Skocz do zawartości

Test Sennheiser IE300


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

IE300 vs FD5

 

IE 300 to podstawowe, audiofilskie dokanałówki w ofercie niemieckiego producenta. Posiadają przetworniki dynamiczne, wypinany kabel z wtyczkami MMCX i mają zapewnić muzykalne brzmienie wysokiej klasy.


Sennheisery IE 300 to słuchawki, które wielu melomanów przekreśliłoby na starcie. Stosunkowo wysoka cena (ok. 1400 zł) i pojedyncze przetworniki dynamiczne o średnicy 7 mm rzeczywiście nie napawają optymizmem. Jednak z doświadczenia wiem, że z pojedynczych dynamików można wyciągnąć naprawdę dużo, że tego typu konfiguracje potrafią bez problemu konkurować z hybrydami lub multiarmaturami. Ostatnio wrażenie zrobiły na mnie np. drogie Campfire Vega 2020, tanie Moondrop SSR i SSP, jak i średniopółkowe FiiO FD5...

 

https://kropka.audio/test/sluchawki/sennheiser-ie300-recenzja/

 

spacer.png

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie testuję i bez wątpienia są to najwygodniejsze IEMy jakich używałem.

Są bardzo wrażliwe na zmianę tipsów. Początkowo pominąłem stockowe tipsy i założyłem Finale E, ale ilość basu mnie przytłoczyła. Po kilku innych tipsach, w końcu założyłem stocki i wreszcie udało się usłyszeć średnicę ;) Aktualnie najlepiej grają mi ze Spinfitami CP360, które dają najmniej basu ze wszystkich, które testowałem.

Podoba mi się ich dyskretny wygląd. Schludny, ale bez popisów.

 

Może ktoś z was miał okazje porównać je z Aune Jasper?

 

Edytowane przez Akustik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, neonlight napisał:

@Akustik A jak byś je porównał do FH5, to byłoby miło?! 😊

FH5 nie mam już niestety od dłuższego czasu, więc moje spostrzeżenia nie będą zbyt precyzyjne. Z pamięci to FH5 bardziej popisywały się technikaliami, były ostrzej zarysowane i jaśniejsze.

IE300 bardziej spójne, gładsze z lepiej rozciągniętą górą. Jedne i drugie z mocną podstawą basową, ale odnoszę wrażenie, że w IE300 jest ona obecna praktycznie przez cały czas, ale o dziwo nie zalewa średnich. Średnica pełna, nasycona, ale nieco wycofana (mniej lub bardziej, w zależności od użytych tipsów).

W FH5 subbass był jakby oderwany od pozostałych zakresów, ale odbywało się to kosztem wyższego basu i niższej średnicy. W efekcie męskim wokalom lub ciężkim gitarom brakowało nieco autorytetu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Akustik napisał:

FH5 nie mam już niestety od dłuższego czasu, więc moje spostrzeżenia nie będą zbyt precyzyjne. Z pamięci to FH5 bardziej popisywały się technikaliami, były ostrzej zarysowane i jaśniejsze.

IE300 bardziej spójne, gładsze z lepiej rozciągniętą górą. Jedne i drugie z mocną podstawą basową, ale odnoszę wrażenie, że w IE300 jest ona obecna praktycznie przez cały czas, ale o dziwo nie zalewa średnich. Średnica pełna, nasycona, ale nieco wycofana (mniej lub bardziej, w zależności od użytych tipsów).

W FH5 subbass był jakby oderwany od pozostałych zakresów, ale odbywało się to kosztem wyższego basu i niższej średnicy. W efekcie męskim wokalom lub ciężkim gitarom brakowało nieco autorytetu.

Dziękuję. Czy uważasz IE300 za mniej precyzyjne, bo FH5 były dosyć jasne, ale gubiły szczegóły według mnie? Możesz porównać też do Aune E1, jak będzie Ci łatwiej. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, neonlight napisał:

Czy uważasz IE300 za mniej precyzyjne, bo FH5 były dosyć jasne, ale gubiły szczegóły według mnie?

Nie wiem czy nazwałbym to precyzją. Wydaje mi się, że IE300 mają łagodniejszy charakter przez mniej wyeksponowaną średnicę.

 

2 godziny temu, neonlight napisał:

Możesz porównać też do Aune E1, jak będzie Ci łatwiej. :) 

Dziś już nie dam rady, ale może jutro się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Da się do nich podłączyć fiio utws3? Bo z recenzji czytam że te mmcx w nich do niczego nie pasują?

Cytat

 Niemiecki producent spowodował, że popularny standard przestał być uniwersalny, zmuszając do zakupu dedykowanych kabli lub przewodu stworzonego specjalnie z myślą o opisywanych słuchawkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mateuszn0 napisał:

Da się do nich podłączyć fiio utws3? Bo z recenzji czytam że te mmcx w nich do niczego nie pasują?

 

 

UTWS3 akurat nie sprawdzałem, ale adapter ma takie same wtyczki MMCX, jak kable, z których korzystałem, więc najpewniej się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maciux napisał:

 

UTWS3 akurat nie sprawdzałem, ale adapter ma takie same wtyczki MMCX, jak kable, z których korzystałem, więc najpewniej się nie da.

a gdybym kupił utws3 wersję 2 pin i do niej to https://audeos.pl/pl/p/OEAudio-adapter-z-2pin-F-na-MMCX-M/1307 a to do ie300?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pewności, czy cokolwiek to zmieni, ponieważ to same złącza MMCX muszą być dłuższe, bo gniazda MMCX w IE300 zostały wpuszczone w obudowy słuchawek. Węższe obudowy samych wtyczek MMCX nie mają tutaj znaczenia. No chyba, że w tych przejściówkach samo złącze jest rzeczywiście wydłużone, co trudno ocenić po zdjęciach.

 

Martwiłbym się też o to, czy przez dodatkowe przejściówki, adaptery UTWS3 nie będą za bardzo odstawać - mogą nie opierać się na małżowinach, sterczeć w powietrzu i powodować, że słuchawki będą wypadać z uszu.

 

Tutaj widać o co chodzi: 

spacer.png

spacer.png

 

Winowajcą są te dodatkowe kołnierze, pierścienie otaczające gniazda MMCX.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maciux napisał:

Nie mam pewności, czy cokolwiek to zmieni, ponieważ to same złącza MMCX muszą być dłuższe, bo gniazda MMCX w IE300 zostały wpuszczone w obudowy słuchawek. Węższe obudowy samych wtyczek MMCX nie mają tutaj znaczenia. No chyba, że w tych przejściówkach samo złącze jest rzeczywiście wydłużone, co trudno ocenić po zdjęciach.

 

Martwiłbym się też o to, czy przez dodatkowe przejściówki, adaptery UTWS3 nie będą za bardzo odstawać - mogą nie opierać się na małżowinach, sterczeć w powietrzu i powodować, że słuchawki będą wypadać z uszu.

To beznadziejne co ten sennheiser odwalił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności