Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki nauszne do 300 zł + ew. karta dźwiękowa (do 200 zł)


Thisisgame

Pytanie

Witam,

Zamierzam kupić słuchawki nauszne (do domu,do pc).

 

Zastosowanie:

Głównie do muzyki (słucham najczęściej rocka Nirvana,U2,Gunsów,Led Zeppelin,Carlos Santana oraz starych utworów pop m.in. Stinga itp.)

 

Poszukuje słuchawek do 300 zł.

Do tej pory miałem superluxy hd668b (niestety uległy zniszczeniu (kabel i pady -które w przyszłości zamierzam odnowić poprzez recabling i wymianę padów).

Dźwięk ww. superluxów mnie nie zachwycił m.in. zbyt mała scena,brakowało mi wysokich tonów i czystego dźwięku.Dlatego w nowych słuchawkach zależy mi przede wszystkim na czystym dźwięku,szerokiej scenie i szczegółowości  (o ile za te pieniądze można to wszystko uzyskać :D).

 

Do tej pory zastanawiałem się nad dwoma modelami:

AKG 240 MK II

ISK HD9999

chyba ,że macie jakieś inne propozycje.

 

Do tej pory działałem na karcie dźwiękowej xonar d1 natomiast, ze względu na to ,iż w moim nowym sprzęcie nie posiadam złącza pci myślałem nad kupnem jakieś taniej karty dźwiękowej do 200 zł (może być nawet używana).

 

Proszę o jakieś porady odnośnie sprzętu. Z góry dziękuje za odpowiedzi :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

tylko z komputera słuchasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No mnie też trochę dziwi taka opinia. Moje HD668b mają bardzo dobrą scenę i jakoś szczególnie ciemne nie są.

 

Ja to mogę polecić to co poleciłem w sąsiednim temacie.

 

https://www.amazon.pl/dp/B01N5VHLUG/ref=cm_sw_r_cp_apa_glt_i_3QVMR9874Q44NF14JNXM

 

465zł

 

Jak chcesz się zmieścić w budżecie to możesz kupić jakiegoś dobrego dongla za za 50-100zł i do nich styknie, ale jak możesz dołożyć to szarpnąć się od razu np na:

 

https://pl.creative.com/p/b-stock/sound-blasterx-g6-b-stock

(23OFF - kupon)

 

306zł (+ przesyłka)

 

i wychodzi budżetowy zestawik o wysokim współczynniku jakości do ceny.

 

imo lepiej dołożyć i mieć takie klasowe (!) pod kątem dźwięku i wykonania słuchawki niż wydać trzy stówy na coś średniego. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zrobiłem recabling Superluxów,doprowadziłem przewody do 2 słuchawek osobno,usunąłem dampery,które moim zdaniem ograniczały scenę tych słuchawek i nieco je rozjaśniły.Zmieniłem skórzane popękane pady na welurowe.

 

Dodatkowo dokupiłem wzmacniacz słuchawkowy Fiio e10k Olympus II.

 

Efekt-dźwięk stał się bardziej szczegółowy,jaśniejszy ogółem żywszy a basy dzięki wzmacniaczowi stały się przyjemniejsze.

 

Mam tylko jeden problem. Mianowicie mam wrażenie ,że lewa słuchawka jest nieco głośniejsza od drugiej. Czy jest jakiś program na PC,który jest w stanie precyzyjnie wyrównać oba kanały?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na androida/IOS jest SoundID, na PC nie słyszałem o bezpłatnym takim oprogramowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności