Skocz do zawartości

Burson Playmate Everest pytań parę


mariuszf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zakupiłem używane Burson Playmate Everest ponoć z US i mam parę pytań bo podejrzewam że może być uszkodzony

 

1. Czy wam również tak się nagrzewa obudowa? 

2. w systemie wykrywa mi xCore USB Audio 2.0 i jest ok i zarazem XMOS DFU gdzie wyświetla KOD 28 czy tak ma być?

3. co jakiś czas zanika dźwięk i dopiero po wył i wł Bursona dźwięk wraca ( wydaje mi się że wzmacniacz się przegrzewa )

4. na wyświetlaczu cały czas miga ikonka od próbkowania czy to normalne?

 

dzięki z góry za sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Playmate'a miałem pod koniec zimy i za krótko swoją drogą by zaobserwować czy się przegrzewa ale z tej recenzji wynika że tak, grzeją się te Playmate'y :

https://www.soundphilereview.com/reviews/burson-audio-playmate-review-4259/

Czy wgrałeś sterowniki ze strony producenta ? Z tego co widzę są dla Win 8 i starszych. Pod 10 chyba nic nie musiałem wgrywać.

Burka używasz na stole czy wsadziłeś w obudowę PC ? Co do zanikania i wracania dźwięku to widzę na zdjęciu otwartej obudowy że moduł dekodujący XMOS jest wpięty w gniazdo. Spróbuj wykręcić ten moduł oczywiście na odłączonym zasilaniu i z USB. Następnie psiknąć np. ContactX'em po pinach i w gniazdo. Styki mogłby się zacząć utleniać i jest problem z przejściem. Sprzęt niby nie stary ale niedawno w iDAC2 musiałem poprawić fabrykę bo przerywało.

Nie wiem dlaczego miga Ci ikonka od próbkowania ale to może mieć związek właśnie z modułem XMOS USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh. No super ten sprzęt z Australii. Ja bym oddał do serwisu. Fakt, że to kosztuje, ale samodzielną dłubaniną, laniem sprejów w końcu coś zepsujesz ostatecznie.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariuszf

Rozkmiń ten temat, co prawda dotyczy drugiej wersji ale może znajdziesz rozwiązanie w ustawieniach :

https://www.head-fi.org/showcase/burson-audio-playmate-2-headphone-amp-pre-amp-dac.24934/reviews#review-26659

 

"“For best performance, the DPLL bandwidth should be set to the minimum setting that will keep the DPLL reliably in lock”.
As your sample rate increases you may find that the Low setting might be inadequate as your audio will drop out as the DAC loses the signal. Leaving them both on High would be fine. I would imagine a very long USB cable could introduce some signal loss. The next option “Emphasis” is described in Burson’s documentation ..."

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności