Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test iFi Audio ZEN DAC V2


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie miałem napisać dwa czy trzy zdania na temat tego pudełka ale teraz nie potrzeby kiedy mamy wszystko tak ładnie i profesjonalnie wyłożone jak na tacy. :)

Jako kilkudniowy użytkownik pod wszystkim się podpisuję, z jednym plusem i minusem.

Na minus zaliczyć mogę niestety makro-dynamikę oraz energię dolnego zakresu w trybie SE - słuchać tu uproszczoną konstrukcję zasilania, przydało by się  trochę więcej wykopu.

Natomiast wyjście 4,4mm IMO daje spory progres w kontekście wspominanej makro-dynamiki, sprężystości i kontroli - dodatkowo po zastosowaniu przejściówki Pentaconn do moich Fidelio X3 brzmienie sporo zyskało ma otwartości, separacji i przestrzeni.

 

IMG_9914 (Niestandardowy).JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że zabrakło porównania do Zen V1, bo z dyskusji na headfi wynika, ze V2 to ten sam układ, tylko 100zł droższy. Jedynie dodali opcję pełnego dekodera MQA. Mimo wszystko dobra recenzja. Rzeczywiście wygląda to trochę tak, jakby Zen DAC był projektowany głównie do łączenia ze wzmakiem słuchawkowym i mam wrażenie, że wyjścia liniowe z tyłu są wyższej jakości, dlatego tak świetnie mi to grało z iFi CAN. Słuchawki podłączone bezpośrednio do DAC-a grały mi raczej średnio i z tego brzmienia nie byłem zbyt zadowolony. Ciesze się, że nie poprzestałem na samym DACu, mimo że miałem słuchawki względnie łatwe do napędzenia, to i tak różnica była mocno odczuwalna, kiedy podpiąłem do CANa.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze napisane. Mówię to z perspektywy dwóch tygodni używania. Na dniach będzie u mnie Zen Can i w takiej konfiguracji spodziewam się interesujących efektów. Co nie zmienia faktu, że sam Zen Dac V2 brzmi naprawdę dobrze, choć istotnie czuć pewne niedostatki mocy… 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Compton napisał:

Sam się zacząłem teraz zastanawiać nad dokupieniem CANa jak ma być jeszcze lepiej, choć w założeniu nie taki był plan budżetowy ;)


Cóż, u mnie dokładnie tak właśnie było - pierwotny plan zakładał kupno jedynie Zen Dac V2, lektura wielu tekstów w sieci zachęciła jednak do dokupienia Zen Can 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mariuszryszard napisał:


Cóż, u mnie dokładnie tak właśnie było - pierwotny plan zakładał kupno jedynie Zen Dac V2, lektura wielu tekstów w sieci zachęciła jednak do dokupienia Zen Can 😉

To daj znać jakie zmiany u Ciebie wniesie wzmacniacz. 👍

I pytanie zasadnicze, czy ZEN DAC gra z dziurki 6,3 czy 4,4, bo różnica IMO jest znacząca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Compton napisał:

To daj znać jakie zmiany u Ciebie wniesie wzmacniacz. 👍

I pytanie zasadnicze, czy ZEN DAC gra z dziurki 6,3 czy 4,4, bo różnica IMO jest znacząca?


Jasne, dam znać 👍 Zen Dac gra u mnie z 6,3, czytałem, że faktycznie po 4,4 to zupełnie inna bajka, niestety, nie dysponuję słuchawkami z takim połączeniem… Jako ciekawostka, jeszcze w temacie grania tego DACa - o ile w przypadku takich ATH-M50x jest całkiem ok, to już przy Beyerdynamic DT990 Edtition 250 czuć, że więcej mocy byłoby wskazane (chociaż tonalnie takie połączenie jest moim skromnym zdaniem idealne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności