Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zakup słuchawek z Head-Fi


MichalZZZ

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Chce się was cos doradzić, bo zapewne macie większe doświadczenie w tego typu sprawach. Zazwyczaj wybieram kupno nowych rzeczy i mam znikome doświadczenie w kupowaniu używanych przedmiotów. Niemniej jednak jedna z ofert mnie zachęciła to podjęcia negocjacji. A więc do rzeczy. Negocjuje na forum Head-fi jedne z słuchawek za sporą sumę. Bardzo sympatyczny czlowiek sprzedający ów słuchawki wyszedł z inicjatywą, że może mi je najpierw wysłać i jak do mnie dotrą, to sobie je na spokojnie sprawdze i wtedy mogę mu dopiero zapłacić. Czlowiek ten ma duży staż na forum ogrom ilości postów. Ja natomiast jestem tam nowy i facet mnie nie zna. Tyle co sobie troche pogadaliśmy na priv. Pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Zazwyczaj się płaci i oczekuje na przedmiot. I teraz nasuwa się pytanie - aż tak mi zaufał (obcemu człowiekowi) po wymianie kilkunastu prywatnych wiadomości, czy może być w tym ukryty jakiś przekręt ? A jeżeli przekręt, to na jakiej zasadzie ? Zaproponował mi też, że kiedy słuchawki do mnie dotrą, to sam mogę sobie wybrać formę płatności, czy będzie to przelew bankowy, czy Paypal, to już jak tam chce. Przy okazji wiadomo, ze poprosil mnie o adres do wysylki, nr tel, itd. itd.

 

Oczywiście żeby nie było - moja uczciwość tutaj nie podlega żadnej wątpliwości. Jedynie dziwi mnie jego zaufanie do obcej osoby i interesuje mnie fakt, czy w ten sposób jaki opisałem powyżej można mnie jakoś oszukać.

 

Nie mam też zamiaru nikogo oczerniać, z góry przekleślać, czy podawać nicków.

 

Dziękuję i pozdrawiam,

 

Michał.

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MichalZZZ zmienił(a) tytuł na Zakup słuchawek z Head-Fi

Wiesz, ludzie w audio sobie zadziwiająco ufają, bo to dość hermetyczne grono i nie chcesz z niego wypaść z łatką oszusta :)
Ja miałem trochę podobną sytuację, gdzie gość z Singapuru mi wysłał słuchawki z płatnością przez PP i powiedział, że jak mi się nie spodobają, to żebym robił refund i odesłał. Paypal jeszcze pokrył koszt wysyłki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazywanie uczciwości, otwartości i zaufania wzbudza teraz falę podejrzeń ... Takie czasy ...
 
E tam, ludzie się nie zmienili, po prostu teraz więcej jest w mediach o oszustwach i nam to rzutuje na psychikę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ja rozumiem, że to niszowe hobby, zamknięte grono i że ludzie w tym środowisku sobie ufają, ale czy w ten sposób można mnie jakoś oszukać ? A jeżeli tak, to jak?

 

Btw ja nigdy nie korzystalem z Allegro, OLX, Ebay itd. :)  

 

Teraz, chico99 napisał:

Okazywanie uczciwości, otwartości i zaufania wzbudza teraz falę podejrzeń ... Takie czasy ...

 

No niestety. Też pewnie by Ci sie zapaliła lampka gdybyś chciał kupić przedmiot za tak dużą kwotę i ktoś kto Cię zupelnie nie zna zaproponowałby Ci taki uklad jak opisalem powyzej. Byc może jestem nieufny i nie mam wiary w ludzi, ale jak słusznie zauważyłeś - takie mamy czasy. Przypominam, że nie mam żadnej historii na tamtym forum, jestem nowym uzytkownikiem. Mieszkam w innym kraju.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gość ma dobrą historię, nie widzę tu żadnej możliwości oszukania Cię. To potencjalnie jego ryzyko. Ty, płacąc po otrzymaniu sprzętu niczym nie ryzykujesz. Sporo na head-fi kupiłem, a trochę też sprzedałem. Ogólnie poziom zaufania tam określiłbym jako powyżej przeciętnej, więc  to mnie nie dziwi. Zwłaszcza, że obecnie mam podobną sytuację, gość wysłał mi sprzęt razem ze swoimi kablami itp. abym przez dwa tygodnie testował, a potem dał odpowiedź i albo zapłacił, albo odesłał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MichalZZZ napisał:

 Aż tak mi zaufał (obcemu człowiekowi) po wymianie kilkunastu prywatnych wiadomości ?

Budzisz zaufanie, to Ci zaufał. A że ma doświadczenie, to kilkanaście PW, to aż nadto. Ma też zapewne pieniądze, to się nie szczypie.

Brać, z podziękowaniem :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tommir A co jeżeli paczka przyjdzie bez sluchawek? Zawsze mogę nagrywać przy kurierze podczas rozpakowywania. To mnie zabezpiecza? Inna opcja, że słuchawki mogą być zepsute i ktos może mi chciec wmówic, że wysłał w pełni sprawne. No ale wtedy odsyłam i nie place. Ale co jeżeli ten ktos sie nie zgodzi i bedzie żądał zapłaty, bo bedzie twierdził, że ja je zepsułem? Kto bedzie w takie sytuacji na wygranej pozycji ? Trzecia opcja, którą zasugerował mi znajomy - moim zdaniem przed wysłaniem przesyłki będzie chciał jakoś zdeponować twój hajs ( coś jak na OLX), żeby gdybyś rzekomo go oszukał i okradł otrzymał hajs. W rzeczywistości wyśle ci link do scamu gdzie wygląda to całkiem legit itd.
 

Choc przyznaje, że nie rozumiem o co mu chodzi :D

 

Swoją drogą w linki podejrzane nigdy nie klikam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz rozterki Michał... Na PP jest coś takiego jak płatność za przedmiot, jesteś wtedy ubezpieczony i to ty musisz potwierdzić że wszystko jest ok ze sprzętem i dopiero wtedy sprzedający dostanie zamrożone wcześniej pieniądze. Przerabiałem to od strony sprzedającego. Identyczne teraz działa ochrona na OLX.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, MichalZZZ napisał:

@tommir A co jeżeli paczka przyjdzie bez sluchawek? Zawsze mogę nagrywać przy kurierze podczas rozpakowywania. To mnie zabezpiecza? Inna opcja, że słuchawki mogą być zepsute i ktos może mi chciec wmówic, że wysłał w pełni sprawne. No ale wtedy odsyłam i nie place. Ale co jeżeli ten ktos sie nie zgodzi i bedzie żądał zapłaty, bo bedzie twierdził, że ja je zepsułem? Kto bedzie w takie sytuacji na wygranej pozycji ? Trzecia opcja, którą zasugerował mi znajomy - moim zdaniem przed wysłaniem przesyłki będzie chciał jakoś zdeponować twój hajs ( coś jak na OLX), żeby gdybyś rzekomo go oszukał i okradł otrzymał hajs. W rzeczywistości wyśle ci link do scamu gdzie wygląda to całkiem legit itd.
 

Choc przyznaje, że nie rozumiem o co mu chodzi :D

 

Swoją drogą w linki podejrzane nigdy nie klikam.

 

 

Tak, jak wcześniej, jeśli ma czysta historię na head-fi, ja bym na siłę nie szukał drugiego dna. Jeśli płacisz PP, to jak wspominał @vonBaron, jego pieniądze są zamrożone, dopóki paczka nie dotrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówicie, że nie ma opcji mnie w jakikolwiek sposób oszukania i mogę śmiało przyjmować paczkę i podawać dane do wysyłki ? Z tego co mi napisał (a nawet zdjecia porobil pozaklejanego kartonu), to paczka jest już spakowana i mam tylko dac znac kiedy chce aby ją wysłał.

 

Teraz, all999 napisał:

Jaka to kwota?

Nie moge zdradzic, aby nic nie sugerować, ale kwota jest duza. Ja bym życiu zupelnie obcej osobie, bez jakiekolwiek historii na forum, dopiero co zarejestrowanej, z obcego kraju, nie wyslał najpierw przedmiotu za taką cene.

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MichalZZZ napisał:

Czyli mówicie, że nie ma opcji mnie w jakikolwiek sposób oszukania i mogę śmiało przyjmować paczkę i podawać dane do wysyłki ? Z tego co mi napisał (a nawet zdjecia porobil pozaklejanego kartonu), to paczka jest już spakowana i mam tylko dac znac kiedy chce aby ją wysłał.

 

Nie moge zdradzic, aby nic nie sugerować, ale kwota jest duza. Ja bym życiu zupelnie obcej osobie, bez jakiekolwiek historii na forum, dopiero co zarejestrowanej, z obcego kraju, nie wyslał najpierw przedmiotu za taką cene.

 

Rzeczywiście podejrzana sprawa, może to zamach, ja bym uważał. ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, neonlight napisał:

Rzeczywiście podejrzana sprawa, może to zamach, ja bym uważał. ;) 

 

Czyli bomba w przesyłce?  💣

Hmm... Raczej jakiś nierozeznany jeszcze przekręt na audiofila :ph34r:

 

A tak serio, mam w otoczeniu bardzo podejrzliwą i nieufną osobę, i to ona ściąga na siebie największe przykrości. Wiadomo, trzeba być ostrożnym, ale w paranoję popadać też nie ma co.

 

@MichalZZZ , ciesz się że budzisz zaufanie i korzystaj :) Jeśli to kosztowny sprzęt to mój największy stres dotyczyłby transportu, ale to już inna grupa ryzyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, domil napisał:

 

@MichalZZZ , ciesz się że budzisz zaufanie i korzystaj :) 

Ja się bardzo ciesze, że budze zaufanie ludzi, bo to bardzo miłe jest, ale trochę mam stresa z tą przesyłką. Trochę, to tak delikatnie powiedziane ;) W dzisiejszych czasach (przy takiej kwocie) nikt tak nie robi. Mógł się nie wychylać z tą propozycją, że może mi najpierw wysłać słuchawki, a dopiero później po otrzymaniu przesyłki, jak sobie je sprawdzę, to mogę mu zapłacić. Zapłaciłbym najpierw, oczekiwał na przedmiot, tak jak to zazwyczaj sie robi i miałbym dużo mniejszego stresa :D

 

Kolega @chico99 powyżej dobrze napisał. Co to za czasy, że ktoś być może oferuje pomoc, zaufanie, życzliwość, a ja go podejrzewam o nie wiadomo co. Przykre, ale jestem święcie przekonany, że każdemu z Was by się zapaliła lampka w takiej sytuacji. Ja rozumiem, kiedy ludzie się znają z forum, ale w tej sytuacji człowiek w ogóle mnie nie zna. Oczywiście trafił na uczciwą osobę, ale on o tym nie wie. Nie ma prawa wiedzieć.

 

No nic, jeżeli mówicie, że nie ma żadnego ryzyka po mojej stronie, to pewnie się do niego odezwe wieczorem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
15 godzin temu, dweet napisał:

Wiesz, ludzie w audio sobie zadziwiająco ufają, bo to dość hermetyczne grono i nie chcesz z niego wypaść z łatką oszusta :)
Ja miałem trochę podobną sytuację, gdzie gość z Singapuru mi wysłał słuchawki z płatnością przez PP i powiedział, że jak mi się nie spodobają, to żebym robił refund i odesłał. Paypal jeszcze pokrył koszt wysyłki :D

powiedz to gościowi od którego kilka lat temu "kupiłem" westone'y

 

hajsu brak, sprzętu brak. Uratowało mnie zabezpieczenie z paypal ale czekałem na zwrot z 3 miesiące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie przyznawaj się, że jesteś z Polski, bo wtedy może nie wysłać. default_wink.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Chyba i tak się ten ktoś domyśli, po adresie wysyłki Tak sądzę
Poza tym, chyba Polska pod tym względem nie jest na cenzurowanym?

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności