Skocz do zawartości

AUDIO FILOZOFIA #2


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

[Rezerwacja na szczegółowy opis.]

 

Disclaimer: szczegółowe założenia tematu jeszcze wypiszę i będę dopracowywał. Na razie zakładam bo chcę wrzucić ciekawą informację. 

Ciekawe info podrzucił Sean Olive (ten od harman curve) na ASR o wpływie osobowości na preferencje audio:

 

I've seen studies where they did personality tests on college students prior to doing a listening test where they found males preferred more bass than females.

There have been studies linking preference for enhanced bass levels to personality. Depending on how much bass you prefer, you may have anti-social and borderline personality 


This study found "exaggerated bass preference is more common among males than females and correlated with antisocial and borderline personalities."

So, you may want to move to the other side of the train/bus/plane if something beside you is wearing Beats 

 

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0191886997000858?via%3Dihub

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem sugerować tej możliwości, no ale skoro tako rzecze sama nauka to ja już nic nie mam do dodania ;)

 

Choć czy z drugiej strony to jakaś rewolucja - wszak Rolandsinger już od dawna sugerował że każden audiofil ma swoją androginistyczną wersję ukrytą gdzieś tam w odmętach podświadomości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że znaleźliście ciekawy sposób aby powiększyć grono miłośników dobrego brzmienia o kobiecy akcent. Swoją drogą, zawsze się zastanawiałem dlaczego tylko faceci siedzą mocno w temacie audio i rozkoszują się jego pięknem w pełniejszym wydaniu, ale znając życie, temat ten był wałkowany wielokrotnie.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności