Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki nauszne BT do ok. 1k zł.


njczyziu

Pytanie

Witam, 

- cena do +/- 1k zł.

- BT

- otwarte / półotwarte

- mocna konstrukcja (również padów): bardzo ważne (przykład moich aktualnych na zdjęciach : \ ) 

- dobry dźwięk oczywiście (szeroka scena)

- duży zasięg i bezawaryjne działanie

- długi czas działania na jednym ładowaniu 

- szybkie ładowanie

- dobrej jakości mikrofon

 

Co byście mogli zaproponować? : >

 

 

Pozdrawiam 

 

+

 

Na zdjęciach przedstawiam moje aktualne (5-letnie) słuchawki - AKG Y45 BT. 

Pianki (także na pałąk), były kupowane nowe - 2 lata temu..

To tworzywo zaczęło już się sypać po roku czasu..

 

O słuchawki zawsze dbałem należycie, ale masakryczny jest ten materiał (pianki i sam pałąk [ten już jest poklejony w wielu miejscach, bo robią się tam "kratery"]). 

 

Dodatkowo rok temu, padła lewa słuchawka (nic nie słychać).. 

 

Nie chciałem się już bawić w naprawy, bo i tak zamierzałem wymienić ten badziew (choć dźwięk był całkiem niezły) na coś lepszego. 

 

*Nie mogę usunąć poniższej ikonki ^^ .. 

😆

Screenshot_20210826_155152.jpg

Screenshot_20210826_155327.jpg

Edytowane przez njczyziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1
10 minut temu, njczyziu napisał:

Dom ale chciałbym słyszeć też co się wokół mnie dzieje (sprzęt w pokoju, kuchni, łazience) i prowadzić też w miarę swobodnie rozmowy z innymi domownikami. 

To bierz Huawei FreeBuds Studio ANC. Jak chcesz słyszeć co się dzieje włączasz nasłuch. Nie potrzeba półotwartych. Bardzo wygodne, bardzo dobrze wykonane i bardzo dobre dźwiękowo 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dom ale chciałbym słyszeć też co się wokół mnie dzieje (sprzęt w pokoju, kuchni, łazience) i prowadzić też w miarę swobodnie rozmowy z innymi domownikami. 
Philips shp9500/9600 + hagibis X2. W razie, gdyby było trochę zbyt jasno, to @Perul bardzo ładnie potrafi to poprawić. W tysiaku razem z modowaniem spokojnie się zmieścisz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 26.08.2021 o 22:26, Jaro54 napisał:

To bierz Huawei FreeBuds Studio ANC. Jak chcesz słyszeć co się dzieje włączasz nasłuch. Nie potrzeba półotwartych. Bardzo wygodne, bardzo dobrze wykonane i bardzo dobre dźwiękowo 

 

Zamówiłem wczoraj te słuchawki. 

Wcześniej popatrzyłem trochę na ich recenzje i specyfikację - wydają się być ok..

Jak będzie w rzeczywistości - zobaczymy..

Była okazja za 599 zł. 

 

W sumie to chciałem zamówić SONY WH-1000XM3 ale stwierdziłem, że trochę zaoszczędzonej kasy się przyda na jeszcze coś innego.

Używki w podobnej cenie do FreeBuds, trochę jednak strach brać.. 

Nawet jeżeli wyglądają "idealnie", to nigdy nie wiadomo czy np. akumulator już mocno w nich nie siada.. 

 

W tych moich AKG już po niespełna 4 latach użytkowania, zaczął on starczać jedynie na.. 10 min. słuchania.... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie tylko kasy, ale dźwięk tych Sony jest przereklamowany, chyba że preferujesz zamulony bas jako podstawę. ANC też średniawe, wg mnie Huawei Studio ANC mają lepsze ANC i do tego ergonomia, wykonanie i dźwięk dużo lepsze. Nie polecałem tych Studio bo chcesz też połączenie kablem, a tego nie mają. Mam niższą wersję Pioneer SE-MS7BT. Brak w nich ANC i mniej jest basu

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Jaro54 napisał:

wg Huawei Studio ANC mają lepsze ANC i do tego ergonomia, wykonanie i dźwięk dużo lepsze

 

Wg Huawei ich produkt ma lepsze ANC, a według Sony to ich produkt ma lepsze ANC 😆

 

A tak na serio - akurat ANC w Soniakach działa dobrze, nie wiem dlaczego uważasz, że jest średniawe. Przy ruchliwej ulicy czy w autobusie / pociągu spełnia swoje zadanie. Z Huawei nie porównywałem, ale porównywałem z dwoma modelami BOSE (QC35II i 700) i kilkoma innymi słuchawkami (choć tańszymi) i do tej pory nie znalazłem lepiej działającego ANC niż u Sony.

 

Co do dźwięku to natomiast pełna zgoda, jest zamulony, ciężki w odbiorze. Przez pierwsze chwile brzmi to nawet fajnie, ale jak się posłucha dłużej to brak detali i ten "muł" mocno zaczynają przeszkadzać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 minut temu, Dirian napisał:

Wg Huawei ich produkt ma lepsze ANC, a według Sony to ich produkt ma lepsze ANC 😆

 

Hehe.. problem wynika z użytego przez @Jaro54 skrótu "Wg", który (przypuszczam) nie oznacza samo "według", a "według mnie" lub "w ogóle". 😁

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, neonlight napisał:

Hehe.. problem wynika z użytego przez @Jaro54 skrótu "Wg", który (przypuszczam) nie oznacza samo "według", a "według mnie" lub "w ogóle". 😁

Już poprawione, :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Otrzymałem wczoraj te Huawei FreeBuds Studio - całkiem fajne.

 

Tylko bez włączonego ANC, brzmią mega płasko..

Jeszcze będę musiał przyzwyczaić się do tego "dotyku" (czasami nie zadziała), ale to już pewnie kwestia wprawy. 

Leżą dobrze na uszach, tylko pałąk bodajże musi być bardziej skierowany - "na czoło", bo jeżeli zakładam "po normalnemu" i odchylę mocniej głowę (patrząc np. w sufit), to zaczynają one spadać..

Podobno po dłuższym noszeniu, zaczynają trochę "moczyć" uszy (nawet chłodniejszą porą), ale zobaczymy (na razie miałem je za krótko na sobie, by to potwierdzić/zaprzeczyć). 

 

Wykonanie wydaje się być stabilne (ale czas pokaże) + dobrze się prezentują na głowie i stojaku.

 

Nie testowałem jeszcze przy rozmowach (mam nadzieję, że te mikrofony dają radę - jak to było zaznaczone w recenzjach).

 

Basik jest niezły + dość szeroka scena.

 

 

PS

Istnieją jakieś apki, które poprawiłyby "sterowalność" słuchawkami na filmikach z YT??

 

Przy tych słuchawkach zauważyłem, że te same "puknięcia", które powodują np. w Poweramp'ie zatrzymanie muzyki / wznowienie, na YT wyciszają dźwięk lub go wznawiają..

Nie wiem np. jak przez te słuchawki zatrzymać filmik, a następnie go wznowić.

O ile w ogóle istnieje taka możliwość.. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@njczyziu zainstalowałeś i zaktualizowałeś apkę z kodu QR z opakowania? Poszukaj tam w ustawieniu gestów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności