Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Name44 napisał:

te trzaski potencjometru irytują. 

 

Aż tak bardzo ? Wersja Pro? Niimbus podobnie ?

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziękuję wszystkim bardzo gorąco za super popołudnie.
To było moje pierwsze spotkanie tego typu i czułem się jakbym w końcu trafił między właściwych ludzi :)
Możliwość wymiany poglądów, odsłuchów i ogólnie przebywania w jednym miejscu z osobami które wiedzą o co chodzi jest czymś super!

Jako że jestem iemowy to wypowiem się tam, gdzie wiem o czym mówię :))

Kinera Norn - niespodzianka tego roku. To jak ten zestaw zgrał się z moją biblioteka to coś niesamowitego. Super szybki bas, dobra scena. Super holografia.
Kawałek Manic artysty Wage War przy drugiej zwrotce, jak spod głównego wokalu "wychodzi" drugi, niższy to na tych słuchawkach był naprawdę bardzo klarowny i dał uczucie dużej trójwymiarowości.
MEST MK1 - w końcu udało się odsłuchać i niestety (niestety) są super... Zatem skarbonkę trzeba będzie jakoś odkurzyć :D
Audeze LCD2 - wielu pewnie już znane, dla mnie spotkanie pozwolilo usłyszeć je pierwszy raz i jest w nich to "coś" co nie pozwoliło mi o nich zapomnieć..

Rozczarowanie Kinera NanNa. Nic tym słuchawkom nie dolega, po prostu chyba zbyt duży hajp sobie w głowie zrobiłem.

Spotkanie oceniam na bardzo solidne 20/10 :)
Dziękuję organizatorom i uczestnikom - pozdrawiam goraco!

Życzę wszystkim zdrowia i wolności :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za kolejny wspólny meeting.

Miło było pogawedzic, powymieniac się wrażeniami, czekam na kolejne spotkania :)

Odnośnie sprzętów:
Budżetowy dac ex5 od topping naprawdę świetnie wypadł, w tych pieniądzach ciężko znaleźć coś równie kompleksowo wyposażonego. Dawał radę z planarami. Mega szacun dla Chińczyków :)

Violectric+dave+cokolwiek to był główny punkt programu jeśli chodzi o źródła. Czysta przyjemność z odsłuchów

Ze słuchawek idąc od dolnej półki cenowej:
Robiny - bardzo przyjemne słuchawki ze świetnym stosunkiem ceny do jakości.

Sigva pII - o dwa oczka wyższa klasa od robinow. Również świetny stosunek ceny do jakości.

Kolejne bardzo dobrze wypadające to beyerdynamic dt1990.

Pierwsze słuchawki nad którymi będę się zastanawiać to dan clark ether C. Neutralne granie w wysokiej klasie przy zamkniętej obudowie robi wrażenie.

Z topowych konstrukcji zwycięzcą zostają Phobosy. Gdy poznałem cenę to byłem bardzo zaskoczony, bo grają na poziomie dwa razy droższych. Pełna rekomendacja :)

Dan clark stealth również bardzo ciekawe zamknięte słuchawki. Tu niestety cena jest zaporowa.

Czekałem na posłuchanie staxow od wielu lat. Spodziewałem się czegoś więcej, może kwestia słuchania sprzętów highendowych wypaczyła osąd.

Abyssy grały ciekawie, lecz design mocno kontrowersyjny



Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, saudio napisał:

Jak tam DCA Stealth  warto się trudzić aby posłuchać?

Na wstępie dziękuję wszystkim za spotkanie

Moim zdaniem jedne z najciekawszych słuchawek jakie były. Bardzo detaliczne i przy tym nie kłują w uszy, do tego wygodne (kto by się spodziewał po DCA). Grają tak neutralnie, że aż miło popatrzeć na wykres!

Dan Clark Stealth Frequency Response Measurements.png

Edytowane przez KapcerBnn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję organizatorom i uczestnikom za fajne spotkanie i możliwość podzielenia się wrażeniami.
Podobało mi się jeszcze bardziej niż na ostatniej Micie :D


Źródło, które zrobiło miazgę to chord dave + violectric - na tym chyba każde słuchawki grają o kilka klas wyżej. Mega! Trochę za drogie

Topping ex5 - tutaj z przyjemnością podpinalem wszystko na 6,3mm.
Moje sundary bardzo fajnie na tym chodziły jak i większość innych słuchawek.
Cena - jakość - sztos

Słuchawki;
Abyss 1266 - nietypowy sposób ułożenia na głowie ale dźwięk robił wrażenie. Mi zagrały dynamicznie i żywiołowo:)

Sivga p2 - tutaj wygoda, brzmienie delikatne i przyjemne. Stosunek cena - jakość bdb.

Kinera Norn - przepiękne świecidełka, brzmieniowo trochę podobne do blessingow 2 jednak wydaje mi się że góra pasma była jednak bardziej agresywna.

64AUDIO NIO - te faktycznie z iem'ów zrobiły mi... dobrze nic mi w nich nie przeszkadzało, żadnych agresywnych dźwięków, basu niby dużo ale ostatecznie wszystko na swoim miejscu z kontrolą, wykopem.. dla mnie sztos. Ale cena mówi sama za siebie.

Pozdrawiam wszystkich!
Jeszcze raz Dzięki!
Już oczekuję następnego razu

Wysłane z mojego IN2020 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem Ci, że już sam nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Mam też informacje od człowieka z innego forum, ma on V550 Pro i mówi, że jest lekkie klikanie, które mu w ogole nie przeszkadza. Podkreslal mi też, że nie są to w żadnym wypadku żadne trzaski. Choć też nie wiadomo tak na prawde czym dla kogo są te trzaski.  

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dziękuję @Corvin74 i @kurop oraz reszcie AudioFanów za Mitę i możliwość odsłuchów ! 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MichalZZZ napisał:

No powiem Ci, że już sam nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Mam też informacje od człowieka z innego forum, ma on V550 Pro i mówi, że jest lekkie klikanie, które mu w ogole nie przeszkadza. Podkreslal mi też, że nie są to w żadnym wypadku żadne trzaski. Choć też nie wiadomo tak na prawde czym dla kogo są te trzaski.  

Bo klikanie musi być! Taka specyfika tego potka. Jak chcesz spać spokojnie to zawsze są zwykłe wersję nie Pro.

1 minutę temu, MichalZZZ napisał:

Świetne zdjęcia!

 

Słuchał ktoś Abyss na Violectric albo Niimbusie ?

Z tego co wiem nie było Niimbusa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, vonBaron napisał:

Z tego co wiem nie było Niimbusa :(

Aaa, myślałem, że też będzie. To cofam pytanie o Niimbusa. Pozostaje pytanie, czy ktoś słuchał Abyssów na Violectricu...

 

Teraz, vonBaron napisał:

Bo klikanie musi być! Taka specyfika tego potka. Jak chcesz spać spokojnie to zawsze są zwykłe wersję nie Pro.

Jak już brać, to Pro. Coś tam podobno wnosi do dzwięku (oprócz tego, ze potencjometr jest lepiej skonstruowany). Umówmy sie, że dopłata do wersji Pro nie jest adekwatna do wzrostu jakości dzwieku, ale nawet niech to bedzie te extra 2-3% a dla mnie to już coś. 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarłem do domu…

uff serdecznie wszystkim dziękuje, szczególnie @kurop i @bigmaras za udostępnienie sprzętu na meet…

Dzisiejsze spotkanie było chyba najlepsze z tych do tej pory… atmosfera wyszła super, czas zleciał mi tak szybko….

Co mi się podobało:

  1. Dan Clark Stealth - wygodne, dobre materiały, zamknięte ale grają jak otwarte, detaliczne a równocześnie łagodne… ale czemu taka cena…
  2. Phobosy… niesamowita energia, naturalność, na WBA jazz zagrał zjawiskowo… jest nad czym myśleć, cena jest jak za jakość dźwięku atrakcyjna, mus dla każdego do posłuchania. Dyskusyjna jest ergonomia i ciężar. @Name44 dziękuje że je przywiozłeś.
  3. Abysy 1266.. potęga brzmienia, moc bijąca od każdego dźwięku.. bas, ale ergonomia dla mnie nie do przyjęcia, nie wysiedzianym w nich dłużej niż 30 minut. Polecam posłuchać, jak komuś siądą to może  być koniec podróży..
  4. Hifiman Suvarna…. za całość. Moim zdaniem wybitne, ale ta cena 😪
  5. Hifiman HE1000se… utwierdziłem się tylko że chce je mieć.. to moje marzenie, mój dźwięk.
  6. Największe moje zaskoczenie i duża przyjemność ze słuchania Sundara na niestandardowych padach z szuflady i kablu zrobionym w domu…No tak przyjemne granie, energia, przestrzeń, cena/jakość super.

Jeszcze raz Wam wszystkim dziękuje, za obecność, możliwość wymiany poglądów, jak zwykle wiele się nauczyłem. To niesamowita przyjemność móc się z Wami spotkać na żywo. 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skupiłem się na lampowcach

Woo WA33 oraz WBA Electron.

oba bardzo mocne, ciepełko jest (dosłownie 😁)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Najner napisał:

SP2000T wyrwał mnie z kapci. Myślałem, że moje SP1000M jest bliskie ideału (bo "czego możnaby chcieć więcej? Przecież wyżej to już niuanse"), ale nowy AK wytarł nim podłogę. Naprawdę nie spodziewałem się takiego przeskoku w transparentności przekazu, czystości, rozdzielczości. A to wszystko zachowując wysoką muzykalność. Nawet w mało "audiofilskim" graniu Tool'a na pierwszy rzut ucha różnice były bardzo duże, a wybór pomiędzy graniem lampowym i tranzystorowym to wisienka na torcie. 

Z jakimi słuchawkami go słuchałeś? Już nie mogę się doczekać aż go chwycę w swoje ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności