłę za pomocą EQ. DACa można wziąć, a później zastanowić się nad Can-em.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów!

 

@manuelvetro nurtuje mnie pewne pytanie... Po wnikliwym i dogłębnym przeanalizowaniu wszelkich dostępnych informacji zauważyłem, iż posiadasz w swym torze dwa interkonekty 4.4mm: oryginalny od iFi i ten od kulozeby (którego i ja jestem szczęśliwym posiadaczem). Czy istnieje jakaś zauważalna różnica w dźwięku między tymi ICkami kiedy łączą ZenStacka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Noizer napisał:

Witam wszystkich forumowiczów!

 

@manuelvetro nurtuje mnie pewne pytanie... Po wnikliwym i dogłębnym przeanalizowaniu wszelkich dostępnych informacji zauważyłem, iż posiadasz w swym torze dwa interkonekty 4.4mm: oryginalny od iFi i ten od kulozeby (którego i ja jestem szczęśliwym posiadaczem). Czy istnieje jakaś zauważalna różnica w dźwięku między tymi ICkami kiedy łączą ZenStacka? 

Nie sprawdzałem  1:1, niemniej nie sądzę, by usprawiedliwiała tak dużą dopłatę :D 

Kulozeby nie bez powodu produkuje kable z takich a nie innych przewodników. Ja mam z canare i jestem fanem.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po fazie fascynacji Robinami, znowu siedzę dzień drugi, albo trzeci przy biurku i słucham sobie z ZenStawu. Owszem, czasem z MT-604, albo używam go jako pre, ale to już się kończy, bo mt-603 właśnie zakupiłem do tej roli.

Do rzeczy. Z ZenStawu słucham głównie k812 ze srebrnym argentum extreme. Czasem k701FAW, są dla mnie wygodniejsze. Reszta leci z mt-604. Aktualnie mam w selektorze wejść w CAN pod 1 wpięty CD-Player Marantz 5004 (grubba hybryda 7n, 8x), pod 2 d10s (JD 6n gold plated 2xRCA - mini jack), pod 3 ZenDac (fifi 4,4mm cable)

Ten sam utwór mogę sobie porównać w ciągu 2 sekund na 2 różnych dacach. CD player już nie porównuję bo i tak większość płyt mam słabo zrealizowaną :( .

I wychodziło mi, że ZenDac i d10s grają bardzo podobnie w takich bezpośrednich porównaniach. Różnice są minimalne i pomijalne IMO.

Tymczasem dzisiaj d10s gra lepiej, bardziej analogowo, przyjemniej.

Myślę, ki czort?

Odpowiedź tkwi w kablu. Wcześniej był d10s łączony pod no.1 w selektorze wejść w CAN po RCA jakimś customem z dawnych lat, nie wiem jakim, nienajgorszym. A dziś śmiga po 6n gold plated z pierwszych miesięcy praktyki Jimmiego.

I kabel dołożył analogowość, przyjemność od siebie, tak myślę.

No i z k812 ZEN CAN, czy ZENSTAW, jest uczta. Jutro może będę miał to pre lampowe. Trochę się martwię, czy nie popsuje znakomitych technikaliów CAN-a, w parze z 812 to jest hiperrealizm, uwielbiam. Jeśli nie, a tylko zlampizuje przekaz to albo będę w niebie, albo będę zbierał na lampę od WBA :D  Tak to jest, jak się mity we wro czyta.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, manuelvetro napisał:

Wcześniej był d10s łączony pod no.1 w selektorze wejść w CAN po RCA jakimś customem z dawnych lat, nie wiem jakim, nienajgorszym. A dziś śmiga po 6n gold plated z pierwszych miesięcy praktyki Jimmiego.

No Panie, trzeba uważać z takimi porównaniami :D Dobrze, że sytuacja wyjaśniona.

Jak chodzi o zabawę lampami, to dużo zależy od samej lampy. Lampka potrafi zagrać dobrze pod kątem technicznym. Mullardy np słyną z dużej sceny, dobrej holografii. Mój Cayin tez ma tryb technicznej lampy (W sumie uważany przez wielu za najlepszy tryb w tym DAP) i spisuje się to bardzo dobrze, nic nie brumi, nie szumi. Jestem ciekaw tego mt-603, bo prognozy są dobre, skoro to czysta lampa. Szkoda, że tylko jedna, ale jeśli taka konstrukcja jest wystarczająca to myślę, że nie ma co na to patrzeć. Będę czekał na Twoje wnioski.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Wuja_ napisał:

Faktycznie Zen Can z Zen Dac to inne, lepsze granie niż z samego Zen Daca.

Teraz to już pozostaje mi tylko zamówić interkonekt zbalansowany i stacjonarny tor będzie dopełniony. :)

 

531231941_WhatsAppImage2021-10-18at14_50_01.thumb.jpeg.78a090b8de1a3de72e451f8fb27f819e.jpeg

Ten fabryczny nie gra lepiej niż ponad dwa razy tańszy od kulozeby. Forumowi DrutMistrze w cenie tego od ifi zrobią lepszy na bank.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności