Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Dokanałowe 200-400


Przemi

Pytanie

Cześć, potrzebowałbym porady w doborze nowych słuchawek. Chciałbym z jednej strony posmakować grania innego niż wieczne V, ale mam zamiłowanie do niskich tonów wręcz basshead ze mnie, nie da się mnie z tego wyleczyć, ale chciałbym poznać coś nowego 😀. Na pewno nie interesuje mnie granie analityczne bardziej myślałem o muzykalnym brzmieniu, nastawionym na przyjemność z odsłuchu a nie typową analizę, o słuchawkach które zaprezentują się przynajmniej dobrze zakresowo. Dużo recenzji za mną, nie mam jeszcze upatrzonego konkretnego modelu. 

Przeważnie jeśli już jest ten bas to wchodzimy na plan grania V. 

Dlatego czy w ogóle jestem w stanie dobrać coś z tak specyficznymi wymaganiami w takim budżecie? 

 

Reasumując 

 

Brzmienie

- nie V-wa charakterystyka

- rozrywkowe, ciepłe, muzykalne

-pozbawione zapędów analitycznych

 

Źródło

- Apple Music (lossless) 

- Note 9 (wolfson) 

 

Muzyka

- Elektroniczna (70%) 

- Folk (10%)

- Rock/Metal (10%) 

- Rap (10%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
28 minut temu, requal napisał:

Isn H40 imo. Poczytaj recenzje. Basowe z łagodną góra, ale nie cofnietą średnicą. 

Tylko przebijają budżet i średnio z dostępnością. 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 minuty temu, Przemi napisał:

Tylko przebijają budżet i średnio z dostępnością. 🙄

Zatem FH3 z komisu.. Te słyszałem. Jest tez nowość FD03, ale nie sluchalem to się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pomyśl o FiiO FD1, to właśnie muzykalne słuchawki o zaskakująco dobrym stosunku cena/jakość. Mają dobrą scenę, góra jest nienatarczywa, nie sybilują, bas jest całkiem spoko, choć nie są to nadmiernie basowe słuchawki. Zależy też od źródła. W zestawie też dostajesz świetny kabelek, co nie często jest spotykane w takiej półce cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Meeaudio Pinnacle P2. Jeśli cię interesują to odezwij się na pw 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie, Fiio już mam "zaliczone" i to jeszcze chyba nie jest do końca to czego chce. Znając FIio i ich analityczne strojenie. O Mee poczytam i napisałem Jaro. 

 

 

Moondrop Aria 2021 - podobno nie mają konkurencji w cenie do 500zł i trochę mnie kuszą. 
 

 

Właśnie analizuję jeszcze BLON BL03 i chyba też całkiem spoko. 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
58 minut temu, Przemi napisał:

Znając FIio i ich analityczne strojenie.

No to akurat na pewno nie mówisz o FD1, może o FH1S, które są hybrydowe i rzeczywiście dosyć analitycznie i sucho mogą zabrzmień. FD1 to czysta muzykalność. Tutaj nawet jest fajne odniesienie (post z wczoraj): 

Jeśli jednak FiiO Cię nie przekonują to spoko, ale wolałem to sprostować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
55 minut temu, Artorias napisał:

 

 

Przeczytam jeszcze wieczorem na spokojnie. 

32 minuty temu, fero415 napisał:

Może 'klasyk' w postaci Aune E1?

Podobno Cozoy Hera są okej i wstrzeliwują się w podane przez ciebie kryteria.

 

Oooo Cozoy całkiem spoko. I co ważne proste w budowie. 

 

Mam jeszcze jedno pytanie techniczne, jak generalnie ma się używanie słuchawek z przetwornikami armaturowymi przy muzyce elektronicznej? Czy to nie będzie przerost formy nad treścią? 

 

Do stawki trafiły jeszcze 1More Triple Driver (tylko na allegro coś strasznie podejrzana cena 60-150) 

Edytowane przez Przemi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, Najner napisał:

Fiio FH3 nie mają zapędów analitycznych, bardzo dobre słuchawki. Ja dorzucę do poleceń Blon BL03 :)

Też już są na liście ;) do wieczornej lektury 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do opisu jak ulał pasują Sonicasty Direm E3. Cieplejsze i bardziej rozrywkowe niż Cozoy Hera, choć je też bardzo lubię. Obie pary nie lecą w analizę, a już szczególnie sztuczną, przez podbijanie wyższej średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
56 minut temu, fero415 napisał:

imo aria nie jest warta 400 zł. przed e-commerce na aliexpress były niezłą propozycją (<300) ale po doliczeniu vatu sens zakupów jest niewielki.

 

Zawsze można zwrócić gdyby okazały się niezbyt atrakcyjne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności