Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki do 700zl/ polotwarte? Zamknięte?


DanielPL

Pytanie

Witam wszystkich

 

Kopie po całym necie i nie mogę znaleźć odpowiedzi.

(A w dobie wirusa ciężko znaleźć sklep gdzie można potestowac słuchawki - Poznań).

 

Budzet:

 

- do 700zl ale jeśli poniższe kryteria wskażą że nie ma sensu iść w tą cenę bo nie odczuje różnicy względem innych tańszych słuchawek to po co przepłacać?

 

Słuchawki będą wykorzystywane:

 

- słuchawki chce kupić na lata 

- sporadyczne granie na wtyczkach vst (pianino, syntezatory)

- słuchanie muzyki filmowej, elektronicznej, pop z wokalem (zazwyczaj mp3 i Youtube, rzadko kiedy format flac

 

Źródła:

- karta tascam 144 mk2

- smartfon 

(Myślę że ze względu na smartfona wchodzą w grę tylko modele do 32 Ohm)

 

Rozwazam:

- mogą być tzw v ale na pewno nie słuchawki które tylko faworyzują basy

- beyerdynamics 880/770 (nie mam pojęcia jaka jest różnica w jakości i odbieranie dzwieku - zamkniete/polotwarte).

- akg 550? 701?

 

 

Obecnie mam zniszczone akg k52 i w końcu powinienem je zmienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

No dobrze, ale chyba Fidelio X2 to otwarte, a autor szuka zamknięte/półotwarte. Wg mnie półotwarte to zwykle niemal otwarte, przynajmniej 880 tak postrzegam. Dlatego warto się określić, czy potrzebuje się zamkniętych, czy niekoniecznie, bo jednak więcej jest ciekawych otwartych. Jak na lata, to beyery są numer 1, bo i pady zamienniki łatwo zdobyć, a dźwiękowo K550 bym polecił, tyle że jednak trwałość nie ta. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K550 mk1 mam od kilku lat (jakoś 2015/2016 r.) i nic poza padami i headbandem nie wymagało w nich wymiany do tej pory. 

 

Tylko nie wiem, czy ich charakter grania Ci podejdzie do muzyki elektronicznej/filmowej. Nie mają zbyt potężnego podpasma subbasu, midbas raczej punktowy... Przestrzeń za to fantastyczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Rotgut napisał:

No dobrze, ale chyba Fidelio X2 to otwarte, a autor szuka zamknięte/półotwarte. Wg mnie półotwarte to zwykle niemal otwarte, przynajmniej 880 tak postrzegam. Dlatego warto się określić, czy potrzebuje się zamkniętych, czy niekoniecznie, bo jednak więcej jest ciekawych otwartych. Jak na lata, to beyery są numer 1, bo i pady zamienniki łatwo zdobyć, a dźwiękowo K550 bym polecił, tyle że jednak trwałość nie ta. 

 

X'y to takie półotwarte, bo pomimo otwartej konstrukcji dobrze tłumią. ;)

Godzinę temu, joysofjoyc4 napisał:

K550 mk1 mam od kilku lat (jakoś 2015/2016 r.) i nic poza padami i headbandem nie wymagało w nich wymiany do tej pory. 

Czasami potrafią peknąć na plastikowych prowadnicach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W tytule są wątpliwości, które zaraz rozwieję. Nie ma w sumie różnicy otwarte czy półotwarte. I tak słychać wszystko w obie strony i tak. A jeśli nie ma być słychać to pozostają zamkniete.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Rotgut napisał:

Tak stoi w tytule, a czemu autor tak chce, może sam odpowie. 

Szczerze to nigdy nie miałem okazji posłuchać otwartych i totalnie nie przeszkadza mi że może mnie słyszeć ktoś w domu.

 

Zależy mi przede wszystkim na jakości i jeśli otwarte grają lepiej to bym w nie szedł ale nie mam pojęcia jak jest w rzeczywistości :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zazwyczaj otwarte grają lepiej, więc najlepiej iść w tym kierunku, jeżeli nie ma ku temu przeciwwskazań. ;) Ze względu na to, iż Twoja karta jest słabiutka na wyjściu słuchawkowym, warto rozważyć modele wysokoskuteczne, czyli w/w Fidelio X2, ewentualnie mogą też być SHP9500, a z zamkniętych bardzo fajne są K550/K551. Fidelio X2 to brzmienie rozrywkowe z podkreślonym basem, natomiast oba pozostałe modele bardziej wyrównane brzmieniowo, nie faworyzują żadnego pasma. Pytanie, na czym Ci bardziej zależy?! ;) 

 

Edit.

Dobrze by było dokupić jakiegoś Dac-Amp'a stacjonarnego, albo chociaż dongla USB, żeby lepiej "pociągnął" słuchawki, a nie tylko na "pół gwizdka". ;) 

Edytowane przez neonlight
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Otwarte grają z większą sceną, zamknięte znowu dają kopa, jak chodzi o bas. Prezentacja basu w zamkniętych się trochę różni, bo wtedy masz dźwięk bliżej głowy i przez to możesz intensywniej go odczuwać. Wszystko zależy na co bardziej uwagę zwracasz. Ja wolę słuchać w otwartych, bo jest swobodniejszy przepływ powietrza i mniej przez to słuchawki męczą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A więc wszystko zawęża się do Fidelio X2 i beyerdynamic 880 i chwała wam za to że pomogliście ograniczyć mi pole.

Na czym mi bardziej zależy? hmmm fajnie jest poczuć bas ale jeśli do tej pory uważałem że fajny mają akg k52 (140zł) to myślę że wymienione powyżej 2 modele nie będą gorsze (mimo że otwarte), a pozostałe składowe dźwięku będą sporo lepsze.


Czy Fidelio x2 są łatwiejsze w ,,napędzeniu''?
Jeśli tak to oznacza że będą grały lepiej ze smartfonem i słabą kartą co wysuwa mi już model do zakupu...
Zakładam że skoro Fidelio x2HR mają welur jak beyerdynamic 880 to komfort obu modeli jest bardzo podobny.
 

Proszę dajcie jeszcze tylko znać czy mój tok rozumowania jest ok i temat będzie do zamknięcia ;)

No i na prawdę dziękuje wszystkim za pomoc. Swoją drogą co za czasy że nie można od tak sprawdzić słuchawek przed zakupem przecież to nie pchełki za 50 zł 

Edytowane przez DanielPL
Złe formatowanie tła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@DanielPL Jeśli chcesz szybko podjąć decyzję co wybrać, idź do pierwszego lepszego sklepu i coś Ci polecą, najlepiej nie słuchaj, wskocz i wyskocz ze słuchawkami. :P Też chce tak kolorować tekst :( jak to zrobiłeś? :P (jakie to daje możliwości co do formy przekazywanej treści :D poza prawem, wyjęty z prawa, wróg publiczny :D casablanca :D

Edytowane przez kamil_jarmusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 minut temu, kamil_jarmusik napisał:

@DanielPL Jeśli chcesz szybko podjąć decyzję co wybrać, idź do pierwszego lepszego sklepu i coś Ci polecą, najlepiej nie słuchaj, wskocz i wyskocz ze słuchawkami. :P Też chce tak kolorować tekst :( jak to zrobiłeś? :P (jakie to daje możliwości co do formy przekazywanej treści :D poza prawem, wyjęty z prawa, wróg publiczny :D casablanca :D

Przypadek na kompie. Cytując naszego wieszcza narodowego ,,jak do tego doooszło nie wiem".

8 minut temu, MrBrainwash napisał:

Mam je na sprzedaż w dużo niższej cenie. :)

Pewnie zakupu dokonam na firmę więc z drugiej ręki może być  ciężko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 minut temu, DanielPL napisał:

Przypadek na kompie. Cytując naszego wieszcza narodowego ,,jak do tego doooszło nie wiem".

Klasyk do tego   przypadki chodzą parami :D

Edytowane przez kamil_jarmusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 godzin temu, MrBrainwash napisał:

Mam je na sprzedaż w dużo niższej cenie. :)

Pewnie zakupu dokonam na firmę więc z drugiej ręki może być  ciężko

Więc wybór padł na x2hr.

Kupując je w sklepie sugerowanie mi Sony wh1000m3 - że względu na słabe źródła do napędzana ale myślę że jednak x2hr będą działać lepiej nawet z gorszym źródłem niż bluetooth w Sony (No i wiadomo spora różnica cenowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności