Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)


mariuszryszard

Rekomendowane odpowiedzi

Może to kwestia konfiguracji. U mnie jest sporo sprzętów w listwie i pobliżu samego CANa, bo stoi przy hubie usb (sygnał audio też przechodzi przez huba), więc może pozbycie się szumów wprowadziło największe zmiany, ale były wyraźne i zbieżne z tym co opisuje część recenzentów. Swoją drogą była jedna recenzje, gdzie testowane były 2 konfiguracje, gdzie przy jednej praktycznie nie było zmian, a przy drugiej zmiany były bardzo zauważalne, więc może być podobna sytuacja. Bodajże Mariusz to wrzucał. Wychodzi na to, że powinno się to sprawdzać indywidualnie, albo brać poprawkę na pewne kwestie.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marek_m napisał:

 

Nie podzielam tak entuzjastycznej opinii. Zmieniłem iPower na iPower X i szczerze mówiąc największą różnicę dostrzegłem na wyciągu bankowym :D 

A weź Pan wsadź jeszcze temu ZENu DAku zasilanie od Cana :) 

A ipowerX w CANa.

:D

U mnie ten tor gra bombowo, dosłownie, dynamika tył urywa :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, marek_m napisał:

Tak zrobiłem :) 

 

Zestaw CAN + iPower X kosztuje 1290 PLN, z czego iPower X 499 PLN, tzn. 40% !

 

Nie twierdzę, że poprawy nie ma żadnej, ale IMHO jest nieproporcjonalnie mała do ceny.

A kabel USB Pan masz sztokowy? Bo tu jest wąskie gardło. Za marne 7 dyszek jest ten Taga Harmony,co @Artoriaswrzucił, a ja kupiłem, @Comptonteż niedrogi proponował...

No i @MrBrainwashprzypomina, że jest prawo diminishing returns, a ono polega na tym co piszesz, wkład gotówy jest nieproporcjonalny do zysku w jakości. Ja zrobiłem upgrade kabla USB, zasilania, kabla balans 4,4mm łączacy DAC z CAN i te kilkanaście procent się uzbierało. Odpowiednio ok: 70 + 450 + 350.  870 PLN to nieco więcej niż 30% ceny za ZENstaw fabryczny. Nie gra to 30 parę procent lepiej :D Ale i te kilkanaście (nie kilka) procent cieszy mnie okrutnie i wydatków nie żałuję. Niemniej psychoakustyka działa, czemu nie miałaby działać, jak działać musi. Nie będę się przepinał do sztoku, żeby badać ile poszczególne elementy toru wniosły. Absolutnie wystarczy mi to, że gra trochę lepiej, a ja wyciągnąłem z niego prawie 100%. Oczywiście, można więcej, wypasiony zasilacz liniowy, kabel 4,4mm lepszy niż fabryczny, USB wyczesane za grube piniendze. Inwestując te 870 złotych liczyłem na parę procent, dostałem kilkanaście, jestem zadowolony. :) 

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też spotykałem opinie, że taki iPower X daje lepsze rezultaty, niż budżetowe wzmacniacze liniowe, a że takie kosztują w okolicach 400zł, do tego są wielkie, ciężkie i często trzeba sprowadzać a Chin, to taki wydatek ma też jakieś uzasadnienie. Czasami jest to sensowniejsza inwestycja, niż ciągłe żonglowanie kablami lub słuchawkami.

W przypadku takiego upgradu dostajemy też odpowiednio przefiltrowany i odszumieniu sygnał, co już samo w sobie jest dosyć istotne. Zwłaszcza jak zależy nam na odpowiednio czystej prezentacji tła.

Jeśli ktoś już ma zasilacz liniowy, to wtedy kupowania iPowera nie ma sensu. Lepiej chyba samemu sprawdzić, bo u mnie każda inwestycja w tor zrobiła robotę, mimo że na prawdę długo się przed pewnymi rzeczami wzbraniałem i byłem dosyć sceptycznie do tego nastawiony (zwłaszcza zasilania i kabli usb). Teraz dopiero rozumiem, co mieli na myśli w niektórych recenzjach lub porównaniach, a wcześniej ni cholery nie byłem w stanie tego wyłapać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Artorias napisał:

u mnie każda inwestycja w tor zrobiła robotę, mimo że na prawdę długo się przed pewnymi rzeczami wzbraniałem i byłem dosyć sceptycznie do tego nastawiony (zwłaszcza zasilania i kabli usb). Teraz dopiero rozumiem, co mieli na myśli w niektórych recenzjach lub porównaniach, a wcześniej ni cholery nie byłem w stanie tego wyłapać.

Podpisuję się :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeżeli słyszycie różnicę na plus, a co więcej jeżeli ta różnica jest Waszym zdaniem ogromna to super. Cieszę się Waszym szczęściem. Osobiście uważam, że to jest mocno przereklamowany upgarde.

 

The Law of Diminishing Returns jest nam wszystkim doskonale znane (dotyczy wszystkich hobby zakupowych), ale to nie ten pułap cenowy :D 

 

Jeżeli ktoś ma ograniczony budżet, to może spokojnie sobie darować i też będzie happy.

 

Peace :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, marek_m napisał:

Jeżeli ktoś ma ograniczony budżet, to może spokojnie sobie darować i też będzie happy.

 

Zgoda.

15 minut temu, marek_m napisał:

Panowie, jeżeli słyszycie różnicę na plus, a co więcej jeżeli ta różnica jest Waszym zdaniem ogromna to super.

Ja pisałem o kilkunastu procentach za 3 upgrady, kabel usb, kabel balans, i powerX. Tak z 19% łącznie bydzie :D  myślę :D 

18 minut temu, marek_m napisał:

Peace :) 

Zgoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, marek_m napisał:

a co więcej jeżeli ta różnica jest Waszym zdaniem ogromna to super. Cieszę się Waszym szczęściem. Osobiście uważam, że to jest mocno przereklamowany upgarde.

Taki sam, jak kupowanie drogich wzmacniaczy liniowych, a mimo to spora rzesza użytkowników w nie inwestuje. 

Druga sprawa, czy ktoś tu pisał o „ogromnym” upgrejdzie? Efekt zależą od kilku czynników. Jeden ma większe szumy w torze, inny mniejsze, co wynika z jakości samego prądu, okablowania oraz sprzętu w najbliższym otoczeniu. IPower to nic innego jak alternatywa do zasilacza liniowego z podobnej półki cenowej. Jak ktoś go nie potrzebuje, a sygnał ma wysokiej jakości, nie narażony na degradacje, to może sobie darować, bo rzeczywiście może nie poczuć wyraźnej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2021 o 13:21, manuelvetro napisał:

Także dylemat - Sundary czy k812 rozwiązany na korzyść akg. Zjawił się Święty Mikołaj - w dwóch postaciach, pierwszą była żona, która wyłożyła kasę, drugą @chico99, który spadł mi z nimi z nieba :D oczywiście, razem z kablem argentum.

No to teraz pytania mam dwa: czy ZEN STACK UPGRADE podoła hajendom? I czy nie będzie mezaliansu?

 

Odpowiedź, już wkrótce :D 

 

Dostałeś już te AKG ?

 

Dzisiaj taki mail dostałem od sprzedającego:

 

ama.JPG

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Artorias napisał:

Taki sam, jak kupowanie drogich wzmacniaczy liniowych, a mimo to spora rzesza użytkowników w nie inwestuje. 

Druga sprawa, czy ktoś tu pisał o „ogromnym” upgrejdzie? Efekt zależą od kilku czynników. Jeden ma większe szumy w torze, inny mniejsze, co wynika z jakości samego prądu, okablowania oraz sprzętu w najbliższym otoczeniu.

Ty chyba masz na myśli zakłócenia. Nie wiem,  nie znam się, może rozsądnie jest wtedy dać lepsze zasilanie, ale jak to się ma do jakości dźwięku i urządzeń do których żadne zniekształcenia nie docierają w tańszym standardzie? Naprawdę nie dało się zrobić urządzenia, które będzie dobre od kopa i nie będzie potrzebowało zastrzyku finansowego w postaci 500zł, aby radzić sobie z zakłóceniami? Z testów Amira najtańsze chińskie wynalazki sobie z tym radzą (w kwestii wpływu na sygnał audio). Inżynierowie, którzy wykonują swoją pracę jak należy nie są idiotami i wiedzą, że urządzenie będzie podłączane w różnych warunkach, więc większość urządzeń jest tak budowanych aby być nie czuła na te zakłócenia. Prąd docierający do nich może być bardzo "brudny", z punktu widzenia audio laik może pomyśleć, że to nie dobrze i trzeba zrobić upgrade to jest takie "na chłopski rozum", ale sytuacja wygląda tak, że urządzenie w standardzie neguje to wszystko i wyciąga z prądu z gniazdka tylko to co potrzebuje przefiltrowane, dodatkowa filtracja na wcześniejszych etapie zanim ten prąd dotrze do urządzenia przestaje mieć znaczenie bo nie wpływa obiektywnie w żaden sposób na to co dostajemy na wyjściu urządzenia.  Gdyby wpływało, szczególnie tak, że moglibyśmy to usłyszeć (w kontrolowanych warunkach), to wyszłoby to też na pomiarach, bo my nie mamy lepszego słuchu niż możliwości analizatora. 

 

15 godzin temu, Artorias napisał:

IPower to nic innego jak alternatywa do zasilacza liniowego z podobnej półki cenowej. Jak ktoś go nie potrzebuje, a sygnał ma wysokiej jakości, nie narażony na degradacje, to może sobie darować, bo rzeczywiście może nie poczuć wyraźnej różnicy.

No i zaczynasz gadać jak człowiek. :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MrBrainwash napisał:

Inżynierowie, którzy wykonują swoją pracę jak należy nie są idiotami i wiedzą, że urządzenie będzie podłączane w różnych warunkach, więc większość urządzeń jest tak budowanych aby być nie czuła na te zakłócenia. Prąd docierający do nich może być bardzo "brudny", z punktu widzenia audio laik może pomyśleć, że to nie dobrze i trzeba zrobić upgrade to jest takie "na chłopski rozum", ale sytuacja wygląda tak, że urządzenie w standardzie neguje to wszystko i wyciąga z prądu z gniazdka tylko to co potrzebuje przefiltrowane, dodatkowa filtracja na wcześniejszych etapie zanim ten prąd dotrze do urządzenia przestaje mieć znaczenie bo nie wpływa obiektywnie w żaden sposób na to co dostajemy na wyjściu urządzenia.

To poczytaj sobie dlaczego ludzie wymieniają zasilacze impulsowe na liniowe. Głównie chodzi o działanie przetwornicy i generowanie tych zakłóceń. Śledzisz rynek od lat i nie wiesz jak działa rynek audio? Tam nikomu nie będzie zależało na eliminacji problemów, skoro inni producenci robią to za nich i na tym dodatkowo zarabiają. Tym bardziej iFi, które robi świetne zasilacze impulsowe przeznaczone na rynek audio, w przeciwieństwie do tańszych zasilaczy, stosowanych w kamerkach, laptopach itd.

Na audiostereo jest dość spory wątek na ten temat. Nie jest też tak, że dobry wzmacniacz nie potrzebuje lepszego zasilania. To właśnie często do droższych sprzętów, dokupuje się lepsze zasilacze.

Amira to nie będę komentował, bo on raczej sam za wiele nie słyszy, tylko opiera się na wykresach. 

Nawet jeden z jego czytelników go poinstruował, że zakłócenia, które generuje Zen DAC, mają harmoniczne bardzo zbliżone do tego, co generują lampy. Dlatego w jego wątku, tylu użytkowników broni Zen DAC, bo po prostu brzmi dla nich bardzo dobrze, mimo „nie najlepszych” pomiarów.

To nawet audiofanatyk w tej starszej recenzji Zen DAC (v1) to zauważył i zwraca uwagę, że te zakłócenia paradoksalnie sprawiają, że brzmienie jest bardziej analogowe i przez to dla wielu bardzo przyjemne (wychodzi na to, że to celowe działanie producenta). A Amir? Jak robot. Pewnie nawet nie posłuchał, tylko wydał wyrok na bazie wykresu.

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-ifi-audio-zen-dac-i-zen-blue/

35 minut temu, MrBrainwash napisał:

No i zaczynasz gadać jak człowiek. :D

To czytaj następnym razem całość od razu ;) 

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Artorias napisał:

To poczytaj sobie dlaczego ludzie wymieniają zasilacze impulsowe na liniowe. Głównie chodzi o działanie przetwornicy i generowanie tych zakłóceń. Śledzisz rynek od lat i nie wiesz jak działa rynek audio? Tam nikomu nie będzie zależało na eliminacji problemów, skoro inni producenci robią to za nich i na tym dodatkowo zarabiają. Tym bardziej iFi, które robi świetne zasilacze impulsowe przeznaczone na rynek audio, w przeciwieństwie do tańszych zasilaczy, stosowanych w kamerkach, laptopach itd.


Tak może było kiedyś, kiedy nie patrzono producentom na ręce. Obecnie standard wzrósł bo pewien anonimowy gość ośmielił się na głos powiedzieć "sprawdzam". Teraz już producenci się co raz bardziej pilnują. A i konkurencja mocno wzrosła która rywalizuje konstrukcjami wykonywanymi według sztuki inżynieryjnej tak by nie można było się przyczepić. Nie wiem po co sponsorować producentów, którzy nas zapinają od tyłu... Nie jest to dobra strategia dla konsumentów by pochwalać takie praktyki i się z nich cieszyć. Ja wolę mieć dobrze grający sprzęt w niskiej cenie, niż płacić za "upgrade'y". 

 

50 minut temu, Artorias napisał:

Na audiostereo jest dość spory wątek na ten temat. Nie jest też tak, że dobry wzmacniacz nie potrzebuje lepszego zasilania. To właśnie często do droższych sprzętów, dokupuje się lepsze zasilacze.


Naprawdę chcesz powoływać się na to jak na referencję? 
 

50 minut temu, Artorias napisał:

Amira to nie będę komentował, bo on raczej sam za wiele nie słyszy, tylko opiera się na wykresach. 


On jest wytrenowanym słuchaczem i pracował dla sony przy tworzeniu kodeków użyczając im swojego ucha. On w realnych, praktycznych sytuacjach potwierdzał swoje zdolności słyszenia, podlegał wielu wielu testom i szkoleniom. W przeciwieństwie do  konstruktorów z własnych manufaktur, którzy są sędziami sami dla siebie i słyszą jak skaczą elektrony w kablach. 😆 Po za tym słyszenie ułatwia mu ogromna wiedza na temat psychoakustyki. Pooglądaj sobie jego prezentacje. On wie o takich badaniach o których się wielu audiofilom nawet nie śniło.  No, ale to logicznym jest, że ktoś będzie sceptyczny wobec kogoś reprezentującego odmienne przekonania. 
 

50 minut temu, Artorias napisał:

Nawet jeden z jego czytelników go poinstruował, że zakłócenia, które generuje Zen DAC, mają harmoniczne bardzo zbliżone do tego, co generują lampy. Dlatego w jego wątku, tylu użytkowników broni Zen DAC, bo po prostu brzmi dla nich bardzo dobrze, mimo „nie najlepszych” pomiarów.


To jest temat na inną dyskusję. Czy ten czytelnik wykazał, że to te zakłócenia są słyszalne i że to one powodują percepcyjny efekt u użytkowników? :) Według mnie to są spekulacje wynikające z braku dostatecznej wiedzy, ale nie chcę tutaj tematu rozwijać. Jednak możesz wkleić linki/screeny. Chętnie zapoznam się z argumentem i odpowiedzią na niego. :)

 

50 minut temu, Artorias napisał:

A Amir? Jak robot. Pewnie nawet nie posłuchał, tylko wydał wyrok na bazie wykresu.


xD  no comments.

Przypomnę Ci, że ja Ci wrzucałem również spostrzeżenia innych niezależnych ludzi, którzy zadali sobie trud by w odpowiedni sposób przetestować ten sprzęt, czego zakładam nie robili ludzie, na których się powołujesz. Argumenty które stosujesz nie mają dla mnie żadnej siły argumentacyjnej, przytaczasz czyjeś opinie, które nie są wsparte żadnymi danymi, ani faktami. 

 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, MrBrainwash napisał:

Naprawdę chcesz powoływać się na to jak na referencję? 

Jakbyś czytał moje posty uważnie to byś wiedział, że zaznaczałem, że wszystko zależy od konkretnego przypadku, a nie że to prawda objawiona.

Jestem też ciekawy, czy chociaż zapoznałeś się ze specyfikacją tego zasilacza (Posiada dwa rodzaje filtrów, aktywny i pasywny): 

 

It does this in a similar way to active noise-cancelling headphones – it generates a signal identical to that of the incoming electrical noise but in the opposite phase, actively cancelling it out. This is highly effective at removing low- and mid-frequency noise, while passive insulating filters deal with higher frequency interference. This combination is measurably more effective at eradicating noise corrupting the USB signal than devices relying solely on passive filtering.

 

A tego tam jest trochę więcej, wątpię, że byle wzmacniacz w przedziale od 500-1000 zł, zadbał o te wszystkie czynniki tak jak iFi, które akurat ma bardzo dobre rozwiązania tego typu. Ich iPurifiery i zasilacze mają bardzo dobrą renomę właśnie wśród użytkowników, co nie oznacza, że każdemu jest potrzebny.

 

22 minuty temu, MrBrainwash napisał:

xD  no comments.

Przypomnę Ci, że ja Ci wrzucałem również spostrzeżenia innych niezależnych ludzi

Zamiast pisać „xD” jak 14-letnie dziecko, to lepiej zbadaj sobie tamten wątek. Jakich innych ludzi? Na razie to czytałem o Amirze, to właśnie inni ludzie negują go mocno w tamtym wątku. Gość co zauważył powiązanie z tymi harmonicznymi, zrobił to dopiero na jednej z ostatnich stron wątku, a wcześniej cała rzesza ludzi napisała, że nie ogarnia dlaczego brzmi to tak dobrze, wbrew temu co sugeruje Amir, który ani razu nie odniósł się do brzmienia, tylko cały czas narzeka, że jest rozczarowany pomiarami.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Artorias napisał:

Jakbyś czytał moje posty uważnie to byś wiedział, że zaznaczałem, że wszystko zależy od konkretnego przypadku, a nie że to prawda objawiona.

Jestem też ciekawy, czy chociaż zapoznałeś się ze specyfikacją tego zasilacza (Posiada dwa rodzaje filtrów, aktywny i pasywny): 

 

It does this in a similar way to active noise-cancelling headphones – it generates a signal identical to that of the incoming electrical noise but in the opposite phase, actively cancelling it out. This is highly effective at removing low- and mid-frequency noise, while passive insulating filters deal with higher frequency interference. This combination is measurably more effective at eradicating noise corrupting the USB signal than devices relying solely on passive filtering.

 

A tego tam jest trochę więcej, wątpię, że byle wzmacniacz w przedziale od 500-1000 zł, zadbał o te wszystkie czynniki tak jak iFi, które akurat ma bardzo dobre rozwiązania tego typu. Ich iPurifiery i zasilacze mają bardzo dobrą renomę właśnie wśród użytkowników, co nie oznacza, że każdemu jest potrzebny.

 

Zamiast pisać „xD” jak 14-letnie dziecko, to lepiej zbadać sobie tamten wątek. Jakich innych ludzi? Na razie to czytałem o Amirze, to właśnie inni ludzie negują go mocno w tamtym wątku. Gość co zauważył powiązanie z tymi harmonicznymi, zrobił to dopiero na jednej z ostatnich stron wątku, a wcześniej cała rzesza ludzi napisała, że nie ogarnia dlaczego brzmi to tak dobrze, wbrew temu co sugeruje Amir, który ani razu nie odniósł się do brzmienia, tylko cały czas narzeka, że jest rozczarowany pomiarami.


Ja nigdzie nie negowałem, że zostawiałeś sobie otwarte furtki. :) Coś robi fenomenalną różnice, wynosi sprzęt na wyższy poziom.... ale nie u każdego. ;) 

Widzę, że tak jak pewien inny użytkownik stosujesz przytyki osobiste i nie odnosisz się adekwatnie do poruszonych punktów, więc nie czuję się zobowiązany na wszystko Ci odpisywać i będę poruszał wątki które mnie interesują. 

Jednym ludziom brzmi dobrze. innym ludziom brzmi niedobrze, a jeszcze innym nie brzmi wcale. O tym nie ma sensu dla mnie i jak widać dla Amira też rozmawiać. Lepiej porozmawiać o czymś co jest istotne. Dla Amira istotny jest czysty i transparentny sygnał, tak więc trzeba to uwzględnić podchodząc do jego wypowiedzi, a nie narzucać własną narrację. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MrBrainwash napisał:

Coś robi fenomenalną różnice,

Gdzie tak napisałem? Wyraźnie odniosłem się do swojej sytuacji, gdzie mam mnóstwo sprzętów w listwie (do tego taniej z marketu), a wszystkie peryferia łącznie z DACiem mam wpięte w usb-huba, który mam wbudowany w monitorze. Napisałem, że u mnie różnica jest wyraźna i gdyby CAN miał to wszystko eliminować sam z siebie, to by iFi w tym samym czasie nie wypuszczali premierowo nowego iPowera, a wątpię, że takie spece od marketingu, zrobili to przez czysty przypadek.

Nie wiem znowu, który fragment Cię tak uraził, a może po prostu obraziłeś się, że odpisałem Ci na zarzuty, z którymi najwyraźniej się nieco pospieszyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Artorias napisał:

 Napisałem, że u mnie różnica jest wyraźna i gdyby CAN miał to wszystko eliminować sam z siebie, to by iFi w tym samym czasie nie wypuszczali premierowo nowego iPowera, a wątpię, że takie spece od marketingu, zrobili to przez czysty przypadek.


My piszemy dokładnie o tym samym tylko wkładamy to w inne ramy. Jeśli nie ma tu przypadku (a pewnie nie ma) to dla mnie tu jest coś nie tak, Twoje wypowiedzi odebrałem jakby ifi szło Ci z odsieczą. Inaczej na to patrzymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze wyłapałem, że te kabel usb Taga Harmony USB TUD-20 ma tendencję do ściemniania brzmienia? 

Zapiąłem ZEN DACa v2 do Bursona Soloista SL mk2 i przydałoby mi się lekkie przyciemnienie/uspokojenie planktonu z górnego pasma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Jaworrr napisał:

Czy dobrze wyłapałem, że te kabel usb Taga Harmony USB TUD-20

Tak, u mnie przynajmniej taki efekt wystąpił. Nie wiem czy to była kwestia tego, że był nowy, ale początkowo myślałem, że jest uszkodzony albo kwestia różnicy w zasilaniu (usb 2.0 vs 3.0), w każdym razie dałem mu szansę ponownie i za drugim razem uznałem, że to brzmienie jest lepszej jakości i ogólnie bardziej mi się podoba. Tło bardziej przejrzyste, brzmienie głębsze, trochę magiczne nawet. Ogólnie gra to bardzo ładnie, jednak ciężej przy takim brzmieniu modulować jakieś aspekty kablami słuchawkowymi, tzn trudniej to później wyłapać. Nie daje też gwarancji, że ten kabel na pewno ściemnia, bo takie miałem wrażenie, dwa razy, za drugim razem już został i tak jest wpięty ciągle, więc może to kwestia jakiegoś wygrzewanie czy coś. Mogę to dla Ciebie sprawdzić później, jaka jest różnica pomiędzy tym małym co dodaje iFi a tym od Tagi, oba wystarczająco długo już grały, więc nie będzie tu jakiś czynników mechanicznych. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaworrr napisał:

Zapiąłem ZEN DACa v2 do Bursona Soloista SL mk2 i przydałoby mi się lekkie przyciemnienie/uspokojenie planktonu z górnego pasma.

A na jakim grasz firmware?

ifi fw.JPG

 

Można ewentualnie spróbować zainstalować najnowszy jak jeszcze nie wgrywałeś.

https://ifi-audio.com/download-hub/

 

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artorias jakby Ci się chciało to sprawdź potem czy nadal tak oceniasz różnicę względem stocka. Dzięki.

 

Firmware właśnie podniosłem do v7.2c, posłucham trochę, posłucham trochę i się zastanowię czy słyszę różnicę. Od rana jestem w słuchawkach, jak to przy nowej zabawce :), i już słuch zmęczony.

 

@bob2000 tak określiłem ilość szczegółów w sopranie, dla mnie są zbyt wyeksponowane, ale ja lubię ciemniejszą górę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności