Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Koniec AKG K550 mk3


TheMichal160316

Pytanie

Zbliża się koniec moich aktualnych słuchawek AKG K550 mk3. Ich dźwięk był dla mnie idealny. Muzyka, której słucham nie ma prawie wcale basu. Jakie następne polecacie? Będą podłączone do Creative Sound blaster X-Fi Surround 5.1 PRO. Próbowałem Beyerdynamic DT 770 PRO 80 omów, ale po 2 dniach oddałem je. Zbyt dużo basu i czułem jakby miały wąską scenę (chyba tak to się nazywa). Cena myślę, że do około 1000zł. Słuchawki nauszne zamknięte. Myślałem czy nie kupić AKG K553 mk2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Z autopsji powiem, że po K550 wybór jest ciężki - raz, że mało jest sensownych słuchawek zamkniętych z dużą przestrzenią i napędzanych z każdego źródła, dwa, że K550 budują bardzo "swoje" brzmienie. Może pozostać przy AKG i spróbować K702 i K712, w gatunkach bezbasowych powinny się sprawdzać, scena też jest sensowna,  może DT880, bo jeżeli chodzi o "równość" grania powinny przypominać w jakimś stopniu K550. Z zamkniętych podobnie do AKG grały mi Bang & Olufsen H6, ale to też już nie produkowany model. Można też popróbować Sennheisery - HD560S lub HD599, lub przy zwiększeniu budżetu np. HD600, ale to już zupełnie inna specyfika względem AKG :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
51 minut temu, TheMichal160316 napisał:

AKG K550 mk3. Ich dźwięk był dla mnie idealny. Muzyka, której słucham nie ma prawie wcale basu. Jakie następne polecacie? Będą podłączone do Creative Sound blaster X-Fi Surround 5.1 PRO. Próbowałem Beyerdynamic DT 770 PRO 80 omów, ale po 2 dniach oddałem je. Zbyt dużo basu i czułem jakby miały wąską scenę (chyba tak to się nazywa). Cena myślę, że do około 1000zł. Słuchawki nauszne zamknięte. Myślałem czy nie kupić AKG K553 mk2.

Ja bym szedł jeszcze bardziej w klasykę, jeśli nie planujesz zabaw z kablami, k701. Miałem 3 pary k551 i mam 3 parę k701. Imo, k701 to rozwinięcie k551.

Jeśli natomiast chcesz zostawić sobie opcję zmiany kabla na lepszy, wtedy bierz k702.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym brał używki mk2/3, póki jeszcze są. Na OLX w dobrych cenach do wyrwania. 

 

Na szczęście moje mk1 wciąż żyją, chociaż ostatnio chodzi mi po głowie natrętna myśl, czy by nie spróbować jakiegoś ich rozwinięcia. Pytanie, czym by to miało być, który to byłby model, pozostaje dla mnie otwartym, gdyż nie spotkałem się z podobną manierą grania w zamkniętych słuchawkach - z wielką sceną, lekkim przyciemnieniem (może i mało basu, ale jest on bardzo rozdzielczy!) przy świecącej jak latarnia górze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Używki sobie odpuszczę, gdyż mam jakiś wstręt, żeby rzeczy tak higieniczne jak słuchawki używać po kimś. Widzę, że polecacie mi słuchawki otwarte. Niestety, ale ze względu na miejsce, gdzie mieszkam oraz przyzwyczajenie preferowałbym konstrukcję zamkniętą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak kupisz używane k551 to i tak pady do wymiany, bo oryginalne się strzępią.

Mnie, rzutem na taśmę udało się kupić druga parę K551 made in Austria i to była bardzo dobra decyzja.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, TheMichal160316 napisał:

gdyż mam jakiś wstręt, żeby rzeczy tak higieniczne jak słuchawki używać po kimś.

A seks? 🤘

Pady skórzane możesz przecież łatwo wyczyścić, kupić nowe, a materiałowe wyprać.

A z nówek to możesz spróbować K271. Tylko scena o ile pamiętam jest mniejsza, bo dźwiękowo zawsze one dla mnie były lepsze niż K550. W komplecie masz dwa rodzaje nauszników. Welurowe i skórzane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety nie miałem okazji zapoznać się z AKG K550, ale dam swoją propozycje, kiedyś te słuchawki leżały w jednym koszyku.

 

https://www.brainwavzaudio.com/products/hm5-studio-monitor-headphones?gclid=CjwKCAjw95yJBhAgEiwAmRrutNWIKkGY1NR3y-fHpzATD6j5PgsFtqwYIyFIr4QsWLjNJp9OhHJawBoCpgEQAvD_BwE

 

z kodami:

NEWSLETTER10%

OFFHEADFI

 

możesz zejść do 64$ darmowa wysyłka. Możesz sobie w głowie doliczyć do tego VAT, ale jak zamawiałem koledze to przyszły mu gdzieś z magazynu Europy i VATu nie było, ale to nie wiadomo, czy się powtórzy. 

 

Nie wiem jakie teraz pady do nie dawają wydaje mi się, że miałen je u siebie kiedyś z grubymi, a druga para przyszła z cienkimi na których było mniej basu. Dla Ciebie to chuba byłoby nawet lepiej. Grają bardzo czysto, w zrównoważony sposób, z wypchniętą średnicą (przynajmniej ta druga para), bardzo szczegółowo. Nie są wymagające co do napędu, chuba że synergicznie. 

 

Jakieś ATH pewnie też warto rozważyć. 

 

 

aaa i są jeszcze nowe AKG K361 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak i k371. Miałem ostatnio na testach - raczej jasno, bas ma dobre zdjęcie, ale nie tłucze i nie dominuje. Nie wiem, czy scena podobna do k550, bo tych wieki nie słuchałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po prawie 3 tygodniach odkopuję. Po przejrzeniu wszystkich propozycji, zdziwiło mnie polecenia słuchawek otwartych. Jedyna propozycja jaka padła, która nie jest otwarta to ATH-MSR7B. Polecanie słuchawek za mniej niż 500zł nie ma sensu, gdyż zbyt boję się o to, że dźwięk będzie gorszy, niż w aktualnych. Macie jakieś inne propozycje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
39 minut temu, TheMichal160316 napisał:

Po prawie 3 tygodniach odkopuję. Po przejrzeniu wszystkich propozycji, zdziwiło mnie polecenia słuchawek otwartych. Jedyna propozycja jaka padła, która nie jest otwarta to ATH-MSR7B. Polecanie słuchawek za mniej niż 500zł nie ma sensu, gdyż zbyt boję się o to, że dźwięk będzie gorszy, niż w aktualnych. Macie jakieś inne propozycje? 

@Rafacio dnia 26 sierpnia zaproponował Tobie zamknięte AKG K271 - jego zdaniem, grają lepiej od K550. Moim zdaniem - też. Cena to nie wszystko. Sam się zastanawiam nad K271, bo czasem chcę się odciąć od hałasu z TV, który ogląda żona ;) Niestety, moje K530 nie są dźwiękoszczelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 26.08.2021 o 17:15, Play napisał:

Jak i k371. Miałem ostatnio na testach - raczej jasno, bas ma dobre zdjęcie, ale nie tłucze i nie dominuje. Nie wiem, czy scena podobna do k550, bo tych wieki nie słuchałem

Miałem k361 i k371, imo k550 lepsze, z pamięci. Scenę miały większą, bardziej punktowy bas, lepiej zdefiniowany i chyba lepszą rozdzielczość góry. I miały to coś. A k361 i 371 są po prostu dobre, ale nie mają faktoru wow dla mnie. No i k550 wygodniejsze, bez dwóch zdań.

K271 bym brał dla siebie, albo dt770  i któreś kupię, bo nie mam zamkniętych, a czasem się przydają :) 

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
24 minuty temu, Bednaar napisał:

@Rafacio dnia 26 sierpnia zaproponował Tobie zamknięte AKG K271 - jego zdaniem, grają lepiej od K550. Moim zdaniem - też. Cena to nie wszystko. Sam się zastanawiam nad K271, bo czasem chcę się odciąć od hałasu z TV, który ogląda żona ;) Niestety, moje K530 nie są dźwiękoszczelne.

A moim zdaniem nie tyle grają lepiej, co zupełnie inaczej od K55x. K271 przy K55x to klaustrofobia, ciemność i kiepskie zejście basu, skoncentrowanego na wyższym, na dodatek ze słabego źródła będzie kiepścizna, a K55x zagrają ze wszystkiego dobrze.

9 minut temu, manuelvetro napisał:

Miałem k361 i k371, imo k550 lepsze, z pamięci. Scenę miały większą, bardziej punktowy bas, lepiej zdefiniowany i chyba lepszą rozdzielczość góry. I miały to coś. A k361 i 371 są po prostu dobre, ale nie mają faktoru wow dla mnie. No i k550 wygodniejsze, bez dwóch zdań.

K371 nie robią wow sceną, ale ogólny charakter K55x jest zachowany, plus lepszy kick na basie, czego mi i nie tylko brakowało w K55x. Komfort w obu taki sam, za to w K371 nie występuje problem złapania dobrego seal'a, w K55x jest z tym problem przez duże, okrągłe muszle. K271 i DT770 to nie są zbyt uniwersalne słuchawki imo, już wolałbym K55x lub K371. Ale, każdy ma inne uszy, więc.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, neonlight napisał:

K271 i DT770 to nie są zbyt uniwersalne słuchawki imo, już wolałbym K55x lub K371. Ale, każdy ma inne uszy, więc.;)

Ja nie miałem i nie znam k271 i dt770, więc kuszą. Te drugie bardziej, więc je kupię :P K371 były dla mnie nudne, one grały niby krzywą Harmana, ale wolałem monitorowość k551, w k371 pociły mi się uszy strasznie, więc były nieznośne, a w k551 zawsze miałem seal i wygodę pierwszej klasy. I w k371 poczucie klaustrofobii, a w k550 scena jak marzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak dla mnie K271 to żadna ciemność tylko normalny dźwięk,  k550 grają za jasno, za dużo góry.  Ale każdy ma inne uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

11 godzin temu, neonlight napisał:

Do 1kzł nie znajdziesz zamkniętych, neutralnych, przestrzennych i łatwych do napędzenia słuchawek, poza AKG K55x.

A jakie słuchawki powyżej 1000zł spełniałyby takie wymagania? Nie muszą też być specjalnie łatwe do napędzenia. Jeżeli zajdzie potrzeba to mogę dokupić coś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności