Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wrześniowy EVENT ODSŁUCHOWY w Katowicach!


Rekomendowane odpowiedzi

  • MP3store

Potwierdzam słowa @MarekBafa. Mini-i pro 3, to mały potworek o potężnych możliwościach i świetna implementacja ES9038Q2M. Z pewnością nie jest to jakiś "czarny koń" tych odsłuchów, poza tym sprzęt ten przez większość z Was jest już pewnie znany. Ale warto o nim wspomnieć raz jeszcze, bo to po prostu bardzo dobre urządzenie.

 

Wszystko jest w nim na swoim miejscu - wokale brzmią szlachetnie i klarownie, ogólna jasność i przejrzystość stoi na bardzo wysokim poziomie, wysokie i niskie tony są dawkowane w granicach rozsądku, lecz precyzyjnie. Brzmienie jest zrównoważone, szczegółowe i delikatnie ciepłe. Matrix całkiem nieźle radzi sobie również jako przedwzmacniacz i wzmacniacz słuchawkowy, bez problemu rozwiązuje najdrobniejsze muzyczne niuanse, ale musi być podłączony do wysokiej jakości źródła. Dogaduje się też z całą maścią przeróżnych słuchawek, nawet tych które są trudniejsze do wysterowania. To bardzo dojrzałe urządzenie, a biorąc pod uwagę stosunek jego możliwości do ceny myślę, że jeśli ktoś ma ograniczony budżet i szuka kompletnego combo z dobrze zaprojektowanym torem audio oraz wysokiej klasy przetwornikiem, to w pierwszej kolejności powinien się zainteresować tym cackiem. Poza tym jeśli komuś nie zależy na obsłudze sieci bezprzewodowej, MQA lub bezpośrednim sterowaniu z Roona, to równie dobrze może zwrócić uwagę na wersję bez "pro", która reprezentuje praktycznie tę samą jakość, ale jest znacznie tańsza.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2021 o 20:25, espe0 napisał:

Ale byłem w Katowicach, ale to było dobre!

 

Wielkie dzięki dla @discodroid za wspaniałą obsługę i rozmowę na wszystkie poruszone tematy. Obsłuchałem wszystko co chciałem, wyciągnąłem wnioski :D

Teraz pytanie, czy wyciągniesz kartę kredytową ;) A tak na serio też miałeś "problem" w Abyssach z odpowiednim ustawieniem na głowie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia z przesłuchania doków:

 

CA Ara - granie dokładne, szybkie, detaliczne, równe, jeszcze nie analityczne, ale daleko im do ciepłych słuchawek. Według swoich preferencji szukałabym cieplejszego źródła. Słychać, że to armatura, a nie dynamik pracuję na basie. Z pamięci wolę CA Andromeda 2020, cieplejsze, gęstsze, przyjemniejsze w odbiorze, łatwiejsze w odbiorze. Bardziej rozwinięcie Holocene niż Andromedy. 

 

Kinera Nanna 2.0 Imperial - ciekawa propozycja dla osób poszukujących bardziej wyrównanej wersji Nanna 1.0. Kinera właśnie taki zabieg tutaj uczyniła, basu jest jakby mniej (choć wykresy pokazują więcej), średnica jest jakby trochę odchudzona w porównaniu do 1.0 a góra jaśniejsza, choć w dalszym ciągu szlachetna. Zdecydowanie wolę 1.0 i uważam 2.0 za krok w bok. 

 

CA Mammoth - dosyć dużo basu, ale kontrola jest, i dolne pasmo jest przyjemne w odbiorze i to nie tutaj szukałabym wad. Problem leży raczej w średnicy, a dokładnie w artykulacji wokali. Są one słabo zaznaczone, zbyt mocno cofnięte V, przez co słuchawki tracą przy muzyce z wokalami, która nie są angażująca. Muzyka nie wciąga. Do muzyki instrumentalnej bądź filmowej powinno być bardzo dobrze. Góra raczej z tych ciemniejszych, jakościowo ok. 

 

Kinera Skuld - bardzo ciekawe słuchawki. Dużo przyjemniejsze niż Mammoth. Bas jest bardzo dobry. Prawie jak dynamik. Wszystko na swoim miejscu. Średnica ładnie oddaje wokale a góra jest umiarkowana i stonowana. Gitary brzmią bardzo dobrze. Wrażliwe na jakość nagrań. Przy gorszych zabraknie czaru. Gdybym nie słuchał Nanny 1.0 to wybrałbym Skuldy. 

 

Kinera Norn - słuchałem krótko, ale jest to już poziom zauważalnie niższy niż Skuldy, choć i tak preferowanym je ponad Mammothy. Wyglądają najładniej ze wszystkich IEMów które słuchałem. Warto im dać szanse i poświęcić im trochę więcej czasu, tym bardziej jeśli nie chce się dopłacać do Skuldów. 

 

Fiio FH5s - ciekawe słuchawki w dobrej cenie. Mają żywą linie basową, czystą choć mało zróżnicowaną. Mimo to, są przyjemne, nieco ciepłe, jest odpowiednie dociążenie i punch, choć nie są to basowe potwory. Średnica neutralna, przez co gitary mogą wydawać się niekiedy trochę surowe, ale dalej przyjemne w odsłuchu. Góra właśnie brzmi nieco szkicowo i mało przystępnie z początku, ale być może to kwestia synergii. Najlepiej dobrać źródło z gładszym sopranem. 

 

Kinera Nanna 1.0 - te IEMy uważam za najlepiej brzmiące do kwoty 5tys. Rzecz jasna nie słuchałem wszystkich. Najbliżej nich są CA Andromeda 2020, ale Nanny uważam za przyjemniejsze w odbiorze i gładsze. I to słowo klucz. Są gładkie na całym paśmie, ale nie na tyle by stać się mało czytelne czy rozmyte. Dobre nagrania brzmią rewelacyjne, a gorsze w dalszym ciągu co najmniej świetnie. Jest to pewna magia tych słuchawek. Bas jest energiczny, zróżnicowany, nieco ciepły, pięknie brzmiący. Średnica nie jest oddalona, raczej zawieszona optymalnie z świetnymi wokalami, które są odpowiednio dociążone, czytelne i angażujące. Góra pasma zaskakuje. Jest rewelacyjna. Elektrostaty robią tu robotę. Jest gładko i przyjemnie, separacja i holografia na wysokim poziomie. Scena obszerna i napowietrzona. Dla siebie wybieram Nanny 1.0. Ewentualnych konkurentów należy szukać przy Fir M3, UM Mest Mk1/Mk2 lub CA Andromeda 2020. 

 

  • Like 6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, The Grand Wazoo napisał:

Teraz pytanie, czy wyciągniesz kartę kredytową ;) A tak na serio też miałeś "problem" w Abyssach z odpowiednim ustawieniem na głowie? 

Mam ogólnie małą głowę, i założenia producenta o wentylacji drivera poprzez szczelinę między głową a padami zostały spełnione. Reasumując słuchawki po prostu zwisały na uszy. Nawet wygodnie. Odczuwałem pełnię wysterowania, jak i fizyczne spełnienie założeń odsłuchu. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MarekBafa napisał:

Kinera Nanna 1.0 - te IEMy uważam za najlepiej brzmiące do kwoty 5tys. Rzecz jasna nie słuchałem wszystkich. Najbliżej nich są CA Andromeda 2020, ale Nanny uważam za przyjemniejsze w odbiorze i gładsze. I to słowo klucz. Są gładkie na całym paśmie, ale nie na tyle by stać się mało czytelne czy rozmyte. Dobre nagrania brzmią rewelacyjne, a gorsze w dalszym ciągu co najmniej świetnie. Jest to pewna magia tych słuchawek. Bas jest energiczny, zróżnicowany, nieco ciepły, pięknie brzmiący. Średnica nie jest oddalona, raczej zawieszona optymalnie z świetnymi wokalami, które są odpowiednio dociążone, czytelne i angażujące. Góra pasma zaskakuje. Jest rewelacyjna. Elektrostaty robią tu robotę. Jest gładko i przyjemnie, separacja i holografia na wysokim poziomie. Scena obszerna i napowietrzona. Dla siebie wybieram Nanny 1.0. Ewentualnych konkurentów należy szukać przy Fir M3, UM Mest Mk1/Mk2 lub CA Andromeda 2020. 

 

 

Zgadzam się w pełni z tym opisem (pomijając 1 zdanie, bo tutaj nie mam doświadczenia). Nanny faktycznie czarują, mają w sobie coś takiego, że chce się ich słuchać i nie wyciągać z ucha. Ostatnio posłuchałem kilka kawałków gdzie motyw przewodni gra gitara. Słychać każdą strunę, każde szarpnięcie - wow.


Nie powiem jednak, bo wymienionej listy konkurentów też chętnie bym posłuchał. Jeśli słuchałeś - mógłbyś napisać kilka słów o Fir M3? Jak brzmią w porównaniu do Nanna?

 

Edytowane przez Dirian
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Dirian napisał:

Jeśli słuchałeś - mógłbyś napisać kilka słów o Fir M3? Jak brzmią w porównaniu do Nanna?

 

Póki co nie słuchałem Fir M3, ale najprawdopodobniej uda się je sprowadzić w najbliższych 2-3tygodniach do lokalnego Mp3store w Krk. Wtedy na pewno napiszę wrażenia z odsłuchu. Szukam też kogoś z Shure 846 by móc dodać je do porównania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 godziny temu, MarekBafa napisał:

 

Póki co nie słuchałem Fir M3, ale najprawdopodobniej uda się je sprowadzić w najbliższych 2-3tygodniach do lokalnego Mp3store w Krk. Wtedy na pewno napiszę wrażenia z odsłuchu. Szukam też kogoś z Shure 846 by móc dodać je do porównania. 

 

Demo M3 jest aktualnie u mnie na wypożyczeniu. Mogę wysłać do Krakowa w przyszłym tygodniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka relacja z mojego ponad godzinnego pobytu w towarzystwie tej objazdowej i odjazdowej kolekcji🙂

Nr 1 - bezapelacyjnie HiFiMan HE-1000SE, otwarte granie, takie jak lubię z czystym detalem, super rozdzielczość i imponująca, zwłaszcza góra - dół scena. Zaskoczenie a może nie, topowe Susvary grały jak ich ubogi krewny pod każdym względem!! Słuchane głównie z Violectric DHA V590 PRO.

 

20210927_124031.jpg

 

potężny mocowo Woo Audio WA33, Susvarom za bardzo nie pomógł, grało to razem chudo i intymnie.

Dlatego odpuściłem (czas też ograniczony) sobie odsłuch ABYSS AB-1266 Phi TC, które słuchałem u @vonBaron z Niimbusem US4 i grały wybornie.

Tutaj jasna tonacja Woo Audio WA33 nie zachęciła mnie aby łączyć z Abyssami.

 

Nr 2 - Ultrasone Edition Eleven

Specjalnie dla @Rafacio, aby nie narzekał, co nikt się nimi nie interesuje😉

I faktycznie są to świetne słuchawki, bas chyba najlepszy jaki w życiu słyszałem (wykluczając może Abyss), mocny i sprężysty, wiedzie prym ale cały czas trzymany w razach. Powiedziałbym, ze lepszej jakości nawet niż D8000, Meze Empyrean i różne Audeze.

Srednica i góra bez zarzutu, czyściutko i rozdzielczo. Scena również niezła, ale nie jest to poziom HE 1000se, HD800, czy K701.

Bardzo wygodne, tylko kabel do wymiany bo jakiś taki cherlawy.

Gdybym miał od siebie wskazać słuchawki godne polecenia w  budżecie 3500 - 10 000 pln, to byłyby Ultrasone plasujące się w skrajnie niższym progu widełek.

20210927_115544.jpg

 

 

podziękowania dla @discodroidza bardzo miłą obsługę.

 

 

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły mnie słuchy, że pojawiają się pytania o FAW Hybrid Noir, a że i tak miałem wpaść, to zabieram trochę swojego sprzętu. Planuje być w czwartek i piątek, mniej więcej w godzinach pracy salonu.

Poza wyżej wymienionym kabelkiem, będzie też 8-żyłowe srebro złocone od @Jimmi Dragon oraz dwie pary słuchawek. Wieloletnie, dobrze wygrzane Hawki oraz Sivga P2, które też już zdążyły trochę pograć.

Obie pary z racji kompatybilności wtyków, mogą grać z tymi kabelkami, ale @discodroid powiedział, że "damy radę",  przetestować je też z innymi słuchawkami.

Swój tor też zabieram. Będę na nim testował HajEndy :D ale jak ktoś będzie miał życzenie sobie przetestować ten zgrabny i bogaty w różne tryby zestaw, to również będzie dostępny do sprawdzenia. Zapraszam.

IMG20210928015607.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem sklep z myślą posłuchania, znalezienia konkurencji [ceny używek] dla Lcd3F [po 2016]. Oraz Dac/amp który gdzieś tam jest w moim zasięgu.

Obstawiałem z góry Sony Z1r oraz Heed One. 

 

Myśle , nie będę słuchał powyżej zakładanego budżetu bo i tak kiepsko sypiam.

 

Zakładałem że Połączenie Lcd3 + Burek 3xr to będzie clou programu.

 

Podpiąłem Lcd3 pod Burka 3xr - wszystlo ok. - Czarne tło ,separacja, dynamika no i bas. Dobre granie , ali paszczu nie rozwarłem z zachwytu.

 

Następnie pomyślałem, a co mi szkodzi posłuchać drożej? i tak będzie za jasno ,no i pośmieję się z tej różnicy klas.

Wpiąłem Lcd 4z , no i pozamiatane. Czystość, separacja dynamika. Żadnego przejaskrawienia, zero ostrości czy sybilantów. Podkuliłem ogonek i Lcd 3 zawstydzony włożyłem do kuferka.

 

Potem załamany założyłem na czerep Heed. Muzykalne i od razu słychać że technicznie lepsze od Lcd3. Jeno średnicę odebrałem jako taką sztuczną, techniczną [chyba nieco osuszoną] vs.Lcd3. 

No i z tą głębią faktycznie nie jest najlepiej, ale z tym akurat mogę żyć.

 

Następne były Z1R - pierwszy kawałek i bas  taki jakiś pogłosowy, miękki nachodzący na średnicę. Sprawdziłem na fortepianie i cud miód.

 

Już nie szukam konkurencji dla Lcd3, marzą mi się Lcd 4z abo Lcd4 .A co pomarzyć nie można?🙂

 

 

 

 

Bardzo dziękuję Panu Krystianowi za przemiłą obsługę i pomoc w obsłudze tych takich pod palec, oraz Mp3store za organizację imprezy.

 

Również bardzo, bardzo dziękuję Przemkowi za użyczenie Kabelka widocznego na fotkach.

 

 

 

IMG_20211001_114815.jpg

IMG_20211001_120318.jpg

Edytowane przez Tommy66
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również dziękuje Krystianowi za ogarnięcie eventu. Sporo świetnego sprzętu, no i nawet dwa dni okazało się dla mnie za mało, ale to co usłyszałem to moje :)

 

15 minut temu, vonBaron napisał:

I dla @Artorias za bardzo fajną konwersację i współdzielenie pokoju odsłuchowego.

Dziękuje za podzielenie się doświadczeniami i przyjemną atmosferę. Zdecydowanie za szybko to zleciało. Dobrze było znaleźć potwierdzenie w Twoich słowach odnośnie Ether Flow, które nie ukrywam, że zrobiły na mnie wrażenie, biorąc pod uwagę, że jeszcze na nie mógłbym się szarpnąć (i tyle jak chodzi o Dan Clark)

5 godzin temu, Tommy66 napisał:

Zakładałem że Połączenie Lcd3 + Burek 3xr to będzie clou programu.

Jestem wdzięczny za możliwość odsłuchu Twoich LCD3 na tym kabelku. Przepiękne brzmienie. Połączenie muzykalności z niezłymi technikaliami i całościowo bardzo angażujący przekaz. Na prawdę zrobiły na mnie wrażenie. LCD4 słuchałem na kablu stockowym, ale zdecydowanie jedne z najlepszych w całym zestawieniu, na tym kablu, który miałeś, rzeczywiście całość może namieszać w głowie. Udanego odkładania pieniędzy. Widziałem po reakcji, że to raczej kwestia czasu :D i szczerze współczuje.

 

No i udało mi się wprowadzić Hawki i Pigwy na salony. Ja to mam tupet.

IMG20211001180905.jpgIMG20211001174439.jpg

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Tommy66 napisał:

a tak się pilnowałem, myślałem że nie widać mojego zachwytu.🙂

Powiem szczerze. Przed żoną, to nawet nie próbuj udawać. Z drugiej strony tak bliska obecność LCD4Z, na pewno nie pomagała w zachowaniu pozorów.

Nie sądziłem, że będę dzisiaj świadkiem prawdziwego ludzkiego dramatu. Kiedy opuszczałeś pokój odsłuchowy ... to ostatnie spojrzenie na Odezi, skruszyłoby nie jedno skostniałe serce.

Mimo wszystko gratuluje, bo doskonale wiesz czego szukasz i byłeś odpowiednio przygotowany, wręcz uzbrojony w imponujący oręż. Teraz pozostaje mi życzyć Ci udanego polowania i wyrozumiałości żony. Wcześniej czy później trafi się na te słuchawki korzystna oferta.

 

Edytowane przez Artorias
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • MP3store

Moi Drodzy,

 

Event powoli dobiega końca, część sprzętu wyrusza w drogę i w dalszym ciągu będzie dostępna do obejrzenia w naszych sklepach na terenie całej Polski. Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy do tej pory pojawili się w Katowicach i znaleźli trochę czasu na nasze spotkania. Nie spodziewałem się tak licznej obecności - z możliwości odsłuchów regularnie korzystało grubo ponad 20 osób. Spędziliśmy razem fantastyczny czas w towarzystwie świetnych ludzi i wspólnie poznaliśmy całą masę genialnych produktów. Dziękuję również za posty pozostawione w tym temacie - Wasze opinie oraz doświadczenia są nieocenione. Jesteście wielcy!

 

event.png

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
11 godzin temu, wulkan napisał:

Czy któryś z tych Panów jest Kuropem? :)

 

ja z Wrocławia jestem a nie z Katowic.

List gończy przygotowujesz? :D

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kurop napisał:

 

ja z Wrocławia jestem a nie z Katowic.

List gończy przygotowujesz? :D

Twoja popularność jest ogólnopolska !

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Twoja popularność jest ogólnopolska !

 

o kurcze to może jakimś influencerem trzeba zostać. Jakby dziengi przyszli z tego to kurde czemu nie. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • discodroid odpiął/ęła i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności