Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)


mariuszryszard

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Wuja_ napisał:

Mam Zen Daca v.2 i Sundarę, za chwilę Zen Cana. Proszę o wyrozumiałość. 🙃

Za Sundary wybaczamy ;) 

Dobra Wuja, witaj w klubie, takich lubię :) 

kurde, rymy jak pleśniowe dżymy

..................

I dalej jestem w kropce. k812 odjechały, Sundary mogę mieć we wtorek, ale nie wiem, brać, czy nie, bo he400se z nuggetsami deconi (kabel perulowy OCC 7n, 8x) są już bardzo wygodnie i grają ze Stacka, dużo lepiej niż Sundary z shanlinga M6 - z pamięci porównuję, ale, nie ma co równać.

Bawiłem się tym xbass z he400se, ale wolę bez, basu mi nie brak.

Boję się po prostu, że Sundary nie zagrają lepiej.

:D  @neonlightif my memory serves mi well, masz Sundary i he400i , @MrBrainwashsundary i he4XX , doradźta, brać te Sundary, będą słyszalnie lepsze? He400se z Zen Stack grają bez porównania lepiej (w każdym chyba aspekcie, z pamięci) niż z shanlingiem M6.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, manuelvetro napisał:

 

:D  @neonlightif my memory serves mi well, masz Sundary i he400i , @MrBrainwashsundary i he4XX , doradźta, brać te Sundary, będą słyszalnie lepsze? He400se z Zen Stack grają bez porównania lepiej (w każdym chyba aspekcie, z pamięci) niż z shanlingiem M6.

Przykro mi, Sundar ostatecznie nie kupiłem mimo, że technicznie były sporo lepsze od HE400i, jednak nie podobało mi się to, że grają blisko, zbyt blisko, jak dla mnie, na szerokość było w porządku. Ja teraz bawię się padami od Beyer'ów, póki je jeszcze mam i uważam, że potencjał HE400i na stock'owych jest niewykorzystany.

 

Na stock'u brakuje trochę energii, bezpośredniości i połysku z Sundar, ale zmienia się to diametralnie, wraz ze zmianą padów na np. welury od DT1770Pro, czyli te bez otworów na spodzie. Brzmienie zyskuje witalność, średnica się przybliża i znika charakterystyczny pogłos, zwiększa się też precyzja w całym paśmie, więcej szczegółów słychać.

 

Scena jest mniejsza, dźwięk już nie jest tak zdystansowany, bliżej mu do tego z DT1990Pro na padach Balanced (nieugniecionych), ale w HE400i instrumenty mają większy rozmiar i nasycenie. Jeszcze nie jestem pewny, z którymi padami mi najlepiej grają, ale na pewno HE400i zostają na dłużej i będę próbował wycisnąć z nich więcej dobrego, bo jest z czego, a w tej cenie uważam je za absolutne killer'y. Nie znam słuchawek do przynajmniej 2kzł, które byłyby na tak dobrym poziomie technicznym i jednocześnie pozostawały muzykalne, bez wyraźnych słabości. Wymagają jedynie odpowiedniego toru i dopieszczenia padami. ;) 

Edytowane przez neonlight
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neonlight Ja moje kablem perulowym dopieściłem, bo w 400se stockowy jest nieakceptowalny z definicji, najgorszy kabel ever i padami dekoni nuggets, bo w he400se pałąk w łeb uwiera, bo w środku jakaś lipna gąbka jest, dla mojego łba przynajmniej. He400i mają chyba inną nieco budowę. Ty słuchasz na stockowym kablu ? Też inny jest niż he400se, bankowo lepszy.

 

Wyjąłem zasilanie (od ZEN CAN) z ZEN DAC (gra teraz z samego kabla USB) i chyba dynamika się osłabiła (muszę CAN głośniej podkręcać) albo już nie kumam czaczy, bo jest za późno i padam.

Może jutro uda się porównać na spokojnie.

Niemniej, gra zacnie, bardzo zacnie cały czas. Może złudzenie.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, manuelvetro napisał:

@neonlight Ja moje kablem perulowym dopieściłem, bo w 400se stockowy jest nieakceptowalny z definicji, najgorszy kabel ever i padami dekoni nuggets, bo w he400se pałąk w łeb uwiera, bo w środku jakaś lipna gąbka jest, dla mojego łba przynajmniej. He400i mają chyba inną nieco budowę. Ty słuchasz na stockowym kablu ? Też inny jest niż he400se, bankowo lepszy.

Ja jadę na razie na stock'owym kablu, bo to jeszcze nie ten czas, żeby go wymieniać, a poza tym, pan "Złote Ucho" też na nim słuchał i go zachwalał, więc tym bardziej się nie tykam, bo zakwestionuję tym jego autorytet i już całkiem stracę w uszach audiofili. :D 

 

A czemu jest "nieakceptowalny z definicji"? Ja nic do niego nie mam, nie mikrofonuje, w miarę się układa i ma ładny, czarny oplot, wtyki też wydają się solidne. :D 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, neonlight napisał:

A czemu jest "nieakceptowalny z definicji"? Ja nic do niego nie mam, nie mikrofonuje, w miarę się układa i ma ładny, czarny oplot, wtyki też wydają się solidne

Na pewno chodzi Ci o 400SE? Jak słuchałem ich chwile w salonie, to stock miał bodajże biały lub przezroczysty oplot i generalnie wyglądał jak kabelek, który można znaleźć w czipsach. Takie rzeczy lecą jako pierwsze, jeśli rzeczywiście chcemy ze słuchawkami zostać nieco dłużej. To była parodia, a nie kabel, ale z drugiej strony, przy takiej cenie, mogliby równie dobrze kabla nie dawać wcale. Tak czy inaczej 400i, to jest jednak model lepszy, a przynajmniej tak uważa spore grono słuchaczy. Widocznie za dobrze im wyszły, że tak szybko zrobili rewizje na SE, a tamte wycofali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Artorias napisał:

Na pewno chodzi Ci o 400SE?  

Nie nie, ja cały czas piszę o modelu HE400i 2020, SE nie widziałem na oczy, jedynie na zdjęciach w google, a skoro to nowszy model, to wyszedłem z założenia, że wyposażenie jest to samo, a nawet lepsze. :D 

36 minut temu, Artorias napisał:

Widocznie za dobrze im wyszły, że tak szybko zrobili rewizje na SE, a tamte wycofali.

No patrz, a w teorii powinno być na odwrót - łajzy jedne. :D 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, neonlight napisał:

 

A czemu jest "nieakceptowalny z definicji"? Ja nic do niego nie mam, nie mikrofonuje, w miarę się układa i ma ładny, czarny oplot, wtyki też wydają się solidne. :D 

W he400se, moich, jak słusznie pisał @Artoriasjest badziew stockowy.

2EC37D28-2D55-4BC4-9A7B-5B860CB08682.jpeg

@Artoriassię mnie pytał, które słuchawki najbardziej zyskały na ZEN STACK na maksymalnych firmowych upgradach.

Wszystkie zyskały bardzo.

Myślałem, że he400se najbardziej.

Ale hf580 okazały się czarnym koniem. Też dekoni nuggets mają przyklejone do pałąka, są wreszcie wygodne i mogę skupić się na muzyce, a z ZEN STACK UPGRADE grają fantastycznie. Wreszcie bas ma wygar, wykop i zamiata. hf580 grały mi ładnie już z xdp300r w balansie i wydawało ni się, że je pędzi. Teraz wiem, że plumkały ledwie, grają na ZEN STACK dopiero. @Perulm.in. bodaj o tym pisał, że planary, nieważne co producent pisze, potrzebują prądu.

 

Opcja zasilania do ZEN DAC nie jest bez powodu. Dziś, podobnie jak wieczorem, stwierdziłem, że oba ZEN-y zasilone z zasilaczy grają większą dynamiką, niż wówczas, gdy DAC zasilanie osobne zabrać (wtedy zasilony jest tylko z USB).

 

Osobny zasilacz do ZEN DAC (ten od CAN np.) , kiedy gra STACK  dodatkowo zwiększa dynamikę.

Tak mi się wydaje, check it for yourself.

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artorias, ja mogę tylko z shanling M6, jest z innymi dacami tyż dobrze, albo i lepi

10 minut temu, Birken napisał:

Żeby się nie okazało że iFi tak go zaprojektowało że bez ZEN DAC ma jakieś dźwiękowe problemy :P

 

Z lepszym daciem, CAN lepiej zagra, ZEN DAC wybitnym daciem chyba nie jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Birken napisał:

O tym jak gra komplet sporo już zostało napisane ale testował ktoś samego CANa z innymi DACami?

 

7 godzin temu, manuelvetro napisał:

Z lepszym daciem, CAN lepiej zagra, ZEN DAC wybitnym daciem chyba nie jest ?

Trzeba też spojrzeć na to w taki sposób, że Zen DAC, to po prostu DAC, z najwyżej poprawną sekcją zasilania, bo sprzęt musi się opłacić. W roli DACa nie wiem na ile sprzęty zintegrowane zagrają lepiej, bo w ich przypadku płacimy też za opcje dodatkowe, lepsze opampy, mofsety i ogólnie lepszej klasy komponenty, wyświetlacze, piloty, oprogramowanie itd. Burr-Brown z Zen DAC jest bardzo fajnie grającym DACiem, potrafi łączyć technikalia z lekko ocieplonym/analogowym sznytem, więc moim zdaniem jest bardzo dobry i chyba wolałbym te moduły, niż wciskane wszędzie kości AKM, które zwyczajnie są przewidywalne, z racji ogromnej gamy sprzętu w jakich są używane (Zwłaszcza DAPach). 

Nie zmienia to faktu, że tutaj drzwi do high endu są otwarte dzięki CANowi, który odpowiednio zasilony, jest w stanie wprowadzić sygnał na znacznie wyższy poziom.

Czy Zen DAC jest wybitny? Trudno powiedzieć, w swojej klasie cenowej myślę, że trudno o konkurencje dla niego, zwłaszcza jak oceniamy go przez pryzmat DAC-a, a nie DAC/AMPA, bo jednak możliwości napędzania ma bardziej ograniczone, choć i tak przy wielu słuchawkach daje radę, co nie znaczy, że z CANem nie dostaniemy upgradu. Czasem będzie on większy, czasem mniejszy, ale jednak.

Ja używam CANa z Cayin N3Pro, czyli mam możliwość testowania trybów lampowych oraz tranzystorowych i w każdym z nich gra mi to wybornie, ale tylko dlatego, że popracowałem nad torem. Ogólnie największą bolączką DAPów jest kwestia wzmocnienia sygnału, bo same DACi (czy nawet dual-DAC), przetwarzają sygnał prawidłowo i do tej operacji nie potrzebują elektrowni, a zwyczajnie dobrych kości.

Pierwszym ograniczeniem przy takim połączeniu był zasilacz, o którym wspominaliśmy już wcześniej, on podniósł poziom wyraźnie i szczerze spodziewałem się, że nic już nie da mi takiego progresu, że wszystko inne to już walka o jakieś zmiany na granicach autosugestii czy racjonalizacji zakupu. Jednak wysokiej klasy IC, udowodnił mi, że po raz kolejny nie doceniłem wpływu niektórych czynników na brzmienie i dostałem kolejny wyraźny upgrade. Co prawda zmiany podziałały na trochę innym polu, niż upgrade CANa, ale nie potrzebowałem dużo czasu, żeby się o tym przekonać. Już po pierwszym utworze siedziałem mocno zaskoczony, a skończyło się na tym, że zacząłem słuchać wszystkich swoich kawałków od nowa. Dobra mieszanka i rodowane wtyki furutecha zrobiły robotę. Teraz już mogę powiedzieć, że ograniczać mnie mogą tylko słuchawki. Na szczęście na ten moment tego nie odczuwam i mogę w końcu cieszyć się brzmieniem na bardzo wysokim poziomie, a przynajmniej w mojej opinii.

6586B4FE-2640-40C7-8E4A-69658F48C36B.jpeg

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zen Dac cieszy mnie na tyle, że nie sprawdziłem jeszcze dla Can’a w roli Daca shanlinga M6, a w roli źródła xdp300r. Mam IC JD gold plated 6n, z początków produkcji, bdb.

Sprawdziłem natomiast xbass w Can, dla k701FAW , bo zmieniłem im pady z powrotem  na fabryczne i czasem basu brakowało. Zmiana jest wyraźna, acz kulturalna. W zależności od utworu, korzystałem lub nie. Dobry ficzer. Do 701 przydaje mi się, bo po takich hf580, które na*******ają basem przepięknie i grubo, to bez xbass byłoby ciut słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także dylemat - Sundary czy k812 rozwiązany na korzyść akg. Zjawił się Święty Mikołaj - w dwóch postaciach, pierwszą była żona, która wyłożyła kasę, drugą @chico99, który spadł mi z nimi z nieba :D oczywiście, razem z kablem argentum.

No to teraz pytania mam dwa: czy ZEN STACK UPGRADE podoła hajendom? I czy nie będzie mezaliansu?

 

Odpowiedź, już wkrótce :D 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chico99 napisał:

Chętnie poznam pierwszą postać, może dla mnie coś wyłoży ... :D

Przyjacielu, żona jest z wykształcenia ekonomistką, ona bardzo chętnie wykłada... na procent :D

Zarobi na tym interesie ze mną, dużo więcej niż wyłożyła. Twarde warunki mi postawiła, ale, czego się nie robi z miłości...

Do słuchawek ;) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, manuelvetro napisał:

Przyjacielu, żona jest z wykształcenia ekonomistką, ona bardzo chętnie wykłada... na procent :D

Zarobi na tym interesie ze mną, dużo więcej niż wyłożyła. Twarde warunki mi postawiła, ale, czego się nie robi z miłości...

Do słuchawek ;) 

 

To tzw. sponsor lub partner strategiczny :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, manuelvetro napisał:

Także dylemat - Sundary czy k812 rozwiązany na korzyść akg. Zjawił się Święty Mikołaj - w dwóch postaciach, pierwszą była żona, która wyłożyła kasę, drugą @chico99, który spadł mi z nimi z nieba :D oczywiście, razem z kablem argentum.

No to teraz pytania mam dwa: czy ZEN STACK UPGRADE podoła hajendom? I czy nie będzie mezaliansu?

 

Odpowiedź, już wkrótce :D 

Gratki!

IFi powinien dobrze zagrać z K812.

Ja na pewno byłem zadowolony z połączenia z iDSD Pro, a to podobna sygnatura.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcjonalność tego kąba ZEN jest fpyte. ZENstaw, @Comptonwymyślil, proponuję wdrożyć, bo nazwa wyczesana :) 

Właśnie mam k701FAW na łbie z Cana i słucham kolumn i tak na zmianę, Zen dac wpięty w marantza. Druga zbalansowana para też może grać równocześnie. Igła do porównywania słuchawek (i głośników ;) ) 

Zabawa w każdym razie jest przednia i nigdy nie miałem opcji tak się bawić jeszcze…

Sobie nawet poziom głośności wyrównałem między 701 a m64i :D 

No i żona przyszła, koniec porównań, podobno było za głośno :D 

A5702360-D611-4642-A6B4-3ECFAC473A75.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marek_m napisał:

ifi Zen Can Review

 

ifi Zen Can Measurements

 

by GoldenSound (to ten co walczy z MQA)

 

👌


Z opisu bardzo przypomina to co słyszałem na Aune S16. Bardzo treściwe teksty. To lubię. 

No ale "gościu się nie zna" bo dzieli planary na takie łatwe i trudne do napędzenia i powątpiewa w możliwości CANa do wysterowania tych trudnych. 🙃 <ironia> 

Coś mi się wydaje, że @manuelvetro jak podłączy K812 to będzie zbieranie szczeny z podłogi. 
 

Cytat

I’d recommend pairing this with a neutral or even slightly clinical leaning dac, as pairing it with a warmer dac like a schiit modius might end up with an overall sound that doesn’t quite have the clarity or bite to make some tracks sound as they should.


1627820578817.png

Połączenie go z Toppingiem D10B może mieć sens. :) 
 

Cytat

For those wanting to really pick apart their music and get the absolute most out of an exceptional recording, the zen can won’t be the ideal choice


Czyli not for me. 👋
 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, nie wspomina nic o tym, czym zasilał CANa. Ten sprzęt dużo zyskuje na lepszym zasilaczu. Przede wszystkim zwiększa się klarowność brzmienia i całość już idzie w kierunku grania neutralnego, które ewentualne zabarwienie odbiera od DAC-a lub okablowania. Nie narzuca swojej sygnatury.

Zwiększa się też precyzja dźwięków oraz ich lepsze umiejscowienie w przestrzeni. Po opisie ewidentnie widać, że działał na zasilaczu dołączonym od iFi, stąd zauważył takie braki i lekkie ocieplenie, które i tak biorąc pod uwagę cenę sprzętu, są bardzo niewielkimi zarzutami (Niektórzy zresztą takie ciepełko lubią mieć w torze). Trudno się też dziwić, że jakieś zarzuty występują, skoro premiera ich nowego zasilacza była w zbliżonym czasie, co premiera CANa, oczywistym jest, że sprzęt na bieda zasilaniu nie rozwinie skrzydeł, bo strojony był pod ten mocniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artorias napisał:

Ten sprzęt dużo zyskuje na lepszym zasilaczu.

 

Nie podzielam tak entuzjastycznej opinii. Zmieniłem iPower na iPower X i szczerze mówiąc największą różnicę dostrzegłem na wyciągu bankowym :D 

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności