Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony cd3000, Crosszone cz-1, Denon D7000, Audio Technica ATH W1000x


Aro91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Opiszę w paru słowach jak mi grały te 4 pary słuchawek, dziękuje za zaproszenie na testy dla naszej forumowiczki "Domi"

 

Głównie tor składał się z wzmacniacza WBA Virtus 01, lampy Mullard e88c, Chord quest, listwa od Tomanka, kable zasilające Tomanka, transport plików z kompa.

 

Sony cd3000

Te słuchawki mimo, że były mało wygodne przez ich niestandardowe pady oraz nie najlepszy docisk zagrały mi najlepiej niż całej stawki, miały najlepszą barwę, najbardziej naturalną i raczej neutralną, super duża scena, świetna lokalizacja instrumentów, dźwięk też się charakteryzował najbardziej trójwymiarowymi obiektami które dawały wrażenie najbardziej namacalnych i realnych.

Crosszone cz-1

Najbardziej specyficzne a czasem wręcz grały jak zepsute, chwile dłużej ich posłuchałem i nawet szło się przyzwyczaić do kiedy nie zakładamy co chwile innych słuchawek, miały specyficzna scenę która grała z dużej oddali, była na swój sposób bardzo ciekawa, bardzo dobre rozciągnięcie sceny na szerokość i wysokość, barwa specyficzna bo mocno narzucała się średnica a reszty pasma mi brakowało, dziwne tez wrażenie miałem że te słuchawki jakoś brudno nie zawsze czytelnie grały, na plus była ich świetna szczegółowość.

Denon D7000

Wydawało mi się że te słuchawki bardzo mi podejdą ale jakoś ciemno to widzę, według mnie miały za dużo basu, brakowało niskim tonom lepszej jakości, chyba był zbyt "bułowaty" słuchawki też generowały mniejszą scenę od opisanych wyżej, było dosyć gęsto i nie tak szeroko, grały mi też jak by trochę bardziej intymnie i było wyraźnie czuć jak brakowało im otwartości względem Sony, zaletą były wyższe tony które najlepiej radziły sobie z głoskami syczącymi, właściwie w żadnym momencie mi te słuchawki nie syczały, barwa nastawiona na bas a góra pasma łagodna.

Audio Technica ATH W1000x

Ten model niestety najkrócej słuchałem, generalnie grały względem Sony cd3000 bardziej zaakcentowanym, mocniej zarysowanym sopranem, więc gdzieś na przełomie wysokich średnich czy wysokich było ich nieco więcej, barwa neutralno-jasna ewentualnie neutralna, przynajmniej tak odebrałem po chwili słuchania, słuchawki generowały sporą scenę, na pewno na szerokość było ciekawie, i ogółem bardzo mało rzeczy mnie w nich drażniło.

 

Z najlepszych wyłonił bym Sony cd3000 oraz Audio Technica ATH W1000x

Dziękuje za uwagę!

 

IMG_20210908_133858.jpg

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Aro91 napisał:

Witam

Opiszę w paru słowach jak mi grały te 4 pary słuchawek, dziękuje za zaproszenie na testy dla naszej forumowiczki "Domi"

 

Głównie tor składał się z wzmacniacza WBA Virtus 01, lampy Mullard e88c, Chord quest, listwa od Tomanka, kable zasilające Tomanka, transport plików z kompa.

 

Sony cd3000

Te słuchawki mimo, że były mało wygodne przez ich niestandardowe pady oraz nie najlepszy docisk zagrały mi najlepiej niż całej stawki, miały najlepszą barwę, najbardziej naturalną i raczej neutralną, super duża scena, świetna lokalizacja instrumentów, dźwięk też się charakteryzował najbardziej trójwymiarowymi obiektami które dawały wrażenie najbardziej namacalnych i realnych.

Crosszone cz-1

Najbardziej specyficzne a czasem wręcz grały jak zepsute, chwile dłużej ich posłuchałem i nawet szło się przyzwyczaić do kiedy nie zakładamy co chwile innych słuchawek, miały specyficzna scenę która grała z dużej oddali, była na swój sposób bardzo ciekawa, bardzo dobre rozciągnięcie sceny na szerokość i wysokość, barwa specyficzna bo mocno narzucała się średnica a reszty pasma mi brakowało, dziwne tez wrażenie miałem że te słuchawki jakoś brudno nie zawsze czytelnie grały, na plus była ich świetna szczegółowość.

Denon D7000

Wydawało mi się że te słuchawki bardzo mi podejdą ale jakoś ciemno to widzę, według mnie miały za dużo basu, brakowało niskim tonom lepszej jakości, chyba był zbyt "bułowaty" słuchawki też generowały mniejszą scenę od opisanych wyżej, było dosyć gęsto i nie tak szeroko, grały mi też jak by trochę bardziej intymnie i było wyraźnie czuć jak brakowało im otwartości względem Sony, zaletą były wyższe tony które najlepiej radziły sobie z głoskami syczącymi, właściwie w żadnym momencie mi te słuchawki nie syczały, barwa nastawiona na bas a góra pasma łagodna.

Audio Technica ATH W1000x

Ten model niestety najkrócej słuchałem, generalnie grały względem Sony cd3000 bardziej zaakcentowanym, mocniej zarysowanym sopranem, więc gdzieś na przełomie wysokich średnich czy wysokich było ich nieco więcej, barwa neutralno-jasna ewentualnie neutralna, przynajmniej tak odebrałem po chwili słuchania, słuchawki generowały sporą scenę, na pewno na szerokość było ciekawie, i ogółem bardzo mało rzeczy mnie w nich drażniło.

 

Z najlepszych wyłonił bym Sony cd3000 oraz Audio Technica ATH W1000x

Dziękuje za uwagę!

 

IMG_20210908_133858.jpg

@Aro91 , ja również dziękuję za miłe przedpołudnie. 

 

Tak akurat wyszło że moje słuchawki wędrowały jeszcze po świecie, natomiast u mnie skrzyżowały się ścieżki nauszników od @Tytus1988 (CZ-1), @pabloj (w1000x) i @marekhall , bardzo dziękuję za ich pożyczenie. Miło że mogłam wymienić się z Arkiem spostrzeżeniami.

 

Dziś powróciły moje k812 i t1v2 i to będzie bardzo przyjemny weekend porównań, zanim wyprawię większość gości w dalszą drogę.

 

@The Grand Wazoo , wzmacniacz był robiony pod k812 (36 Ohm) i radzi sobie z nimi. Może przebywające gościnnie słuchawki mogłyby mieć lepsze dla siebie warunki, żeby pokazać pełnię swych możliwości, ale i tak prezentują się bardzo dobrze.

 

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, domil napisał:

 

@The Grand Wazoo , wzmacniacz był robiony pod k812 (36 Ohm) i radzi sobie z nimi. Może przebywające gościnnie słuchawki mogłyby mieć lepsze dla siebie warunki, żeby pokazać pełnię swych możliwości, ale i tak prezentują się bardzo dobrze.

 

Czyli to Twój Virtus? :) Tak się pytam, ponieważ wszystkie te w/w słuchawki znam, a poza Sony, których słuchałem u @Tytus1988 miałem u siebie, AT i Denony nawet na własność, i każda z tych słuchawek grała inaczej na różnych wzmacniaczach a na OTL najgorzej. Co więcej wszystkie są naprawdę dobre, wszystkie warto byłoby mieć, a Sony to @Tytus1988owi naprawdę zazdroszczę! 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Czyli to Twój Virtus? :) Tak się pytam, ponieważ wszystkie te w/w słuchawki znam, a poza Sony, których słuchałem u @Tytus1988 miałem u siebie, AT i Denony nawet na własność, i każda z tych słuchawek grała inaczej na różnych wzmacniaczach a na OTL najgorzej. Co więcej wszystkie są naprawdę dobre, wszystkie warto byłoby mieć, a Sony to @Tytus1988owi naprawdę zazdroszczę! 

 

Akurat Virtus jest mój. Dobrze wiedzieć że może być tylko lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam nie wiedziałem do końca które to były ATH, z tymi Crosszone to za krótki ich słuchałem by wyrobić sobie ich opinię i dlatego niżej je postawiłem od teoretycznie mniej specyficznych słuchawek.

Wszystkie pary słuchałem wyłącznie na wzmaku WBA Virtus, te 4 pary słuchawek słuchałem coś powyżej 1 godziny.

W mojej opinii z pamięci to K812 największe na mnie zrobiły wrażenie ale nie miałem ich akurat w tym porównaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aro91 dziękuję za podzielenie się spostrzeżeniami z odsłuchu wspomnianych modeli!👍 Crosszone kreują scenę binauralnie i po szybkich przejściach z innych słuchawek może się pojawić wrażenie lekkiego rozmycia sceny, która po chwili ulega uporządkowaniu i staje się bardziej wyrazista. Ponadto lubią więcej mocy, aby wydobyć więcej basu, np. w konfiguracji ze sprzętem @majkel. Są to dość niewdzięczne słuchawki przy takich szybkich porównaniach, bo trzeba z nimi trochę dłużej się osłuchać, odpowiednio ułożyć na głowie. Mnie najbardziej w nich podoba się zdolność do oddawania bardzo naturalnych faktur źródeł pozornych (wręcz odczuwalne włoski smyczka w albumie Accardo, I violini di Cremona), dzięki bardzo dobrej rozdzielczości i detaliczności za sprawą swoich przetworników pokrytych berylem, ciśnieniowość dźwięku, a także brak podostrzeń oraz podbarwień sopranami średnicy (dla mnie szczególnie ważne w przypadku wokalizy). 

 

CD3000 są bardzo neutralnie zestrojonymi słuchawkami (podobnie jak Utopie, z lekko obniżoną względem nich wyższą średnicą), potrafiącymi pokazać bardzo dużo niuansów zarejestrowanych w materiale muzycznym przy zachowaniu bardzo przyjemnej w odbiorze barwy dźwięku. Z moich doświadczeń robią one szczególnie duże wrażenie na osobach preferujących sprzęt głośnikowy. Inżynierowie Sony w przypadku tych słuchawek skorzystali w dużej mierze z rozwiązań przy konstruowaniu swojego legendarnego flagowca i... przypuszczam, że to słychać. Przynajmniej spotykając się z opiniami na forach zagranicznych dotyczących ich i MDR-R10. MDR-CD3000 dają też wyobrażenie o dźwięku świetnych Abyssów AB-1266TC. 

 

D7000 zapamiętałem bardzo dobrze. Szczególnie fantastycznie potrafiły wypadać na klasyce wydawanej przez... Denona. Jakbyś miał okazję ich ponownie posłuchać, szczerze polecam sprawdzić na takim materiale🎶

 

ATH-W1000Z Maestoso, które miałem dzięki uprzejmości @pabloj  również zapamiętam jako słuchawki o bardzo dobrze zorganizowanej i rozbudowanej scenie, którą oferowały na tle zestawianych bezpośrednio z nimi ATH-W5000. Względem W5k oferowały brzmienie łagodniejsze, z mniej zaakcentowaną górą pasma, większą miękkością przekazu (szczególnie przy bezpośrednich porównaniach), złagodzonym impaktem oraz transjentami, świetnie nadając się do dłuższych odsłuchów także przez swoją większą koherentność, mniejszy nacisk na detale oraz większe oddalenie pierwszego planu. 

 

Edit: AKG K812 też miło zapamiętałem🎶

 

@The Grand Wazoo dziękuję za miłe słowa i mam nadzieję, ze wkrótce się zobaczymy :) 

 

@domil bardzo się cieszę, że mogłem sprawić przyjemność wypożyczając słuchawki do odsłuchów oraz ciekawych, wartościowych porównań!🙂👍 

 

20210911_124220.jpg

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z CZ-1 jest ten problem, że one korzystają z obwodów pasywnych podobnych do zwrotnic w zespołach głośnikowych. Podział pasma przez taką zwrotnicę jest zależny od impedancji wzmacniacza, i jeżeli producent przewidział zerową impedancję wyjściową, to żadna lampa nie zadziała z tymi słuchawkami do końca dobrze, zwłaszcza OTL. Może jak by podpiąć je pod zaciski głośnikowe, to istotność czy to półprzewodnik czy tranzystor by znikła? Nie wiem, ale jak jest impedancja wyjściowa będąca podobna do tej od przetworników, to cały ten cross-feed zacznie działać zupełnie inaczej, od innej częstotliwości począwszy i z innym tłumieniem w pasmie przejściowym. Równość charakterystyki częstotliwości niewątpliwie się wtedy rozsypie.

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, majkel napisał:

Z CZ-1 jest ten problem, że one korzystają z obwodów pasywnych podobnych do zwrotnic w zespołach głośnikowych. Podział pasma przez taką zwrotnicę jest zależny od impedancji wzmacniacza, i jeżeli producent przewidział zerową impedancję wyjściową, to żadna lampa nie zadziała z tymi słuchawkami do końca dobrze, zwłaszcza OTL. Może jak by podpiąć je pod zaciski głośnikowe, to istotność czy to półprzewodnik czy tranzystor by znikła? Nie wiem, ale jak jest impedancja wyjściowa będąca podobna do tej od przetworników, to cały ten cross-feed zacznie działać zupełnie inaczej, od innej częstotliwości począwszy i z innym tłumieniem. Równość charakterystyki częstotliwości niewątpliwie się wtedy rozsypie.

 

Ależ obrzydzacie mi tego OTL-a. No dobra, na razie wyłączam i wyciągam A20.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@domil słuchałem i masz świetnego OTLa! Między innymi @Weird_Oteż bardzo mile wspominał jego dźwięk:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tytus1988 napisał:

@domil słuchałem i masz świetnego OTLa! Między innymi @Weird_Oteż bardzo mile wspominał jego dźwięk:) 

 

Toteż tak łatwo nie dam go sobie obrzydzić :) Ale oczywiście nie ze wszystkim się zgrywa.

 

@majkel ,  zmiany są w planach, miałam nawet odzywać się do ciebie w tej sprawie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchając u Domi Crosszone zauważyłem jak ciekawie wybrzmiały mi wokale tworząc ładną głębie z mnóstwem informacji, to było by chyba dziwne aby lampa miała świetnie współpracować z wszystkimi 4 parami mimo, że one są bardzo różne od siebie.

 

Edytowane przez Aro91
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aro91zgadzam się, że prezencja wokali na CZ-1 jest ciekawa, chociaż po D8k, które sytuowały je zdecydowanie bliżej, musiałem się do tego typu prezencji trochę przyzwyczaić, a z czasem nawet ją doceniłem :) Jeszcze raz dziękuję za podzielenie się wrażeniami odsłuchowymi 🙂👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aro91 zgadzam się, że zawsze lepiej mieć trochę więcej czasu na odsłuch. Jednak według mnie takie krótkie porownania są ciekawe, m.in. z perspektywy tego, jakie słuchawki zwracają naszą uwagę, często w niezbyt sprzyjających warunkach, jak wspomniane przez Ciebie AVS.

 

Też z chęcią zapoznam się ze spostrzeżeniami @domil:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Aro91 napisał:

... moje pierwsze wrażenia są trochę takie jak podczas odsłuchu na Audio Show...

 

Właściwie to trochę protestuję. Nie hałasowałam, nie robiłam tłoku - nawet koty wyprosiłam żeby nie plątały się między kablami, nie patrzyłam ponaglająco że teraz moja kolej ani nie częstowałam krówkami (niestety). 

 

A tak swoją drogą to szkoda że w tym roku AVS znowu nie będzie...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności