Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

"Płaski" dźwięk na UAPP


jezzman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakupiłem w dniu wczorajszym USB Audio Player PRO i mam z nim pewien problem.

Na początek podam, na czym do tej pory słuchałem:

- telefon Samsung Z Fold 2,

- odbiornik BT Fiio BTR3,

- słuchawki Fiio F9 Pro,

- aplikacja PowerAMP.

W ostatnim czasie zauważyłem spadek jakości dźwięku na powyższym zestawie. Jako że słuchawki już ładnych kilka lat mają, to pomyślałem, że może kończą swój żywot, ale chciałem jeszcze to zweryfikować. Dotychczas odtwarzałem po BT, więc najpierw spróbowałem podpiąć BTRa kablem do telefonu. Poprawa była ledwo zauważalna, typowa po przesiadce z BT na kabel. Pomyślałem więc, że spróbuje innego odtwarzacza i zakupiłem UAPP.

Problem w tym, że na UAPP dźwięk na tym zestawie (połączenie przewodowe) jest strasznie płaski, nie ma żadnej głębi, szczegółowość jest żałosna. Zupełnie jakbym słuchał jakichś słuchawek z marketu za 20zł. Na PowerAMP jest lepiej, ale też szału nie ma, jest więcej niższych i średnich tonów. Nie wiem czy coś się skaszaniło po jakiejś aktualizacji, czy to od Samsunga czy od PowerAMP (zakładam że Samsung coś mógł skopać, bo na UAPP jest tragedia). Nie mam niestety możliwości sprawdzić na innym urządzeniu, bo stary telefon sprzedałem.

Tutaj mam pytanie. Myślałem o zakupie nowego zestawu grającego (DAC usb-c + słuchawki). Na początek jednak chciałem kupić sam DAC. Jako, że mam do słuchawek dodatkowy kabel zbalansowany (jeszcze go w ogóle nie używałem), pomyślałem o zakupie iBasso DC01 i przetestowaniu grania na kablu zbalansowanym.

Ogólnie chciałbym przejść na UAPP i szukam jakiegoś rozwiązania w kwestii jakości.

Z góry dzięki za porady.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że pobawiłes się ustawieniami i zmieniłeś podstawowe rzeczy w uapp jak audio driver z androida na zewnętrzny i aktywowałeś bit perfect w usb mode. Ibasso to dobry kierunek tak jak paw s1.

 

1014BBCD-E5C2-4407-90F4-29DA57E0566C.jpeg

16A6A328-739F-4ACA-8461-5134B3AD0009.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnogość ustawień w UAPP trochę mnie przerosła.

Bitperfect miałem wyłączone. Driver ustawiony tak jak pokazałeś.

Sprawdzę po robocie, czy pierwsza opcja coś zmieniła.

Edytowane przez jezzman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zairzyj na mój bazarek- mam iemy, które idealnie współgrają z dongle ibasso m.in. Dunu DK-3000Pro. Mam też dongle ibasso dc04, ale nie wiem czy na sprzedaż- więcej mocy po balansie niż w starszym dc01.
image.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ofertę. Jeżeli już wykluczę wszystkie możliwości to na pewno wezmę pod uwagę.

No więc przetestowałem jeszcze raz, połączenie oczywiście kablowe.

Wlazłem w Settings. W pierwszej sekcji od góry Internal Audio Driver ustawiłem HiRes Direct driver. Do wyboru jest tylko ta opcja oraz Original Android driver

Potem wlazłem w sekcję Internal HiRes audio i tam włączyłem Bit perfect mode na ON oraz Upsample na On.

Poprawa jakaś jest, ale głównie w czystości dźwięku. Jeżeli chodzi o pasma to dalej góra przykrywa wszystko, a kiedy Bit perfect mode jest wyłączone, nie można używać EQ.

PowerAMP, póki co, gra dużo lepiej. Pasma są pod kontrolą, tak jak je ustawiłem w EQ. Nie wiem, czy coś źle ustawiam w UAPP.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2021 o 11:53, jezzman napisał:

Dzięki za ofertę. Jeżeli już wykluczę wszystkie możliwości to na pewno wezmę pod uwagę.

No więc przetestowałem jeszcze raz, połączenie oczywiście kablowe.

Wlazłem w Settings. W pierwszej sekcji od góry Internal Audio Driver ustawiłem HiRes Direct driver. Do wyboru jest tylko ta opcja oraz Original Android driver

Potem wlazłem w sekcję Internal HiRes audio i tam włączyłem Bit perfect mode na ON oraz Upsample na On.

Poprawa jakaś jest, ale głównie w czystości dźwięku. Jeżeli chodzi o pasma to dalej góra przykrywa wszystko, a kiedy Bit perfect mode jest wyłączone, nie można używać EQ.

PowerAMP, póki co, gra dużo lepiej. Pasma są pod kontrolą, tak jak je ustawiłem w EQ. Nie wiem, czy coś źle ustawiam w UAPP.

 

Jak masz aktywny bit perfect to EQ w apce nie będzie działał, wtedy za dźwięk odpowiada tylko DAC - tak mi się przynajmniej wydaje.

 

A może faktycznie słuchawki padają? Sprawdzałeś jakieś inne? Nie napisałeś.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, x X x napisał:

 

Jak masz aktywny bit perfect to EQ w apce nie będzie działał, wtedy za dźwięk odpowiada tylko DAC - tak mi się przynajmniej wydaje.

 

A może faktycznie słuchawki padają? Sprawdzałeś jakieś inne? Nie napisałeś.

 

Sprawdzałem, ale były to raczej słuchawki niskich lotów (jakieś JVC z media-experta za paredziesiąt złotych), więc nic o czym warto wspominać, bo takie porównanie nie jest miarodajne. Nic innego niestety nie posiadam.

Edytowane przez jezzman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem UAPP do ibasso dc04.
Co powinienem aktywować lub dezaktywować?
Bit Perfect to chyba lepiej włączyć? Jeśli tak to jak to zrobić na stałe?

Np. opcje widoczne na zdjęciu. Piszą aby nie ingerować chyba że jest potrzeba,a skąd mam wiedzieć czy jest potrzeba?7bb90c866e65ea7286e1a4435342951f.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czym to zainstalowałeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bit perfect mode włączysz wchodząc w "Internal HiRes audio" i tam zaznaczasz "on" lub "when possible". Natomiast w "HiRes driver flags" nie zaznaczałem nic. Oczywiście w "Internal audio driver" powinieneś mieć zaznaczone "HiRes Direct driver". Jeżeli potrzebujesz precyzyjnej kontroli głośności, możesz zainstalować UAC volume ze strony Ibasso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mantr napisał:

Bit perfect mode włączysz wchodząc w "Internal HiRes audio" i tam zaznaczasz "on" lub "when possible". Natomiast w "HiRes driver flags" nie zaznaczałem nic. Oczywiście w "Internal audio driver" powinieneś mieć zaznaczone "HiRes Direct driver". Jeżeli potrzebujesz precyzyjnej kontroli głośności, możesz zainstalować UAC volume ze strony Ibasso.

 

Ale "Internal HiRes audio" - jak sama nazwa wskazuje - służy do wewnętrznego daca, a nie zewnętrznego.

 

@wfmsiekierka

 

USB audio

Bit perfet mode > On

Upsample > ja mam Off

DSD mode > ja mam Native DSD

Limit sample rate > No limit

 

O i teraz masz wszystko natywnie obsługiwane przez daca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ale "Internal HiRes audio" - jak sama nazwa wskazuje - służy do wewnętrznego daca, a nie zewnętrznego.
 
[mention=56462]wfmsiekierka[/mention]
 
USB audio
Bit perfet mode > On
Upsample > ja mam Off
DSD mode > ja mam Native DSD
Limit sample rate > No limit
 
O i teraz masz wszystko natywnie obsługiwane przez daca
Ustawiłem wszystko według twoich sugestii. Dziękuje.
Mam jeszcze jedno pytanie:
UAPP ma funkcje pominięcia androida która to ponoć poprawia jakość dźwięku. Jak włączyć ten wewnętrzny ,,system,, UAPP?


Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wfmsiekierka napisał:

Ustawiłem wszystko według twoich sugestii. Dziękuje.
Mam jeszcze jedno pytanie:
UAPP ma funkcje pominięcia androida która to ponoć poprawia jakość dźwięku. Jak włączyć ten wewnętrzny ,,system,, UAPP?


Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka
 

No to właśnie do tego służy to całe "bit perfect". Tak samo jak odpalasz Tidala i podepniesz iBasso - Tidal zapyta Cię, czy używać iBasso do odtwarzania dźwięku, czyli pominąć wew. driver Androida (jest ich kilka różnych, oraz mogą też być customowe z aplikacji, m.in. w taki sposób działa UAPP) i sterować dźwiękiem z iBasso. Oczywiście nie jest to wymagane i dźwięk bez tego bit perfect też będzie odtwarzany, natomiast jest on wtedy resamplowany przez Androida do 16bit/48 kHz. W przypadku mojego Samsunga mogę uaktywnić resamplowanie do 24bit/192 kHz. Możesz to sobie też ustawić na internal (czyli wew, dac) ale czy jest sens, jeżeli dźwięk i tak wypuszczacz przez usb do daca? Chyba nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze w Android audio odkliknąć   Play Trough Android

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie do tego służy to całe "bit perfect". Tak samo jak odpalasz Tidala i podepniesz iBasso - Tidal zapyta Cię, czy używać iBasso do odtwarzania dźwięku, czyli pominąć wew. driver Androida (jest ich kilka różnych, oraz mogą też być customowe z aplikacji, m.in. w taki sposób działa UAPP) i sterować dźwiękiem z iBasso. Oczywiście nie jest to wymagane i dźwięk bez tego bit perfect też będzie odtwarzany, natomiast jest on wtedy resamplowany przez Androida do 16bit/48 kHz. W przypadku mojego Samsunga mogę uaktywnić resamplowanie do 24bit/192 kHz. Możesz to sobie też ustawić na internal (czyli wew, dac) ale czy jest sens, jeżeli dźwięk i tak wypuszczacz przez usb do daca? Chyba nie ma.
Czyli wystarczy uruchomić bit perfect i android jest pominięty?
Wydaje mi się że jest sens to zrobić w moim przypadku ponieważ mam pliki w jakości 48kHz/24bit, a Android da 48kHz/16bit

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wfmsiekierka napisał:

Czyli wystarczy uruchomić bit perfect i android jest pominięty?
Wydaje mi się że jest sens to zrobić w moim przypadku ponieważ mam pliki w jakości 48kHz/24bit, a Android da 48kHz/16bit

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka
 

Tak. Wtedy całą robotę robi podpięty dac. Dostaje nie zmieniony sygnał cyfrowy, który już sam przerabia na analogowy. A przynajmniej w teorii tak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wtedy całą robotę robi podpięty dac. Dostaje nie zmieniony sygnał cyfrowy, który już sam przerabia na analogowy. A przynajmniej w teorii tak to działa.
Dzięki

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

Trzeba jeszcze w Android audio odkliknąć   Play Trough Android
Play Trough Android jest odznaczone.
Jest jeszcze android sample rare ale chyba nie muszę nic zmieniać skoro i tak mam bit perfect?

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A może podpowiecie, jak precyzyjnie regulować głośność w UAPP? Właśnie testuję, gra cudnie - ale hardwarowo, klawiszem telefonu, skok gwałtowny cisza-ogłuszenie, po wyłączeniu hardware i włączeniu volume control software nul - gra tak, jak zostało po hardware, nie wyświetla się żaden suwak. DAC Shanling UA2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, markp napisał:

Jeśli działa regulacja głośności (programowa UAPP), to nie ma trybu bit-perfect.

 

Działa sprzętowa regulacja głośności, o ile Twój DAC ma taką.

 

6 minut temu, Play napisał:

A jak używać eq w trybie bit perfect?
 

 

Coś takiego trzeba dokupić :D

 

FBQ6200HD_P0B3T_Top-Front_XL-1.png

 

 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności