Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Nimbus US5PRO, Abyss AB-1266 Phi TC, Hifiman Susvara na stanowisku odsłuchowym w MP3Store Kraków.


Rekomendowane odpowiedzi

  • MP3store

MP3Store dynamicznie podąża w stronę HiFiPro, do oferty naszego sklepu dołączają kolejne marki, staramy się sprostać oczekiwaniom wszystkich naszych klientów. Nimbus US5PRO, słuchawki Abyss AB-1266 Phi TC a także Hifiman Susvara są dostępne w MP3Store Kraków do 20 września

Wczoraj odbyły się pierwsze lokalne testy...

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do kontaktu i wizyty w sklepie.

IMG_20210910_112808.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Susvarach to ja nie wiedziałem, że gdzieś tam się czają. No to teraz już wiem że w przyszłym tygodniu znów się będę chciał zainstalować :ph34r:

 

W każdym razie Nimbus'a i Abyss'ów warto posłuchać, i porównać sobie ile zmienia kabelek i inne założenie padów :woot:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś przelotem i przeleciałem trzy sposoby ułożenia Abyss'ów na głowie w try miga. Miałem nadzieję, że są do olania. Niestety jednak trzeba będzie im się dłużej przyjrzeć, bo nie są takie-se, zalatują hajendem, ale i nie są też poprawne. W dwóch ułożeniach górą potrafiły przyciąć srogo. W ogóle to skraje podkręcone mają. To tak na szybkiego. Mitu wypatruję;).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, audionanik napisał:

Byłem dziś przelotem i przeleciałem trzy sposoby ułożenia Abyss'ów na głowie w try miga. Miałem nadzieję, że są do olania. Niestety jednak trzeba będzie im się dłużej przyjrzeć, bo nie są takie-se, zalatują hajendem, ale i nie są też poprawne. W dwóch ułożeniach górą potrafiły przyciąć srogo. W ogóle to skraje podkręcone mają. To tak na szybkiego. Mitu wypatruję;).

Na SC słuchałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, audionanik napisał:

Na szybkiego, a SC nawet nie wiem co to jest.

Ach te skróty w komunikacji miedzy audiofylami, wiem że ładnie podkreślają znawstwo, ale ja nie jestem z kręgu Abyssowców:D.

Te audiofil Ty się tu nie wywyższaj, SC to ten ichniejszy kabelek za prawie drugie tyle co słuchawki, a piszę skrótem bo nazwę ma długą i nieco mylącą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, audionanik napisał:

Panie, na tym co tam na zdjęciu widać.

Tak paczę i teraz to nie wiem, czy jednak nie byłoby w dobrym tonie upaść na podłogę z wrażenia. Gdyby był jeszcze ten wspomniany kabel, to już chyba by wypadało.

Chcesz powiedzieć, że nie upadłeś przed słuchaniem?

Dyletant ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audionanik napisał:

Panie, na tym co tam na zdjęciu widać.

Tak paczę i teraz to nie wiem, czy jednak nie byłoby w dobrym tonie upaść na podłogę z wrażenia. Gdyby był jeszcze ten wspomniany kabel, to już chyba by wypadało.

Tak SC to superconductor, i tak to ten kabelek co na zdjęciu z pierwszego posta ;)

 

Na stronie mp3store go nie widzę więc dam taki link, może nikt się nie obrazi: https://eu.abyss-headphones.com/products/jps-labs-superconductor-hp-upgrade-abyss-ab-1266?variant=21216836026432

Edytowane przez Ugz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SC to dla mnie Sommer Cable, i popełniając pomyłkę na rzecz Niemców pewnie nie zadziałaby się krzywda słuchawkom.

Godzinę temu, Firegon napisał:

Chcesz powiedzieć, że nie upadłeś przed słuchaniem?

Dyletant ...

Jak znam @audionanika, to zaczął od modlitwy o pomyślny odsłuch.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audionanik napisał:

Panie, na tym co tam na zdjęciu widać.

Tak paczę i teraz to nie wiem, czy jednak nie byłoby w dobrym tonie upaść na podłogę z wrażenia. Gdyby był jeszcze ten wspomniany kabel, to już chyba by wypadało.

No widzisz a to był właśnie ten kabel SC, ale o samych słuchawkach to one są bardzo dziwne potrafią zagrać karykaturalnie, ale też wspaniale, z tym że problem polega na tym, że jak już znajdziesz to dobre ustawienie to ono jest tylko dla jednego utworu (trochę przesadzam), inne już tak nie grają, wtedy trzeba szukać znowu ustawienia i tak bez końca. To oprócz wygody jest dość męczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, saudio napisał:

No widzisz a to był właśnie ten kabel SC

@Firegon miał rację.

Czy jak rymnę na glebę teraz, to jeszcze mi zaliczycie?

 

18 minut temu, saudio napisał:

problem polega na tym, że jak już znajdziesz to dobre ustawienie to ono jest tylko dla jednego utworu (trochę przesadzam), inne już tak nie grają, wtedy trzeba szukać znowu ustawienia i tak bez końca. To oprócz wygody jest dość męczące.

Czyli rzeczywiście hajend z najwyższej półki i dla najtęższych znawców - źródło rozkoszy i cierpienia dodanego, aby doznania bardziej wytrawnymi uczynić i użytkowników gumofilców zniechęcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, saudio napisał:

No widzisz a to był właśnie ten kabel SC, ale o samych słuchawkach to one są bardzo dziwne potrafią zagrać karykaturalnie, ale też wspaniale, z tym że problem polega na tym, że jak już znajdziesz to dobre ustawienie to ono jest tylko dla jednego utworu (trochę przesadzam), inne już tak nie grają, wtedy trzeba szukać znowu ustawienia i tak bez końca. To oprócz wygody jest dość męczące.

I tak ich posłucham.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, audionanik napisał:

@Firegon miał rację.

Czy jak rymnę na glebę teraz, to jeszcze mi zaliczycie?

 

Czyli rzeczywiście hajend z najwyższej półki i dla najtęższych znawców - źródło rozkoszy i cierpienia dodanego, aby doznania bardziej wytrawnymi uczynić i użytkowników gumofilców zniechęcić.

Dwa razy tak, prawdziwa katorga, a do tego jeszcze można po nich autem przejechać jak mało cierpienia.

Do tego piszą że grają jak kolumny, a tego jakoś nie udało mi się wychwycić pomimo usilnych starań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, saudio napisał:

Do tego piszą że grają jak kolumny, a tego jakoś nie udało mi się wychwycić pomimo usilnych starań.

Na torze w mp3store WWA z WA33 scena była ułożona w bardzo specyficzny sposób i ja rozumiałem kolumnową analogię 

 

Większość słuchawek buduje scenę mniej więcej taką:

dziewczyna się bała pogrzebów.png

A Abyssy na WA33 budowały ją bardziej w tym stylu:

inżynierowie z petrobudowy.png

Zakładam, że o to chodziło.

 

Symfonie raczej nie są ich najmocniejszą stroną, za to do cięższej muzyki mi naprawdę pasowały.

 

 

 

Edytowane przez Firegon
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, saudio napisał:

No widzisz a to był właśnie ten kabel SC, ale o samych słuchawkach to one są bardzo dziwne potrafią zagrać karykaturalnie, ale też wspaniale, z tym że problem polega na tym, że jak już znajdziesz to dobre ustawienie to ono jest tylko dla jednego utworu (trochę przesadzam), inne już tak nie grają, wtedy trzeba szukać znowu ustawienia i tak bez końca. To oprócz wygody jest dość męczące.

Bzdura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 11.09.2021 o 14:43, Firegon napisał:

Na torze w mp3store WWA z WA33 scena była ułożona w bardzo specyficzny sposób i ja rozumiałem kolumnową analogię 

 

Większość słuchawek buduje scenę mniej więcej taką:

dziewczyna się bała pogrzebów.png

A Abyssy na WA33 budowały ją bardziej w tym stylu:

inżynierowie z petrobudowy.png

Zakładam, że o to chodziło.

 

Symfonie raczej nie są ich najmocniejszą stroną, za to do cięższej muzyki mi naprawdę pasowały.

 

Też miałem podobne spostrzeżenia względem charakteru sceny, która mi dość mocno przypominała takim prostokątnym kształtem porównywane bezpośrednio z nimi Crosszone CZ-1, chociaż grały na ich tle nieporównywalnie szerzej, a także czyściej. 

 

Dla mnie Abyssy miały świetne predyspozycje do symfoniki, m.in. za sprawą swojej bardzo dużej sceny, odpowiedniej szybkości, klarowności, co przekładało się na zdolność wyraźnego ukazywania dalszych planów, neutralnej barwy, równego midbasu oraz wzorowej separacji źródeł pozornych. Przynajmniej te cechy sprawiały, że Abyssów z dużą przyjemnością słuchałem w takim repertuarze. Również pięknie wypadały na nich muzyka filmowa, np. Hansa Zimmera. 

 

@audionanik zgadzam się, że od pierwszych sekund słychać ich wysoką klasę.

 

Dla mnie ich podkreślenie subbasu było bardzo efektowne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem dziś tego zestawu z tytułu. Pierwsze wrażenie - dziwnie to gra. Z takim jakimś pogłosem?

Ale im dłużej tym lepiej. Chyba pierwszy raz usłyszałem bryły i warstwy dźwięku nie przed sobą, ale też warstwy w bok i do góry. Jakby w kształcie bąbla wokalu w środku sceny i reszty sceny jako panorama w tle. Bardzo ciekawe doświadczenie.

No i dynamika i rytm - bardzo wyraźnie zaznaczone i oddane frazy artykulacji wokalu.

Granie klasowo chyba lepsze od HE1000SE, porównywanych na szybko na tym samym torze, za wyjątkiem 2Cellos - Abbysy bardziej wygładzają dźwięk, gubiąc trochę smyczkowych chropowatości, wyraźnych na HEkSE.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności