Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wrześniowy EVENT ODSŁUCHOWY w Katowicach!


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Palpatine napisał:

Fajna inicjatywa, oby więcej takich w innych oddziałach. Sprzęt przenośny bardzo wysokiej klasy tez dynamicznie się rozwija…

No właśnie trochę brakuje DAPów.

Ja od siebie wziąłbym TH-900 + różne kable.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Jasne!

 

Jeśli chcecie, to możemy dorzucić do listy jakieś DAPy oraz IEMy, aczkolwiek zainteresowanie nimi jest bardzo duże i sporo sprzętów krąży nam teraz zakolejkowana gdzieś po Polsce. Spróbuję zrobić co w mojej mocy żeby załatwić coś fajnego, ale nie jestem pewny czy uda nam się wszystko spiąć w jednym terminie. Najchętniej pokazałbym Wam SP2000T, ale pierwszej dostawy spodziewamy się jakoś w październiku, więc najwyżej zorganizujemy drugą turę naszych spotkań i wtedy skoncentrujemy się na mobilnych rozwiązaniach 😉

 

Na chwilę obecną z dostępnych u mnie DAPów mogę Wam zaproponować Astelle: SR25, SA700, Kanna Alpha, SE180 i być może SP2000.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

@vonBaron do momentu w którym wstępnie umówiliśmy się na nasze spotkanie, coś na pewno wykombinujemy. Zaś co do SP2000T - na 99% ogarnę.

 

Mały update; niestety prawdopodobnie nie dotrze do nas Nimbus, ponieważ leci na recenzję do pana Piotra Ryki, ale żeby nie było Wam z tego powodu smutno, do kompletu na odsłuch dorzucę jeszcze Chorda Dave, Ferruma OOR, Woo Audio WA8 oraz XiAudio Broadwaya + Sagrę. Dążę również do tego, żeby załatwić dla Was jakieś fajne doki, ale wstrzymam się ze szczegółami dopóki nie ustalę pewnych rzeczy z resztą naszej ekipy.

 

Jedno jest pewne - będzie ogień! 😉

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store
4 minuty temu, vonBaron napisał:

 

Combo Dave + WA33 to może być coś dzięki czemu spadnę z krzesła.

 

Właśnie na to liczę!

 

Dave wydaje się być popularny wśród użytkowników WA33, na zachodnich forach można znaleźć parę cennych informacji. Coś musi być na rzeczy.

W razie czego - gdyby wrażenia były zbyt mocne - będę w pobliżu, żeby zbierać Was z podłogi :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już widomo w jakie dni i w jakich godzinach konkretnie można sie zjawiać? W pierwszym poście tylko jakieś przewidywania.

Chętnie bym wpadł i poszukał czegoś co mi płyty heavy metalowe pozwoliło posłuchać bez ciągłego marudzenia na jakość dźwięku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store
23 minuty temu, espe0 napisał:

A w sobotę (jutro) macie otwarte?

 

Jutro wyjątkowo będę w sklepie jakoś koło 13, bo jestem umówiony z jedną osobą, więc jak również macie ochotę wpaść to serdecznie zapraszam.

Ale nie wiem jeszcze do której będę 🙂

 

31 minut temu, vonBaron napisał:

A ja nie wiem czy będę bo dopadło mnie choróbsko...

 

Oj... mam nadzieję, że to nic poważnego. Będę trzymał kciuki, żebyś szybko wyzdrowiał. Póki co niczym się nie martw, tylko odpoczywaj i bądźmy w kontakcie!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale byłem w Katowicach, ale to było dobre!

 

Wielkie dzięki dla @discodroid za wspaniałą obsługę i rozmowę na wszystkie poruszone tematy. Obsłuchałem wszystko co chciałem, wyciągnąłem wnioski :D

 

Screenshot_20210925-201632~2.png

  • Like 6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, saudio napisał:

I jak, coś więcej?

Np. Abyssy 1266 to najbardziej koncertowe słuchawki jakie kiedykolwiek wcześniej słyszałem. Jak na żywo! Robią wrażenie.

 

Jeszcze prócz Susvar, to poruszyły mnie Aeony. Bardzo kompletne granie jak na konstrukcję zamkniętą, planarną.

 

Sory za ultra skąpe relacje ale padam - intensywny dzień. Jutro coś więcej napiszę.

 

 

Edytowane przez espe0
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MichalZZZ napisał:

@espe0

 

Jakie masz wrażenia co do górnego pasma Abyss 1266 ?

Góra była dla mnie właśnie taka "kontrowersyjna", ze względu na barwę. Trochę metaliczna, trochę krzycząca w bardzo specyficzny sposób. Po kilku minutach bez zastanowienia skojarzyłem ją z estradowym hornem. Tak więc przystąpiłem do słuchania koncertówek - na pierwszy strzał Led Zeppelin - Celebration Day z 2012 roku. 

 

Odpłynąłem.

 

Wrażenie koncertowego grania jest tak namacalne, że następnym razem wezmę okulary VR na odsłuch :P - mózg oszukany - witamy w matrixsie :P

 

Przez to wszystko skategoryzował bym je właśnie to słuchawek koncertowych. Bliżej im do grania takiego materiału, niż studyjnych płyt. Przynajmniej dla mnie. 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości @discodroid mogłem spędzić trochę czasu na odsłuchu SMSL SP400 pod M300 vs Matrix 3 Mini Pro wraz z różnymi dokami: CA Ara, CA Mammoth, Kinera Nanna 1.0, Kinera Nanna 2.0 Imperial, Kinera Norn i Skuld oraz Fiio Fh5s. 

 

Bardzo pozytywne wrażenia jeśli chodzi o SP400 jak również Matrixa. Oba urządzenia wpisują się w mój gust i są świetne. Stosunek jakości do ceny - rewelacja. Wychodzę z urządzeń droższych bo miałem Bursona CV2+, Moona 230Had, Burson Soloist z Matrix Quattro 2 itp bardzo dobrze znam Coplanda 215 dac i kilka droższych urządzeń. Myślę, że sp400 i matrix to najlepsze urządzenia do 5tys jakie słyszałem. 

Krótkie porównanie:

Sp400 gra bardziej otwartym dźwiękiem. Dokładnie, z precyzyjnym basem, ładną definicją i różnorodną fakturą. Scenicznie jest bardzo dobrze i o krok lepiej niż Matrix, który znów gra trochę w stronę Bursonowego stylu, co mi akurat bardzo odpowiada. Na Mini 3 Pro nie czuć poluzowania, bas jest mocny (mocniejszy niż w Sp400) jest pełny i sięga nisko. Ciężko mi jednoznacznie wskazać faworyta w tej kwestii, oba urządzenia są bardzo dobre. Matrix ładnie dociąża dźwięk i średnicę, gitary brzmią ciężko, separacja instrumentów jest na dobrym poziomie, nic się nie zlewa, przekaz jest gładki i angażujący. Górze niczego nie brakuje, zdaję się nawet, że jest bardziej wyrafinowana niż w SP400.

SMSL gra bardziej zwiewnie w środkowym paśmie, jest więcej powietrza, instrumenty są trochę bardziej oddalone od siebie, ale zawsze czytelne. Góra pasma jest jak najbardziej w porządku i nic mi w nim nie przeszkadza. 

 

Jeśli szukacie integry do 5tys to Matrix powinien znaleźć się na waszej liście odsłuchowej. Szczególnie jeśli ktoś ma lub podoba mu się SMSL M500. Wydaję mi się, że Mini 3 Pro jest maksymalnym rozwinięciem integry SMSLa i pójściem w kierunku Bursona. Wygląda świetnie, ma kolorowy wyświetlacz i jest streamerem. Dodatkowo mamy 2 wyjścia słuchawkowe, które mogą działać jednocześnie gdzie możemy dostosować głośność podwójnym potencjometrem dla każdej pary osobno. Jest to bardzo kompletny sprzęt i ciężko o jakiegokolwiek konkurenta w tej cenie. 

SP400 tymczasem jest rewelacyjnym wzmacniaczem i znając parę DACów można łatwo sobie dostosować go pod swoje preferencje. Mi SP400 z M300(którego mam prywatnie) gra wybitnie i jest na mojej liście zakupowej. Choć nie ukrywam, że Matrix zrobił świetne pierwsze wrażenie i też biorę go pod uwagę :)

 

Dzięki Krystian za możliwość przesłuchania :) musiałbym siedzieć u Ciebie cały tydzień, żeby przesłuchać wszystko co zebrałeś :)

Dla zainteresowanych o dokach napiszę wieczorem :)pozdro

 

Edytowane przez MarekBafa
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • discodroid odpiął/ęła i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności