Skocz do zawartości

Lotoo PAW S2


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił się Lotoo PAW S2 na AK4377.

 

Lotoo PAW S2 #1.jpg

 

"Powered by the now legendary AKM4377 DAC chip and coupled with the full suite of Lotoo’s advanced audio technologies, PAW S2 has raised the bar again for the ever portable, compact, dongle-style USB DACs.
HIGHLIGHTS
1. Superior sound technologies encased in a rugged but sleek design
2. High Resolution without high power consumption
3. New “Remote Control” feature & New OTG Cables available in two different lengths (65mm & 800mm); can be paired with the belt-clip
4. Potent enough to drive even demanding headphones
5. 4.4 Balanced & 3.5 Single-Ended Dual Outputs
6. MQA Certified"


MSRP: 249 USD

 

Więcej na stronie producenta: https://www.lotoo.cn/english/Hi_Fi_Player/PAW_S2/

 

Lotoo PAW S2 #2.jpg

Edytowane przez Methuselah
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klips do paska! Mega sprawa, uwielbiałem w Shanling UP2 ten bajer. Poza tym S1 grał świetnie, genialnie wręcz jak na swoje gabaryty, więc jak nie dmuchają hype'u (a Lotoo jest jedną z niewielu firm, które tego nie robią) to możemy mieć nowego czempiona przed sobą. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wisting napisał:

Oby dali lepszą izolację elektromagnetyczną - niestety nie dało się z telefonem słuchać, cały czas były przebicia.

Przebicia tzn szum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wisting napisał:

Nie, terkotanie na paśmie słyszalnym, takie charakterystyczne wzbudzenia. Ale może tylko mój S1 tak miał. Dźwiękowo był znakomity, ale niestety użytkowo nie całkiem.

 

Jaki telefon? Pewnie 3/4 osób używa go z telefonem i nie zgłaszają się klienci mający z tym problem. W firmie też się czasem bawimy S1 wpiętą w telefon i również jest ok, ale w jego przypadku ekran może być słabym punktem jak chodzi o ochronę i może w jakiś specyficznych warunkach coś tam przechodzi, ciężko powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galaxy Note 10. Mówię, że może to był wypadek przy pracy, jakieś wzbudzenie dziwne. Słuchało mi się ekstra, póki leżał na komputerze. Ledwo poszedłem na specer i podłączyłem do Note'a, zaraz było trr trr trr w niereguralnych odstępach czasu (pewnie kolejna stacja wzmacniająca GSM powodowała ten dysonans).

Edytowane przez Wisting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Mayster napisał:

 

Jaki telefon? Pewnie 3/4 osób używa go z telefonem i nie zgłaszają się klienci mający z tym problem. W firmie też się czasem bawimy S1 wpiętą w telefon i również jest ok, ale w jego przypadku ekran może być słabym punktem jak chodzi o ochronę i może w jakiś specyficznych warunkach coś tam przechodzi, ciężko powiedzieć.

 

Też tak mam. Terkotanie od sieci GSM jak S1 leży na telefonie. Bardzo wiele osób o tym pisało w wątku poświęconym S1 na headfi, więc nie jest jednostkowa przypadłość. Są we wspomnianym wątku patenty z taśmami izolującym itp.

Edytowane przez side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
2 godziny temu, andi napisał:

Pięknie to wygląda. Czy ktoś może sprawdzić minimalną głośność S1 vs S2? (na andromedach na minimalnej było po prostu za głośno na S1)

Nie nooooo, chyba na HG? Dawno co prawda nie słuchałem z S1, albo nawet po BAL z LG było komfortowo z regulacją głośności 🆗 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, trez0r napisał:

Nie nooooo, chyba na HG? Dawno co prawda nie słuchałem z S1, albo nawet po BAL z LG było komfortowo z regulacją głośności 🆗 

Niestety, Low Gain i min vol (chyba wartość '1') po balansie było/jest dla mnie za głośno na S1. Natomiast SQ było świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, andi napisał:

Niestety, Low Gain i min vol (chyba wartość '1') po balansie było/jest dla mnie za głośno na S1. Natomiast SQ było świetne.

To albo mam zepsute IEMy, S1 i/llub słuch... Właśnie sprawdziłem UAPP + PAW S1 z Andro V3, po BAL, na LG -> vol. 20-25 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, trez0r napisał:

To albo mam zepsute IEMy, S1 i/llub słuch... Właśnie sprawdziłem UAPP + PAW S1 z Andro V3, po BAL, na LG -> vol. 20-25 😎

Dzięki za sprawdzenie. W takim razie może z moim S1 było coś nie tak(?). Teraz mam TempoTec Sonata E44 i tutaj nie ma problemu, minimalna głośność za andromedami jest przyjemnie cicha (z tym samym źródłem). Tym bardziej, jak się S2 pojawi w komisie to pewnie się skuszę.

 

Napiszcie jeszcze proszę czy jest słyszalna różnica między S1 i S2 na 'zwykłym' materiale 44/16?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, andi napisał:

Niestety, Low Gain i min vol (chyba wartość '1') po balansie było/jest dla mnie za głośno na S1. Natomiast SQ było świetne.

To by było coś nie tak ze sprzętem bo na logikę jak na vol 1 może być za głośno to na 10 wysadzi głowę jak po strzale z Dragunowa SWG 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, andi napisał:

Dzięki za sprawdzenie. W takim razie może z moim S1 było coś nie tak(?). Teraz mam TempoTec Sonata E44 i tutaj nie ma problemu, minimalna głośność za andromedami jest przyjemnie cicha (z tym samym źródłem). Tym bardziej, jak się S2 pojawi w komisie to pewnie się skuszę.

 

Napiszcie jeszcze proszę czy jest słyszalna różnica między S1 i S2 na 'zwykłym' materiale 44/16?

 

Nie słuchałeś z trybie "exclusive" z TIDAL-a z PC? Tam czasami takie cyrki się dzieją. U mnie nie ma problemu ze zbyt dużą głośnością na Andro.

 

Tak, różnica miedzy nimi nie jest duża, ale dla mnie jest wyraźnie słyszalna. Jak już gdzieś pisałem: "to nie są różnice jak noc i dzień, ale PAW S2 to nieco lepsza rozdzielczość, dynamika, mikrodynamika, separacja, a gra do tego bardziej organicznie niż S1."

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest i nowy update dla PAW-a S2 (pożyczone z FB):

 

Update wprowadza m.in.:
- pełną obsługę aplikacji TIDAL;
- naprawdę błędu, który powodował sporadyczny problem z brakiem odpowiedzi przycisku "Play/Pause";
- naprawdę sporadycznego niepoprawnego wyświetlania częstotliwości próbkowania, gdy kilka utworów było szybko zmienionych jeden po drugim w danej aplikacji;
- wprowadzenie finalnych wersji ustawień ATE "Cassette" i "Vinyl LP";
- usunięcie ustawień ATE "Brighter" i "Sweet";
- usunięcie starszych presetów PMEQ "Full Bass", "Jazz", "Techno" i "Dance".
 
Pliki potrzebne do aktualizacji i instrukcją można pobrać pod tym linkiem.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności