Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Dokanałówki brzmieniowo zbliżone do DT 770 pro


Marek688

Pytanie

Dobry

Po wielu latach, rok temu moje poszukiwania zakończyły się na DT 770 pro jako słuchawki stacjonarne, niestety wszystkie dokanałówki, które mam brzmią ciemniej. Wcześniej przez lata słuchałem na AKG 612 i nie było aż takiej różnicy. Szukam czegoś co maksymalnie zbliżyłoby się wysokimi tonami do brzmienia Bayerów. Najlepiej powiedzmy do 200 zł. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Moim zdaniem niewykonalne, dokanałówki to w ogóle inne granie, dalekie od pełnowymiarowych słuchawek, a jeśli jest coś dobrego to raczej kilak razy droższego od poziomu ceny pełnowymiarowej słuchawki. Wynika to z tego, że stworzenie dobrych słuchawek dokanałowych jest znacznie trudniejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@neonlightNie chodzi mi o to że dt770pro to bardzo wysoki poziom, ale trudny do uzyskania przez słuchawki dokanałowe, dotyczy to każdych dobrych pełnowymiarowych słuchawek w takiej cenie. :P Generalnie jeśli miałbym strzelać co zagra lepiej, randomowe pełnowymiarowe słuchawki za >500zł czy dokanałówki, to zdecydowanie postawiłbym na pełnowymiarowe słuchawki.

 

Jeśli natomiast rozmawiamy o jakiś generalnie dość dobrych słuchawkach "dokanałówych" to polecam te od appla, a konkretnie Earpodsy, niedrogie obecnie widzę że są za 100zł, ale mają naturalną barwę, są dość szczegółowe, nawet przestrzenne, są oparte o membranę celulozową, tak jak legendarne sony mdr-r10 :D. Na wypad z ipodem, jeszcze dodatkowo z jakimś wzmacniaczem typu dragonfly black, przyjemnie się tego słucha, ale trzeba mieć w świadomości, że dźwięk jest "drobniejszy" niż na słuchawkach pełnowymiarowych. Jeśli znacie jakieś super dokanałówki które są w stanie dostarczyć podobnego dźwięku do pełnowymiarowych słuchawek, a przy tym są w rozsądnej cenie (do 500zł), to też byłbym tym zainteresowany. :P

 

A w temacie pchełek poleciłbym Monki Plus :D też mają fajną barwę, a kosztują grosze, tylko że nie są zbyt trwałe ja już uwaliłem chyba z 3 pary :D zostały mi coffee edition ze zbalansowanym kablem, i też są fajne. Więc jeśli nie chcesz wywalać góry pieniędzy, to można spróbować też takich. :P 

Edytowane przez kamil_jarmusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, kamil_jarmusik napisał:

@neonlightNie chodzi mi o to że dt770pro to bardzo wysoki poziom, ale trudny do uzyskania przez słuchawki dokanałowe, dotyczy to każdych dobrych pełnowymiarowych słuchawek w takiej cenie. :P Generalnie jeśli miałbym strzelać co zagra lepiej, randomowe pełnowymiarowe słuchawki za >500zł czy dokanałówki, to zdecydowanie postawiłbym na pełnowymiarowe słuchawki.

Pomijając samo SQ, jeśli miałbym wybierać pomiędzy DT770Pro, a Blon BL03, to wybieram doki, ponieważ wpisują się w mój gust i brzmią dojrzalej, bez wycofanej i odchudzonej średnicy. A skoro podobają Ci się Monki, to Blon BL03 są dobrym kierunkiem upgrade'u.

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

MeeAudio Pinnacle P1 lub LZ A6/ A6 mini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 21.08.2021 o 16:36, kamil_jarmusik napisał:

Generalnie jeśli miałbym strzelać co zagra lepiej, randomowe pełnowymiarowe słuchawki za >500zł czy dokanałówki, to zdecydowanie postawiłbym na pełnowymiarowe słuchawki.

To snajper z Ciebie żaden. Przede wszystkim zagrają inaczej, a lepszość, to już sprawa bardzo indywidualna, bo np. pod względem detalu, to takie pełnowymiarowe za pięć stów mogą dokom w tym budżecie co najwyżej naskoczyć, podczas gdy scenicznie w drugą stronę.

 

A co do pytania, to chyba bym się kierował w stronę TFZ Exclusive King, choć przy nich może być konieczne kombinowanie z tipsami, bo są dość ciężkie. Ale za to w podobnych miejscach ma podbicia co DT770 Pro i są jaśniejsze w odbiorze od większości doków w tym przedziale. Kabel jest niewymienny, ale można je przerobić w razie potrzeby, najłatwiej na łącza 2pin.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, kamil_jarmusik napisał:

@Inszy co ty nie powiesz, w dodatku gadasz od rzeczy. Zanim otworzysz buzie przeczytaj, spróbuj zrozumieć o czym jest komentarz i wtedy pora na swoje mądrości. 

Biorąc pod uwagę bzdury jakie wypisujesz, po kolei o każdych słuchawkach, to Twoje zdanie nie ma dla  mnie żadnego znaczenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym polecił planarne Tinhifi P1. Mam (choć nie pamiętam kiedy ich słuchałem ostatnio) dużo frajdy z ich słuchania. Nie grają dobrze z kartofla. Albo Tri I3.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności