Skocz do zawartości

Shanling M9


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

Shanling zakończył produkcję M8, a na jego miejsce "późną jesienią" wprowadzi M9.

 

M9 Poster.jpg

 

Nowy flagowiec ma mieć:

- 6-calowy ekran 2K

- układ Qualcomm Snapdragon 665

- Androida 10

 

Pierwsza, limitowana partia pojawi się z podwójnym AKM AK4499, ale nie wiadomo o ile sztuk chodzi. Potem pojawi się wariant na innym układzie (nie wiadomo na jakim).

 

https://en.shanling.com/article-M9Intro.html

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie jest życie dzisiaj topowych modeli...w tym przypadku niecały rok. Nawet zastanawiałem się nad kupnem M8, ale obecni użytkownicy wciąż przestrzegają przed problemami z softem, które ciągną się od premiery. Dzisiaj łatwiej wypuścić nowy model niż naprawić stary ;) Oby M9 był od samego początku dopracowanym produktem, bo nikt nie chce być betatesterem przy wciąż rosnących cenach. Niemniej kibicuje bardzo, zarówno M9 jak i Hiby RS6 czy AK SP2000T. Bardzo ciekawie rozwija się rynek DAPów, nawet Sony podobno po 3 latach pracuje nad nowym flagowcem.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Palpatine napisał:

Krótkie jest życie dzisiaj topowych modeli...w tym przypadku niecały rok. Nawet zastanawiałem się nad kupnem M8, ale obecni użytkownicy wciąż przestrzegają przed problemami z softem, które ciągną się od premiery. Dzisiaj łatwiej wypuścić nowy model niż naprawić stary ;) Oby M9 był od samego początku dopracowanym produktem, bo nikt nie chce być betatesterem przy wciąż rosnących cenach. Niemniej kibicuje bardzo, zarówno M9 jak i Hiby RS6 czy AK SP2000T. Bardzo ciekawie rozwija się rynek DAPów, nawet Sony podobno po 3 latach pracuje nad nowym flagowcem.

 

To kwestia niedostępności układów DAC, co zresztą nietrudno zauważyć, bo w każdym segmencie audio jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mayster napisał:

 

To kwestia niedostępności układów DAC, co zresztą nietrudno zauważyć, bo w każdym segmencie audio jest podobnie.

A nie jest tak, że M9 wychodzi na takiej samej kostce DAC jaka była w M8 - AKM4499?

Jeśli tak to równie dobrze, mogli te sztuki włożyć do M8 w międzyczasie dopracowując soft, bo mija rok od premiery, a użytkownicy ciągle narzekają, podobne problemy zgłaszają użytkownicy M30. 

O problemach z dostępnością mówi się głośno już od dawna, jednak wielu producentów wciąż wydaje produkty na AKM - Fiio M11 LTD, M9, DX330Max itp. To są zapewne mocno limitowane sztuki bo kostka 4499 jest EOL, na szczęście kilka tysięcy kostek gdzieś tam w magazynach szczęśliwie jeszcze leży bo to jedna z najlepszych kości DAC na rynku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, trochę smutek... Z wyglądu M8 bardziej mi się podoba, szkoda, że jak wychodził w drugiej połowie 2020 nie wrzucili do niego od razu Snapa 6XX oraz Androida 9/10. Na moje szczęście - ze swoją sztuką M8 nie doświadczyłem żadnych problemów ani z softem, ani z hardware.

Edytowane przez VexAv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Już objechano ten pomysl z góry do dołu w wątku na head-fi. Faktycznie jest on beznadziejny. Uzasadnieniem ma być brak konieczności włączenia ekranu by określić poziom głośności. WTF? Nie ma nic bardziej podniecającego niż patrzenie na poziom volume w trakcie słuchania.

No nic, bardziej interesująca jest absolutna cisza Shanlinga w sprawie finalnej specyfikacji dapa. Release miał nastąpić późną jesienią, ale coś tego nie widzę. Na targach pokazali atrapę playera, której nikt nie mógł dotknąć, więc zakładam, że są głęboko w d....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

M9 już na horyzoncie, więc garść informacji zgodnie z obietnicą:

 

Cena detaliczna: 14 000 zł.
Cena w przedsprzedaży: 11 000 zł.
Wysyłki: koniec grudnia 2021

 

Na układzie AKM będzie tylko kilka sztuk do kupienia (większość producent już ma zarezerwowane, także dla nas kilka), więc nie ma czasu na długie preordery - zamówienia zbieramy do końca tygodnia lub wyprzedania dostępnej puli.

 

Introducing M9-1.pngM9 X M8 Comparison.png

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

po tygodniu używania:

Mam małe doświadczenie w DAP przenośnych i na dziś mogę porównać tylko do mojego Shanlinga M6Pro 21.

No niestety można odczuć na każdym kroku różnicę na plus we wszystkich aspektach od systemu , budowy do muzyki

że mamy do czynienia z topowym sprzętem .

Jednocześnie pokazuje jak dobrym sprzętem jest M6Pro 21 który pewnie z żalem będzie zmieniał ( lub nie ) właściciela.

Jeśli chodzi o dźwięk największa różnica na szybko:

Jeszcze więcej przestrzeni i basu ale największa różnica to muzykalność w stronę analogu.

Tutaj pomaga Leonidas który jest bardzo transparentny. 

Przy poszukiwaniach następcy M6Pro posłuchałem trochę konkurencji ale tylko w salonach.

Nigdzie nie znalazłem dla mnie tego WOW jak w M9.

Z każdym dniem sprzęt się rozkręca ....

IMG_2693.jpeg

Co do notcha,

ja polubiłem ten wynalazek w wersji Shanlinga. Można go edytować i dostosować lub wyłączyć.

Ekran jak w iPhonie Max, bardzo kontrastowy i wyraźny . Wyświetlane albumy są super.

Pomysł z wymiennymi gniazdami również dobrze zorganizowany. Początkowo miałem wątpliwości

ale po kilku zamianach przyznaję że to dobry pomysł. Pełna personalizacja.

No i ten odlew ... super wykonanie . No i ciekawostka ekran ma już zabezpieczenie przed zarysowaniem , 

folia jakaś albo szkło.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy,

muszę coś dopisać. To prawda, ten zestaw to killer @Methuselah :).

Słucham muzyki od 40 już lat. Zestawy stereo były różne często bardzo drogie ale ....

Nie potrafię opisać samego Shanlinga bo to magia jakaś.

Technicznie jest cudowny, szybki wygląd itp. oby wszystkie DAPy takie były.

Zakres mnie pokonał, nie jestem niestety nietoperzem. Mam wrażenie że przekazuje wszystko co jest w utworze.

Również to co spieprzył wykonawca czy montażysta lub co jest najlepsze. Format czy to Hi-rex czy 44.1 jest bez znaczenia.

Niektóre 44.1 biją na głowę hi-res lub odwrotnie. Bo daje to co chcę uzyskać od audio :

EMOCJĘ I RADOŚĆ ze słuchania. No i tak rzucam się na wszystkie gatunki, to jestem na koncercie i chcę pośpiewać z tłumem

to stoi u mnie w domu np. Diana Krall i śpiewa tylko dla mnie... Magia naprawdę . Nie pamietam żeby tak mnie wstrząsnęło emocjonalnie.

Narkotyczne działanie, mało czasu na dom, pracę ale co z tego jak Hans Zimmer przenosi mnie na Diunę :)

Spadam na jakiś koncert...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciejk007 napisał:

Narkotyczne działanie, mało czasu na dom, pracę ale co z tego jak Hans Zimmer przenosi mnie na Diunę :)

Spadam na jakiś koncert...

 

Także uwielbiam ścieżkę z Diuny :D

 

Co do konkurencji dla M9 (gdy idzie o sposób grania, efektowność, funkcje), to w zasadzie chyba tylko a&ultima SP2000SS/CU wchodziłaby w grę. Są sprzęty podobnej klasy jak LPGT czy modele L&P, ale to także zupełnie inne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Methuselah napisał:

 

Także uwielbiam ścieżkę z Diuny :D

 

Co do konkurencji dla M9 (gdy idzie o sposób grania, efektowność, funkcje), to w zasadzie chyba tylko a&ultima SP2000SS/CU wchodziłaby w grę. Są sprzęty podobnej klasy jak LPGT czy modele L&P, ale to także zupełnie inne granie.

 

Pod względem łatwości łapania synergii jaką M9 posiada z większością słuchawek, moim zdaniem jest tu dużo lepiej niż w SP2000. To pierwszy DAP z którego jestem w pełni zadowolony słuchając HEK'ów, Empyreanów, TH 900 mk2 i to co mnie najbardziej zaskoczyło i cieszy.. M9 gra genialnie z ATH L5000 :) Na dodatek za wyjątkiem TH900 wszystko pędze po SE (nie, że z wyboru, po prostu nie mam jeszcze kabli). Mocy po SE jest absolutnie wystarczająco.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciejk007 Hero i M8 grają bardzo podobnie, więc nakładają się ich najlepsze cechy i czasem bywa "za bardzo". Na plus głębia, bo słychać nawet i 3 plan, za to basu momentami bywa za dużo ilościowo, ale nadal jest dobrze kontrolowany i nie ma mowy o zalewaniu innych pasm (a Hero to bardziej oszczędne w basie słuchawki ze stajni EE). Trochę też brakuje rozdzielczość na górze, bo i grajek i słuchawki górkę mają na środkowych wyższych. Jako funowe słuchawki, do przewietrzenia mózgu świetnie się nadają i często do nich wracam, właśnie dla ich basu, który jest uzależniający.

ME800 są strojone pod DAP-y Shanlinga i to czuć w każdej nucie. Do tej pory zbieram szczękę, jaką synergię uzyskali.

 

EDIT: z tego co czytałem, to M9 ma szerszą scenę, rozdzielczość i jest równiejszy, więc może być lepsza synergia z EE.

 

Edytowane przez Jot R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jot R dzięki. Muszę więc koniecznie przetestować te ME800.

Ciekawe co wyjdzie według mnie i M9 i kabel są równe i transparentne.

Jeśli jeszcze Shanling stroił ME800 pod swoje DAP-y. 

Dam znać jak mi się uda posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad jakimiś pełnymi słuchawkami które dobrze wykorzystałyby potencjał M9 .

Synergia również dobrze widziana , może macie jakieś propozycje.

Raczej w naturalność i przestrzeń. Co z dostępnych obecnie .

@lsd zazdroszczę ATH L5000 ponoć pięknie się starzeją.

M9 grają coraz lepiej, może to autosugestia ale mam wrażenie "dojrzewania "

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pojawiła się dziś ważna aktualizacja 1.5 dla M9. Poza poprawą dziwnych zachowań wieku dziecięcego zgadzam się

( z użytkownikami na forum za oceanem) że udoskonalono/poprawiono strumieniowanie z Tidala.

W moim odczuciu muzyka z T poszła trochę jakby w UAPP.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności