Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)


mariuszryszard

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, MrBrainwash napisał:

Jeśli ma SINAD -116dB lub lepszy to można mieć sporą pewność, że nie ogranicza Ci jakości i jest transparentny. Dostajesz to co w nagraniu. Jeśli jest mniej to musisz ocenić też inne pomiary sprzętowe by sprawdzić czy nie ma słyszalnych odstępstw. 

 

Jeśli oceniasz na słuch urządzenia, które mogą wpływają na brzmienie to nie ma zasady jakie zniekształcenia i odstępstwa Ci posmakują. To musiałbyś sam sprawdzić. Ogólnie sam jestem zwolennikiem pierwszej drogi. Ale można robić co się chce.

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-sound-blasterx-g6.7016/

 

zmierzone 106dB. - ile ma IFI DAC?

 

Edit.

 

wg tego wykresu nie za wiele

 

best-desktop-headphone-amplifier-dac-2019-png.38815

Edytowane przez micro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, micro napisał:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-sound-blasterx-g6.7016/

 

zmierzone 106dB. - ile ma IFI DAC?

 

Edit.

 

wg tego wykresu nie za wiele

 

best-desktop-headphone-amplifier-dac-2019-png.38815

G6 ma jako całe urządzenie 106 i to całkiem niezły wynik. Jak obniżysz na wyjściu DACa o 2dB to poprawia się całość do -112dB, ale sam DAC, bez wzmacniacza ma jeszcze lepszy wynik. 

 

iFi ma słyszalne zniekształcenia, ale mimo tego i tak część osób tego nie usłyszy, a innym będzie dobrze grał z nimi. Subiektywnych odsłuchach opinie ma pozytywne jako przyjemnie brzmiący, ale jednak mniej klarowny. 

 

Jeśli zamierzasz mieć CAN to według mnie spokojnie możesz używać G6 chyba, że bądą jakieś kryteria jak wygląd, funkcjonalność czy wpływ na brzmienie, że postanowisz jednak go wymienić. Sam będziesz miał okazje posłuchać jaknCi to gra i powoem, że jeśli będzie grało to dla Ciebie dobrze, nic nie wychwycisz do czego mógłbyś się przyczepić to znaczy, że jest już wystarczająco dobrze IMO. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manuelvetro Daj znać jak się obsłuchasz odnośnie wrażeń z tego interkonekta 4.4mm od iFi. Myślę, że info się przyda dla ewentualnych przyszłych nabywców.

 

Co do XBass w CAN, to przyznaje, że działa to świetnie i nie zniekształca brzmienia, w przeciwieństwie do tego bass boostera w Zen DACu. Sam już tego nie używam, bo akurat moje słuchawki mają bas wystarczająco dobry sam w sobie, ale słyszałem, że z Sundarami świetnie ta opcja wypada. Ja jej używałem zawsze, jak miałem Hifiman Deva na SE, bo bez tego był niedostatek basu, no i z SHP9500, dopóki nie przerobił mi ich Perul. Dobrze się też może sprawdzić podczas grania lub oglądania filmów, razem z 3D Sound. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Artorias napisał:

@manuelvetro Daj znać jak się obsłuchasz odnośnie wrażeń z tego interkonekta 4.4mm od iFi. Myślę, że info się przyda dla ewentualnych przyszłych nabywców.

 

Co do XBass w CAN, to przyznaje, że działa to świetnie i nie zniekształca brzmienia, w przeciwieństwie do tego bass boostera w Zen DACu. (…) Dobrze się też może sprawdzić podczas grania lub oglądania filmów, razem z 3D Sound. 

Wczoraj akurat oglądałem Kobiety Mafii pierwszy sezon, dwa odcinki, w  słuchawkach, dzięki za info, chętnie sprawdzę na następnych.

 

Z innym kablem 4,4mm nie porównam, bo nie mam. Prócz rat na alle, za ifi przemawiał czas dostawy. Zamówiłem w czwartek, w piatek słuchałem. Inne opcje, to było od dwóch tygodni czekania w górę. Porównanie z RCA trochę bez sensu, bo lepiej gra w każdym aspekcie, bez przełączania się piszę, tak mi się wydaje, nazywając rzeczy po imieniu.

Ale fakt, trzeba się poprzełączać na dobrze znanych utworach  i wtedy wyciągać wnioski. To zrobię, w swoim czasie. O ile fabryczny 4,4 IC IFI jest lepszy od fabrycznego IC RCA, jak napisałem w każdym aspekcie, to ta lepszość raczej nie jest różnicą klas. Jest dalszy progres, ale efektu Wow nie uświadczyłem. Więcej nie jestem w stanie napisać póki nie zrobię testów porównawczych metodą bardziej obiektywną. To, co napisałem, to subiektywne impresje i mogą bardziej zależeć od stanu psychofizycznego, niż od obiektywnych różnic, przyznam tu od razu rację @MrBrainwash. Czasem nawet ja testy A:B w krótkich odcinkach czasowych zmuszony jestem przeprowadzić :P 

 

po 7 godzinach

 

Sprawdzałem na 990 edition 250ohm i he400se, obie pary z kablami balans Perula.

Utwory: serotonia, stargasm, explosia, bukowina. Na Zen Can przełączałem źródło z fabrycznych (fioletowych od ICAN) RCA na fabryczny IFI balans 4,4mm to 4,4mm

Sprytnie to IFI wykombinowało.  

Barwa i balans tonalny - są bardzo zbliżone. Oznacza to, że na pierwszy rzut ucha kabel balans IFi audio 4,4mm brzmi tak samo jak RCA (od ICAN). Zachowane zostaje zatem fabryczne brzmienie kombajnu. To jest punkt, tuszę, na plus. Kabelkiem 4,4mm można przecież też popsuć...

Co jeszcze na plus dla kabelka fabrycznego ifi 4,4mm to 4,4mm?

Scena, dynamika, poczucie swobody, lekkości, oddechu, nic się nie dusi, niczego w dźwięku nie brakuje, nie ma poczucia niedosytu. 

Przy balansie RCA brzmi jak skompresowany dźwięk przy lossless.

To myślę, jest najlepsza metafora, czy wręcz dokładne zobrazowanie, jak się sprawy mają.

Także, z jednej strony, różnice są niemałe, z drugiej, nie każdy usłyszy.

Jak to w audio :D 

 

CE02060D-BD52-4ADD-B35C-6BDA3D2F671D.jpeg

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisza w temacie.

 

Wiadomo, po pierwsze, do dobrego łatwo przywyknąć, po drugie wszyscy słuchają :) 

 

Porównywałem sobie jeszcze hd650 kabel 6,3mm z forum608 (synergia kompletna) vs dt990 250 ohm balanced black edition 4,4mm (via Ibasso CA02 ) z Zen Stack w pełni zbalansowanego. 

 

Hd650 I 990 edition to dla mnie ta sama półka, obie pary lubię, więc porównanie nie całkiem od rzeczy. Tym bardziej, że forum608 grało po RCA z ZEN DAC. Mogłem więc odkładać słuchawki i w 3 sekundy mieć na głowie drugą parę, bo obie pary były cały czas wpięte we wzmacniacze. Dlatego wybrałem tą właśnie metodę, bo różnicowała wzmacniacze. Forum608 miało handicap w postaci hd650, bo z nimi gra synergicznie rewelacyjnie i technicznie bdb, półkę wyżej niż z innymi, które mam.

Mógłbym co prawda przepinać kable i słuchać hd650 raz z forum, raz Can'a, ale tu przerwy byłyby dłuższe, gniazd słuchawek mi było szkoda i nie chciało mi się zwyczajnie bawić.

Wnioski:

Wybitność duetu hd650 z forum608 to nie jest legenda. W pełni zbalansowany, z kabelkiem 4,4mm od IFI, nowoczesny Zen Stack w parze z dt990 black balanced edition 250 ohm 4,4mm nie zdołał go zdetronizować. Nie byłem specjalnie zaskoczony, bo wydawało mi się że duo 650 i 608 gra wybitnie, co się potwierdziło.

Co na plus dla 608 z 650?

- scena 

- muzykalność 

- synergia, która każe cnoty potęgować

CO na plus dla 990 z CAN?

- technikalia, CAN jest lepszy technicznie od 608

Muszę jakąś metaforą rzucić, bo nie daję rzeczy właściwego wyrazu.

608 jest jak obraz dobrego malarza, a CAN jak fotografia dobrym telefonem.

Tak mi to grało w w.w. pojedynku.

 

Niemniej:

 

Forum 608 nie słucham, od kiedy mam ZEN STACK. Włączyłem go tylko raz do w.w. porównania 28 sierpnia. Od kiedy mam kabel 4,4 od @lobuz1do hd650, nie słucham też innych słuchawek (k701, 990, he400se, hf580, wszystkie zbalansowane 2,5mm, prócz k701FAW)

 

Także, jak siedziałem w 90% w hd650 z forum608, tak siedzę z 95% z hd650 z ZEN STACK.

Mimo, że forum jest bardziej muzykalny i z większą sceną, jak napisałem wyżej. 

Zen Stack IMO to świetny balans techniki z muzykalnością.

Uzależniający.

 

  • Like 2
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manuelvetro Dobrze, że dbasz, żeby wątek nie umarł.

 

Ja aktualnie trochę dłużej przysiedziałem na Zen DAC i muszę mu oddać, że to jednak dobry sprzęcior. Z HD580 złapał mi synergię i bez trudu je napędził (Czym mi zaimponował). Synergia pewnie nie tak jak z Forum, ale i tak lepszą niż z innymi słuchawkami, jakie mam/miałem. Pozostałe jednak znacznie lepiej grały mi z Cana.

 

Ja niedługo wrzucę testy z iFi iPower X. Bo znając tych cwaniaków z iFi, to Zen Stacka testowali i stroili na tym zasilaczu oraz tym IC 4.4mm, który manuel wyżej wrzucił. Bo te sprzęty miały premierę w podobnym czasie (Zapewne nie przez przypadek).

Tutaj znalazłem jedną opinię na ten temat. Wkrótce ją zweryfikuje osobno z DACiem i CANem.

 

Cytat

Ze swojej strony jako zasilacz do ZEN DAC mogę polecić najnowszy firmowy zasilacz iFi Audio iPower X. Nie dość, że estetyczny i z bardzo długim przewodem zasilającym (co naprawdę często się przydaje w praktyce), to kapitalnie strukturyzujący i porządkujący dźwięk. Przenosi brzmienie na wyższy poziom klasowy, na lepsze umocowanie dźwięku w przestrzeni, zapewnia wyraźniejsze różnicowanie poszczególnych planów, buduje namacalność konturów, widzialność szczegółów, kolejnych planów, etc.

 

Edytowane przez Artorias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,  iFi poraz kolejny to zrobiło .. Jak macie w domu jakieś inne zasilacze 5V i 2 - 3A, to podpinajcie i testujcie CANa. Bo celowo został dołączony szrot, który z iPower wspólną ma tylko nalepkę, by bardziej podkreślić jakość na korzyść ich nowego iPower X, który debiutował w podobnym czasie. Myślę, że to co ujęte w cytacie bardzo dobrze opisuje różnicę jaką usłyszałem po podpięciu go do CANa. W skrócie, to jak jazda na wyższym biegu, ni mniej ni więcej, ale upgrade wyraźny.

Tutaj ciekawy wątek na audioscience, jakiś użytkownik przez pomyłkę wpiął inny zasilacz i się mocno zdziwił (teoretycznie słabszy nawet od tego dołączonego - czwarty post od góry)

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/ifi-ipower-x.17058/

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, manuelvetro napisał:

Mój szrot nie ma nawet nalepki :) 

To mój ma, tylko co z tego. W skrócie mogę powiedzieć, że wszystko co można odpiąć od Zen Stacka, już na starcie wyraźnie ogranicza ten sprzęt. Na szczęście nie trzeba się też ograniczać do ich produktów. Warto przepiąć, jak ma się zamiennik to i owo, żeby sprawdzić, bo można się miło zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

9 minut temu, Artorias napisał:

@manuelvetro Ciekawe. 

 

14 minut temu, manuelvetro napisał:

A Ifi ipower sprzedał przy okazji osobno :D 

 

 

Wyjaśnię sprawę. Gość ma 100%, będzie dobrze.

 

Cytat

Zakupiłem od Pana ten wzmacniacz. Dziś niestety niestety odkryłem, że nie mam, jak widnieje w aukcji "Zestaw zawiera: Zen Can, iPower zasilacz, kabel 2RCA, przejściówka na dużego jacka." iPower zasilacza, tylko jakiś chiński zamiennik. Kłania się manuelvetro z Muzostajni i forum mp3store.

 

But the question is different:

 

Warto @Artoriasbrać ifi power (z archiwum) X ?

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, manuelvetro napisał:

Warto @Artoriasbrać ifi power (z archiwum) X ?

Generalnie, gdyby nie fakt, że oddaje swojego "iPowera hehe" z CANa, to pewnie sam bym tego nigdy nie sprawdził, a tak sprawdziłem, a w sumie płaciłem benefitem z pracy. Tak by mi było cholernie szkoda tych 500zł. (Ewentualnie jakby mnie spięło, to raty allegro)

Tak czy inaczej, różnica jest wyraźna i słyszalna od razu po przepięciu. Lepsze fakturowanie dźwięku, lepiej budowana przestrzeń, więcej dzieje się też w pionie, większa detaliczność, to tak ogólnie rzecz biorąc. Archiwum X, to taka bezpieczna, ale droga opcja. Na pocieszenie, poza mocą, ma te różne odszumiacze itp, czy warto? Dźwięk dostaje upgrade'u i za to mogę poręczyć (kable, nawet przeciwstawne aż tyle nie zmieniają moim zdaniem, a przynajmniej nie w takim kontekście). To taka zmiana, jak przy przejściu na wyższy jakościowo wzmacniacz, który potrafi więcej wyciągnąć jakości ze źródła. Jednak najlepiej by było przetestować kilka bieda zasilaczy, bo może wystarczy jakikolwiek inny, który po prostu będzie lepszy, niż to co oni dorzucają. Ja jednak na ten moment nie mam nic innego, a i z czasem tak sobie, więc takiej wiedzy nie posiadam. Jest duża szansa, że jakiś znacznie tańszy zamiennik już podniesie poziom tak, że będzie to grało zbliżoną jakością do tego iPower X (Podobnie jak u tego gościa z audioscience) i wtedy odpowiedź by była jasna, ale jak się chce mieć w 100% pewne rezultaty to cóż ..

Jeśli jednak podepniemy inny zasilacz i usłyszymy zauważalną zmianę na plus, to lepiej sobie tego iPower X odpuścić, bo ewentualne kupno mogło by już nie przynieść zauważalnej poprawy (lub kupić i zwrócić, jeśli jest opcja). Ja uważam, że to co dali, jest po prostu mega słabe i ewidentnie nie na tym testowali docelowo ten sprzęt, stąd takie różnice.

Edytowane przez Artorias
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lobuz1 napisał:

Nie lepiej zainwestować w zasilacz liniowy?

Bardzo możliwe, że będzie jeszcze lepszy ten co podałeś. Ja za bardzo w zasilaczach nie siedzę, ale słyszałem, że liniowe są chyba najlepsze, a przynajmniej sporo osób je wybiera. Wygląda solidnie, jest też tańszy, chociaż większy, ale jak ma za tym iść moc i stabilność, to myślę, że to dobra opcja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten iFi iPower X, ma właśnie 5V i 3A, więc tak samo jak ten co podałeś. Swoją drogą, ja też bym wolał i trochę żałuje, że nie zrobiłem researchu. Zresztą upgrade po tej wtyczce od iFi jest wyraźny, a do tego jest to małe i poręczne, więc już raczej nie będę kombinował z oddawaniem itp. Cóż teraz inni mogą mieć zagwozdkę co zrobić :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Methuselah zmienił(a) tytuł na Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności