Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Meet Krakow 18 września 2021


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, MichalZZZ napisał:

To jaka to w koncu wersja? Pro czy nie? :) Ten potencjometr w wersji PRO i to jego slynne klikanie podczas obracania gałką jakos przezyje. Mysle, ze nie bedzie mi przeszkadzac. Zreszta sluchajac muzyki nie kręce często gałką. 

@walekkk ma rację. To było Pro. Po prostu na obudowie z przodu był napis DHA V590 (bez Pro) więc założyłem że to nie Pro. Dodatkowo założyłem, że skoro w Pro się dopłaca za potencjometr, to będzie on lepszy (czyli nie będzie trzeszczał). No cóż, wygląda na to że dopłaca się za pakiet: dodatkowa precyzja+trzeszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Twoj Niimbus z tym samym potencjometrem nie klika? Swoja droga, co czlowiek to opinia. Jedni mowia, ze klika, drudzy, że nie i badz tu mądry. Trzeba sie przekonac na wlasne uszy :)

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, walekkk napisał:

Dajcie znać co możemy zrobić lepiej aby podnosić jakość naszych spotkań.

Fajnie było wytarzać się w takiej ilości sprzętu; ale w przyszłości, żeby to miało ręce i nogi, musielibyśmy narzucić sobie jakaś dyscyplinę, bo poza odurzeniem zmysłów niewiele więcej wyniesiemy z takich spotkań.

Proponuję utworzyć max dwa tory odniesienia; nie muszą być z najwyższej półki cenowej tylko w miarę normalne, neutralne i poprawne. Przychodzą mi na myśl: 

1. wzmaki - coś z violectric i smsl (sp400?)

2. źrodła - coś na 9038 plus laptop skonfigurowany na stałe pod audio lub odtwarzacz plików

3. materiał - zgrać kilkanaście (nie więcej) utworów z różnych gatunków muzycznych oraz dźwięków z płyt testowych; (mogą być same kluczowe fragmenty) na penka

4. słuchawki - proponuję Heddy, HD800, Ether Flow 1.1

Kable - żadnych audiofilskich wyjebolitow, najlepiej jakieś starquady ze sprawdzonej fabryki.

Powyższe wybrać w sposób demokratyczny i już tego nie ruszać.

Meet - koncentrujemy się na góra trzech-czterech elementach, które pojedynczo wspinamy w tor odniesienia; ewentualnie porównujemy do wzoru jakiś kompletny tor/kombo i lecimy materiał z penka. Wcześniej dobrze byłoby zrobić plan odsłuchu dostosowany do testowanych elementów (kable, słuchawki, klocki…). Jeżeli komuś nie odpowiada zapowiedziany sprzęt do testów, to nie przychodzi - czeka na kolejne spotkanie z czymś co go interesuje (mam nadzieję na cykliczne przysiady). Dopiero po części twardej proponuję luźniejsze przysiady - porównania ze swoimi zabawkami, na swoich ulubionych kawałkach itp.

Po wszystkim zostawiamy ślad na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
6 godzin temu, argian napisał:

A mnie najbardziej zaskoczyły Abyssy Diana. Przy takiej formie (małe, płaskie, pancerne) mają brzmienie, które pomimo inn ych ograniczeń wyśmienicie pobudza moje obszary przyjemnościowe. To było po prostu bardzo, bardzo przyjemne. Idealne słuchawki na spacery, do tramwaju i innych mobilnych okoliczności. 


Trudno mi sobie wyobrazić lepsze słuchawki, które można określić, jako "portable". Jedyne, co - to nic nie tłumią, ale to już de gustibus...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MichalZZZ napisał:

No wlasnie. To tez trzeba odroznic. Mysle, ze trzeszczenie jest źle dobieranym tutaj okresleniem. Tak mi to przynajmniej tlumaczyl jeden z wlascicieli wersji PRO. 

Jak na moje uszy to jest trzeszczenie a nie klikanie. Klikanie jest metaliczne/techniczne i kojarzy mi się ze skokien wyczuwalnym pod palcami. A tu pod palcami jest miękko a w uszach jakby krótki matowy trzask. Dlatego dla mnie trafniejszym określeniem jest trzeszczenie niż kliklanie.

Godzinę temu, vonBaron napisał:

Po prostu ten egzemplarz V590 jest według mnie wadliwy, o ile to ten sam który miałem.

Możliwe. One mają nr seryjne. Masz może zdjęcie z tyłu albo zapisałeś?

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
33 minuty temu, audionanik napisał:

Fajnie było wytarzać się w takiej ilości sprzętu; ale w przyszłości, żeby to miało ręce i nogi, musielibyśmy narzucić sobie jakaś dyscyplinę, bo poza odurzeniem zmysłów niewiele więcej wyniesiemy z takich spotkań.

Proponuję utworzyć max dwa tory odniesienia; nie muszą być z najwyższej półki cenowej tylko w miarę normalne, neutralne i poprawne. Przychodzą mi na myśl: 

1. wzmaki - coś z violectric i smsl (sp400?)

2. źrodła - coś na 9038 plus laptop skonfigurowany na stałe pod audio lub odtwarzacz plików

3. materiał - zgrać kilkanaście (nie więcej) utworów z różnych gatunków muzycznych oraz dźwięków z płyt testowych; (mogą być same kluczowe fragmenty) na penka

4. słuchawki - proponuję Heddy, HD800, Ether Flow 1.1

Kable - żadnych audiofilskich wyjebolitow, najlepiej jakieś starquady ze sprawdzonej fabryki.

Powyższe wybrać w sposób demokratyczny i już tego nie ruszać.

Meet - koncentrujemy się na góra trzech-czterech elementach, które pojedynczo wspinamy w tor odniesienia; ewentualnie porównujemy do wzoru jakiś kompletny tor/kombo i lecimy materiał z penka. Wcześniej dobrze byłoby zrobić plan odsłuchu dostosowany do testowanych elementów (kable, słuchawki, klocki…). Jeżeli komuś nie odpowiada zapowiedziany sprzęt do testów, to nie przychodzi - czeka na kolejne spotkanie z czymś co go interesuje (mam nadzieję na cykliczne przysiady). Dopiero po części twardej proponuję luźniejsze przysiady - porównania ze swoimi zabawkami, na swoich ulubionych kawałkach itp.

Po wszystkim zostawiamy ślad na forum.


Polać Ci trzeba, gdyż dobrze godosz :) 

Dla mnie meety to trochę jak szybkie wbicie do Sephory - po przekroczeniu pewnego poziomu wszystko się zaczyna mieszać. 

 

30 minut temu, Palpatine napisał:

Pokusi się ktoś o opisanie jaką sygnaturą gra nowy DAP AK SP200T? Oraz jak wypada z czułymi iemami?


Ja się nie pokuszę, ale powiem tak: ten tryb "Tube" faktycznie robi robote, nie jest to granie chirurgiczne, ale wciąż zachowuje bardzo dużo obiektywnych wyznaczników, natomiast, jak dla mnie - to ma już tą barwę, którą znam z naprawdę dobrych, stacjonarnych urządzeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
16 minut temu, konrad_a napisał:

Jak na moje uszy to jest trzeszczenie a nie klikanie. Klikanie jest metaliczne/techniczne i kojarzy mi się ze skokien wyczuwalnym pod palcami. A tu pod palcami jest miękko a w uszach jakby krótki matowy trzask. Dlatego dla mnie trafniejszym określeniem jest trzeszczenie niż kliklanie.

Możliwe. One mają nr seryjne. Masz może zdjęcie z tyłu albo zapisałeś?


Wersja PRO ma drabinkę rezystorową i gałka jest jedynie enkoderem - tam też może być efekt, ale własnie nie nazwałbym tego "trzeszczeniem", bardziej takich lekkich "pików" przy regulacji głośności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2021 o 18:32, Swordfish_ napisał:


Trudno mi sobie wyobrazić lepsze słuchawki, które można określić, jako "portable". Jedyne, co - to nic nie tłumią, ale to już de gustibus...

 

Jak chcesz tłumić + portable to tylko CIEMY. Ja się trochę boję chodzić w moich Custom Artach po ulicy bo NIC ale to NIC nie słychać na zewnątrz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, argian napisał:

Jak chcesz tłumić + portable to tylko CIEMY. Ja się trochę boję chodzić w moich Custom Artach po ulicy bo NIC ale to NIC nie słychać na zewnątrz...

Ja mam CIEMy które nie są super spasowane i stety/niestety mogę chodzić na zewnątrz bo trochę ulicy słyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, konrad_a napisał:

Ja mam CIEMy które nie są super spasowane i stety/niestety mogę chodzić na zewnątrz bo trochę ulicy słyszę.

 

To musisz zreshellować. Bo jednak z CIEMami chyba cała zabawa na tym polega żeby były idealnie spasowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, majkel napisał:

cytuję "one są ******ste".

Taaaa…te słuchawki wpędzą mnie kiedyś do grobu. Mam do nich tyle samo dąsów co uwielbienia. Po tych wszystkich latach, kiedy się z nimi spotykałem, a nawet byłem w z nimi w związku, zaczynam podejrzewać, że to jednak mięta, a te wszystkie moje fochy to jakiś rodzaj końskich zalotów.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, audionanik napisał:

Taaaa…te słuchawki wpędzą mnie kiedyś do grobu. Mam do nich tyle samo dąsów co uwielbienia. Po tych wszystkich latach, kiedy się z nimi spotykałem, a nawet byłem w z nimi w związku, zaczynam podejrzewać, że to jednak mięta, a te wszystkie moje fochy to jakiś rodzaj końskich zalotów.

 

Już na meecie w Twoich oczach widoczne były oznaki obłędu i ponownej chęci zakupu tych HD800 ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgubiła mi się gdzieś przejściówka iBasso pin 4.4 / gniazdo 2.5 TRRS. Taka złoto-czarna, widać ją na zdjęciu poniżej (po lewej). Nie znalazł ktoś może jakiejś nadmiarowej po meecie?

 

20210918_163855.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Spawn napisał:

Ja mam zdjęcie bardzo zadowolonego @Swordfish_a w Abbyssach ale nie wiem czy sobie życzy aby pokazywać jego twarz ;) 

Obróć zdjęcie tak, żeby go było widać od tyłu. ;) 

 

Przy okazji - ktoś kojarzy, jaki był gain ustawiony na Niimbusie? I jak to się ma do wejść RCA i XLR? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Wrzucam paczkę zdjęć których autorem jest Adam (WIELKIE DZIĘKI). W przyszłości postaramy się organizować takie spotkania z określoną częstotliwością. Jeżeli macie jakieś uwagi i wskazówki dajcie mi znać. Informację o kolejnych wydarzeniach będą oczywiście umieszczane w odpowiednim dziale na forum.

 

Dzięki za obecność i do zobaczenia.

HiFIPRO_Meet-2.jpg

HiFIPRO_Meet-3.jpg

HiFIPRO_Meet-5.jpg

HiFIPRO_Meet-6.jpg

HiFIPRO_Meet-8.jpg

HiFIPRO_Meet-10.jpg

HiFIPRO_Meet-11.jpg

HiFIPRO_Meet-12.jpg

HiFIPRO_Meet-13.jpg

HiFIPRO_Meet-14.jpg

HiFIPRO_Meet-15.jpg

HiFIPRO_Meet-17.jpg

HiFIPRO_Meet-20.jpg

HiFIPRO_Meet-22.jpg

HiFIPRO_Meet-23.jpg

HiFIPRO_Meet-26.jpg

HiFIPRO_Meet-27.jpg

HiFIPRO_Meet-28.jpg

HiFIPRO_Meet-29.jpg

HiFIPRO_Meet-31.jpg

HiFIPRO_Meet-34.jpg

HiFIPRO_Meet-35.jpg

HiFIPRO_Meet-36.jpg

HiFIPRO_Meet-37.jpg

HiFIPRO_Meet-38.jpg

HiFIPRO_Meet-39.jpg

HiFIPRO_Meet-40.jpg

HiFIPRO_Meet-41.jpg

HiFIPRO_Meet-44.jpg

HiFIPRO_Meet-45.jpg

HiFIPRO_Meet-49.jpg

HiFIPRO_Meet-50.jpg

HiFIPRO_Meet-51.jpg

HiFIPRO_Meet-52.jpg

HiFIPRO_Meet-54.jpg

HiFIPRO_Meet-55.jpg

HiFIPRO_Meet-56.jpg

HiFIPRO_Meet-57.jpg

HiFIPRO_Meet-58.jpg

HiFIPRO_Meet-59.jpg

HiFIPRO_Meet-60.jpg

HiFIPRO_Meet-62.jpg

HiFIPRO_Meet-65.jpg

HiFIPRO_Meet-66.jpg

HiFIPRO_Meet-67.jpg

HiFIPRO_Meet-68.jpg

HiFIPRO_Meet-69.jpg

HiFIPRO_Meet-71.jpg

HiFIPRO_Meet-72.jpg

HiFIPRO_Meet-75.jpg

HiFIPRO_Meet-76.jpg

HiFIPRO_Meet-77.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności