Skocz do zawartości

Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)


mariuszryszard

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, bob2000 napisał:

Ok, co to jest ten plankton na górnym paśmie? Zbyt mocno wyeksponowany clipping na źle nagranej płycie? Czy co?


Przedstawię to na słuchawkach które z tego słyną. Mogę się mylić w kwestii precyzji. Ale ogólny "problem" bierze się z tych dwóch-trzech regionów. 
image.png
image.png

Najprościej według mnie użyć EQ. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, bob2000 napisał:

 @MrBrainwash Ok, a już myślałem, że to coś bardziej egzotycznego.

Samo zjawisko nie, ale niektóre sposoby rozwiązywania dość egzotyczne, czy też ezoteryczne. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MrBrainwash napisał:

Najprościej według mnie użyć EQ. ;)

BEF752D3-2226-4C51-834F-4DDF8B064507.jpeg

7 godzin temu, Jaworrr napisał:

jakby Ci się chciało to sprawdź potem czy nadal tak oceniasz różnicę względem stocka.

Jest trochę ciemniej, ale gra jakby nieco spokojniej, z większą głębią, lepszym zejściem i wypełnieniem. To ściemnienie nie jest jakoś szczególnie mocne, więc nie gwarantuje, że pomoże na to co chcesz osiągnąć, choć dalej uważam, że gra lepiej niż stock od iFi.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcialbym siegnac opinii czy moze cos zle robie. Otóż zakupilem zen daca i zen cana oba wersja signature te niebieskie. Mam do tego podpiete sennheisery hd 660s i... gra to dla mnie jakos stlumione. Zero sceny jakbym kupil jbl za 100zl moze troche lepiej brzmia ale precyzji tu zadnej. Zakupilem kabel ab za okolo 400zl nie pamietam firmy a takze mam stac polaczony za pomoca balansu 3 kablem ifi. Wczesniej mialem Aune x1s i scena byla super myslalem ze zrobie krok w przod a nie wiem czy cos mam zle podlaczone ale wydaje mi sie ze nie ma takiego wow u mnie jak wszyscy sie zachwycaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bulgarinho1986

1. sprawdź WSZYSTKIE końcówki 4,4mm, czy na pewno weszły całkowicie. Ja bodaj słyszę klik jak wejdzie właściwie.
2. Ścisz Can i zrób w Dac z tylu fixed. Czysty, mocny sygnał idzie na Can, regulujesz głośność tylko w Can, w Dac jest to zablokowane.

3. Wyłącz xbass i 3D.

4. Ustaw głośność odpowiednio, posłuchaj ze spokojem, daj mózgowi czas na adaptację. To nie jest kwestia skakania po utworach, co chwilę.

 

Jeżeli to nie pomoże, pobaw się, zrób eksperymenty.

1. Zamień kabel USB na zwykły, może ten Twój za 400 jest „przedobrzony” i kaszani? Cena nie gra :( 

2. Podepnij cinche z Can pod  RCA i sprawdź to połączenie vs ifi 4,4mm

3. Ifi 4,4mm to 4,4mm cable imo potrzebuje wygrzania, czyli grania, po prostu.

etc

4. Wyjmij zasilanie z Daca :) posłuchaj , porównaj.

5. Niestety, zasilanie w CAN na stocku jest badziewne, tu też może być słaby punkt.

Zasilacz liniowy lub impulsowy ifi iPower X może poprawić sytuację. Kilku z nas go sobie chwali, jeden kolega różnice widzi nieznaczną. Zależy to w dużej mierze, od ilości urządzeń wpiętych w listwę i generujących zakłócenia, poczytaj @Artoriasa wpisy.

Wyżej @Compton i @Artoriaspolecili tanie, po 70pln i dobre kable USB. Kupiłem oba, polecam. Oddaj kabel za 400 do sklepu, jeśli możesz, kup za 70, dołóż 130 do ifi iPowerX :)

6. Efektu wow nie oczekuj, bo to nie o to chodzi. Wow daje V-ka i mocno rozrywkowo strojony sprzęt, albo HI-END za wielokrotność tej kwoty, albo znakomita synergia, co akurat tu mieć powinieneś, bo to wersja dedykowana signature.

7. Kto wskazywał na wielkość sceny z ZenStawie jako krok naprzód wobec auneX1s?

8. Wielkość sceny w ZenStawie jest chyba przeciętna, nie pamietam, bodaj sam pisałem,

źe forum608 ma wiekszą? 

9. Jakiej muzyki słuchasz, czy to są pliki bezstratne? Czy nie stosujesz EQ? U nas na forum specjalistą od korekcji słuchawek i sprzętu ÈQ jest @MrBrainwash, ja nie używam i nie zalecam, chyba, że po korepetycjach u @MrBrainwash
9 Co to za kabel 4,4mm wpięty w Zen i gdzie są zdjęcia słuchawek? :) 

Uszy do góry!


 

@Artorias, check :) 

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bulgarinho1986 napisał:

Wczesniej mialem Aune x1s i scena byla super myslalem ze zrobie krok w przod

ją nie łatwo (nie tanio?) jest pod tym względem pokonać.

W dniu 24.09.2021 o 15:45, Artorias napisał:

Jest trochę ciemniej, ale gra jakby nieco spokojniej, z większą głębią, lepszym zejściem i wypełnieniem.

Taga to rzuca chyba jakieś zaklęcia na te swoje kable bo część głośnikowych robi to samo. Gdzie związek? Jak to działa?  Nie pojmuje. Chyba że kolor...

Chętnie i ja poczytam porównania z innymi dobrymi USB

 

 

Przyglądam się tej dyskusji bo może w końcu dostanę odpowiedź na moje wcześniejsze pytanie o to jak CAN gra samodzielnie i w połączaniu z innymi DACami. Jak sygnatura, czy nie ma jakiś górek albo dołków itp. co Zen DAC wyrównywał bo tak patrząc na to iFi to dobre to cwaniaki są 😉

 

Pytanie natury technicznej bo mi wiedzy brak: Stało by się coś takiemu CAN'owi jakby podpinać mocarnego dongla pod wejście SE albo BA? (Bo pod pod RCA inny dac).

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Birken napisał:

 

Pytanie natury technicznej bo mi wiedzy brak: Stało by się coś takiemu CAN'owi jakby podpinać mocarnego dongla pod wejście SE albo BA? (Bo pod pod RCA inny dac).

 

Możesz podpinać- wzmacniaczowi nic się nie stanie.  Jaki to mocarny dongle? Ten co ma 200mW? :)  

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już od Ciebie zależy. Ja zawsze odpinam słuchawki i wyłączam zasilanie jak kombinuję z kablami czy wł/wył. wzmacniacz. Nic się tam złego nie zadzieje.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można słuchać z każdej dziurki równocześnie :) 

I po RCA też - ja na przykład z głośników.

Mam aktualnie pod Can po RCA podpięty topping d10s. Nie słuchałem 1:1, to będę mógł we wtorek najwcześniej. Z pamięci: ta sama półka, nie będę pisał o szczegółach, bo nie jestem ich pewien, ale pewne jest, źe Can zagra dobrze nie tylko z Zen Daciem.

Atutem Stacka jest głównie imo b.duża funkcjonalność zatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, manuelvetro napisał:

 

 U nas na forum specjalistą od korekcji słuchawek i sprzętu ÈQ jest @MrBrainwash, ja nie używam i nie zalecam, chyba, że po korepetycjach u @MrBrainwash

Nie jestem specjalistą tylko amatorem ;)

 

Dla mnie to wygląda tak, że miał neutralny dobrze mierzący sprzęt i mu Senki dobrze grały. Wtedy wystarczyło EQ zapodać aby trochę jeszcze poprawić wrażenia. 

 

Jednak zamienił to na sprzęt barwiący gorzej mierzący... teraz ciężej będzie sytuację ratować EQ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MrBrainwash napisał:

Jednak zamienił to na sprzęt barwiący gorzej mierzący... teraz ciężej będzie sytuację ratować EQ...

Polemizowałbym. IFI celowo zestroiło tak sprzęt, żeby nadać mu nieco analogowego sznytu i żeby potencjalny posiadacz nie czuł potrzeby kombinować z lampami, tylko dostał to co najlepsze z „obu światów”. Pomiary są nieistotne, jeśli to co słyszymy spełnia nasze oczekiwania.

P. Ryka jest zachwycony Zen Stackiem i nie czuje potrzeby wracać z niego na swój prywatny tor, gdzie sam jego IC przekracza prawie dziesięciokrotnie cenę całego Zen Stacka. Dalej, swoje zdanie podtrzymuje, chociaż głównie CAN u niego zebrał największe laury.

To co ewentualnie może degradować sygnał, to szumy, co jest wałkowane od dobrych kilku stron i nie jest bezpodstawne, skoro iFi w swoim nowym iDSD Signature, poprawiło swój zasilacz impulsowy. Zamianę uważają za upgrade, zwłaszcza pod kątem eliminacji zakłóceń. Nie jest to audio-vodoo, choć jak wspomniałem, zależy od konkretnej konfiguracji i nie u każdego problem ten jest nasilony:

https://ifi-audio.com/products/pro-idsd-signature/

 

Widzę, że łatwo wydajesz wyroki, zafascynowany Harmanem i tzw referencja, która de facto dla każdego jest inna .. nie licząc jakiś skrajności.

Są tacy, którzy nie lubią lampowej magii, inni nie przepadają za szarpliwością tranzystorów i analitycznym brzmieniem. IFI starało się pogodzić oba światy i moim skromnym zdaniem udało im się to bardzo dobrze, ale to nie znaczy, że każdy takie brzmienie polubi. Pomiary można sobie wsadzić gdzieś, Amira ludzie na audioscience dobrze wyjaśnili, jak się okazało, że te zakłócenia to celowe strojenie, by brzmienie było przyjemniejsze i bardziej analogowe, a Ty widzę, że ciągle wałkujesz te pomiary .. a pewnie sprzętu nie słuchałeś, jak większości tych, o których masz najwięcej do powiedzenia, bo naczytałeś się „mądrości” w internetach.

 

@manuelvetro Pięknie to opisałeś.

 

 

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kłócie się, bo macie dobre intencje obaj :) 

12 minut temu, Artorias napisał:

 IFI celowo zestroiło tak sprzęt, żeby nadać mu nieco analogowego sznytu i żeby potencjalny posiadacz nie czuł potrzeby kombinować z lampami, tylko dostał to co najlepsze z „obu światów”. 

Dokładnie tak. Wczoraj porównywałem chwilkę moją nową lampkę, którą z kolei jakiś Zeus(?) YT jest zachwycony z ZEN CAN-em 

Analogowy sznyt w kierunku lampowym u CAN-a absolutnie potwierdzam.

12 minut temu, Artorias napisał:

Żeby potencjalny posiadacz nie czuł potrzeby kombinować z lampami, tylko dostał to co najlepsze z „obu światów”.

Też potwierdzam :D 

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, saudio napisał:

A gdzie można znaleść info że ten nowy zasilacz od iFi w wersji signature jest liniowy?

Mój błąd. Pisał o tym jeden użytkownik, ale najwyraźniej chodziło mu o porównanie ze słabszą impulsówką, a nie zamianę na liniowy, więc wychodzi na to, że ten Elite jest impulsowy ale jeszcze lepszy niż wcześniejsze. Dzięki za czujność. Robię edycje, żeby nie wprowadzić nikogo w błąd.

Edytowane przez Artorias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Artorias napisał:

Widzę, że łatwo wydajesz wyroki, zafascynowany Harmanem i tzw referencja, która de facto dla każdego jest inna .. nie licząc jakiś skrajności.

Są tacy, którzy nie lubią lampowej magii, inni nie przepadają za szarpliwością tranzystorów i analitycznym brzmieniem. IFI starało się pogodzić oba światy i moim skromnym zdaniem udało im się to bardzo dobrze, ale to nie znaczy, że każdy takie brzmienie polubi. Pomiary można sobie wsadzić gdzieś, Amira ludzie na audioscience dobrze wyjaśnili, jak się okazało, że te zakłócenia to celowe strojenie, by brzmienie było przyjemniejsze i bardziej analogowe, a Ty widzę, że ciągle wałkujesz te pomiary .. a pewnie sprzętu nie słuchałeś, jak większości tych, o których masz najwięcej do powiedzenia, bo naczytałeś się „mądrości” w internetach.

 

Widzę, że łatwo schodzisz na wycieczki osobiste. Koledze brakuje tu precyzji i czystości, a to właśnie zabierają zniekształcenia, celowe czy nie, lubiane przez kogoś czy nie. Widocznie jemu nie podeszło to barwienie, nie dostał placebo lepszego grania. 

 

Moje tranzystory nie mają żadnej szarpliwości i nie mam potrzeby nabywania lampy, więc nie wiem o czym piszesz. Może źle słuchawki dobrałeś, albo słuchasz słabej muzyki? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MrBrainwash napisał:

Moje tranzystory nie mają żadnej szarpliwości i nie mam potrzeby nabywania lampy, więc nie wiem o czym piszesz. Może źle słuchawki dobrałeś, albo słuchasz słabej muzyki? 

No właśnie Zen Stack też ich nie ma, ale niektóre mają. Ja podałem dwa skrajne przykłady, a nie odwoływałem się do konkretnego (Twojego) toru. Ja doskonale wiem, czym Ty się sugerujesz w ocenie sprzętu, więc czarować nie musisz, skoro wiesz najlepiej o danym sprzęcie, jeszcze zanim go sam posłuchasz, to raczej nie z odsłuchów.  Jeśli chodzi o jakieś braki w precyzji, to nie mam pojęcia o co chodzi. Placebo lepszego grania :D Rozśmieszaj mnie dalej. Ja tam jednak wolę ufać Ryce (poza oczywiście własnym słuchem), który jak się okazuje na dłuższą metę prawie zawsze ma rację (choć czasami trochę przesadza), niż Amirowi, który na pytanie o to, czy przetestuje Zen DAC/Can z lepszym zasilaczem, odpowiedział użytkownikowi, że nie widzi takiej potrzeby, bo nie sądzi, żeby to coś zmieniło :D Gość chyba już jest zmęczony od tych ciągłych recenzji i coraz słabiej się przykłada.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności