Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Meet Krakow 18 września 2021


Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Spawn napisał:

Ja zapętliłem sie w audiofilskim paradoksie. Susvary zagrały pięknie, słodko, zero wad, chciało się tego słuchać ale w parze z Davem i Niimbusem jakoś oczekiwałem większej wyczynowości. Wyczynowość za to dostałem z Abyssami (jak juz ustawily mi sie same ma glowie po 10 minutach kombinacji). W ocenie jakości basu w skali od 1 do 10 mój wewnętrzny wskaźnik wyskoczył poza skalę, to dosłownie 11 na 10. Tylko że w reszcie pasma brakło mi tu troche tego wdzięcznego piękna z Susvar. Jakby mnie było na nie stać to bym chyba dzisiaj nie usnął przez dylemat które lepsze.

Dla mnie też Susvary przy 1266 zagrały zbyt normalnie, ciężko się do czegoś w nich przyczepić ale to przy 1266 rośnie mi ciśnienie coś czego właśnie Susvary nie mają. Sprawa mocno się komplikuje po zmianie padów i kabla 😁

WA33 był na meccie?

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zestaw Hugo2 + Violectric v590 to super granie z HE1000SE. Po dopasowaniu gaina przełącznikami z tyłu (dzięki @Glue) zagrało to jeszcze lepiej.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spawn napisał:

Jakby mnie było na nie stać to bym chyba dzisiaj nie usnął przez dylemat które lepsze.

A jakbyś kupił Abyssy, to znowuż nie mógłbyś spać, bo chciałbyś je jednak przejechać autem, a bałbyś się…

Tak serio, to Susvary jak dla mnie lepsze. Chyba szlak by mnie trafił z tym układaniem Abyssów na głowie przed każdym odsłuchem; no i zrównoważone to one nie są; wyczynowe owszem; góra potrafi zaskoczyć zróżnicowaniem, stanowić źródło uciech ale i kłopotów…

A flagowe hihimeny? Zero problemów - zakładasz i kiedy już skończysz rechotać z frajerów, których na nie nie stać, zapadasz w drzemkę lub stan głębokiej medytacji.

Edytowane przez audionanik
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak zagral Violectric 590 ? To byla wersja Pro ? Mozna cos wiecej o wrazeniach ? Interesuje mnie najbardziej sama sekcja wzmacniacza w tym klocku.

 

Czy ja dobrze widze, że tam jest Burson C3XR, ze szklaną obudową i widocznymi bebechami ? Ale super bajer! :)

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

No, mam chwilę, gdyż nie mając żony, jestem nieposkromiony, a jak przyjdzie... nie, nie idźmy tą drogą. ;)  (tak, już widzę, jak Audioananik się poślinił, że pojadę jakoś bardziej wesoło, no ale, jak to było w pewnej piosence "(...)not now John". 

Synergia Abyssów Diana z SP2000T, ale tylko w trybie "Tube" dała mi do myślenia. W sensie takim, że można mieć system przenośny, który będzie grał super płynnie. Mam też takie wrażenie, że Diana zagra w miarę dobrze z 70% sprzętu, a AB-1266 PHI TC, już nie. Tak ogólnie, to flagowe Abyssy przypominają mi bardzo moje "domowe" (określenie to jest mylące, bo np. jakbym powiedział, że "mam obronnego pterodaktyla domowego" to jednak słowo "pterodaktyl", do "domowego" pasuje tak, jak, jak ja do Golfa w dizlu) głośniki. 

Flagowe Abyssy to wcale nie są słuchawki zrobione, żeby grały tak do końca monitorowo (tego się zresztą nie spodziewałem). Ale tutaj taka anegodka: ja się juz dawno oduczyłem oceniania sprzętu poprzez pryzmat tego, jak odtwarzają kilka samplerów na krzyż. To, jakby ekstrapolować potencjalny talent interlokutorki do śpiewania do mikrofonu poprzez kąt trzymania przez nią słomki w ustach przy zapoznawczej randce w knajpie. Nie da się. 

Ogólnie to na całym meecie słuchałem tylko kilku par słuchawek z ograniczoną ilością źródeł, bo świadomie chciałem uniknąć sytuacji, że mi się zacznie wszystko mieszać. 
 

I tak: 

1. AK SP2000T - te "lampy" faktycznie działają, nie ma to być w 100% chirurgiczne, ale przy przełączaniu trybów "OP", "Hybrid" oraz "Tube" to ten ostatni jest - całościowo i bezapelacyjnie - najlepszy. I - dla mnie - jest to zdecydowanie najlepszy player Astella, i w tym trybie "Tube" - ma ta płynność, które dają filtry cyfrowe z 1M+ obwiedni. Aż sobie sprawdziłem datasheety tych Korgów NuTube - i już wszystko wiem. 6S45P to nie jest, ale żaden OPamp, ani też żaden typowy układ solid-state temu nie podskoczy pod względem pewnych parametrów. Zresztą, od razu to było słychać. 

2. WooAudio WA8 - bardzo ciekawe urządzenie, jak już jesteśmy przy lampach. OK, Sabre można lubić, albo nie. Natomiast kolejne urządzenie z małymi lampami. W przeciwieństwie do SP2KT - to już mamy takie "prawdziwe" lampy, w sensie, że jest żarzenie i tak dalej. Świetny koloryt brzmienia, i generalnie świetny wzmacniacz słuchawkowy. 

3. FiR Audio VxV - powiem tak: jestem wyznawcą, jeżeli chodzi o IEMy, "religii" p.t. Andomeda i mi się VxV podołaby. Świetne, uniwersalne doki. Podejrzewam, że są niedoceniane, bo mają mało kontrowersyjne brzmienie - 9 na 10 we wszystkich aspektach. I świetna, świetna góra. Taka, jak w najlepszych dokach 64Audio. 

 

4. Podobnie, jak Susvary. 9 na 10 w każdym aspekcie. Susvary obiektywnie doskonałe, zwłaszcza, jeżeli chodzi o rozdzielczość, natomiast to - całkowicie subiektywnie - nie jest to "moje" brzmienie. 

 

5. DAVE - dużo, dużo lepszy, niż TT2 + MScaler, a myślałem, że będzie odwrotnie. Jednak DF mający sto-sześćdzięciąc-cośtam obwiedni i Pulse-Array DAC dwa razy "szerszy", niż w TT2 i "mniejszych" Chordach robi masakrycznie dobrą robotę. Jestem niemalże pewien, że DAVE + MScaler to może być "end-game" ze względu na to, jak Rob Watts ogarnął nie tylko DF, ale i samą część "dalej" za modulatorem. Po prostu słychać było w DAVE, że to urządznie od razu gra na poziomie "ultra" i się nie gubi. Tańsze DACi Chorda są też doskonałe, ale jak to Maćkowi (Audioananikowi) powiedziałem, ich brzmienie jest, o ile świetnie w swoich klasach, to jest trochę taki "Technicolor", w sensie, że one są po prostu barwne, jak ktoś to lubi - to się zakocha. Jak ktoś nie lubi - to stwierdzi, że i tak jest bardzo dobre, zwłaszcza, że obiektywnie jest dobre. Bo, np. w porównaniu do takiego Qutesta, to większość DACów na ESS jest albo szklista, albo wyblakła, albo jedno i drugie. W każdym razie na pewno będę chciał posłuchać DAVEa z M Scalerem u mnie i na pewno na TADach, bo mam wrażenie, że 

No i dochodzimy do zestawu Dave + Niimbus + Abyssy. 

Ale tutaj taki mały disclaimer: ja jestem bardziej ze świata głośnikowego. Ok, mam prywanie Staxy, mam kilka, mniej, lub bardziej, hi-endowych doków (Andromedy, A8000 itd), mam też - od niedawna HEDDy. Natomiast zawsze, od ponad w sumie 20 lat miałem, co najmniej dobre, systemy głośnikowe. Pisząc ten wpis słucham sobie właśnie na całkiem rozsądnym poziomie głośności numeru BreakID "One Step Behind" na systemie, jaki jest w sygnaturze. Nie chcę tutaj - na teraz - pisać, jaki jest DAC, ale założmy, że to coś na poziomie DAVE + M Scaler, mniej więcej podobne brzmienie (filtr cyfrowy Sinc-M z 16M obwiedni robi czary). Zestaw pre/power Passa jest ogólnie uznany za największe brzmieniowe oszustwo wszechczasów, chociażby przez to, że to końcówka S-E o mocy 200W i w dodatku na tranzystorach. Natomiast, jeżeli chodzi o głośniki, to ja uznaję albo duże elektrostaty, albo głośniki dynamiczne z membranami _średniotonowymi_ z czystego (kutego) berylu. 

I, na AB-1266 PHI TC usłyszałem właśnie tą manierę brzmieniową na środku pasma, która maja NS1000M, którą mają S-955III, którą mają głośniki i przetworniki TADa. Rozumiem już hype Abyssów. To są najlepiej, najbardziej "berylowo" grające słuchawki, jakie słyszałem. Ciekawe i jednocześnie pouczające jest to, że to dynamiki i tam Be być nie może, a jednak mają pewne cechy barwy znane tylko i wyłącznie z kolumn mających przetworniki średniotonowe wykonane z tego materiału. Jeżeli ktoś chce to konkretne brzmienie - to to są _te_ słuchawki. Co ciekawe, Diany grają inaczej, jakby w inną stronę. Diany od razu czarują, od razu się ich chce słuchać. Jest to dla mnie - z czysto inżynieryjnego punktu widzenia - o tyle ciekawe, że to w sumie podobna technologia. Jak słuchałem Dian to nie chciałem ich puścić dalej, ale dopiero AB-1266 PHI TC dało mi do myślenia.

 

W sumie to pierwsze słuchawki, jakich w życiu słuchałem, które z DAVEem i Niimbusem zagrały na poziomie zbliżonym do mojego obecnego toru głośnikowego. Zwłaszcza pod względem tego, że przestaje się rozkminiać, czy barwa, czy definicja, bo jedno podbija drugie. 

Na pewno wezmę i Diany i AB-1266 PHI TC na recenzję, bo to są tak naprawdę inne słuchawki. To tak na teraz i - jak zawsze u mnie - w bardzo, bardzo dużym skrócie. I na pewno DAVEa z M Scalerem. 

Ps. Obliczyłem, że koszt godzinnej operacji (nie użytkowania, użytkować można kurę, gołebia, sofę) zestawu monobloków Passa, to jest 0.966 zeta. Niby 500W w instrukcji każdy, ale realne jeden 637.1 a drugi 638.9 ciągnie z sieci (po 2h, jak się nagrzeją). Z lampami w innych częsciach toru to jest spokojnie 1.5KW. A ostatnio sobie uje*a#em, że zamienie w subwooferach wzmacniacze klasy D na pełną Klasę A, na zasadzie "zobaczymy, co się stanie" , i o ile w zakresie średniego pasma nigdy bym nie zastosował lamp wymagających OT, to już na basie bym rozważył jakieś 4 pary 6550 (dla przykładu, oczywiscie nie te, bo są lepsze, poza tym jak już na sub, to wiadomo, ze coś, co ma mniejsze B+, dzięki czemu przekładnia OT może być mniejsza).

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Mam nadzieję, że w przyszłości uda się organizować takie spotkania cyklicznie. Mateusz, Adam świetne zdjęcia, innym też udało się zrobić zdjęcia jak z żurnala ? Podzielcie się nimi no i wrażeniami oczywiście! Dajcie znać co możemy zrobić lepiej aby podnosić jakość naszych spotkań. Szczególnie dziękuję Sławkowi (ZebLong) Jaśkowi (argian) i Krystianowi (discodroid) z katowickiego MP3Store za pomoc!

Wszystkim dziękuję za obecność.

Do zobaczenia!

9 godzin temu, MichalZZZ napisał:

Panowie, jak zagral Violectric 590 ? To byla wersja Pro ? Mozna cos wiecej o wrazeniach ? Interesuje mnie najbardziej sama sekcja wzmacniacza w tym klocku.

 

Czy ja dobrze widze, że tam jest Burson C3XR, ze szklaną obudową i widocznymi bebechami ? Ale super bajer! :)

Hej, była to wersja PRO, konrad_a testował go mocno w ostatnich dniach, więc na pewno podzieli się wrażeniami.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MichalZZZ napisał:

Panowie, jak zagral Violectric 590 ? To byla wersja Pro ? Mozna cos wiecej o wrazeniach ? Interesuje mnie najbardziej sama sekcja wzmacniacza w tym klocku.

 

Czy ja dobrze widze, że tam jest Burson C3XR, ze szklaną obudową i widocznymi bebechami ? Ale super bajer! :)

 

Super gra sekcja wzmaka. Amp na AKM w środku nie najgorszy, ale IMO poniżej Hugo2.

Sam amp o półkę wyżej w stosunku od tego w v380.

Dociąża basik, i średnicę też trochę też. Jest bardzo techniczny (pozytwywnie) i może trochę ciepły (też pozytywnie dla mnie).

Bardzo ładnie się wpinał pomiędzy Hugo2 i HE1000SE podnosząc ten zestaw do góry.

Czarne tło, masa energii, baardo dobra dynamika - trzyma wszystko w ryzach i nie pozwoli niczemu wybrzmieć ani ciut dłużej.

Duży gain zawęża scenę. Po dopasowaniu gaina scena się otwiera kosztem lekkiej utraty energii na basie.

Wiem, że to herezja, ale w warunkach hałasu na meecie zestaw Dave+Nimbus5 grał mi podobnie/może ciut lepiej od Hugo2+v590.

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli powinienem byc zadowolony z V550 Pro. Będę go parował z Matrixem X Sabre Pro Mqa.

 

Teraz, konrad_a napisał:

 

Dociąża basik, i średnicę też trochę też. Jest bardzo techniczny (pozytwywnie) i może trochę ciepły (też pozytywnie dla mnie).

 

Czarne tło, masa energii, baardo dobra dynamika

 

No dokladnie tego wlasnie szukam w nowym wzmacniaczu :) 

 

Tylko sie jeszcze waham, czy może nie lepiej iść w Niimbusa US5. Porównywales te wzmaki ?

 

Na plus Violectric jego cena i rozmiar - idealnie mi wchodzi na półke (Niimbus ciut za szeroki i musialbym robic specjalnie pod niego przemeblowanie, albo nawet kupować nowy mebelek). Kolejna zaleta Vio, to barwa i strojenie, też chyba nieco cieplejsze anizeli Niimbus, co preferuje. Niimbus jednak pomimo wszystko, to już najwyzsza półka grania tranzystorowego i coś wewnątrz mnie nie pozwala mi go skreślić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Swordfish_ napisał:

Susvary. 9 na 10 w każdym aspekcie. Susvary obiektywnie doskonałe, zwłaszcza, jeżeli chodzi o rozdzielczość, natomiast to - całkowicie subiektywnie - nie jest to "moje" brzmienie. 

Aaaa, bo Ty z piekła rodem jesteś.

5 godzin temu, Swordfish_ napisał:

TT2

Co do TT2, to udało mu się zmusić moje Peacocki do piłowania (co jest nie lada wyczynem) w Arii Królowej Nocy. Ta sama (nieznana mi) sopranistka nie była już dokuczliwa kiedy pikpoki grały z innych źródeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, MichalZZZ napisał:

Tylko sie jeszcze waham, czy może nie lepiej iść w Niimbusa US5. Porównywales te wzmaki ?

 

W warunkach meetu (każdy czegoś słucha wookoło i wcale nie cicho, ludzie dyskutują w emocjach - też wcale nie cicho) nie słyszałem dużej różnicy między v590 a Nimbusem 5. Violectrix wygląda i gra jak porządna firma.

Nie sądzę żeby robili ludzi Nimbusami w bambuko. Na pewno gra troszkę lepiej.

Tylko tu już ostro wchodzi prawo "law of diminishing returns" czyli dopłacasz dużo a zysku nie ma już tak dużo niż w poprzednich dopłatach (np. pomiędzy v380 a v590). Pytanie "czy warto" mocno zależy od portfela. Jak koniecznie chcesz mieć trochę lepsze to dopłacasz.

 

DiminishingReturns1.jpg

 

Wg. mnie przestrzeń v590-Nimbus5 to jest już ta żółta strefa.

Edytowane przez konrad_a
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie Ci dziękuję za informacje. Pewnie sie zdecyduje na Violectric. Zobaczymy. Jednego dnia sobie mysle, a co mi tam - zamowie Niimbusa, a drugiego dnia - nie wydziwiaj, Violectric będzie wystarczający 😂

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MichalZZZ napisał:

Pięknie Ci dziękuję za informacje. Pewnie sie zdecyduje na Violectric. Zobaczymy. Jednego dnia sobie mysle, a co mi tam - zamowie Niimbusa, a drugiego dnia - nie wydziwiaj, Violectric będzie wystarczający 😂

Zamawiaj Niimbusa😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie najbardziej zaskoczyły Abyssy Diana. Przy takiej formie (małe, płaskie, pancerne) mają brzmienie, które pomimo inn ych ograniczeń wyśmienicie pobudza moje obszary przyjemnościowe. To było po prostu bardzo, bardzo przyjemne. Idealne słuchawki na spacery, do tramwaju i innych mobilnych okoliczności. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, MichalZZZ napisał:

Pięknie Ci dziękuję za informacje. Pewnie sie zdecyduje na Violectric. Zobaczymy. Jednego dnia sobie mysle, a co mi tam - zamowie Niimbusa, a drugiego dnia - nie wydziwiaj, Violectric będzie wystarczający 😂

I jeszcze jedno - to była wersja v590 nie-Pro i trzeszczał w miej potencjometr, szczególnie przy niższym zakresie.

Zauważyłem że jak się obraca powoli to mniej trzeszczy.

Godzinę temu, MichalZZZ napisał:

Czyli powinienem byc zadowolony z V550 Pro. Będę go parował z Matrixem X Sabre Pro Mqa.

Słuchałem przez chwilę X Sabre z Matrixem i natychmiast wymieniłem go na Hugo2.

Matrix ma czarno-białą barwę / tonację a Hugo kolorową. Niestety nie trawię sprzętów bez barwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, walekkk napisał:

była to wersja PRO, konrad_a testował go mocno w ostatnich dniach, więc na pewno podzieli się wrażeniami.

 

To jaka to w koncu wersja? Pro czy nie? :) Ten potencjometr w wersji PRO i to jego slynne klikanie podczas obracania gałką jakos przezyje. Mysle, ze nie bedzie mi przeszkadzac. Zreszta sluchajac muzyki nie kręce często gałką. 

14 minut temu, konrad_a napisał:

Matrix ma czarno-białą barwę / tonację a Hugo kolorową.

 

Ja jestem osobiscie bardzo zadowolony z Matrixa X Sabre PRO. Z dedykowanym konwerterem Matrixa Spdif na łączu IIS mi nieco dociaza brzmienie i jest super. Chordów nie biore w ogole pod uwage, bo mi sie nie podobają wizualnie, a ja jestem wzrokowcem :)

 

Zresztą barwa Matrixa jest też dobierana pod moje sluchawki, ktore grają nieco cieplej. Wszystko to ma ze sobą dzieki temu bardzo dobra synergie. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, audionanik napisał:

Mam tylko jedną parę, a nie pięć.

Takie rzeczy, powiadacie, panie bracie :D 

Będzie trzeba sprzedać dacie ;) 

A ja se je tradycyjnie ******lne na raty k***a 0% , tak jak lubię :D 

https://www.q21.pl/hifiman-susvara.html

;) 

Kto biednemu zabroni?

P.S. przepraszam moderację, za użycie ******** ale w tym wypadku było to uzasadnione wyższą koniecznością, myślę, że Panowie rozumieją i sami też pod nosem ********

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności