Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bose vs Ultrasone


Kololoko56

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,  od kilku lat słucham na Bose CQ35 i grają świetnie choć ostatnio czegos mi w nich brakuje (może basu)🙂. Czytałem o ultrasone pro900 że ponoć bas może poczuć w całym ciele ale są troszku przydrogie, następne ultrasone 780i ponoć grają ładnie ale drażni mnie 2,5 m kable ( ja słucham głównie w plenerze za smartfona), no i wreszcie znalazłem ultrasone GO z odpinanym kablem z aptx ale czy warto przejść z bose na ultrasony ? Czy ktoś może słuchał jednych i drugich a może jakieś inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, neonlight napisał:

Skoro czegoś Ci brakuje w Bose i wskazałeś na bas, to jaki problem go podbić w EQ?! 

Może się mylę, ale czy to nie ty niedawno pisałeś o okrutnej szkodliwości equalizowania?

12 godzin temu, Kololoko56 napisał:

ultrasone 780i ponoć grają ładnie ale drażni mnie 2,5 m

A one nie mają w komplecie kabelka 1,2 metra? PRO750 miały/mają.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, neonlight napisał:

Skoro czegoś Ci brakuje w Bose i wskazałeś na bas, to jaki problem go podbić w EQ?! 

Nie o bas mi chodzi tylko o to czy warto przesiadać się z bose na ultrasony.

 

 

 

6 godzin temu, Rafacio napisał:

A one nie mają w komplecie kabelka 1,2 metra? PRO750 miały/mają.

Może i mają ale zanim zacznę wypytywać sprzedawców o ten kabel chciałby się dowiedzieć czy warto zamieniać bose na ultrasony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rafacio napisał:

Może się mylę, ale czy to nie ty niedawno pisałeś o okrutnej szkodliwości equalizowania?

W przypadku słuchawek BT, nie ma to znaczenia, bo ich SQ i tak jest średnie. Poza tym, co dla mnie jest szkodliwe, nie znaczy, że będzie takie dla kogoś innego - pomyśl.

37 minut temu, Kololoko56 napisał:

Nie o bas mi chodzi tylko o to czy warto przesiadać się z bose na ultrasony.

Jeżeli zależy Ci na poprawie jakości dźwięku, to jak najbardziej, warto. 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, neonlight napisał:

W przypadku słuchawek BT, nie ma to znaczenia, bo ich SQ i tak jest średnie. Poza tym, co dla mnie jest szkodliwe, nie znaczy, że będzie takie dla kogoś innego - pomyśl.

Na pewno średnie? Każdych? Swoją drogą to SQ to takie już trochę mityczny termin jest, ale jak wszystko zawiedzie to można go użyć. Ta odpowiedź odnośnie EQ - twierdziłeś, że EQ to zło i tyle, teraz polecasz, bo SQ. Coś się chlapnęło kiedyś, żeby komuś dowalić, teraz próbuje się to odwracać. Normalnie jakbyś był z rządu.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rafacio napisał:

Na pewno średnie? Każdych? 

Tych, których słuchałem i w porównaniu do przewodowych - już prościej się nie da.

10 minut temu, Rafacio napisał:

 Swoją drogą to SQ to takie już trochę mityczny termin jest, ale jak wszystko zawiedzie to można go użyć.

Błysk geniuszu, bez dwóch zdań.

12 minut temu, Rafacio napisał:

 Ta odpowiedź odnośnie EQ - twierdziłeś, że EQ to zło i tyle, teraz polecasz, bo SQ. 

Ponownie i jak dwulatkowi - nie polecam equalizera do słuchawek przewodowych, jeżeli zależy nam na bezstratnej jakości dźwięku, w bezprzewodowych jest to mało istotne, bo i tak BT degraduje dźwięk.

18 minut temu, Rafacio napisał:

 Coś się chlapnęło kiedyś, żeby komuś dowalić, teraz próbuje się to odwracać. 

Nie przypominam sobie, jakieś urojenia, czy znowu upojenie?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2021 o 14:34, neonlight napisał:

Nie przypominam sobie, jakieś urojenia, czy znowu upojenie?!

Bardzo obszernie tłumaczyłeś jakie to EQ jest złe. Teraz wymyślasz mętne tłumaczenia. Plus wycieczki osobiste, z którymi akurat nie mam problemu, tylko świadczą one o tobie. Tyle z mojej strony. Możesz teraz coś napisać by mieć ostatnie słowo, bo bez tego nie przeżyjesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2021 o 18:43, Kololoko56 napisał:

 ale czy warto przejść z bose na ultrasony ? 

 

...przejść nie warto...

 

Ja widzę, że szukasz po prostu uzasadnienia na zakup nowej zabawki. Dźwięk to subiektywna sprawa, więc jedynie twoje własne uszy i indywidualny rachunek może ocenić sens nowego zakupu. My możemy podpowiedzieć, ale Twoje obecne pytania są zbyt ogólne i mało specyficzne. Nie sposób na nie jednoznacznie odpowiedzieć bez uwzględnionych kryteriów. Najlepiej przejdź się do sklepu i posłuchaj, albo zamów z netu to co Ci wpadnie w oko z możliwością zwrotu. Na przykład na allegro kupujesz za 9zł allegro smart i szukasz oferty gdzie wysyłka i zwrot są darmowe. A co dane słuchawki sobą reprezentują to poszukaj w recenzjach. Tutaj pewnie i tak małe szanse, że ktoś słuchał jakiegoś specyficznego niszowego modelu, a jeszcze mniejsze, że je wszytkie porównywał bezpośrednio. Zwyczajnie jest zbyt duża ilość modeli, aby ktoś kto nie pracuje w sklepie ze słuchawkami i osobiście nie testował każdego modelu mógł Ci z tego wszystkiego wybrać te które dla Ciebie będą coś warte. 

 

Jeśli chcesz sobie urozmaicić odsłuch to tak jak proponował Neon pobaw się equalizerem, poszukaj dla nich w internecie jakiś udanych konfiguracji. 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności