Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wybór kabla jack 3.5 do 3.5 mm


PablitoPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym się poradzić odnośnie kupna kabla jak w tytule. Mój głośnik ma tylko wyjście 3.5 mm oraz łączność bluetooth i okazuje się, że po bluetooth z telefonem(LDAC) potrafi lepiej zagrać niż z laptopa na jakimś kablu minijack ze strychu z przedłużaczem😁. Czuję, że w takim razie jest jeszcze potencjał do wykorzystania głośnika i chyba muszę zainwestować w jakiś dobry kabelek. Znalazłem coś takiego na ali: https://pl.aliexpress.com/item/4001280532067.html?spm=a2g0o.store_pc_allProduct.8148356.8.2ee5339ecptG0r (zawsze podobały mi się takie kable😅), ale potrzebuję 2m i to wychodzi 60 zł za kabel. Powiedzcie, czy warto itd. Może ktoś wykona taki kabel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie kwestia kabla, a źródła. Lepiej kupić jakiś dac + amp. Polecam spróbować zen daca, albo taniej dragonfly black 1.5 (dostaniesz używkę za ~200zł), to z mini jacka powinno zagrać Ci lepiej. Natomiast jeśli koniecznie chcesz spróbować z innym kablem, to w miarę dobry kabel możesz zaopatrzyć się w sklepie muzycznym z instrumentami i sprzętem do produkcji muzyki, dostaniesz dobrą jakość w dobrej cenie.(wujek dobra rada :D ) Przed większymi wydatkami, możesz sprawdzić z takim kablem. :P 

Edytowane przez kamil_jarmusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki głośnik i czy w ogóle warto tutaj inwestować w coś więcej poza LDAC z telefonu. Zgadzam się, że źródło wydaje się tutaj największym blokerem. Dobrej jakości kabel oczywiście może poprawić pewne aspekty, ale taka inwestycja ma sens jak mamy już konkretne źródło (chyba, że kabel jest rzeczywiście bardzo słaby, albo zepsuty). Z drugiej strony 60zł to nie majątek. Spróbować można. Nasi druciarze, robią fantastyczne kabelki ale tanio nie będzie, no i do lapka to nawet grzech je podpinać. Jakbyś miał w miarę dobrej jakości DAC/AMP, to wtedy można się o lepszy kabelek pokusić, żeby wycisnąć ostatnie soki. Ja właśnie dzisiaj się przekonałem, że podpinanie DACa z AMPem przeciętnym interkonektem z allegro, może wyraźnie podciąć skrzydła naszemu systemowi audio. Dobrze, że miałem kabelek od Perula (3.5mm dla SHP9500), którym spiąłem z czystej ciekawości mój sprzęt i zdałem sobie sprawę, że mój DAP wcale nie obcina basu, a właśnie kabelek był sprawcą całego zamieszania (Mimo, że wygląda na pożądny i trochę kosztował). Dobrze jest czasem z nudów posprawdzać pewne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem już o tym, ale specjalnie kupiłem Huawei Sound, bo nie chcę wozić dużego sprzętu i szczerze mówiąc pod względem dźwięku zawsze byłem głuchy, dopiero ten głośnik odkrywa przede mną nieznane dźwięki w znanych mi utworach😂. Udało mi się go kupić za 400zł i nie zamierzam kupywać daca za 200zł😉(biedny student). A jeśli chciałbym poprostu zamówić niezły kabel bez wizyty w sklepie to jaki?

Edit

Artorias: no właśnie, teraz znając głośnik co można poprawić?

Edytowane przez PablitoPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PablitoPL nie czytasz uważnie, to że słyszysz różnicę miedzy smartfonem po LDAC a dziurą z lapka, to właśnie zasługa lepszego źródła. Połączenie po jacku, czyli sygnału analogowego, powoduje to, że pomija co najmniej daca z tego głośnika i pewnie inne ulepszacze cyfrowe, stąd ta zauważalna różnica.

Edytowane przez kamil_jarmusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PablitoPL Ciężko coś polecić. Jeśli chcesz 2m kabel, to za lepszy się wykosztujesz więcej niż za przeciętnego DACa, a słabszy to możesz kupić byle jaki na allegro AUX 3.5mm. Ewentualnie kupić sobie na tym Ali, ale cudów się nie spodziewaj. Ja bym chyba już ograniczył się na Twoim miejscu do tego LDAC, a jak będziesz chciał kiedyś pobawić się w budowanie toru audio, to wtedy sobie kup DAC/AMP. W kable jest sens się bawić dopiero w przypadku na prawdę przemyślanego toru, jeśli chcesz mieć pewność, że absolutnie nic go nie ogranicza. Jeśli podejrzewasz, że Twój kabelek jest bardzo kiepski, to kup byle jaki, albo pożycz (aux 3.5mm jest dosyć popularny) i jak nie zobaczysz różnicy, to sobie odpuść ten kierunek, bo szkoda Twoich pieniędzy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PablitoPL skocz do porządnego sklepu muzycznego i tam kupisz coś znośnej jakość w minimalnej cenie. Jeśli taki kabel nie poprawi sytuacji, to jest małe prawdopodobieństwo że cokolwiek jesteś w stanie poprawić kablem. Co więcej ten głośnik prawdopodobnie był projektowany pod to połączenie LDAC i trudno będzie osiągnąć to po jacku, nawet na lepszym dacu/ampie, ograniczeniem mogą być głośniki, oraz elektronika wewnątrz. 

Edytowane przez kamil_jarmusik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, PablitoPL napisał:

Oki, czyli chcąc dorównać lub przewyższyć jakość z LDAC pozostaje kupno DACa. Teraz nie będę raczej w to inwestował, ale jednak nie jestem głuchy😄 i kiedyś się pokuszę na coś ciekawego, no i zaczyna się szukanie Zen DAC albo Sound BlasterX G6 do 300😅.

Wiesz co, zerknij jeszcze na mój ostatni komentarz, patrzyłem na ten głośnik i obawiam się że najlepsze co można z niego wycisnąć to po LDAC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobrze radzą, z jednym zastrzeżeniem, nie brałbym pierwszego, lepszego kabla z Allegro, tylko przynajmniej na dobrym drucie i z solidnymi wtykami. Napisz do tej firmy, to Ci zrobią kabel, jaki chcesz, w kwocie poniżej 80zł powinieneś się zamknąć. ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności