Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jeden DAC + dwie pary aktywnych kolumn


Muniek1804

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, chciałbym połączyć jednego DACa z wyjściem 2xRCA z dwiema parami głośników aktywnych (biurko i telewizor). Czy da radę zrobić to za pomocą jakiegoś rozdzielacza kablowego, czy też jedynym wyjściem jest splitter z ręcznym przełącznikiem? Nie ukrywam, że najwygodniejszy byłby kabelek (wystarczy włączyć jedne głośniki, a nie za każdym razem przełączać na spliterze), ale nie mogę takiego nigdzie znaleźć. 

 

Z góry dzięki za pomoc :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, neonlight napisał:

Możesz zrobić kabel 2xRCA<>4xRCA/6.3/XLR. 

 

 

Czyli dwie takie przejściówki dadzą radę (nie wiem, czy podział na kanały nie będzie tu problemem)?

 

1498606875_AdapterRCA.jpg.13b793b71a0de64223109d23e1e88f01.jpg

 

 

 

Tak z ciekawości, czy przy zastosowaniu takiego kablowego rozwiązania można równocześnie słuchać obu par głośników, czy tylko jednej, a druga musi być wyłączona? W sumie to rozdziela się sam sygnał, więc chyba nie powinno być problemu z równoczesnym używaniem obu par :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Muniek1804 napisał:

Czyli dwie takie przejściówki dadzą radę (nie wiem, czy podział na kanały nie będzie tu problemem)?

 

1498606875_AdapterRCA.jpg.13b793b71a0de64223109d23e1e88f01.jpg

 

Dadzą, tylko osobiście wolałbym zrobić kabel na porządnych wtykach, bo te Vitalco itp. szajs, jest nic nie wart. 

10 minut temu, Muniek1804 napisał:

Tak z ciekawości, czy przy zastosowaniu takiego kablowego rozwiązania można równocześnie słuchać obu par głośników, czy tylko jednej, a druga musi być wyłączona? W sumie to rozdziela się sam sygnał, więc chyba nie powinno być problemu z równoczesnym używaniem obu par :).

Nie jestem pewny, kiedyś używałem takich przejściówek, jak na fotce od @espe0 i chyba żadnych problemów nie było, aczkolwiek to było z 20lat temu, więc nie pamiętam. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności