Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzykalny DAC do 4k


Rekomendowane odpowiedzi

Rozważam zakup stacjonarnego DAC jako upgrade systemu (obecnie opierającego się na combo Questyle CMA400i).

Brzmieniowo szukam muzykalności, gładkości góry, dobrej średnicy, może odrobinki ciepła.

Nie chcę lamp, wolałbym sprzęt nowy i raczej rozpoznawalny, aby nie było kłopotu z ewentualną odsprzedażą. MQA, Bluetooth, streaming mnie zupełnie nie interesują. Musi mieć wyjście liniowe, nie chcę pre.

No i fajnie jakby były zbalansowany.

Budżet do 4000zł, ale może być mniej.

 

Moje typy na start: Audiolab M-DAC+, Aune S8, Topping D90SE, Musical Fidelity MX-DAC. Z tym, że nie mam pojęcia jak się mają brzmieniowo do moich oczekiwań.

 

Co byście zaproponowali?

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, euter napisał:

Denafrips Ares II.

 

"rozpoznawalny, aby nie było kłopotu z ewentualną odsprzedażą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie rozumienie pojęcia rozpoznawalności będzie różne w zależności od prywatnych doświadczeń.

Dzięki za sugestię, poczytam o nim.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, euter napisał:

Denafrips Ares II.

 

+1.

 

Nie musi być rozpoznawalny, bo nie będziesz chciał sprzedać. Spokój na lata, tak myślę. :)

Co więcej masz regulację "gładkości", jak masz gorszy dzień to odpalasz NOS i masz lampowy dźwięk w tranzystorze.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, timecage napisał:

Aune S8

Mam go już tydzień w zamian za S6 pro. Jeśli chodzi o muzykalność, to jest bardzo muzykalny a zarazem niesamowicie szczegółowy bez męczenia. Są płyty na których wręcz oczy się z błogości same zamykają :) Nie "polecam bo mam", jestem z niego mega zadowolony i jeśli szukasz naturalnego, gładkiego brzmienia bez utraty szczegółów, to to dobry kierunek.

Procesowanie dźwięku S8 nie faworyzuje dobrych nagrań i nie umniejsza tych gorszych - nie znalazłem jeszcze płyty która by grała źle - a słucham dużo bardzo różnej i dziwnej muzyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, timecage napisał:

 

"rozpoznawalny, aby nie było kłopotu z ewentualną odsprzedażą"

Ależ on jest jak najbardziej rozpoznawalny. Może nie jest najpopularniejszym przetwornikiem na naszym forum, ale można sięgnął choćby do head-fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2021 o 08:25, espe0 napisał:

Mam go już tydzień w zamian za S6 pro. Jeśli chodzi o muzykalność, to jest bardzo muzykalny a zarazem niesamowicie szczegółowy bez męczenia. Są płyty na których wręcz oczy się z błogości same zamykają :) Nie "polecam bo mam", jestem z niego mega zadowolony i jeśli szukasz naturalnego, gładkiego brzmienia bez utraty szczegółów, to to dobry kierunek.

Procesowanie dźwięku S8 nie faworyzuje dobrych nagrań i nie umniejsza tych gorszych - nie znalazłem jeszcze płyty która by grała źle - a słucham dużo bardzo różnej i dziwnej muzyki :)

Ja w aune S16 byłem zadowolony z jego barwienia, grało to naprawdę przyjemnienie, tak gładko i z nasyceniem. No, ale to kiedy grał po usb bo po coaxie gra prawie nie do odróżnienia od innych sprzętów. Wnioskuję, że tutaj robiły główną robotę same sterowniki. Zastanawiam się czy dotyczy to też innych sprzętów aune. 

 

Jeśli ktoś chce takiego zaokrąglania w dźwięku to aune może być dobrym kierunkiem. Sam osobiście w swojej filozofii zrezygnowałem elektronicznego podrasowywania dźwięku. Choć rozumiem, że dla niektórych to może robić robotę. 

 

Zastanawiam się czy sprzedawać TR-ampa bo ten DAC który jest wśrodku jest ciężki do odróżnienia z D10, ale wieczorem późną porą jak słucham uważnie i nie porównuje to mam wrażenie jakby trochę uprzyjemniał przekaz, może to takie placebo od tej czerwonej obudowy. ;) Jakiś wielkich różnic w samej jakości dźwięku w DACach nie słyszę, przynajmniej po tej stronie sprzętowej (bo sterowniki i oprogramowanie czasem robiły tricka) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, MrBrainwash napisał:

Ja w aune S16 byłem zadowolony z jego barwienia, grało to naprawdę przyjemnienie, tak gładko i z nasyceniem. No, ale to kiedy grał po usb bo po coaxie gra prawie nie do odróżnienia od innych sprzętów. Wnioskuję, że tutaj robiły główną robotę same sterowniki. Zastanawiam się czy dotyczy to też innych sprzętów aune. 

 

Jeśli ktoś chce takiego zaokrąglania w dźwięku to aune może być dobrym kierunkiem. Sam osobiście w swojej filozofii zrezygnowałem elektronicznego podrasowywania dźwięku. Choć rozumiem, że dla niektórych to może robić robotę. 

 

Zastanawiam się czy sprzedawać TR-ampa bo ten DAC który jest wśrodku jest ciężki do odróżnienia z D10, ale wieczorem późną porą jak słucham uważnie i nie porównuje to mam wrażenie jakby trochę uprzyjemniał przekaz, może to takie placebo od tej czerwonej obudowy. ;) Jakiś wielkich różnic w samej jakości dźwięku w DACach nie słyszę, przynajmniej po tej stronie sprzętowej (bo sterowniki i oprogramowanie czasem robiły tricka) 

 

U mnie była zamiana DACa w torze głośnikowym, a ten jest bardzo wrażliwy na wszelkie zmiany. Od razu było słychać głębszą jak i szerszą scenę, punktować holografii, jak i samą plastykę w tonalności. Artykulacja i detal uległy znacznej poprawie. Tak naprawdę do wysnucia tych wniosków potrzebowałem raptem trzech nagrań muzycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, espe0 napisał:

U mnie była zamiana DACa w torze głośnikowym, a ten jest bardzo wrażliwy na wszelkie zmiany. Od razu było słychać głębszą jak i szerszą scenę, punktować holografii, jak i samą plastykę w tonalności. Artykulacja i detal uległy znacznej poprawie. Tak naprawdę do wysnucia tych wniosków potrzebowałem raptem trzech nagrań muzycznych.

Fakt, tor głośnikowy to odrębna bajka. Ja tak miałem z Valabem, słuchawki mi mulił, a na głośnikach, które mam dość jasne i dynamiczne to dźwięk był bardziej "na bogato". Tak więc jestem w stanie zrozumieć pojawienie się preferowanego brzmienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności