Skocz do zawartości

X05 Plus + XD05 BAL + TR-Amp + Q5k + CX-pro


Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za porównanie, fajnie się to czyta, napisane po "ludzku", bez bajdurzenia. 😉👍

 

Generalnie zgadzam się z opisem XD05Plus, natomiast jeśli chodzi o wspomniane podbicie subbasu, to według mnie nie jest on podbity, a zasługą takiego "efektu", jest wydajne zasilanie, które dostarcza odpowiednią moc do słuchawek, wysterowując je w pełni. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, neonlight napisał:

według mnie nie jest on podbity, a zasługą takiego "efektu", jest wydajne zasilanie, które dostarcza odpowiednią moc do słuchawek, wysterowując je w pełni. ;)


Chcesz powiedzieç, ze SMSL SP200 nie wysterowuje sluchawek w pelni? To jest moj punkt refencyjny.  

 

To, że ma sporo mocy na pewno pomaga by ten bas był taki jak należy. Natomiast ja jeszcze słyszę w porównaniach tak jakby było gdzieś tam na dole 1dB podbicia którego nie ma na SP200. 

To samo w takim Q5K to wydaje mi się że to kwestia wyboru projektanta bardziej niż braki w mocy. On tak został zaprojektowany, by nie stresować tego układu, nie skupiać się na energochłonnym basie, omijać clipping, a jednocześnie przyjemnie brzmieć. O2 miał jak na moje uszy bardzo dobry liniowy bas, lepszy od klonow lehmana, które powiększał przestrzeń ale ten bas właśnie się u nich rozchodził, był mniej akuratny. Według mnie konstruktor XD05 plus, wpadł na pomysł jak by dołożyć energii do tego basu jakimś trickiem, dzięki czemu uzyskać bardziej preferowany efekt. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MrBrainwash napisał:


Chcesz powiedzieç, ze SMSL SP200 nie wysterowuje sluchawek w pelni? To jest moj punkt refencyjny.  

Nie, w sumie masz rację, musi być coś na rzeczy, zaobserwowałem też większą dynamikę XD05Plus, względem innych wzmacniaczy, nawet stacjonarnych, bas ma większy kick. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, neonlight napisał:

Nie, w sumie masz rację, musi być coś na rzeczy, zaobserwowałem też większą dynamikę XD05Plus, względem innych wzmacniaczy, nawet stacjonarnych, bas ma większy kick. ;)

Różnica jest baaardzo niewielka, więc sam do końca wniosku takiego nie byłem pewny. Sprawdziłem to jeszcze tak dla pewności i się potwierdziło, z tym, że zauważyłem, że SP200 zdaje się ma jeszcze lepsze zejście na basie :D, ale to, że XD05 niemal dotrzymuje mu kroku to jest godne podziwu pochwały. :) No i wypcha objętościowo trochę w większej ilości ten bas na końcówce swoich możliwości, kiedy SP200 brzmi jeszcze liniowo i schodzi dalej 😎

W dalszym ciągu pozostaje u mnie wątpliwość, czy nie zwalić tego na różnice w poziomie głośności, ale na razie takie wnioski mi się wysunęły. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, MrBrainwash napisał:

 W dalszym ciągu pozostaje u mnie wątpliwość, czy nie zwalić tego na różnice w poziomie głośności, ale na razie takie wnioski mi się wysunęły. 

Według mnie, to nie jest kwestia głośności, ponieważ słuchałem na różnych poziomach wzmocnienia i nie udało mi się wydobyć takiego uderzenia, jak z XD05Plus, po prostu wyróżnia się w tym aspekcie, a biorąc pod uwagę jego gabaryty i przeznaczenie, to już w ogóle - mały, ale wariat. 😎👍

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności