Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, vonBaron napisał:

Pisałem nie raz że 1266 to nie są słuchawki na takie imprezy...

Tylko jak ma przetestować to normalny człowiek? Zaraz powinien mieć super wzmacniacz, dać i kabel za 17 tys. w domu.

Moim zdaniem coś nie tak jest z produktem, który nie da się szybko dopasować do siebie, trzeba kombinować itp. Jakoś Utopie, Susvarny czy Meze da się przestować na meet  

Jestem pewien że 1266 to świetne brzmienie ale ergonomia jest do...

Edytowane przez Corvin74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda z aune te robiny nie grały przyjemnie. Odrzuciłem je po przerzuceniu kilku kawałków bo faktycznie jak przez rure jakaś

Wysłane z mojego IN2020 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Corvin74 napisał:

Tylko jak ma przetestować to normalny człowiek? Zaraz powinien mieć super wzmacniacz, dać i kabel za 17 tys. w domu.

Moim zdaniem coś nie tak jest z produktem, który nie da się szybko dopasować do siebie, trzeba kombinować itp. Jakoś Utopie, Susvarny czy Meze da się przestować na meet  

Jestem pewien że 1266 to świetne brzmienie ale ergonomia jest do...

produkt po prostu ma cieszyć a nie męczyć - dla mnie pomyłką jest brak możliwości regulacji szerokości - mi spadały z głowy a @BitWolf jak wyżej napisał nie był w stanie ich normalnie ściągnąć

Edytowane przez whero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej recka w której ograniczyłem się do najistotniejszych modeli sprzętu.

 

Bardzo dziękuję wszystkim organizatorom i uczestnikom za obecność, przyniesiony sprzęt - słuchawki, daki, wzmaki, udostępnioną przestrzeń, towarzystwo oraz jedzenie i picie. Gdybym była taka możliwość, to spotykałbym się z Wami co miesiąc na nocnym maratonie odsłuchów.

 

Jako punkt odniesienia dla potomnych: Burson Conductor 3X Performance + HiFiMAN HE-1000se (XLR). 95% odsłuchów to streaming przez Tidala. Niestety znowu zapomniałem zabrać dysk przenośny z koncertami DVD/Blu-ray, więc czasem ciężko było ocenić sceniczność.

 

DAP-> WBA Electron-> Heki SE (przewód SE) - jeśli bierzemy najbardziej detaliczne słuchawki na rynku, to zbrodnią jest podłączać je pod lampę, która te detale wytnie. Po prostu nie jestem fanem lamp.

 

Sonnet Audio Morpheus-> Violectric V590 Pro-> Heki (przewód SE) – no nie da się ukryć, że ogólnie zagrało to lepiej niż Burek. Na plus separacja dźwięków, mocniejsze uderzenie basu. Co do szerokości sceny to myślę, że Burek wygrywa, szczególnie na high gain.

 

Sonnet Audio Morpheus-> Violectric V590 Pro-> Susvary (XLR) – mniej detali niż z hekami. W porównaniu do DAP->WBA Electron-> Susvary (SE), to Violectric znów pokazał swoją dokładną separację dźwięków. Susvary czerpały garściami z mocy wzmaka. Ogólnie do muzyki Susvary z tranzystorem sprawdziły się lepiej niż z lampą. No chyba że chcemy czuć wokalizę prosto w głowie (z ‘pominięciem’ uszu 😊 ). Heki bardziej mi pasują.

 

Burek-> LCD-2F (przewód SE) – do iTunes low gain wystarczył. Bardzo pozytywne zaskoczenie. Na pewno miażdżą HD650. Średnica przyjemna, ciepła, bliższa niż w Hekach. Bas mocniejszy, schodził nisko. Na niższej górze zaobserwowałem jakieś punktowe, nienaturalne podbicie pasma, jakby szelest, przez co z pewnością bym ich nie kupił. Podobny ‘szelest’ zanotowałem z Violectric. Bardzo wygodne pady od Dekoni. Zainteresuje się najnowszą rewizją LCD-3.

 

Elektrostaty – nawet nie próbowałem zapamiętać modeli. STAX SR-404 miały braki na niższym basie. STAX SR-407 bardziej przypadły mi do gustu. Bazując na utworach z podłączonego do nich DAPa nie zanotowałem na nich ubytków basu. Elektrostaty potrzebują jednak cichego pomieszczenia do odsłuchu, więc z pewnością kiedyś jakieś wypożyczę, aby sprawdzić z własną biblioteką.

 

Chord Dave-> Woo Audio WA33-> Abysy 1266 (XLR) – to nie było najlepsze połączenie. Bas lał się strumieniami w miejscach, gdzie normalnie go nie było lub był ledwo słyszalny.

 

Sonnet Audio Morpheus-> Violectric V590 Pro-> Abysy 1266 (XLR) – lepiej, ale nadal zdecydowanie za dużo basu jak na mój gust. Po prostu Abysy takie są. Scenicznie też mnie nie powaliło. Wokale brzmiały dobrze, separacja dźwięków również. Mocy z pewnością nie brakowało. Dołem nie przylegały do uszu, więc nie izolowały. Podobnie jak elektrostaty, wymagają cichego miejsca do odsłuchu do rzetelnej oceny.

 

DAPy i IEMy to nie dla mnie. Nie słuchałem żadnych, więc nie ma o nich ani słowa.

 

Pizza miodzio.

 

Na zlocie jak zawsze miła, gorąca atmosfera (nie tylko za sprawą wzmaków klasy A). 😊

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Panowie mylicie urządzenia.

V590pro grał jako AMP z sonnet morpheus a później solo. Mozna było przepinac kabelki żeby porównać dac'i.

Dave był spięty z Woo WA33 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, whero napisał:

produkt po prostu ma cieszyć a nie męczyć - dla mnie pomyłką jest brak możliwości regulacji szerokości - mi spadały z głowy a @BitWolf jak wyżej napisał nie był w stanie ich normalnie ściągnąć

Jest regulacja trzeba je rozciągnąć na tym załamaniu po środku pałąka, do tego można zakrzywić do przodu lub tyłu. Może niestety brakować trochę przy szerokich głowach wtedy trzeba odgiąć pałąk przy lewej i prawej muszli. Nie jest to intuicyjne bo robisz to na siłę. Fakt wygoda niekażdemu będzie pasować, do tego regulacja jest ciężka, bo ręczna, nie ma samo dopasowania jak na innych słuchawkach.

Edytowane przez saudio
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kurop napisał:

Panowie mylicie urządzenia.

V590pro grał jako AMP z sonnet morpheus a później solo. Mozna było przepinac kabelki żeby porównać dac'i.

Dave był spięty z Woo WA33 ;)

Racja, zaraz to poprawię :D

// poprawione, dzięki za zwrócenie uwagi

48 minut temu, whero napisał:

produkt po prostu ma cieszyć a nie męczyć - dla mnie pomyłką jest brak możliwości regulacji szerokości - mi spadały z głowy a @BitWolf jak wyżej napisał nie był w stanie ich normalnie ściągnąć

Wcisnąć jeszcze dałem radę, ale zdjąć to faktycznie, schodzą razem z uszami. Może trzeba było pobawić się tą śrubą na górze, nie wiem

2 godziny temu, Corvin74 napisał:

Piszcie też wstępnie ci chcecie posłuchać zobaczyć, może się uda gdzieś to załatwić.

Na zlocie to zabrakło mi tylko Audeze LCD-3, ale wiemy że jest trudno z nimi.

 

Prywatnie chciałbym pobawić się kiedyś z elektrostatami, LCD-3, Violectric V590 Pro

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacmiszcz92niestety nie pomogę na 'po lewej' 'po prawej' bo kilka razy były przekładane/przepinane ... jeżeli mówisz o ''prostokątnych' to prawdopodobnie 404 (ciemniejsze barwą) to będą te lekko odelżone w dole pasma a 407 (jaśniejsze barwą po lekkich poprawkach po latach- ale nic ogromnie zmieniającego ich charakterystykę brzmieniową) to będą te z pełniejszym rysowaniem dołu...

natomiast jeżeli mówisz o tych kształtem bardziej złożonych do owalu (które w porównaniu z pozostałymi kompletnie brakowało dołu... jak sam robię przetworniki dla zabawy to mam prawo rzeczy pozmieniać tak jak mi pasują ;) ) to jest to custom oparty o gammę pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam i nie wierzę.

Bawiłem się abyss 1266 kilkukrotnie i kwestia dopasowania zajmowała mi zwykle jakieś 3 minuty. Jeśli kolega zastanawia się czy powinien użyć śruby pozwalającej na  regulację rozstawu to sam nie wiem co myśleć. Już nie mówiąc o reszcie koniecznych regulacji. Kolego nie wstyd pisać tak kategorycznych osądów nie zadając sobie minimum trudu, żeby dopasować słuchawki? To trochę tak jakbyś narzekał, że buty są luźne zakładając trzy numery większe. Zdradzę jeszcze rąbek wiedzy tajemnej ;) i to szeptem ... bez dopasowania słuchawek do głowy nie ma mowy o uzyskaniu pojęcia o właściwym ich brzmieniu, ale nie mów nikomu. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Wysunięcie pałąka na wysokość jak w standardowych słuchawkach, a grzebanie w konstrukcji słuchawek za 40k to jednak co innego. Mogli to jakoś inaczej rozwiązać. Jakby nie były taki basotłukami to pewnie bym się pobawił z prawidłowym założeniem. Co kto lubi ¯\_(ツ)_/¯

 

16 minut temu, whero napisał:

@jacmiszcz92niestety nie pomogę na 'po lewej' 'po prawej' bo kilka razy były przekładane/przepinane ... jeżeli mówisz o ''prostokątnych' to prawdopodobnie 404 (ciemniejsze barwą) to będą te lekko odelżone w dole pasma a 407 (jaśniejsze barwą po lekkich poprawkach po latach- ale nic ogromnie zmieniającego ich charakterystykę brzmieniową) to będą te z pełniejszym rysowaniem dołu...

natomiast jeżeli mówisz o tych kształtem bardziej złożonych do owalu (które w porównaniu z pozostałymi kompletnie brakowało dołu... jak sam robię przetworniki dla zabawy to mam prawo rzeczy pozmieniać tak jak mi pasują ;) ) to jest to custom oparty o gammę pro

Dzięki. Tak, te po lewej to były 404, a po prawej 407

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, to są słuchawki dla tych bardziej, którym przy wiązaniu butów nie towarzyszy doping całej rodziny ;)

Nie doczytałeś do końca. Bez właściwego dopasowania nie ma mowy żebyś je określił "basotlukami". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacmiszcz92 napisał:

DAP-> WBA Electron-> Heki SE (przewód SE) - jeśli bierzemy najbardziej detaliczne słuchawki na rynku, to zbrodnią jest podłączać je pod lampę, która te detale wytnie. Po prostu nie jestem fanem lamp.

 

To jest dla mnie bardzo ważne zdanie, bo zastanawiam się czy kupować lampę do HEkSE.

Możesz napisać coś więcej?

Na jakim kawałku to testowałeś? Co zostało wycięte w stosunku do tranzystora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to polecam najpierw wypożyczyć na własne odsłuchy.

Testowałem min na utworach w tym poście. Zaktualizuję go wieczorem.

// Zaktualizowałem

Lampa jak lampa. Łagodzi górę, przybliża wokalizę, wypełnia bas. A co dopiero 7 czy 9 ;)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to polecam najpierw wypożyczyć na własne odsłuchy.
Testowałem min na utworach w tym poście. Zaktualizuję go wieczorem.
Lampa jak lampa. Łagodzi górę, przybliża wokalizę, wypełnia bas. A co dopiero 7 czy 9
"Lampa jak lampa" albo to o wycinaniu detali - bardzo lubię takie stwierdzenia. Szczególnie jak się porównuje na meecie lampę podłączoną do DAPa do tranzystora podłączonego do Morpheusa. Jakby oba wzmaki były podpięte pod ten sam DAC to mógłbym zrozumieć.

Na meecie można się zapoznać z czymś, czego się nie zna i ciekawie pokonwersować z kolegami, ale to za mało na wygłaszanie wyroków na temat sprzętu np. Abyssy czy nawet Robiny - pamiętajcie, że te sprzęty są przeważnie podłączone w konkretne tory, które wcale nie muszą służyć danym słuchawkom. Za krótko, zbyt pobieżnie.

Do tego dochodzi magia cen. Pamiętam doskonale, jak na wielu meetach w Audiomagic @Perul przywoził często budżetowe, modowane słuchawki, które grały często bardzo ciekawie, szczególnie skrojone pod jego tor. Zainteresowanie nimi było z reguły (delikatnie ujmując) umiarkowane, bo wszyscy woleli słuchać hajendów.
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacmiszcz92 napisał:

No to polecam najpierw wypożyczyć na własne odsłuchy.

Testowałem min na utworach w tym poście. Zaktualizuję go wieczorem.

Lampa jak lampa. Łagodzi górę, przybliża wokalizę, wypełnia bas. A co dopiero 7 czy 9 ;)

Nie mam nic przeciwko łagodniejszej górze, przybliżonej wokalizie czy wypełnieniu basu.

Ale nie lubię detale i jest słabo, jak mi coś "te detale wytnie" tak jak napisałeś.

Bardzo by mi pomogło, gdybyś był w stanie napisać co konkretnie zostało wycięte z którego utworu - chciałbym go użyć do przyszłych testów i sprawdzić czy słyszę to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, szwagiero napisał:

"Lampa jak lampa" albo to o wycinaniu detali - bardzo lubię takie stwierdzenia. Szczególnie jak się porównuje na meecie lampę podłączoną do DAPa do tranzystora podłączonego do Morpheusa. Jakby oba wzmaki były podpięte pod ten sam DAC to mógłbym zrozumieć.

Na poprzednim zlocie odniosłem podobne wrażenia przy Burku jako DAC/Preamp i WBA jako wzmak. Recenzję zamieśiłem tutaj.

Miałem też u siebie Woo Audio WA8 Eclipse. Kilka słów o nim napisałem tutaj.

Trochę ciężko opisać dokładne różnice przy słuchawkach otwartych gdy słychać jak obok grają inne otwarte słuchawki, a w tle toczą się rozmowy

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, vonBaron napisał:

Pisałem nie raz że 1266 to nie są słuchawki na takie imprezy...

No to mnie się udało na imprezie, i to względnie szybko. Niemniej ich ergonomia nie jest przyjazna, a szukanie sweet spotu trudniejsze niż w upierdliwych systemacch głośnikowych. Dźwięk? U mnie byłoby plug'n'play. Wpiąłem w cały swój tor również i zero uwag, a ich charakter bardziej mi leży niż Susvar. Pod te musiałbym przedefiniować mocno brzmienie systemu na bardziej pogłosowo-melasowe, żeby ogólny ciężar grania był dla mnie adekwatny. Tyle, że nie chcę tego robić, bo sprawdzałem wieloktornie swoje klocki i kable w sensownych systemach głośnikowych, i nic się tu do słodzenia lub od/dociążania nie kwalifikuje. Klasa Susvar pewnie ta sama, a jeśli jest jakaś ułamkowa przewaga HiFiManów, to już w kategorii klasa+estetyka dźwięku - biorę 1266.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, majkel napisał:

Klasa Susvar pewnie ta sama, a jeśli jest jakaś ułamkowa przewaga HiFiManów, to już w kategorii klasa+estetyka dźwięku - biorę 1266.

I to rozumiem, tutaj już mówimy o preferencjach osobistych, to co słuchamy, co lubimy. Ja wybrałbym Susvarny, bi ta estetyka dźwięku mi bardziej leży.

 

2 godziny temu, jacmiszcz92 napisał:

DAP-> WBA Electron-> Heki SE (przewód SE) - jeśli bierzemy najbardziej detaliczne słuchawki na rynku, to zbrodnią jest podłączać je pod lampę, która te detale wytnie. Po prostu nie jestem fanem lamp.

Lampy nie są jeszcze wygrzane, ale z każdą godziną jest lepiej, góra się układa, ale to też już estetyka. Mi To połączenie uświadomiło że muszę mieć HE1000se.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szwagiero napisał:

Na meecie można się zapoznać z czymś, czego się nie zna

Otóż to. Moim celem było pierwsze podejście do elektrostatów, LCD-2F i odsłuch Heków z Violectric V590 Pro. Dzięki uczestnikom spotkania wszystkie te cele udało się zrealizować. Kolejno będę próbował posłuchać LCD-3 i wypożyczyć coś z poprzednio wymienionych na prywatne odsłuchy :)

4 godziny temu, konrad_a napisał:

Bardzo by mi pomogło, gdybyś był w stanie napisać co konkretnie zostało wycięte z którego utworu - chciałbym go użyć do przyszłych testów i sprawdzić czy słyszę to samo.

Aż tak szczegółowo się w to nie zagłębiałem. Lampami pobawiłem się tak na dokładkę. Nie był to mój główny obiekt zainteresowań. W wyżej wymienionej recenzji WA8 napisałem parę słów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
20 godzin temu, Qaz12 napisał:

Testowaliście Matrix X-SPDIF2?

 

Miałem go zabrać ale finalnie już nie miałem gdzie. Za dużo już było sprzętu i nawet nie bardzo miał gdzie się zmieścić. W zamian posłuchasz na żywo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności