Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Perfumy


NuYam

Rekomendowane odpowiedzi

@kurop

Mam też Laligue Encre Noire Extreme, ale nie zrobił takiego wrażenia na innych i na mnie jak wersja zwykła, jest cięższy i taki raczej na zimę. Na pewno ciekawy i tani.

Mam też tego Bentleya Absolute i nie jest to raczej zapach, który kupię ponownie. Jest ok, ale niczym szczególnym się nie wyróżnia. "Cięższy" na skórze od LEN Extreme i prostszy. Korzenny, skórzany, słodki.

 

20210907_095946.thumb.jpg.63b0bcc109192e900d974ee1baf932cd.jpg

 

Edytowane przez NuYam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
30 minut temu, NuYam napisał:

@kurop

Mam też Laligue Encre Noire Extreme, ale nie zrobił takiego wrażenia na innych i na mnie jak wersja zwykła, jest cięższy i taki raczej na zimę. Na pewno ciekawy i tani.

Mam też tego Bentleya Absolute i nie jest to raczej zapach, który kupię ponownie. Jest ok, ale niczym szczególnym się nie wyróżnia. "Cięższy" na skórze od LEN Extreme i prostszy. Korzenny, skórzany, słodki.

 

20210907_095946.thumb.jpg.63b0bcc109192e900d974ee1baf932cd.jpg

 

 

to jak cięższy od LEN to podziękuję. Extreme jest bardzo elegancki, wieczorowy, na specjalne okazje, LEN na codzień a LEN Sport na lato bo lżejszy. Extreme dłużej się trzyma względem pozostałych dwóch, szczególnie na ciuchach zostaje. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kurop napisał:

używam od kilku lat Lalique Encre Noire w zależności od pory roku i okazji zwykłych/sport/extreme. 

 

Szczerze polecam jest niebanalnie a to w tej klasie budżetowej wyczyn.

Z jednej strony zdecydowany zapach w kierunku drzewnego ale mimo wszystko nie mdły. Taki raczej dla faceta przed a nie po 40. 

 

Minusem jest dość krótka projekcja przynajmniej u mnie. 

 

Z polecanek kusi mnie żeby sprawdzić Bentleya

bardzo fajny blog jak kogoś interesują perfumy jest tutaj

Popieram, świetny, drzewny zapach, tylko kontrowersyjny, jak hołki - jedni pokochają, inni znienawidzą. 😉 Jak piszesz o Bentley Absolute, to bez rewelacji i na pewno nie umywa się do "atramentu". 😉

 

Edit.

Ze świeżaków polecam Tommy Hilfigher Tommy, trwałość przeciętna, ale zapach ciekawy. Fajny też jest Mercedes Benz Grey. 😉

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, MichalZZZ napisał:

A ja zapytam przewrotnie - jakiego zapachu nie znosicie ?

Przyprawia mnie o mdłości zapach Kouros'a .... mam na myśli tego sprzed reformulacji, dziś już raczej nieosiągalny.... o ile nie mieliście okazji przekonać się osobiście, zapewniam, niezapomniane wrażenia olfaktoryczne 😄.

Poza tym, odczuwam może nie odrazę, ale pewien przesyt/znudzenie spowodowane wieloletnim używaniem Muglera-A men.

Bardzo chętnie używam ostatnio  Fille en aiguilles od Lutensa .

 

trQQ6KR.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tome-k napisał:

Przyprawia mnie o mdłości zapach Kouros'a .... mam na myśli tego sprzed reformulacji, dziś już raczej nieosiągalny.... o ile nie mieliście okazji przekonać się osobiście, zapewniam, niezapomniane wrażenia olfaktoryczne 😄.

Mnie się podobał ten Kouros, co go miałem w 2005. Nie wiem jak to się mieści w jego dziejach, ale jak teraz pachnie inaczej, to sprawdzenie przed zakupem konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, neonlight napisał:

. 😉 😉

Edit.

Ze świeżaków polecam Tommy Hilfigher Tommy, trwałość przeciętna, ale zapach ciekawy. Fajny też jest Mercedes Benz Grey. 😉

Ze świeżych najlepszy dla mnie Mercedes VIP Club Pure Woody by Henry Fremont 

20210907_185019_HDR~2.jpg

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, majkel napisał:

Mnie się podobał ten Kouros, co go miałem w 2005. Nie wiem jak to się mieści w jego dziejach, ale jak teraz pachnie inaczej, to sprawdzenie przed zakupem konieczne.

Owszem, sprawdzenie przed zakupem wielce wskazane i to dotyczy raczej każdego zapachu.....podobnie, jak odsłuchy sprzętu audio, wracając natomiast do rzeczonego Kourosa, otóż ten współczesny jest raczej mniej hardkorowy, ponieważ produkowany jest wyłącznie jak sądzę ze składników uzyskanych w sposób syntetyczny w przeciwieństwie do jego poprzednika. Tak na marginesie, dziś praktycznie można uzyskać każdy zapach, smak w warunkach laboratoryjnych .

Poniższe zdjęcie przedstawia próbkę starego Kourosa, którą zatrzymałem dla przyszłych pokoleń 😆

 

RJ8aAAD.jpg

 

Edytowane przez Tome-k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Moim pierwszym zapachem był Ferrari Black, fajny owocowy zapach do użytku na co dzień, minus to niska trwałość i słaba projekcja ale jak na 80zł to tragedii nie ma.

 

Ostatnio kupiłem dużo droższy Azzaro Chrome Aqua, bardzo fajny morsko-tropikalny zapach, projekcja nieco lepsza niż w przypadku Ferrari, na skórze utrzymuje się około 4-5g także również szału nie ma ale ten świeży zapach wynagradza to.

 

Mój ulubiony zapach to jednak Bentley For Men Intense, świetny korzenno-rumowy zapach, ciepły, świetny na chłodne dni. Niestety przez swój dość przytłaczający zapach nie dla każdego. Wystarczą trzy aplikacje żeby pachnieć 12h, projekcja bardzo duża, jeżeli chodzi o relację cena/jakość nie miałem do tej pory lepszych. Spokojnie mogłyby kosztować 300zł i być sprzedawane pod jakąś prestiżową marką.

 

Dziś przyjechały Encre Noir Sport ale jeszcze nie zdążyłem ich użyć ale bardzo podoba mi się ich flakon.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie z Ferrari to Scuderia Forte EDP jest sporo lepsza pod każdym względem od Black 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem sobie ostatnio żeli pod prysznic od Amouage: Lyric i Dia. Świetnie opakowane, dające wrażenie luksusu. Złożone, jakościowe, ciekawe zapachy, których próbki perfum już znałem. Trochę mało wydajne. Fajny pomysł na prezent.

amouage1.thumb.jpg.59b7f3fc454e34687fb3b61058bcf9c5.jpgamouage2.thumb.jpg.b783ebfcc4edf46349320570b9a45570.jpgamouage3.thumb.jpg.f42c1fdb80e16885f4c57cd7f0848b33.jpgamouage.thumb.jpg.a6a9ca91b3cc7e15d90d0858e812f8b0.jpg

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zamierzchłych czasach, ałun był podstawą wyposażenia zakładu każdego golibrody.... nie wiem, czy dziś idąc na wizytę do salonu barbera, można ałun zobaczyć ?

 

@Rafacio miał na myśli chyba taki kosmetyk ---> https://allegro.pl/oferta/alun-naturalny-dezodorant-w-sztyfcie-115g-12533775617

Edytowane przez Tome-k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tome-k napisał:

W zamierzchłych czasach, ałun był podstawą wyposażenia zakładu każdego golibrody.... nie wiem, czy dziś idąc na wizytę do salonu barbera, można ałun zobaczyć ?

To było w czasach, jak używali brzytew. Na wypadek skaleczenia klienta. Brzytwy teraz są zakazane.

W temacie "pod pachę" ja od wielu lat staram się znajdywać preparaty bez amelinium i ładnie pachnące. Czyli zaprzeczenie pomysłu z ałunem. Deo Stick Old Spice (nie antyperspirant) spokojnie chroni przed "zaśmierdzeniem" w ciągu dnia, bo z używania antyperspirantów wycofałem się dawno temu. Krótka przygoda z Etiaxilem pokazała mi, że nie bez powodu natura wymyśliła pocenie się. On to skutecznie i mocno ogranicza na kilka dni. Wrażenie ciepła wewnątrz głowy, którego nie ma jak oddać - bezcenne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, majkel napisał:

To było w czasach, jak używali brzytew. Na wypadek skaleczenia klienta. Brzytwy teraz są zakazane.

 

Były ale czy są nadal zakazane to zależy kogo zapytać bo przepisy są niejasne. W każdym bądź razie brzytew sie nadal używa tyle że nie klasycznych tylko na żyletki tzw shavette. W związku z tym ałun też w użyciu tylko że nie w kostce tylko w jednorazowych zapałkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, audionanik napisał:

To nie są perfumy ani nawet dezodorant

Dlatego użyłem słowa "kosmetyk", istnieją również kosmetyki neutralne, bezwonne/bezzapachowe.... równie dobrze mogłem napisać specyfik, czy inny wynalazek... jakkolwiek, to już nieistotne....

21 minut temu, majkel napisał:

To było w czasach, jak używali brzytew. Na wypadek skaleczenia klienta. Brzytwy teraz są zakazane.

Tak, to wszystko prawda, natomiast handel nimi kwitnie.

@Spawn Klasyczne brzytwy są ogólnodostępne, można je nabyć oficjalnie i nie są wymagane żadne zezwolenia ( jeszcze nie są  😄 ),

innymi słowy mówiąc, można kupić i używać na własna odpowiedzialność w domowym zaciszu.

Na marginesie, niektóre egzemplarze, to małe dzieła sztuki z wykorzystaniem drogich materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"

Jaka jest różnica między kryształem ałunu a zwykłymi dezodorantami np. w kulce? Jeśli w takim dezodorancie znajduje się sól aluminium (np. Ammonium Alum lub cieszące się gorszą sławą Aluminium Chlorhydrate czy Aluminium Zirconium Tetrachlorohydrex Gly), to zadaniem tego składnika będzie to samo, co ałunu, czyli ograniczenie brzydkiego zapachu poprzez zablokowanie rozwoju bakterii powodujących jego powstanie.

Jeśli mamy do czynienia właśnie z Aluminium ChlorhydrateAluminium Chloride, Aluminium Zirconium Tetrachlorohydrex, Aluminium Sulphate czy Aluminium Phenosulphate, to funkcją tych soli aluminium jest także częściowe zablokowanie wydalania potu. Wówczas możemy mówić o antyperspirancie. 

"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/17/2022 at 5:06 AM, Rafacio said:

Pomyśleć, że ja używam tylko ałun pod pachami.

Też używalem wcześniej, ale to też amelinium tego nie pomalujesz😜.Poźniej przeszedłem na diy czyli proszek do pieczenia i olej kokosowy, ale podrażniał i teraz znów wróciłem do sticków tym razem od Molton Brown.

Rafacio zmień coś od czasu do czasu trzeba byc elastycznym w myśleniu🤣, a nóż Ci sie coś spodoba🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po próbkach z Creed i Amouage przeszedłem na Molton Brown, które wydaja się rozsądniej wycenione i też są na podobnej półce jakościowej. Mój ranking firm na dziś to : Amouage, Creed, Tom Ford i na 4 pozycji Molton Brown.

meltonbrown1.thumb.jpg.6ce775b0e1400263b3e6a6c398318b7a.jpgmeltonbrown.thumb.jpg.d9664a181c11fc78b5832d83cae83904.jpg

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uomo Trussardi 2011 - zdecydowanie mój najgorszy zakup, zapach mierny, mocno wyczuwalny spirytus jak w tanich marketowych perfumach, trwałość również niska. Biorąc pod uwagę cenę to jest to mocny niewypał.

 

Fakhar Black Lattafa - mój pierwszy arab, ostry ale ciekawy, w swojej cienie można brać w ciemno, długa trwałość.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@waski

 

Tak samo jak ja zawsze już od wielu lat notorycznie wracam do Chanel Platinum Egoiste. Bywa tak, że go już nie czuje, to wtedy robię przerwę parę miesięcy i zastępuje go innymi zapachami. Pozniej jednak zawsze wracam.

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odświeżam trochę temat :D

 

Szukam perfumu... dla kobiety. Orientuje się ktoś w temacie? Czym Wasze żony / kochanki się pryskaja i co ładnie pachnie? ;) 

 

Poszukiwany zapach delikatny, subtelny, raczej dla młodszej niż starszej pani. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły to będę wdzieczny, bo w komentach na różnych stronkach to wszystko pięknie pachnie, a jak idę do Douglasa czy Sephory to po 2 testerach już nic nie czuję 😝

 

Budżet tak koło 4 stówek za 100ml.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności