Skocz do zawartości
  • 0

Wybór słuchawek do 1500 zł


Lyv

Pytanie

Hej, mam pewien dylemat. Poszukuję słuchawek do oglądania filmów, słuchania muzyki elektroniczej (PC i telefon) i grania w shootery. 

Niestety tutaj pojawia się problem - bardzo chciałbym zrezygnować z kabla, często wstaję od komputera a ciągnący się za mną kabel tylko mnie irytuje, uznałem więc, że kupię słuchawki bluetooth aby pozbyć się tego problemu. Pytanie jest takie - czy posiadany przeze mnie odbiornik (LINK) jest wystarczający do takich słuchawek, czy musiałbym kupić coś innego? Czy w ogóle słuchawki bluetooth współdzielone między PC i telefonem mają sens? Czy lepiej kupić osobny sprzęt do obydwu źródeł.

 

Opcjonalnie zastanawiałem się nad kupieniem Beyerdynamic DT 770 pro 250Ohm i do tego wzmacniacz fiio k5 pro. Tak przynajmniej mi polecono, ja jestem kompletnie zielony w tym temacie więc proszę o pomoc Was. ^^

Edytowane przez Lyv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Hej.

Ja w temacie słuchawek bezprzewodowych nie jestem zbyt obeznany, ale jeżeli chciałbyś poza słuchaniem muzyki oglądać filmy i grać to musisz zadbać o to, aby nie było opóźnień. Są jakieś kodeki aptX low latency itd., ale to już musisz sam zgłębić temat.

Myślę, że jedne słuchawki będą lepszą opcją, bo sporo urządzeń oferuje możliwość parowania z wieloma sprzętami. No chyba, że te do telefonu mają być typowo mobilne tzn. na spacer itd. to wtedy zmienia postać rzeczy.

 

Napisz jeszcze jakie to mają być słuchawki, bo te Beyery to konstrukcja zamknięta, a moim zdaniem jeżeli jest taka możliwość to lepiej korzystać ze słuchawek otwartych. Potrzebujesz tłumienia dźwięków z otoczenia albo nie chcesz przeszkadzać komuś obok?

 

FiiO K5 Pro to dobry wybór - jest solidna i bardzo funkcjonalna integra z cyfrową regulacją głośności. Na pewno nie będzie wąskim gardłem i zostanie jeszcze sporo pieniędzy na słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Ten pstryczek co podałeś to możesz od razu wyrzucić jeśli chcesz używać audio po BT. Jestem akurat świeżo po przesiadce z BT na kabel i jeśli zależy Ci na jakości po BT to minimum musisz mieć sprzęt obsługujący aptx HD a najlepiej LDAC, tyczy się to zarówno DACa jak i słuchawek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 godzin temu, Hustler napisał:

Napisz jeszcze jakie to mają być słuchawki, bo te Beyery to konstrukcja zamknięta, a moim zdaniem jeżeli jest taka możliwość to lepiej korzystać ze słuchawek otwartych. Potrzebujesz tłumienia dźwięków z otoczenia albo nie chcesz przeszkadzać komuś obok?

Od bardzo dawna korzystam z zamkniętych słuchawek, aktualnie posiadam ISK HD 9999. Jeśli otwarte będą oferowały lepszą jakość dźwięku i będą tak samo/bardziej wygodne od zamkniętych to nie widzę przeszkód, mogę zakupić i takie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • MP3store

Skoro konstrukcja otwarta nie stanowi problemu to najlepszym zestawem jaki przychodzi mi na myśl to Takstar HF580 + HA-101 Amp i BTR5 lub BTR3k jako DAC (po bt w jakości LDAC lub wpięty do PC bez żadnych opóźnień jako zewnętrzna karta dźwiękowa). Wygodne przewiewne a przede wszystkim grające 2 oczka wyżej niż DT770 - w skrócie fenomenalne w stosunku cena/jakość.

Dostępne u nas w granicach 1500zł za całość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności