Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dan Clark Audio Stealth - nowe rozdanie w słuchawkach zamkniętych


kurop

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, neonlight napisał:

Fantastyczna akustyka w tym.. butiku, niczym w WC - szacun, idealne warunki odsłuchu kolumn. 😆 

 

Edit.

Stealth bardziej kolorują od Anker po BT?! 😆

Dla patronów zrobi lepsze demo. 

 

On ma Q30 po EQ. Z tym że on nie uważa HTC za dobre FR. Jego referencją jest HD600 z sonarwork. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szwagiero napisał:
2 godziny temu, MrBrainwash napisał:
Dla patronów zrobi lepsze demo. 
 
On ma Q30 po EQ. Z tym że on nie uważa HTC za dobre FR. Jego referencją jest HD600 z sonarwork. 
 
 

Poproszę słownik...

 

https://nonsa.pl/wiki/Audiofil

Edytowane przez Spawn
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szwagiero napisał:
3 godziny temu, MrBrainwash napisał:
Dla patronów zrobi lepsze demo. 
On ma Q30 po EQ. Z tym że on nie uważa HTC za dobre FR. Jego referencją jest HD600 z sonarwork. 

Poproszę słownik...

Ja spróbuję przetłumaczyć, tzw, słownikiem uniwersalnym, tym bardziej, że nie śledziłem tematu:

@ ni @Whooya!

Edytowane przez manuelvetro
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak po odsłuchać na WA33 + Dave muszę trochę Stealth przeprosić, dynamika ciągle jest taka sobie ale cała reszta poszła w górę, zagrały ostrzej, jeszcze bardziej dynamicznie z lepszą rozdzielczością i separacją. Widocznie mój tor jest trochę za gładki dla nich. Ewentualnie kabel VIVO lepiej z nimi się zgrywa niż WyWires.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

No i trudno się nie zgodzić z tytułem wątku, po wstępnym zapoznaniu przyszedł czas na dłuższą przygodę. Po przejściu z Susvar mamy tylko nieco mniejszą scenę i bliższy przekaz, to tak w pigułce moje wrażenia. Jakoś w innych zamkniętych cały czas czułem, że są zamknięte. Moim zdaniem jak na zamknięte są rewelacyjne.

Zacząłem je porównywać z innymi, ale stwierdziłem, że to nie ma sensu i przyjdzie na to czas już na spokojnie. Na żywo wyglądają znacznie lepiej, no i to ile miejsca zajmują po złożeniu….

Łatwe w ocenie nie są, trzeba je dobrze dopasować do głowy, czapki, okulary odpadają, jak założyłem okulary z grubszą oprawka to myślałem że coś się popsuło, totalnie wycięte pasmo basowe. 
Totalnie zamknięte nie są mają port basowy, ale nie powoduje to tego, że są nazbyt słyszane na zewnątrz, w miarę dobrze izolują, są wprawdzie lepsze pod tym względem słuchawki np. Edition 5 Limited. Są wygodne choć do najlepszych trochę brakuje.

5112988E-6393-4FBB-8C5E-12B96F24A1D4.jpeg

  • Like 3
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio gratuluję zakupu DCA Stealth!🙂👍🥇 Będę czekał na szerszy ich opis oraz porównania z Susvarami i innymi słuchawkami. Miałem możliwość posłuchać ich na spotkaniu u @Weird_O  (na kablu od Forzy... chyba Hybrid Noir) i zrobiły na mnie dobre wrażenie pod względem otwartości brzmienia, równowagi tonalnej oraz technikaliów. @radzik55 też je zachwala i na pewno w przyszłości skuszę się na ich odsluch w domowych warunkach :)

 

Przy okazji chciałem się zapytać, czy miałeś możliwość posłuchać R10P od Hifimana? Jeśli tak, czy mógłbym poprosić o porównanie ich z pamięci z zamkniętym flagowcem Dan Clarka? Z góry dziękuję! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tytus1988jasne, ale trochę to potrwa bo muszą pograć i to podobno dość długo, Piotr nawet zmieniał recenzję z tego względu. Ja przystosowałem sobie już do nich Argentum, jeszcze pewnie zrobię im kabelek na Cardasie, bo ten fabryczny Vivo jest posrebrzany. 
Niestety nie miałem okazji sprawdzać jak grają R10P. Jakoś odstrasza mnie od nich ten "paskudny" pałąk i chyba jednostronne łączenie kabla.

A jeżeli chodzi o Stealth to trzeba na spokojnie ich posłuchać, dobrze dopasować ustawienie i ….polecam;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@saudiodziękuje za odpowiedź!🙂👍 Na pewno będzie warto zaopatrzyć je również w cieplejszy kabelek. Jeśli będę miał okazję, z przyjemnością je sprawdzę. 

 

Zgadzam się, że starszy design zamkniętych, planarnych Hifimanów, a także niefortunne posiadanie jak w słuchawkach studyjnych tylko jednego gniazda, był nietrafiony. Jednak na szczęście dokonali zmian i teraz Hifimany mają dwa we prezentują się zdecydowanie lepiej, co widać na zdjęciu ze strony RMS. Niestety, wzrosła też cena do prawie 30 tys. zł:

 

20220909_121622.jpg

 

https://m.sklep.rms.pl/hifiman-he-r10p-her10p-referencyjne-audiofilskie-sluchawki-planarne-magnetostatyczne-zamkniete?gclid=Cj0KCQjwyOuYBhCGARIsAIdGQRNjVjY71-XhhUMg_Q_tqDruAjVq8ESemqX4QrYYzXJlcd_Wj61YekUaAkeFEALw_wcB

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie podejście do Stealth, wygrzanie faktycznie dobrze im robi czyli typowe słuchawki Dana Clarka, jest lepiej niż za pierwszym razem ale dostrzegam też te same wady. Po wygrzaniu stały się bardziej dynamiczne i ostrzejsze. Trochę zajmuje przejście z 1266 na Stealth ze względu na to że Stealth mają lekko wysuniętą średnicę a 1266 przeciwnie, są momenty że Stealth bywają krzykliwe, szczególnie damskie wokale lubią sobie powiercić uszy. Jednak największy zarzut mam do innego zjawiska mianowicie słuchawki źle reagują na duży natłok dźwięków, instrumentów w jednym czasie. Mam wrażenie że jakość dźwięku spada wtedy drastycznie, pojawia się taka kompresja jakbym słuchał niskiej jakości MP3, nie przypominam sobie abym w żadnych innych słuchawkach było podobne zjawisko i nie wiem też czym jest ono spowodowane. Takie przeciwieństwo Abyssów które w natłoku instrumentów czują się najlepiej. Na pewno Aeony 2 Noire tego nie mają. Celowo nie porównuję ich do Abyssów 1266 bo za bardzo nie ma do czego, 1266 są we wszystkim lepsze od Stealth. Ogólnie dźwięk Stealth bardzo mi odpowiada ale ta jedna wada dość skutecznie mnie od nich odrzuca.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 3
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Stealth potrzebują muzykalnego dac/amp , pomiary-pomiarami, ale z topping a90 było słabo, myślę że burson też by się średnio nadawał. Dobrze zgrywały się z chord anni i lepiej brzmiały z mojo 2 niż Toppingiem.  Dużo zaletą Stealth że można ich słuchać cicho i tak brzmią świetnie. Raczej słuchawki do analizy , niż relaksu i  nie są to uniwersalne słuchawki do wszystkich gatunków muzyki.

Edytowane przez radzik55
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam Stefana to na pewno Stealth leżały obok 1266 na biurku przez wiele dni 😉No cóż jedni nie tolerują fatalnej jakości Hifimana inni pajacowania z ustawieniem słuchawek na głowie, a jeszcze inni cenią sobie jakość, wygodę i wykonanie w jednym. Każdy znajdzie coś dla siebie. A jak dodamy do tego jeszcze zapowiedź otwartych to robi sie bardzo ciekawie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności