Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)


mariuszryszard

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.08.2021 o 22:22, Compton napisał:

To daj znać jakie zmiany u Ciebie wniesie wzmacniacz. 👍

 

 

Pierwsze odsłuchy Zen Can'a za mną i... jestem zachwycony! To była świetna inwestycja, warta każdej wydanej złotówki. Kiedy sprzęt za zaledwie 750 zł gra jak WIELOKROTNIE droższy to jest to naprawdę coś. Dziś nie mam już wątpliwości, iż nie warto było ograniczać się do Zen Dac'a, bo zwyczajnie dużo się traci. Dźwięk jest teraz o klasę wyższy - gęsty, mocny, wręcz potężny. O ile w przypadku Zen Dac'a funkcja "Truebass" nie przypadła mi do gustu (wpływała na inne pasma, trochę "zamulała" dźwięk), o tyle "XBass" jest kapitalny - tworzy swoistą podbudowę, fundament przekazu, ale jednocześnie w żaden sposób nie jest zwykłym i ordynarnym podbiciem basu. Opcję "3D" uważam natomiast za zbędny bajer, gdyż i bez niej scena w Zen Can jest zacna. Na moje ucho Zen Can posiada nieco bardziej neutralną sygnaturę niż Zen Dac, aczkolwiek są to różnice raczej subtelne.

 

Do rozwiązania pozostał mi jedynie dylemat, czy do połączenia Can'a z Dac'em warto zainwestować w kosztowny "iFi Audio Jack 4,4 mm to 4,4 mm Cable", czy też pozostać przy interkonekcie RCA (używam całkiem udanych Melodika MD2R15 Purple Rain)... Jeśli ktoś z Was testował oba warianty połączeń, jestem niezwykle ciekawy Waszych wrażeń. Co istotne, obecnie nie posiadam żadnych słuchawek z 4,4 mm. Czy pomimo to będzie zauważalnie lepiej przy 4,4 mm?

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, mariuszryszard napisał:

Pierwsze odsłuchy Zen Can'a za mną i... jestem zachwycony! To była świetna inwestycja, warta każdej wydanej złotówki.

Gratuluje. W sumie gdzie mogłem na forum, to sugerowałem zakup CAN-a do ZEN DAC-a, bo miałem takie same odczucia jak Ty. Jakość zdecydowanie mnie zaskoczyła pozytywnie i jest to świetny wzmak, bo ma wejście zabalansowane z tyłu i można w pełni zbalansowany tor zbudować, nawet podpinając do niego dowolnego DAP-a z wyjściem symetrycznym, co zresztą sam wykorzystuje po kupnie Cayina.

47 minut temu, mariuszryszard napisał:

czy do połączenia Can'a z Dac'em warto zainwestować w kosztowny "iFi Audio Jack 4,4 mm to 4,4

Generalnie warto, żeby mieć w pełni zbalansowany tor, ale czy koniecznie od iFi? Tu akurat polemizowałbym, chyba że ich kabel ma na prawdę świetne parametry, ale jak to zwykle bywa, za markowe interkonektory się sporo przepłaca. Ja działam na ręcznie robionym przez jednego z „druciarzy”, chociaż z poza forum. Myślę, że niedługo mi się zwolni, więc jak ktoś jest zainteresowany to mogę tanio sprzedać (30cm), bo będę zlecał zrobienie nowego ale o innej mieszance.

 

55 minut temu, mariuszryszard napisał:

Co istotne, obecnie nie posiadam żadnych słuchawek z 4,4 mm. Czy pomimo to będzie zauważalnie lepiej przy 4,4 mm?

Tak, to wyjście ma lepsze parametry i przy trochę bardziej wymagających słuchawkach (albo dowolnych planarnych), albo np kiedy jest mocny damping przetwornika, jak w Hawkach, to wyjście 4.4mm sprawdzi się lepiej. Zyska na tym scena, dźwięk będzie mniej płaski w przypadku niektórych słuchawek. Zyska też bas. Generalnie ja na każdych słuchawkach miałem zysk, raz trochę większy raz mniejszy ale jednak.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mariuszryszard napisał:

czy do połączenia Can'a z Dac'em warto zainwestować w kosztowny "iFi Audio Jack 4,4 mm to 4,4 mm Cable

 

Warto, ale niekoniecznie od IFI. Znajdziesz taki kabelek na Ali i Amazonie :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten kabel łączący daca z canem jest za krótki żeby jego "lepsza jakość" miała znaczenie, byle kabel był w miarę ok. :) 

Ja od jakiegoś czasu używam Zen daca z jitterbugiem i Hawkami na wyjściu niezbalansowanym, porównuje go do idsd nano bl i czarnej ważki, ale ten ostatni już coraz rzadziej jest podpinany. Nano ma troszkę masywniejszy dół, mniejszą przestrzeń, ale uporządkowanie dźwięku jest jakby lepsze.

 

Zastanawiam się troszkę jak to możliwe że zen dac obsługuje 32bity skoro DSD1793 ma rozdzielczość 24bitów?

 

Edytowane przez kamil_jarmusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XBass w CANie na wielu słuchawkach „robi” ten wzmacniacz. To chyba pierwsze tego typu rozwiązanie, które mam stale włączone, bo działa wyśmienicie (to podbicie basu w DACu jest tragiczne). Gorąco polecam połączenie z HD560s i Grado RS2e.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dopiero miałem możliwość podpiąć zakupionego wcześniej CANa. Z tyłu interkonekt RCA z pudełka, z przodu wyjście 4,4 bal.

Rzeczywiście, jak wszyscy koledzy pisali - jest zdecydowana poprawa!

Dopłata do wzmacniacza warta jest tych kilkaset złotówek. Zen DAC v2 gra całkiem dobrze jak na swoją cenę ale z CANem tworzy combo wręcz wybuchowe!

W zasadzie nie ma co rozbijać się na składowe - jest ogólnie klasa lepiej i tyle.

Jedynie do czego mogę się doczepić, to że na wzmacniaczu słychać lekką mgiełkę, brakuje mi czasami takiej krystalizacji i czystości dźwięku jaką znam z innych systemów - no ale nie taki był pewnie zamysł producenta - jest za to przyjemnie, jest bezpiecznie, jest uniwersalnie - gra to naprawdę wciągająco i klasowo niezależnie od repertuaru czy jakości źródła.

Polecam wszystkim właścicielom Zen DACa. :)

IMG_0300 (Niestandardowy).JPG

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje udanego zakupu. Warto wiedzieć, że najwyższą jakość dźwięku CAN oferuje na pierwszym Gainie, więc jeśli nie ma konieczności, to lepiej nie podbijać tego.

Edytowane przez Artorias
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kamil_jarmusik napisał:

Ja już zamówiłem u @Perul kabel 4,4mm do Hawków.

Miedź cynowana? Sam się zastanawiam nad kabelkiem u niego, wszak mam dwa świetne kable ale jeden rozjaśnia a drugi delikatnie przyciemnia, może coś „pomiędzy” by się przydało, ale to na kiedyś. Jak Ci przyjdzie, to możesz pochwalić się odnośnie tego jak Hawki na nim zagrają. A co do CAN-a, to jak masz samego Zen DAC, to warto zdecydowanie, czego już nie trzeba udowadniać po tylu opiniach od zadowolonych nabywców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artorias Będzie na solid core, tak jak oryginalny. Jak przyjdzie i się osłucham to pewnie coś napiszę, macie jakieś miejsce na recenzje kabli? 

Edytowane przez kamil_jarmusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kamil_jarmusik napisał:

Jak przyjdzie i się osłucham to pewnie coś napiszę, macie jakieś miejsce na recenzje kabli?

Widziałem jakiegoś bloga o kablomanii, ale normalnie w wątku z Hawkami opisz jak na nim grają. Jakie zmiany zauważyłeś względem stockowego itp. Zawsze będzie to cenna informacja dla użytkowników słuchawek. Czasami znaleźć tego typu informacje to istna katorga. Wątek o Hawkach ma 300 stron, a żeby przeczytać, jak one grają na czystym srebrze np od Lavricables, to nie ma. Jeden użytkownik zdawkowo napisał „Fajnie mi to grało” i tyle.

A jak zdecydujesz się i zakupisz CANa, to też tutaj napisz :D Ciekaw jestem czy podzielisz wrażenia pozostałych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Seler666 napisał:

XBass w CANie na wielu słuchawkach „robi” ten wzmacniacz. To chyba pierwsze tego typu rozwiązanie, które mam stale włączone, bo działa wyśmienicie (to podbicie basu w DACu jest tragiczne). 

 

100% racji.

 

1 godzinę temu, Artorias napisał:

Warto wiedzieć, że najwyższą jakość dźwięku CAN oferuje na pierwszym Gainie, więc jeśli nie ma konieczności, to lepiej nie podbijać tego.

 

Dokładnie. Podpinając pod gniazdo 6,3 w Zen Can słuchawki DT990 Edit 250 Ohm na godzinie około 12 głośność (przy 0 db) jest dla mnie idealna, a to przecież dopiero połowa skali. Prawdopodobnie dopiero w przypadku nauszników 600 Ohm podbicie byłoby wskazane.

 

Po namyśle zamówiłem też ostatecznie interkonekt "iFi Audio Jack 4,4 mm to 4,4 mm Cable" do połączenia obu Zen'ów. Trochę poszperałem w necie i faktycznie - to może być taka "wisienka na torcie" tego toru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mariuszryszard napisał:

Po namyśle zamówiłem też ostatecznie interkonekt "iFi Audio Jack 4,4 mm to 4,4 mm Cable" do połączenia obu Zen'ów. Trochę poszperałem w necie i faktycznie - to może być taka "wisienka na torcie" tego toru.

Skąd zamawiałeś i po ile, jak można wiedzieć?

Osobiście widziałem jakieś aukcje na Allegro za  130-140 zł na przewodzie Canare i Mogami.

 

https://allegro.pl/oferta/jack-4-4mm-do-4-4mm-adapter-audio-zbalansowany-10178524911

 

https://allegro.pl/oferta/jack-4-4mm-do-4-4mm-adapter-audio-zbalansowany-10178550320

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Compton napisał:

Skąd zamawiałeś i po ile, jak można wiedzieć?

Osobiście widziałem jakieś aukcje na Allegro za  130-140 zł na przewodzie Canare i Mogami.

 

Kupiłem firmowy interkonekt iFi za 349 zł na Allegro. Wiem, że to raczej drogo, ale szczerze mówiąc nie chciało mi się zastanawiać, który z innych przewodów byłby najlepszy. Szukałem na Amazon, w innych miejscach w sieci, rozważałem także ofertę sklepu Audiofanatyk - tam podobny interkonekt robiony na zamówienie kosztuje 250 zł. Zapytałem przez formularz na stronie jak długo trzeba czekać, ale do dziś nie otrzymałem odpowiedzi... Finalnie stwierdziłem, że jeśli mam kombinować np. z zamówieniem z zagranicznego sklepu (i po doliczeniu kosztów wysyłki kwota zacznie rosnąć, a pewności, że będzie ok, brak) - lepiej postawić na sprawdzone miejsce i jeden wydatek. We wtorek mam mieć kabel u siebie, dam znać, jakie zmiany zaszły ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mariuszryszard napisał:

rozważałem także ofertę sklepu Audiofanatyk - tam podobny interkonekt robiony na zamówienie kosztuje 250 zł. Zapytałem przez formularz na stronie jak długo trzeba czekać, ale do dziś nie otrzymałem odpowiedzi... Finalnie stwierdziłem, że jeśli mam kombinować

Nie kombinuj...

Zostaw tamto miejsce i ich użytkowników, niech żyją swoim własnym życiem...

Przed momentem tak wszedłem na ich shitboxa, i o z grozo, ja bym nie mógł żyć tak jak oni, w takim hejcie, nienawiści, pychy i przeświadczeniu o swojej doskonałości.

No ale miałem się nie denerwować.., skupiam się teraz tylko na sprzęcie. :)

@mariuszryszard ten kabelek iFi trochę drogo wychodzi na tle sprzętu, ale sam wiem, że konektory Pentaconn potrafią stanowić lwią cześć takiego kabla.

Mam nadzieję, że będziesz zadowolony i napiszesz parę zadań na temat tego symetrycznego połączenia ZEN stack'a. ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artorias napisał:

żeby przeczytać, jak one grają na czystym srebrze np od Lavricables, to nie ma.

 

Z pamięci ->Więcej subbasu, mniej midbasu. Twardszy bas. Bliższa średnica, ale bardziej "sucha". Więcej powietrza, lepsza rozdzielczość i separacja. Brak "mgiełki". Lepiej techniczne, ale mniej tej magii hawków;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artorias napisał:

 A co do CAN-a, to jak masz samego Zen DAC, to warto zdecydowanie, czego już nie trzeba udowadniać po tylu opiniach od zadowolonych nabywców :)

A jaką opinię wydał nasz najwiarygodniejszy recenzent, bo jakby nie patrzeć, to bez jego aprobaty, pozostałe opinie tracą na wiarygodności? :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, neonlight napisał:

A jaką opinię wydał nasz najwiarygodniejszy recenzent, bo jakby nie patrzeć, to bez jego aprobaty, pozostałe opinie tracą na wiarygodności? :D

Haha tak czułem, że się zjawisz i coś dodasz w tym temacie, no ale podejmuję rękawicę :D Mógłbym napisać w skrócie Ryka Approved, ale żeby dodać nieco pikanterii w wątku.

Cytat

 

Producent twierdzi, że w Zen DAC i Zen CAN zastosował rozwiązania opracowane dla dziesięć razy droższych przetwornika PRO iDSD i słuchawkowego wzmacniacza PRO iCAN. Można w to wierzyć albo nie, rzecz uznać za tani trik marketingowy. Kiedy jednak tej parki Zen posłuchać, myśli o trikach nas opuszczają –  ich miejsce zajmuje szacunek. Sam Zen DAC go jeszcze nie wzbudza swymi słuchawkowymi wyjściami, które oferują dźwięk przyzwoitej jakości, lecz nie spektakularny. To przede wszystkim przetwornik do łączenia z Zen CAN. A takie połączenie – i to na jakże cenny dodatek interkonektami z kompletu – to właśnie dźwięk spektakularny, któremu niczego nie brak. Nie należący ani do szkoły tranzystorowej, ani lampowej, tylko szkoły świetnego brzmienia. Słuchając nie myśli się o charakterze, ponieważ charakterologicznie jest przeźroczysty. Ani nie częstuje lampowymi sztuczkami z dosładzaniem i umilaniem, ani tranzystorową szarpliwością. Obdarza słuchającego tym wszystkim, co jest potrzebne do pełni audiofilskiej satysfakcji: mocą, dynamiką, melodyką, bezpośredniością, otwartością, przejrzystością, szczegółowością, trójwymiarowością i perspektywą. Wszystkie przymioty one realizują się na poziomie urządzeń kosztujących wiele tysięcy

 

Słuchanie ich sprawiło mi prawdziwą radość, mimo iż w pogotowiu czekał sprzęt dziesiątki razy droższy. Co mówię – pospinany i zasilany kablami, z których każdy od pary Zenków był wiele razy droższy.

Piszę to z pełnym przekonaniem, rzeczywiście tak było. Jeżeli czasem kłuła duszę chęć powrotu na droższy poziom, to bardziej ze snobistycznych przesłanek niż rzeczywistej potrzeby.

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, neonlight napisał:

Panie i Panowie, mamy nową szkołę.. "Szkoła świetnego brzmienia" 😂🤣

Może przynajmniej jej uczniowie nie będą sobie skakać do gardeł, jak Ci ze szkół lampowych i tranzystorowych :D Ewentualnie będą prowadzić wojny z każdym o wszystko co się da. W sumie taka też jest opcja. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na DT990 to CAN fajną poprawę względem DACa robi. Już z samym Zen DAC jest fajnie, sprężyście, natomiast kopniak mocy swoje robi. Bardzo fajne zestawik.

Na razie używam tylko z SE, wyjście zbalansowane CANa coś poprawia poza większą mocą? Ten potworek i tak ma jej sporo - w 250-omowych DT990 Edition słucham na najniższym gaine z pokretłem na godzinie 10, byłoby jeszcze mniej, ale ReplayGain przycisza utwory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, kubachim napisał:

Na razie używam tylko z SE, wyjście zbalansowane CANa coś poprawia poza większą mocą?

No właśnie ta moc jest główną poprawą i może się przełożyć na lepsze granie. Często też wyjścia zbalansowane są lepszej jakości we wzmacniaczach.

Ogólnie z wyjścia zbalansowanego, możesz spodziewać się trochę lepszej sceny i separacji. Niektóre słuchawki też potrafią się lepiej rozhulać po balansie. Tak np miałem z planarami od Hifimana, gdzie z wyjścia 4.4mm zagrały mi mniej płasko. Basik zrobił się wyraźniejszy i przyjemniejszy. Pojawił się „Punch”, którego wcześniej nie było, ale to były planary, które słynne są z większego zapotrzebowania na moc (uśredniając). Jak masz możliwość grania po balansie, to moim zdaniem warto sobie sprawić kabelek, zwłaszcza, że często sam kabel może wprowadzić Ci zmiany na plus, ale to zależy od budżetu i wartości samych słuchawek. W przypadku DT990, raczej bym nie inwestował. Zwłaszcza, że tam chyba kabel jest na stałe i bez modowania się nie obejdzie.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Methuselah zmienił(a) tytuł na Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności