Skocz do zawartości

Przenośny DAC do +-1000zł (do FH5S)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Na wstępie chciałbym zapytać czy zakup DACa do telefonu z jack'iem ma sens? (xiaomi redmi Note 8 pro) czy polepszy to jakość dźwięku? Słuchawki które używam z telefonem to FiiO Fh5s. 

 

Jeśli tak to chciałbym was prosić o polecenie czegoś w budżecie do 1000zl (ew. jeśli bardzo warto to mogę dopłacić trochę). Jeśli chodzi o sygnaturę dźwięku jaki preferuje to jest to brzmienie jaśniejsze, bardziej analityczne, lubię dobrą separację z fajną sceną... z tego względu wziąłem fh5s a nie fh5 ale koniec końców okazało się że i tak podbiłem trochę górę w EQ bo mi za mało, więc zacząłem się zastanawiać czy DAC może pomóc w lekkim podbiciu i przybliżeniu góry? Czy to bardziej kwestia doków i następnym razem celować w jaśniejsze? Jeśli chodzi o muzykę jakiej słucham to są to instrumenty smyczkowe, pianino, ale też muzyka elektroniczna (i właśnie tu brakuje mi trochę przybliżonych i dźwięczniejszych wysokich dźwięków np. w perkusji) 

 

Z góry dziękuję za każdą pomoc i pozdrawiam! :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tysiąc jest xDuoo XD-05 Plus, który gra tak jak chcesz, ale to spory klocek, mimo że przenośny.

Z małych na pewno powinieneś się zainteresować FiiO BTR5 i Shanlingiem UP4 (jest UP5, ale go nie słuchałem). FiiO jest bardziej suche, ale góra mocniej wyczuwalna. No i jeszcze iBasso DC04, ale to już tylko balans.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dirian napisał:

Jak masz w pobliżu jakiś oddział mp3store to podszedłbym i posłuchał kilku DAC-ów, np. Astell & Kern PEE51, Earmen Sparrow. Neutralne granie to też domena FiiO BTR5, więc może on by ci przypasował?

O, to nie wiedziałem że umożliwiają odsłuchy DAC-ów, super w takim razie muszę zadzwonić i się zorientować co mają bo w pobliżu mam Poznański MP3Store, dzięki za radę! ;)
 

 

54 minuty temu, Inszy napisał:

Za tysiąc jest xDuoo XD-05 Plus, który gra tak jak chcesz, ale to spory klocek, mimo że przenośny.

Z małych na pewno powinieneś się zainteresować FiiO BTR5 i Shanlingiem UP4 (jest UP5, ale go nie słuchałem). FiiO jest bardziej suche, ale góra mocniej wyczuwalna. No i jeszcze iBasso DC04, ale to już tylko balans.

Dzięki wielkie za tyle propozycji, ten xDuoo wygląda całkiem fajnie, ale rzeczywiście musiałbym się zastanowić na ile to będzie mobilne hah. Aczkolwiek myślę że zacznę od przejścia się do MP3Store zgodnie z radą @Dirian i przesłucham co tam mają, szczególnie tego Fiio BTR5 a jak nie podpadnie to będę myślał dalej i wezmę pod uwagę tego xDuoo i Shanlinga. A jeśli chodzi o samą jakość dźwięku to jest znaczna różnica między takim xDuoo a BTR5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczna, to pojęcie bardzo względne ;) Ale ogólnie czym lepsze i bardziej wymagające słuchawki, tym różnica wyraźniejsza. Na ulicy, w szumie miasta, nie ma to większego znaczenia. Tu bardziej bym zwrócił uwagę nie na jakość, bo tak czy siak będzie wystarczająca, a na charakter grania i zgranie ze słuchawkami. Do domu lub do użytkowania mieszanego, szczególnie jak jeszcze ma się jakieś duże słuchawki, zdecydowanie stawiam na xDuoo. Pod względem wygody, tylko na miasto, FiiO lub Shanling.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój typ Qudelix 5K, jak dla mnie lepiej spełnia założenia analityczności niż Earmen Sparrow.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Perul napisał:

Mój typ Qudelix 5K, jak dla mnie lepiej spełnia założenia analityczności niż Earmen Sparrow.

Tylko on mało jasny jest i nie wyciąga tak góry. A zabawa w EQ zawsze daje uboższy efekt niż po prostu wybranie urządzenia, które gra zgodnie z wymaganiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc i tak żywą dyskusję, o Qudelixie też słyszałem wiele dobrego, ale właśnie tak jak @Inszy wspomniał słyszałem też że ma bardziej płaską sygnaturę... z tego względu najpierw wybiorę się do sklepu i przesłucham tego BTR5 (bo on podobno bardziej podkreśla skraje) i inne wymienione tu DAC-i i jeśli się okaże że nic nie brzmi tak jak sobie wyobrażałem, to najwyżej jeszcze będę kombinował i może o coś dopytywał - póki co dziękuje wam bardzo bo wiem przynajmniej czego na oko szukać i czego próbować odsłuchać ^ ^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności