Skocz do zawartości

Beyerdynamic DT990 600OHM charczą, zamienić, naprawić?


Miodowar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem z Wrocławia i mam problem z DT990 600ohm. To jest druga para tego modelu jaki mam, poprzedni też charczał w lewej muszli. Mój konkretny model już raz był naprawiany, bo prawa muszla charczała. Niestety po gwarancji zepsuła się także lewa. Problem to wystąpienie zakłóceń/zniekształceń na częstotliwościach 400-5 Hz, co całkowicie odbiera mi przyjemność odsłuchu. Jestem trochę zrażony do awaryjności tego modelu ale kocham ten dźwięk. Słuchawek używam tylko z komputerem i kartą ASUS Xonar Essense STX.

 

Szukam opinii ludzi którzy mają doświadczenia ze słuchawkami.

 

Opcje jakie rozważam:

  • Naprawa (ale boję się, że znowu po raz czwarty rozwali się któryś przetwornik)
  • Sprzedaż DT990 i zakup innego modelu, rozważam:
  1. Sennheiser HD600
  2. Sennheiser HD650

 

Obawiam się natomiast, że nie znajdę takiego samego dźwieku w sennheiserach.

 

Co lubię w Beyerdynamic 990? Lubię krystaliczną i szczegółową górę, lubię separację i szeroką scenę, lubię też zwarty bas. Słucham wielu różnych gatunków, lubię elektronikę ale słucham też hip hop, czasami rock, czasami funk, wokal itp.

 

Najbardziej odpowiadałoby mi odsłuchanie HD600/HD650 we wrocławskim MP3Store, zakup któregoś z nich albo zostawienie DT990 do naprawy.

 

Czy ktoś się orientuje, czy w ogóle jest taka możliwość we Wrocławiu?

Co sądzicie na temat awaryjności Beyerdynamic? Jestem wkurzony, że takie słuchawki tak się walą.

 

Edytowane przez Miodowar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Tak jak pisałem w mailu zapraszam na testy hd600 i hd650. Co o naprawy dt990 pozostaje serwis producenta albo możesz zapytać @Jimmi Dragon  może on coś poradzi. Jest z Wrocławia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Miodowar napisał:

Sprzedaż DT990

oczywiście jako uszkodzone?

3 godziny temu, Miodowar napisał:
  • rozważam:
  1. Sennheiser HD600
  2. Sennheiser HD650

to tak jakbyś szukał sportowego auta a rozważał minivana

3 godziny temu, Miodowar napisał:

Obawiam się natomiast, że nie znajdę takiego samego dźwieku w sennheiserach.

bez wątpienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD600/650 to zupełnie inne brzmienie od DT990, ciemne, gęste, z wypchniętą średnicą, kompletnie nie to, czego oczekujesz. ;)

 

Co do awaryjności DT990, to dziwna sprawa, ponieważ na parę sztuk, które miałem w przeciągu kilku lat, nie trafiła się ani jedna z w/w problemem. Może przesadzasz z głośnością, albo Twój wzmacniacz je uszkadza?! 😗

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Miodowar napisał:

co masz na myśli?

tak jak w poście wyżej. To zupełna odwrotność tego czego szukasz. Nawet rozważam taki zestaw DT990 + hd650 jako dwie skrajnie różne pary do różnych zastosowań.

Chyba za szybko sprzedałem DT770 😳 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną może być włos, albo jakiś paproch.

W takim wypadku trzeba rozebrać przetwornik i oczyścić membranę.

 

Wpisując w google hasła "audio-room" "beyerdynamic" "naprawa" znajdziesz cały artykuł o tym.

(ja linków z jakiegoś powodu nie mogę wklejać)

 

 

Edytowane przez RIP MAN
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może przesadzasz z głośnością, albo Twój wzmacniacz je uszkadza?!

Wątpię, miałem różne słuchawki z XONAR ESSENCE STX i nie miałem uszkodzeń.

 

Cytat

Przyczyną może być włos, albo jakiś paproch.

W takim wypadku trzeba rozebrać przetwornik i oczyścić membranę.

 

To ma duży sens, słuchawki mam parę lat i to bardzo możliwe, że się zabrudziły. Znalazłem instrukcję i dużo filmików na YT. Rozebranie tego wygląda na dość prostę, postaram się to delikatnie oczyścić. Wielkie dzięki!

 

UPDATE:

8 godzin temu, Birken napisał:

to tak jakbyś szukał sportowego auta a rozważał minivana

 

Ok, rozumiem, Beyerdynamic DT 990 EDITION 600 OHM to auto sportowe.

 

Okazuje się, że wystarczyło wziąć te cacko do czyszczenia i odkurzyć tapicerkę hehe 🤣

 

Innymi słowy rozkręciłem słuchawki i wyczyściłem gąbeczkę i membranę, postukałem i nie słyszę zniekształceń. Pozostaję przy moim egzemplarzu, ale jestem ciekaw co do brzemienia HD600/650, dzisiaj nie dałem rady podejść do MP3Store we Wrocławiu. Postaram się podejść innego dnia w tym tygodniu i porównać z ciekawości.

Edytowane przez Miodowar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności