Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do 700zl/ polotwarte? Zamknięte?


DanielPL

Pytanie

Witam wszystkich

 

Kopie po całym necie i nie mogę znaleźć odpowiedzi.

(A w dobie wirusa ciężko znaleźć sklep gdzie można potestowac słuchawki - Poznań).

 

Budzet:

 

- do 700zl ale jeśli poniższe kryteria wskażą że nie ma sensu iść w tą cenę bo nie odczuje różnicy względem innych tańszych słuchawek to po co przepłacać?

 

Słuchawki będą wykorzystywane:

 

- słuchawki chce kupić na lata 

- sporadyczne granie na wtyczkach vst (pianino, syntezatory)

- słuchanie muzyki filmowej, elektronicznej, pop z wokalem (zazwyczaj mp3 i Youtube, rzadko kiedy format flac

 

Źródła:

- karta tascam 144 mk2

- smartfon 

(Myślę że ze względu na smartfona wchodzą w grę tylko modele do 32 Ohm)

 

Rozwazam:

- mogą być tzw v ale na pewno nie słuchawki które tylko faworyzują basy

- beyerdynamics 880/770 (nie mam pojęcia jaka jest różnica w jakości i odbieranie dzwieku - zamkniete/polotwarte).

- akg 550? 701?

 

 

Obecnie mam zniszczone akg k52 i w końcu powinienem je zmienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@DanielPL Od siebie mogę powiedzieć Ci tak. 
Zaczynałem od słuchawek za 20 zł, później weszły Sharkoon za 115 zł, Superlux HD681 75 zł, MDH8500 200 zł i teraz mam X2HR. 
Testowane na starej płycie głównej 5.1 oraz laptopie 7.1 
HD681 grają spoko, przechodzę na MDH8500 świetnie no i przechodzę na H2HR i po prostu wchodzę w inny wymiar... Dźwięk jest epicki, wszystko świetnie słychać po prostu jest mega kozacko. I ogólnie to X2HR przebijają resztę, której używałem. 
Testowałem z FX-Audio DAC-X3 grają bardzo spoko.
Zakupiłem sobie Sound BlasterX G6 (za 329 zł) i grają jeszcze lepiej - w moim odczuciu. 

X2HR - na początku było uczucie jakby mnie uciskały mocno, dźwięk wydawał mi się taki sam jak na HD681, byłem wkurzony... Ale im dalej kontakt ze słuchawkami, to jakoś to zanikało, było lepiej i lepiej. Po prostu trzeba było się wczuć i ogarnąć zmianę na nowy sprzęt i jest epicko, są wygodne. 

Oczywiście nie twierdzę, że musisz je brać, bo na rynku jest cała masa słuchawek. Po prostu opisałem swoje doświadczenie, przede wszystkim są to neutralne słuchawki i to najbardziej w nich cenię :) Słucham na prawdę różnej muzyki. Waga słuchawek też mi nie przeszkadza, bo w moim odczuciu osobiście ten ciężar jakoś tak się rozkłada, że jest spoko. 
X2HR można dostać za 400 zł na promocjach. 

To tak tylko podzieliłem się jako użytkownik bardzo marudzący, wymagający opinią :D

Edytowane przez Jad szopa
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
26 minutes ago, neonlight said:

Tak nie do końca X2'ki są neutralnymi słuchawkami, bo mają podbity bas i górę, ale reszta chyba się zgadza. ✌😁


A to dziękuje za poprawienie mnie, no i wiadomo nie mówię, że X2HR to jedyne słuchawki, które trzeba kupić, żeby nie było :D
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 minut temu, neonlight napisał:

Tak nie do końca X2'ki są neutralnymi słuchawkami, bo mają podbity bas i górę, ale reszta chyba się zgadza. ✌😁

 

Można inaczej rzec. Są słuchawkami Harmanowymi ;):P (z rozjaśniającymi pikami na górze) 

 

To oznacza, że wiele osób może mieć percepcje neutralnego głośnikowego grania. Myślę, że Jad Szopa chciał szczególnie podkreślić ich czystość grania. Basu jest więcej niż w HD650, ale nie sprawiają wrażenia takich ciepłych, są klarowniejsze. Na wyższych półkach to nie robi takiego wrażenia, ale przesiadając się z niższych modeli, które mocno kolorują dźwięk to można mieć wrażenie jakby brudną szybę przetrzeć szmatą i wpuścić światło dzienne. Dodając do tego, że są całkiem szczegółowe to już ogólnie wypas. Bas i górę można zawsze skorygować aby były bardziej neutralne jeszcze, ale ja wolę głównie te piki na górze ściąć. Wtedy tracą trochę tą jasność i mniej przyjemnego ciepła ucieka. :)

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności