Skocz do zawartości

Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)


mariuszryszard

Rekomendowane odpowiedzi

@manuelvetro to napisz jutro na spokojnie swoje spostrzeżenia.

I pytanie za 100 pkt, czy odróżniłbyś granie z iPower X i bez niego?

Bardzo jestem ciekaw, bo jak wiesz, nadal przeliczam złotówki i Twoja rada będzie bardzo dobrą radą.

 

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, manuelvetro napisał:

Tak. Stack gra z z iPowerX jakby wciągnął kreskę.

Co zrobić, to była pierwsza metafora, jaka mi przyszła do głowy, jak odpaliłem.

Bardzo trafna. Ja użyłem tą z jazdą na wyższym biegu. W sumie oba porównania dobrze oddają istotę rzeczy.

 

"kapitalnie strukturyzujący i porządkujący dźwięk. Przenosi brzmienie na wyższy poziom klasowy, na lepsze umocowanie dźwięku w przestrzeni, zapewnia wyraźniejsze różnicowanie poszczególnych planów, buduje namacalność konturów, widzialność szczegółów, kolejnych planów, etc."

 

Wrzucałem ten cytat z pewnej recenzji wcześniej, ale podpisuje się pod nim jeszcze raz, bo podobne zmiany zaszły z Zen CAN. Ja pierwsze co usłyszałem, to większą czystość brzmienia oraz lepszą złożoność sceny i precyzje poszczególnych dźwięków. Poprawiła się separacja, co łatwo wychwycić na bębnach. Brzmienie stało się też jakby bardziej transparentne, czyli mniej zabarwione, a bardziej doprawione mocą, szczegółem, sceną i ogólnie technikaliami. Gra też jakby z nieco większą werwą.

Edytowane przez Artorias
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

De facto ciągniemy ten wątek od dość dawna pod recenzją @maciuxa Zen Dac. Może moderacja tutaj przykleiłaby nam dyskusję z tamtego wątku? 

Zen Stack robi się coraz bardziej popularny, jest budżetowy, a aspiruje do grania z nieco wyższej półki. Można go łatwo upgradować lepszymi RCA, kablami balans 4,4mm to 4,4mm,  lepszym zasilaniem, lepszymi kablami USB. Ifi ma to wszystko w swojej ofercie, co nie znaczy, że inne propozycje będą gorsze :D Zen stack już fabrycznie gra naprawdę bdb, upgrady wznoszą go wyżej. Jest bardzo funkcjonalny, etc, etc. Wydaje mi się, że zasłużył już na fanklub.

Zadziwił, zdumiał i pobudził do refleksji Piotra Rykę, co nie wpłynęło chyba specjalnie na jego popularność ;)  Natomiast wątek w.w. , który tu warto przekleić, już tak ;) 

 

Edytowane przez Methuselah
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ten wątek to bardzo dobry pomysł. Sporo tam wrzucamy też informacje o innych akcesoriach do duetu, a było nie było, tamten temat tyczy się tylko Zen DAC v.2. Ja w temacie tego duetu, na pewno coś ciekawe do dodania będę jeszcze miał, więc z chęcią się tutaj przeniosę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laiki wyszli. Te guziki jeszcze muszę potestować w Can. Xbass i 3D oraz oba łącznie. Czy faktycznie nie degradują dźwięku, potestować. Bo jeśli nie, to może to być wybawieniem dla wielu słuchawek :D Mordka się cieszy, bo właśnie włączyłem Xbass na he400se, czując niedosyt basu po przesiadce z hd650 :D 

Ale koniec testowania, czas do spania :( 

Np. w xdp300r mam tryb bal lub balans przestrzenny zwany ACG, na początku go z IEM nie słuchałem, bo chciałem czysty sygnał bal, bez udziwnień, lecz już od dawna słucham tylko w ACG i być może to dzięki temu trybowi, M6 się kurzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji na temat tych dwóch opcji wygląda to tak:

3D - oddala średnicę, co powoduje jej lekkie wyszczuplenie, dzięki czemu możemy pozbyć się słynnego „kocyka”, jeśli nam na tym zależy.

To oddalenie średnicy, może sprawić wrażenie większej sceny, choć tutaj efekty zależą dużo od słuchawek.

XBass - Dodaje trochę niższego i średniego basu. Ja nie odczułem degradacji dźwięku, a przynajmniej nie w jakimś zauważalnym stopniu, w przeciwieństwie do True bass z Zen DAC. Bardzo wartościowy tryb, dla nie małej części słuchawek otwartych.

 

Ogólnie to mam wrażenie, że te tryby oraz sygnatura samego sprzętu iFi jest dobrze strojona pod Sennheisery. 3D może właśnie służyć do odmulania słuchawek. Bardzo fajnie mi zadziałał na kocyk w Sony WH1000XM3.

Generalnie nie używam już tych trybów, bo moje słuchawki akurat mają basu pod dostatkiem, ale wcześniej używałem XBass z powodzeniem przy Hifiman Deva oraz SHP9500 (przed tuningiem).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejscióweczka 2,5mm - 4,4mm musi być :) Ja jestem z mojej od ibasso https://allegro.pl/oferta/ibasso-ca02-adapter-balanced-jack-2-5mm-4-4-7504007913 bardzo zadowolony, ale zawsze mam ochotę jeszcze oriolusa dokupić https://allegro.pl/oferta/oriolus-adapter-2-5mm-balanced-4-4mm-balanced-9298821432

 

Chciałbym też nadmienić,że zdziwiłem się, bo stack był mniejszy niż mi się wydawał na podstawie zdjęć. Faktycznie wyglada jak dwa niewielkie kamienie z ogrodu Zen. Lubię sobie poczekać na wieczór, żebym mógł pocelebrować słuchanie muzyki z niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, kupioną u @bigmarasa:

https://allegro.pl/oferta/oriolus-adapter-2-5mm-balanced-4-4mm-balanced-9298821432

K812 nie słuchałem z ZENka, tylko z wyższych zastawów.

W sumie nie wiem jakby zagrały za STACKa, ale bez wątpienia to klasa wyżej niż Sundary, nie ma co porównywać.

IFi iDSD pro

IMG_7584.JPG

Questyle CMA600i

IMG_9055.JPG

Tu porównywane na Brystonie BHA-1 i Aqua La Voce S2 (wtedy jeszcze od @Firegon z kablem Lavricables)

Michał chciał wtedy za nie ok 2200 zł, z tym kabelkiem oczywiście :)

P1380123.JPG

IMG_7907.JPG

Edytowane przez Compton
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniałe doświadczenia odsłuchowe z Zen Stackiem wraz z całym osprzętem zachęciły mnie do dalszych poszukiwań - wiem, wiem, audionervosa 😂 - i zaprowadziły do... aplikacji Roon. Pewnie o tym wiecie, ale dla mnie to niemal jak cudowne objawienie - Roon brzmi ZNACZNIE lepiej od oryginalnej aplikacji Tidal! Mam nieodparte wrażenie, że po raz kolejny wszedłem na wyższy poziom odsłuchu. Kosztowne te poszczególne kroki jak cholera, ale - muszę to napisać - naprawdę warto! Zapytacie może skąd w ogóle u mnie pomysł na sięgnięcie po owego Roon'a? Cóż, zamierzam przenieść w końcu moją kolekcję płyt na dysk twardy i zacząłem szukać sensownego rozwiązania jak połączyć streaming z kolekcją fizyczną. No i wpadłem w kolejne koszty... 😅

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Compton napisał:

@mariuszryszard ZEN DACa masz w wersji V2, czyli tej dekodującej sygnał MQA?

 

Tak, w związku z tym skonfigurowałem Roona jedynie do renderu, a dekodowanie leży po stronie DACa V2 😉 Brzmi OBŁĘDNIE, nie mogę przestać słuchać.

Edytowane przez mariuszryszard
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mariuszryszard napisał:

 

Tak, w związku z tym skonfigurowałem Roona jedynie do renderu, a dekodowanie leży po stronie DACa V2 😉 Brzmi OBŁĘDNIE, nie mogę przestać słuchać.

Pokombinuj jeszcze  z dsp w Roon.

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mariuszryszard napisał:

 Tak, w związku z tym skonfigurowałem Roona jedynie do renderu, a dekodowanie leży po stronie DACa V2 😉 Brzmi OBŁĘDNIE, nie mogę przestać słuchać.

Tak, to jest jedyna droga.

Zdarza się tu czytać jakieś górnolotne opisy jednej platformy nad drugą, ale ten decoding robi robotę, i w tym przypadku Tidal Hifi lub Rooon robi świetną robotę.

Sam mam wykupiony YT Premium i cieszę się bardzo z ogólnie dostępnego kontentu, tak jednak jakość dzwięku bardziej rajcuje mnie na Tidal MQA.

Oczywiście na ZEN DAC V2 :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Methuselah zmienił(a) tytuł na Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)

k812 mi odjechały chyba, Kuba mnie też w recenzji wystraszył, że za mały docisk mają, a ja nie mam zbyt dużego łba,

he400se od pół godzinki na głowie i nie wiem, co z tymi Sundarami robić już, czy brać, czy nie brać, bo 400se grają mi fpytę, ze Stacka, jest wszystko na swoim miejscu, bas bez xbass robi piorunujące wrażenie. Najmądrzej byłoby te 812 a jak docisk faktycznie będzie za mały, to odesłać, jest 30 dni na zwrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, manuelvetro napisał:

k812 mi odjechały chyba, Kuba mnie też w recenzji wystraszył, że za mały docisk mają, a ja nie mam zbyt dużego łba,

he400se od pół godzinki na głowie i nie wiem, co z tymi Sundarami robić już, czy brać, czy nie brać, bo 400se grają mi fpytę, ze Stacka, jest wszystko na swoim miejscu, bas bez xbass robi piorunujące wrażenie. Najmądrzej byłoby te 812 a jak docisk faktycznie będzie za mały, to odesłać, jest 30 dni na zwrot.

Ty się audiofanatyka nie słuachaj, bo sam swój rozum masz i to z większymi horyzontami.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności