Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Koniec AKG K550 mk3


TheMichal160316

Pytanie

Zbliża się koniec moich aktualnych słuchawek AKG K550 mk3. Ich dźwięk był dla mnie idealny. Muzyka, której słucham nie ma prawie wcale basu. Jakie następne polecacie? Będą podłączone do Creative Sound blaster X-Fi Surround 5.1 PRO. Próbowałem Beyerdynamic DT 770 PRO 80 omów, ale po 2 dniach oddałem je. Zbyt dużo basu i czułem jakby miały wąską scenę (chyba tak to się nazywa). Cena myślę, że do około 1000zł. Słuchawki nauszne zamknięte. Myślałem czy nie kupić AKG K553 mk2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Moim zdaniem, to cecha charakterystyczna K240 i K270, głównie spowodowana opieraniem się małżowin o osłonę przetworników, jest za mała odległość. Przez to brzmią dosyć twardo, dobitnie, nieaudiofilsko w porównaniu do zwiewnych, miękkich i napowietrzonych K550. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, TheMichal160316 napisał:

Po przemyśleniu całości kupiłem akg k271 mk2. No i pod względem basu są dobre. Tak jak miało być. Problemem aktualnie jest ucisk na głowę oraz zniekształcenie głosów. Ucisk pewnie z czasem się wyrobi i nie będzie, aż tak bolał. chyba. Natomiast z zniekształceniem nie wiem co zrobić. W poprzednich słuchawkach głos znajomych był prawie taki sam jak oryginał. Tutaj niestety każdy brzmi bardziej twardo. 

I też mam pytanie o "wygrzewanie?". Czy powinienem jakoś je wygrzać, czy to tylko jakiś mit? Jeżeli tak to jak?

 

A na jakich padach ich używasz, welurowych czy skóropodobnych? Bo brzmienie średniego pasma jest trochę inne na obu tych padach. Jeżeli tego nie robiłeś to popróbuj na obu i porównaj czy przy któryś padach nie jest dobrze. Dla mnie średnica na padach welurowych jest całkiem naturalna i realistyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, blueme napisał:

A na jakich padach ich używasz, welurowych czy skóropodobnych?

Korzystałem z obu i parę razy je zmieniałem. Moim zdaniem bez większej różnicy. 
 

Pierwszy dzień testów za mną. Problemów moim zdaniem jest pare. Nacisk na boki głowy. Dawno nie musiałem ściągać słuchawek ze względu na ból. Po głębszych testach stwierdzam też, że neonlight dał dobre porównanie z k550. K271 to ciemność i klaustrofobia. Po pierwszym dniu raczej myślę o zwrocie, ale zobaczymy. 

Mam teraz inne pytanie w sumie. W moich poprzednikach k550 pękały plastiki nad nausznikami, te przy których jest regulacja wielkości. Na zdjęciu pęknięcie. Jest jakaś możliwość otwarcia i naprawy tego? Próbowałem to otworzyć, tak jak idzie ta linia niżej, ale albo za mało siły używam, albo to nie chce być otwarte. Może są gdzieś części zamienne do tego. I jak wygląda sprawa z górną poduszką. Nigdzie nie widziałem opcji dostania jej. Znacie jakiś sklep, gdzie to dostanę? Bo może ja tutaj szukam gruszek na wierzbie, a naprawa tych słuchawek okaże się łatwiejsza i szybsza, niż wybranie kolejnych. 

image0.jpeg

Edytowane przez TheMichal160316
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, TheMichal160316 napisał:

W moich poprzednikach k550 pękały plastiki nad nausznikami

To (oczywiście w stanie ściśniętym) wystarczy taśmą okleić - jak kupisz jakąś ładną, to może nawet estetycznie wyglądać :)

Ale jak koniecznie chcesz wymieniać to poszukaj serwisu.

10 godzin temu, TheMichal160316 napisał:

I jak wygląda sprawa z górną poduszką.

Na aliexpress spokojnie dostaniesz, choćby ta oferta

https://pl.aliexpress.com/item/1005002703341205.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam delikatne pęknięcia na obudowie K530 przy pałąku - nie stosowałem do tego żadnej taśmy samoprzylepnej, tylko samowulkanizującą - gorąco polecam taką taśmę zarówno jako izolującą, jak również do drobnych napraw, sprawdziła się też przy kabelkach wychodzących z oplotu w moich rekablowanych KPP - nawet ładnie to wygląda, taśma jest po prostu czarna. Wystarczy je delikatnie rozciągnąć i kilka razy opleść reperowane miejsce, warstwy taśmy ściśle przylegają zarówno do plastiku, oplotu czy kabelków, jak i do samych siebie.  Trzyma już tak od ponad roku i ani myśli puścić :)

Edytowane przez Bednaar
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, TheMichal160316 napisał:

A co z padami? Polecicie mi jakieś?

W tej aukcji co podlinkowałem masz jaką druga opcję pady. 

Ogólnie to powinieneś dobierać jak najbardziej zbliżone kształtem do oryginalnych, żeby zachować obecne brzmienie.

Poniżej masz wymiary z tej aukcji, ale wg mnie pomylone, bo 10,5cm to powinny mieć pady średnicy i wysokość ok 2cm

Zmierz opaskę u siebie jeśli ma 13x3,5cm to ewidentnie "czeski błąd" na tej aukcji.

H2f6b5f2ad7b2438e825f92ea022766e3y.jpg

 

A tak ogólnie to poleciłbym gamingowe pady Brainwavz XL, są bardzo wygodne

https://www.brainwavzaudio.com/products/gaming-earpads-xl

tylko, że pewnie musiałbyś pomodować słuchawki, żeby dopasować sobie do nich brzmienie, ale jeśli finansowo Cię nie przerażają to moim zdaniem warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko trzeba oczywiście mieć na uwadze, że inne pady wpłyną na brzmienie. Tych gamingowych akurat nie znam, ale mam zwykłe supersofty okrągłe XL i moim zdaniem względem stockowych zmiana w brzmieniu zaszła na minus - wszystko się trochę oddaliło (przetwornik bardziewj odsunięty od ucha), dźwięk się nieco wyostrzył, barwa poszła delikatnie bardziej w stronę nosowości. Aktualnie planuję powrót do fabrycznych, tzn. jak najbardziej zbliżonych, mam już nawet zamówione zamienniki, powinienem dostać w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 17.09.2021 o 13:01, jouhou napisał:

supersofty okrągłe XL i moim zdaniem względem stockowych zmiana w brzmieniu zaszła na minus - wszystko się trochę oddaliło (przetwornik bardziewj odsunięty od ucha), dźwięk się nieco wyostrzył, barwa poszła delikatnie bardziej w stronę nosowości.

Dlatego właśnie napisałem, że trzeba trochę pomodować.

Akurat w Twoim przypadku, jeśli zmiany nie są duże, to powinno wystarczyć pogrubienie membran biernych wokół przetwornika

np plastrem lub grubszą taśmą izolacyjną jak na foto poniżej (trzeba zakleić te niefejkowe 3 otwory).

akg 600 2.jpg

 

Tutaj trochę więcej na ten temat

https://forum.mp3store.pl/topic/184089-akg-k550-mkii-mk2-wypchana-średnica-jak-zmniejszyć/

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok, jednak zwracam honor Brainwavz'om XL, porównałem sobie z fabrycznymi i jednak XLki dają wyraźnie lepszy przekaz, ALE faktycznie trzeba trochę dostroić żeby było ok. Ja się pobawiłem w zaklejanie tych otworów taśmą plus wkładki z ręcznika papierowego na utemperowanie góry i jest naprawdę dobrze 👌

No i wygoda - stockowe nawet nie mają startu :)

Edytowane przez jouhou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności