Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dan Clark Audio Stealth - nowe rozdanie w słuchawkach zamkniętych


kurop

Rekomendowane odpowiedzi

Opinie mają raczej dobre np. taka recenzja:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/dan-clark-stealth-review-state-of-the-art-headphone.25920/

 

 

Z google translator podsumowanie na szybko:

Cytat

Zarówno obiektywnie, jak i subiektywnie Stealth robi krok naprzód w reprodukcji dźwięku w słuchawkach i prawdopodobnie w każdej reprodukcji dźwięku.  To taki imponujący produkt.  Wszyscy wiecie, że zwykle nie marnuję wielu słów na chwalenie produktów.  Przede wszystkim dlatego, że dostaję tak wiele doskonałych produktów do przetestowania i mam wymarzone stereo, które nie robią na mnie większego wrażenia.  Ale Stealth właśnie to zrobił.  Zmieniło to moje spojrzenie na to, o ile lepsze może być słuchanie tych słuchawek.

 Pod pewnymi względami Stealth przypominał mi telewizory OLED.  Gdy po raz pierwszy oglądasz je i widzisz atramentową czerń i wspaniały kontrast, żałujesz, że przez cały ten czas nie udało Ci się zobaczyć, jak naprawdę wyglądały Twoje treści.  Stealth robi to dla reprodukcji dźwięku.

 Nie da się jednak obejść wysokich kosztów słuchawek.  Porozmawiałem z firmą na lewo i prawo na temat tego, dlaczego te słuchawki tak dużo kosztują i czy koszty mogą spaść.  Moim życzeniem i mam nadzieję jest to, że cena zostanie obniżona, aby uczynić ją bardziej przystępną dla większej liczby osób.  Na razie nie dość, że to coś, co powinieneś kupić, jeśli możesz sobie na to pozwolić, ale jeśli jesteś firmą audio i chcesz wiedzieć, jaka jest najlepsza w swojej klasie, „poprawna” reprodukcja dźwięku, musisz kupić te słuchawki.  W końcu będziesz miał prawdziwe odniesienie do jakości i tonalności.

 Mam przyjemność przekazać najwyższą pochwałę i rekomendację, jaką mogę dla słuchawek Dan Clark Stealth.

 PS  Warunkiem wysłania mi tych słuchawek do recenzji było to, że musiałyby zostać odesłane do firmy.  To byłby smutny, smutny dzień, kiedy to się stanie!

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lobuz1 napisał:

Opinie mają raczej dobre np. taka recenzja:

 

 

PIerwsze Aeony jak wychodziły to też miały świetne recenzje. Na szczęście najpierw posłuchałem :) Wyszło że recenzenckie egzemplarze przedprodukcyjne grały i mierzyły się inaczej niż te które trafiły potem do sprzedaży. Niby jakaś wada na produkcji, potem wypuszczali jakieś płatki żeby sobie wpychać i samemu poprawiać. Potem wypuścili kolejną wersje retuned. Nie mowie nie na Steathy, ale uwierze jak posłucham.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
22 minuty temu, LuQi napisał:

@kurop z ciekawości będzie jakaś super oferta cenowa na start? Jaka będzie cena regularna w PL?

 

w tej klasie cenowej i jakościowej wydaje mi się że raczej indywidualnie mogę zaproponować ofertę.

 

Cena na stronie będzie prawdopodobnie w okoliacach 18999. 

17 minut temu, Spawn napisał:

 

PIerwsze Aeony jak wychodziły to też miały świetne recenzje. Na szczęście najpierw posłuchałem :) Wyszło że recenzenckie egzemplarze przedprodukcyjne grały i mierzyły się inaczej niż te które trafiły potem do sprzedaży. Niby jakaś wada na produkcji, potem wypuszczali jakieś płatki żeby sobie wpychać i samemu poprawiać. Nie mowie nie na Steathy, ale uwierze jak posłucham.

 

będę miał demo, sprawdzimy to. Żeby nie było wątpliwości otworzymy egzemplarz sprzedażowy i zrobimy demo więc nie będą się różnić. 

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cena mnie zabiła. W ogóle ciekawa sprawa, design z Aeonów (choć z tego co piszą mocno poprawiony), a nie np. z zamkniętych Etherów. Pewnie zadowoleni są z tego mechanizmu składania, który jest dodatkowym atutem zamkniętej konstrukcji w kwestii ewentualnej przenośności. 

Autoregulacja jak najbardziej na plus, bo przynajmniej w Aeon 1 te śrubki co jakiś czas trzeba było delikatnie regulować żeby pałąk sam nie zjeżdżał. 

Poza tym ten nitonolowy pałąk miał mega potencjał i patrząc na zdjęcia tych Stealth'ów, to wyglądają jak konkretnie dopracowane i przemyślane słuchawki! 

Na pewno nie chińsko-tandetnie, tylko ładnie - można powiedzieć - amerykańsko. 

 

Dźwiękowo pierwsze Aeony były genialne, niepotrzebnie je sprzedawałem, no ale wiadomo jak to jest w tym hobby - ciekawość tego co można gdzie indziej dostać i kompulsywne kupowanie. Tutaj póki co cena w sferze marzeń, ale jakby tak wygrać w Kole Fortuny, to czemu nie? 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko przyjadą to na pewno będę musiał sprawdzić jak to gra, ciekawość mnie zżera.

Nie ukrywam, że headband mi się zupełnie nie podoba. Ani ta czerwień mi nie pasuje ani napis/logo, wygląda faktycznie jakoś gamingowo i nie zgrywa się z resztą - ale to akurat niewielki problem.

Pytania są dwa - "jak to zagra z grajka?" i "jak się skaluje z lepszymi wzmacniaczami?". Może faktycznie przynajmniej w jednej z tych kategorii będzie rewelacja. 

 

No i ciekaw jestem kiedy wyjdzie wersja z RGB!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vonBaron napisał:

Nie potrafię zrozumieć dlaczego wybrali proteinowe pady do słuchawek za 19k, przecież one za pół roku zaczną pękać dodatkowo są ponoć przyklejone.

Też mnie to trochę odrzuca, chociaż te ich pady to jak pewnie wiesz nie są najgorsze, swoje Aeony miałem ponad pół roku i to zdecydowanie najlepsze proteinowe pady jakie miałem w słuchawkach, no ale jednak w tej cenie to powinna być skóra lepsza niż w Ultrasone swego czasu, gdzie same pady kosztują 500 ziko ;)

Jak klejone to też lipa - tutaj mnie dziwi czemu producenci nie idą w jak najmniej inwazyjną wymianę tego elementu słuchawek. W takich ED8EX są pady na magnesy i to jest najlepsze rozwiązanie z jakim się spotkałem do tej pory. 

 

@Andrewekrzeczywiście logo DPD jak nic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Undertaker napisał:

No cena mnie zabiła. W ogóle ciekawa sprawa, design z Aeonów (choć z tego co piszą mocno poprawiony), a nie np. z zamkniętych Etherów. Pewnie zadowoleni są z tego mechanizmu składania, który jest dodatkowym atutem zamkniętej konstrukcji w kwestii ewentualnej przenośności. 

Autoregulacja jak najbardziej na plus, bo przynajmniej w Aeon 1 te śrubki co jakiś czas trzeba było delikatnie regulować żeby pałąk sam nie zjeżdżał. 

Poza tym ten nitonolowy pałąk miał mega potencjał i patrząc na zdjęcia tych Stealth'ów, to wyglądają jak konkretnie dopracowane i przemyślane słuchawki! 

Na pewno nie chińsko-tandetnie, tylko ładnie - można powiedzieć - amerykańsko. 

 

Dźwiękowo pierwsze Aeony były genialne, niepotrzebnie je sprzedawałem, no ale wiadomo jak to jest w tym hobby - ciekawość tego co można gdzie indziej dostać i kompulsywne kupowanie. Tutaj póki co cena w sferze marzeń, ale jakby tak wygrać w Kole Fortuny, to czemu nie? 

Mam Aeon 1 i 2 i bardzo je lubię- też uważam za bardzo udane. Jedynki używane kupiłem za 800zł i za podobną kwotę Hifiman Sundara. Wykonanie to jakby porównać Lambo z Golfem Trójką. Problemem jak dla mnie jest materiał padów z tej japońskiej skóry syntetycznej. W tych używanych jak zacząłem modelować pady (przywracać ich kształt) to zaczęły odpadać kawałki skóry i udało mi się zeskrobać całą warstwę i zrobiłem brzydkie hybrydowe. Skończyło się na zakupie Dekoni z owczej skóry, które trochę je dociążyły a strata sceny i detalu nie była raczej zauważalna. Raczej, bo te pady przykleja się taśmą dwustronną i ciężko zdjęć je ponownie i porównać. W tych nowych słuchawkach są te same pady.

 

Śrubki a raczej wkręty do regulacji pałąka w Ether/Aeon od częstego dokręcania potrafią uszkodzić gniazdo w tym plastikowym elemencie (miałem tak w tych używanych) i nie trzymają. Odrobina kleju Poxipol do gniazda rozwiązuje problem i można wkręcić wkręt. Z tych plastikowych elementów złazi też  jedna warstwa takźe aż tak świetnie to nie jest. 
 

CDE0B420-5834-4660-9689-093E99F14782.png

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Spawn napisał:

 

Nówki stały za 4000zł :)

No wiem, ale wtedy pewnie były nietuzinkowe przynajmniej z wyglądu, no i ten pałąk z metalu z pamięcią. Dla mnie design jest świetny. Dostały też jakieś nagrody :) . 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lobuz1 napisał:

No wiem, ale wtedy pewnie były nietuzinkowe przynajmniej z wyglądu, no i ten pałąk z metalu z pamięcią. Dla mnie design jest świetny. Dostały też jakieś nagrody :) . 

 

Oby te Stealth były bardziej udane i nie musiały latać za 20% ceny na olx za kilka lat ;) 

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1No właśnie jedynki były oprócz już wtedy ciekawego designu, trochę jednak skopane pod względem tej zsuwającej się regulacji ze śrubkami które same się rozregulowywały po jakimś czasie, sam to przerabiałem. Włącznie z tym wyrobieniem się gwintów. Tutaj minus, choć moje szybko nareperowali na gwarancji. 

Niemniej jednak w cenie Stealthów nie wyobrażam sobie takiego niedopracowania konstrukcyjnego, no i z tego co widzę jest autoregulacja. 

Czyli mniej garażówki a więcej innowacji. Pałąk z nitinolu dla mnie był super - giętki i wygodny. 

 

Jeśli chodzi o pady to moje nie nosiły śladów użytkowania po pół roku, a używałem codziennie po kilka godzin. Nie wiem jednak jakby to wyglądało w dłuższym okresie, Ty z tego co widziałem brałeś słuchawki całkiem niedawno używane czyli mniej więcej 4 lata po premierze. Przynajmniej cena z tego co piszesz rekompensuje pewne niedogodności :)

 

@SpawnNowe Aeony to faktycznie był koszt rzędu 4 tysięcy, ale jedynki szybko zostały przecenione na 2500 u nas w kraju, za granicą zaś cena w okolicy 2000 za Aeony RT nie jest niczym dziwnym, nie mówiąc już o tych dropowych. Z dwójkami było już gorzej, bo raz że dostępność jak z konsolami czy kartami graficznymi, to przez to chyba brak jakichś większych obniżek. Choć ta ostatnia 2999 w empe3 już jakoś wygląda :)

 

Tutaj niby słuchawki TOTL i wszyscy póki co zachwyceni w testach, trzeba będzie poczekać na jakieś opinie. Choć i tak patrząc po cenie to model dla wybranych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, LuQi napisał:


@lobuz1 akurat niezły dill zrobił z tego co pamietam.. może poprzedni właściciel nie wiedział co sprzedawał? 😁

Na Aeon 2 i też zrobiłem niezły deal. Ściągnąłem ze Stanów w bardzo dobrej cenie i była promocja- kabel ViVo gratis.

Tak stałem się członkiem elitarnego Dan Clark Audio Club i mogę te nowe kupić za 13k PLN, ale chyba się wstrzymam. Za bardzo przypominają mi Aeon :) .

18 minut temu, Undertaker napisał:

@lobuz1No właśnie jedynki były oprócz już wtedy ciekawego designu, trochę jednak skopane pod względem tej zsuwającej się regulacji ze śrubkami które same się rozregulowywały po jakimś czasie, sam to przerabiałem. Włącznie z tym wyrobieniem się gwintów. Tutaj minus, choć moje szybko nareperowali na gwarancji. 

Niemniej jednak w cenie Stealthów nie wyobrażam sobie takiego niedopracowania konstrukcyjnego, no i z tego co widzę jest autoregulacja. 

Czyli mniej garażówki a więcej innowacji. Pałąk z nitinolu dla mnie był super - giętki i wygodny. 

 

 

W Aeon 2 i Ether Flow, CX też mam taki sam mechanizm, który działa jak należy bo nie dokręcałem jeszcze. Wystarczyło zaprojektować te polączenie z pewnym gwintem metrycznym, z ząbkiem/teflonem/klejem zabezpieczjącym przed odkręceniem zamiast wkrętu do plastiku. Nie trzeba być geniuszem, żeby w fazie projektowania wpaść na to że może się to wyrobić. Dla mnie jest to szczególnie irytujące bo od 16 lat zajmuję się dokręcaniem śrubek, technikami montażu samochodów, samolotów, agd a także elektroniki i to jest zrobione na od******l. Jeśli jest szybki dostęp do części i padów to naprawa zajmuje minutkę.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1Dobrze wiedzieć, że w Aeonach 2 to poprawili.

Ja gdzieś w necie natrafiłem na czyiś post w którym ta osoba narzekała na właśnie źle zaprojektowany mechanizm w Aeonach 1 i to by się potwierdzało z tym co piszesz, choć nie wykluczam że miałem pecha ze swoją parą na początku (znając różne perypetie producentów planarów nie byłoby to pierwszy raz). 

 

Tutaj jestem przekonany że mają już odpowiedni R&D i w Stealthach takich problemów nie będzie, bo inaczej byłby to strzał w kolano ;)

Ciekawe tylko jak z tymi padami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żle mnie zrozumiałeś w Aeon 2 i Ether jest taka sama konstrukcja jak w Aeon 1. Działa jak należy bo nie ruszam, nie dokręcam :).

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności