Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmacniacz stereo Denon PMA - 800NE


Hammett

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem na etapie poszukiwań wzmacniacza stereo. Z racji napiętego budżetu póki co muszę celować w niższa półkę. 

Moja uwagę przykuł wzmacniacz Denon PMA - 800Ne.

Moj obecny zestaw to Yamaha Piano craft, wzmacniacz A-670, cd-nt670d. Chciałbym podmienić ten zestawowy na wspomnianego Denon. 

Jakie macie doświadczenia z tym wzmacniaczem. Czy warto w ogóle bawić się w tą zamianę? Jak wspomniałem nie mam narazie środków na coś konkretniejszego, a może taka podmiana wniesie trochę lepszego do budżetowej Yamaszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, espe0 napisał:

Wzmak cienki jak skórka z kaszanki. Ile masz do wydania? nówki czy używki też?

Wzmak może cienki, choć ja na PMA 700AE nie narzekałem. Ale polecać Vincenta i to hybrydę? Po co robić tak komuś na złość?

 

W sumie odnośnie tego Denona  zapytam: Dlaczego cienki?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam, że jest to śmietnik. Poza tym Vincent z pewnością się zepsuje. Takie mam zdanie o vincentach. Chińczyk, udający Niemca i do tego w tym przypadku hybryda.

Do tego nieładnie grasz zarzucając mi, że znowu fantazjuję. Na jakiej podstawie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest Vincentem i jest hybrydą. Jeśli już kolega pytający nie boi się używek w cenie do 2500 to po prostu bierze Denon 1510AE i po zawodach. Albo jeszcze dużo lepiej Onkyo 9070. 

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Słuchałem kiedyś tego Vincenta i takiego z okienkiem, żeby lampę było widać. Zamulacze. Takie dość rozlazłe granie. Po prostu. Jeśli kolega nie boi się używek to polecam właśnie Onkyo 9070, a jeszcze lepiej 9000r.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafacio napisał:

Dobra. Słuchałem kiedyś tego Vincenta i takiego z okienkiem, żeby lampę było widać. Zamulacze. Takie dość rozlazłe granie. Po prostu. Jeśli kolega nie boi się używek to polecam właśnie Onkyo 9070, a jeszcze lepiej 9000r.

albo iść całkowicie w vintage.. przy tym budżecie da się już całkiem ładne sprzęty dostać - pytanie jeszcze raz o to dokładnie czego szukamy.. informacji o preferencjach dźwiękowych osoby poszukującej brak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że brak, ale Onkyo po prostu wzmacniają. Reszta już zależy od kolumn. O których w sumie też nie wiemy nic. Jeśli to mają być kolumienki od Pianocraft to... To zawsze była najgorsza część PIanocraftów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za odpowiedzi. Po licznych konsultacjach i tym podobnych, stwierdzam że raczej zmienię kolumny, bo te zestawowe to raczej kaplica. Na oku mam Focal Aria 906. Zastanawiam się tylko czy mogę je podłączyć do mojego wzmacniacza. Kolumny są 8ohm a wzmacniacz 6. Na internetach piszą że można tak podpiąć, ale nie jestem przekonany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Rafacio napisał:

Dobra. Słuchałem kiedyś tego Vincenta i takiego z okienkiem, żeby lampę było widać. Zamulacze. Takie dość rozlazłe granie.

A co jeśli ktoś właśnie lubi takie brzmienie? :P 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Hammett napisał:

Panowie dziękuję za odpowiedzi. Po licznych konsultacjach i tym podobnych, stwierdzam że raczej zmienię kolumny, bo te zestawowe to raczej kaplica. Na oku mam Focal Aria 906. Zastanawiam się tylko czy mogę je podłączyć do mojego wzmacniacza. Kolumny są 8ohm a wzmacniacz 6. Na internetach piszą że można tak podpiąć, ale nie jestem przekonany

Rzadko które kolumny trzymają te 8ohm. Arie maja wg pomiarów 4,6ohm. 

 

Ale ogólnie polecam je posłuchać przed zakupem na czymś neutralnym, bądź na czymś co chcesz w przyszłości kupić. Ja pojechałem swojego czasu posłuchać Bowersów a wyszedłem z Elacami ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bakus1233 napisał:

A co jeśli ktoś właśnie lubi takie brzmienie? :P 

Ale po co słuchać zniekształceń? Wtedy to już nie jest nawet Hi-Fi?! 😆

 

4 godziny temu, espe0 napisał:

Rzadko które kolumny trzymają te 8ohm. Arie maja wg pomiarów 4,6ohm. 

Dokładnie i wtedy taki Denon PMA800, mógłby się deczko zagotować, przy głośniejszym odsłuchu, ale z drugiej strony, kto tak słucha, po co, są tacy?! ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, neonlight napisał:

Ale po co słuchać zniekształceń? Wtedy to już nie jest nawet Hi-Fi?! 😆

 

Dokładnie i wtedy taki Denon PMA800, mógłby się deczko zagotować, przy głośniejszym odsłuchu, ale z drugiej strony, kto tak słucha, po co, są tacy?! ;)

Zależy co kto rozumie pod tymi pojęciami. Np senki hd650 uznawane są za takie „zamulacze” a mi się ich prezentacja dźwięku bardzo podoba. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bakus1233 napisał:

Zależy co kto rozumie pod tymi pojęciami. Np senki hd650 uznawane są za takie „zamulacze” a mi się ich prezentacja dźwięku bardzo podoba. 

@bakus1233 przecie ja to z przekąsem napisałem, a sam takie "zamulone" brzmienie lubię. ✌😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, neonlight napisał:

Dokładnie i wtedy taki Denon PMA800, mógłby się deczko zagotować, przy głośniejszym odsłuchu, ale z drugiej strony, kto tak słucha, po co, są tacy?! ;)

Jeśli w jakiś sposób nie jest pogorszony w stosunku do PMA700AE to nie widzę powodu by miał się gotować. U mnie się nie gotował. To jest dość mocny wzmacniacz osiągający dla obciążenia 4 omów 100W/kanał. Nie bardzo wiem skąd te obiegowe negatywne opinie na temat całej tej serii począwszy od 700AE właśnie. Ja osobiście do pomieszczenia 18m kw nie widziałem żadnego powodu by kupić PMA1500AE chociażby.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafacio napisał:

Jeśli w jakiś sposób nie jest pogorszony w stosunku do PMA700AE to nie widzę powodu by miał się gotować. U mnie się nie gotował. To jest dość mocny wzmacniacz osiągający dla obciążenia 4 omów 100W/kanał. Nie bardzo wiem skąd te obiegowe negatywne opinie na temat całej tej serii począwszy od 700AE właśnie. Ja osobiście do pomieszczenia 18m kw nie widziałem żadnego powodu by kupić PMA1500AE chociażby.

Twój Denon ma pobór 200W i kondensatory 2x8000uf, mój Teac A-H500i miał 4x4700uf i 360W poboru, czyli teoretycznie był jeszcze wydajniejszy, a nie dawał rady monitorom Scan-Dyna A25. Dopiero Yamaha AX-870, która ma 2x18200uf i 270W poboru dała im bez problemu radę. Więc nie pisz mi, że Denon z najniższej półki to dobry sprzęt, bo dla mnie to jest nieprzyszłościowy badziew, którym nawet większych monitorów nie pociągnę, a co dopiero podłogówki. Do sypialni coś takiego można wstawić, a nie jako główny zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagle parametry techniczne podawane przez producenta są istotne? A przy rozmowie o Audeze nie były? 

4 godziny temu, neonlight napisał:

którym nawet większych monitorów nie pociągnę, a co dopiero podłogówk

Ale miałeś go czy tak sobie konfabulujesz? Ja piszę na podstawie 700AE i wiem na co go stać, bo go miałem. Napiszę ci więc, to dobry sprzęt. A jeszcze tak a propos tych poborów z gniazdka. Podłącz sobie wzmacniacz przez licznik energii i zobaczysz realne pobory mocy. Chyba, że masz glosniki gdzie ktoś z 13 postanowił uzuyskać tony basu, to wtedy tak, tragiczna skuteczność zrobi swoje. Ale ja np nie używam takich kolumn.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności